(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Toomek »

18:30 - ktoś ew. jest wolny na jakiś tytuł? Przy sobie mam Leaving Earth, ale mogę skoczyć do domu po coś innego (TM, Zamki Burgundi, Mombasę, etc - lista tu: https://boardgamegeek.com/collection/user/TomaszZaremba) :)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Toomek pisze:18:30 - ktoś ew. jest wolny na jakiś tytuł? Przy sobie mam Leaving Earth, ale mogę skoczyć do domu po coś innego (TM, Zamki Burgundi, Mombasę, etc - lista tu: https://boardgamegeek.com/collection/user/TomaszZaremba) :)

Ja może już o 18stej będę. Mogę zagrać w wszystko z tego z wyjątkiem LE.
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Toomek »

Szadoł pisze:
Toomek pisze:18:30 - ktoś ew. jest wolny na jakiś tytuł? Przy sobie mam Leaving Earth, ale mogę skoczyć do domu po coś innego (TM, Zamki Burgundi, Mombasę, etc - lista tu: https://boardgamegeek.com/collection/user/TomaszZaremba) :)

Ja może już o 18stej będę. Mogę zagrać w wszystko z tego z wyjątkiem LE.
Daj mi znac prosze jak bedziesz pewien, czy przyjdziesz - to wtedy wezme cos i dojade. :)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Szadoł »

Bedę na pewno o 18.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajsze boje.

Shakespearae + Backstage potwierdził, że z dodatkiem nic nie jest oczywiste i niezawodnych strategii brak. Trzeba rzeźbić jak się da. Wygrał piotrsmu posiadając m.in. 5 złotych elementów a ja na drugim z 5 kapeluszami. Koledzy, którzy nie grali w dodatek/Shakespeare'a na kolejnych miejscach :)

Terraformacja Marsa - tym razem rozgrywka trzech mocno doświadczonych graczy. Swój start mogę ocenić jako słaby - przez pierwsze tury miałem tylko 1-2 karty wyłożone na stole i nic dobrego nie dochodziło na rękę. Tymczasem GrzeL (Mining Guild) ładnie budował swoją infrastrukturę a pioma10 (Inventrix - sytuacyjna firma, która tym razem nie skorzystała ze swojej zdolności) wzbudzał respekt i swoim potężnym tableau i rozwojem infrastruktury. Do tytułów i nagród też byłem spoźniony. Jednak w miarę czasu moje Eco-Line pokazało swoją siłę mocno dominując planszę i wygrywając 2 punktami przed Piotrkiem. Ostatecznie udało się złapać 1 tytuł i ufundować 1 nagrodę, ale języczkiem u wagi był bardzo efektywny dystrykt handlowy (za 4VP).

Octodice - jedyna kościanka na planecie warta uwagi :D (nie żartuję). Po 1 grze nie można w pełni jej docenić (a jest naprawdę regrywalna), ale Grzel i pioma wyglądało że się nie zniechęcili do tego fillerka. Piotrek miał szansę w końcu wygrać :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
agath.
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: agath. »

Czy na jutro jest coś planowane czy raczej skoro nie ma tutaj wiadomości to spotkania nie będzie?
I jeszcze pytanie: czy bywają kobiety czy sami panowie? :P
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

To działa trochę odwrotnie - jeśli nie ma wiadomości o odwołaniu to spotkanie się odbędzie :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

agath. pisze:Czy na jutro jest coś planowane czy raczej skoro nie ma tutaj wiadomości to spotkania nie będzie?
I jeszcze pytanie: czy bywają kobiety czy sami panowie? :P
Akurat w przypadku Chwili jest tak, że sporo osób umawia się osobiście, poza forum. Spotkanie będzie na pewno, ja sam się wybieram, ale niestety jestem już umówiony. Kobiety bywają, oczywiście! Jeśli chcesz się umawiać na granie przez forum, to w tym wątku musisz napisać z większym wyprzedzeniem. W wątku dotyczącym spotkań w podWieczorkach (wtorek, piątek) ludzie piszą na bieżąco i umawiają się głównie przez forum.
agath.
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: agath. »

mat_eyo pisze:
agath. pisze:Czy na jutro jest coś planowane czy raczej skoro nie ma tutaj wiadomości to spotkania nie będzie?
I jeszcze pytanie: czy bywają kobiety czy sami panowie? :P
Akurat w przypadku Chwili jest tak, że sporo osób umawia się osobiście, poza forum. Spotkanie będzie na pewno, ja sam się wybieram, ale niestety jestem już umówiony. Kobiety bywają, oczywiście! Jeśli chcesz się umawiać na granie przez forum, to w tym wątku musisz napisać z większym wyprzedzeniem. W wątku dotyczącym spotkań w podWieczorkach (wtorek, piątek) ludzie piszą na bieżąco i umawiają się głównie przez forum.
Ok, dziękuję bardzo za informacje. W sumie nie pali się aż tak bardzo więc nie musi to być ten poniedziałek... Ale jestem nowa w temacie gier i znajomi raczej też jeszcze nie przekonani więc chyba na razie jestem skazana na umawianie się przez forum :P Zresztą to zawsze fajna okazja do poznania nowych ludzi :)
Ostatnio zmieniony 16 paź 2016, 14:03 przez agath., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

Zgadza się, zawsze można poznać kogoś fajnego! Jakby co, to pisz w okolicach czwartku-piątku, wtedy powinnaś kogoś na poniedziałek spokojnie znaleźć ;) i najlepiej pisz od razu w co byś chciała zagrać, łatwiej znaleźć chętnych na konkret.
agath.
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: agath. »

mat_eyo pisze:Zgadza się, zawsze można poznać kogoś fajnego! Jakby co, to pisz w okolicach czwartku-piątku, wtedy powinnaś kogoś na poniedziałek spokojnie znaleźć ;) i najlepiej pisz od razu w co byś chciała zagrać, łatwiej znaleźć chętnych na konkret.
Na razie nie mam żadnych swoich zbiorów ani ulubionych tytułów więc jestem otwarta na propozycje.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

Ok, to też napisz, że jesteś początkująca, do Chwili przychodzi sporo "wyjadaczy" i gra w ich preferowane tytuły pewnie by Cię zabiła :D ale bez strachu, lżejsze gry też są grane, kwestia tylko umówienia się.
Btw interesuje Cię tylko poniedziałek? Bo w Warszawie gra się w tygodniu praktycznie codziennie.
agath.
Posty: 6
Rejestracja: 16 paź 2016, 13:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: agath. »

No do tej pory grałam tylko w Świat Dysku i Dixit :P Podobało mi się, ale chętnie bym spróbowała czegoś nowego/bardziej wymagającego też (byle nie RPGi xD).
Mogę w poniedziałki, środy i piątki z racji tego, że pracuję na zmiany. No i wiadomo - weekendy.

Muszą być też jakieś spotkania dla początkujących... :P
Ostatnio zmieniony 16 paź 2016, 14:25 przez agath., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

W piątki ludzie umawiają się w Agresorze (Politechnika Warszawska, budynek wydziału Inżynierii Środowiska) i w podWieczorkach poRankach, ul. Bagatela na Mokotowie. Poszukaj tematów na forum.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

To ja dla równowagi - do Chwili też przychodzą ludzie, którzy nie są na nic wcześniej umówieni (ja wpadam tak bardzo często) i są też grywane lżejsze tytuły. Jeśli przyjdziesz ok. 17 to miejsce przy grze powinno się znaleźć.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jingowawa »

Ja jutro wpadnę około 17:30, chętnie się dosiądę do jakichś essenowych nowości;)
Jirian
Posty: 677
Rejestracja: 29 mar 2012, 13:00

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Jirian »

ja tez bede kolo tej 17, mam ze soba jakiegos malucha bo tez licze ze beda jakies ludzi z jakimis essenowymi nowosciami ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Jak tam?
Były wczoraj grane jakieś Essenowe nowości?
Bo my przy odległym stoliczku nie widzieliśmy do końca co działo się na innych rozrzuconych stolikach.

Mój stół skupił się na innych tytułach i byłem bardzo zadowolony z rozgrywek:

- Estoril - jak dla mnie odkrycie, w miarę szybka gra a jednocześnie jest nad czym pomyśleć. Swoim zestawem agentów ze specjalnymi mocami zdobywamy w portugalskim mieście Estoril kolejnych agentów (czasy II WŚ). Na koniec gry wybrana ich szóstka będzie punktować. Duzo parametrów które należy brać pod uwagę kładąc swoich agentów: zdolności agentów, zdolności dzielnic, zdolności pól, kolejność rozpatrywania dzielnic, kolejność rozpatrywania pól, siła agentów, przydatność agentów pod kątem końcowej punktacji. Wszystko pięknie się zazębia. Uwaga: dużo negatywnej interakcji.
I OSTRZEŻENIE: grając pierwszy raz nie chodź na klif (może spotkać tam cię coś naprawdę niemiłego, nie jakaś kulka w ramię od damulki) - nowicjusze zawsze się boją :mrgreen: (ew. przemykaja tam gdy mają ostatni ruch i jest pusto). Ja juz grałem drugi raz, więc mogłem normalnie :lol:

- Osadnicy: Narodziny Imperium + najnowsza frakcja Aztekowie - Aztekowie są na pewno silni (no i wczoraj wygrali pod moją wodzą), ale nie przegięci. Można też ich ładnie stopować, bo nie produkują obronnej tarczy. Ogólnie ich mechanika modlitwy mi się podoba - mimo że ciut losowa i wczoraj bogowie nie obdarzali mnie zbytnio łaskami. Losowośc mityguje fakt, że do odpalenia modlitwy trzeba minimalne zasoby (typu 1 ludzik), więc brak powodzenia bardzo nie boli (a jest też i opcja bezpieczna (mniej zyskowna wprawdzie)). Zresztą co to 1 ludzik, jak produkowałem 11-tu pod koniec.
Dla mie fajna frakcja i jak ktoś jest fanem Osadników, nie powinien zastanawiać się nad zakupem.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

Wczoraj, w tych przedziwnych warunkach (na początku bałem się, że będzie koncert, później żałowałem, że to jednak nie był koncert :D ) zagraliśmy dwie dwuosobowe partie z Toomkiem. Niestety klątwa Leaving Earth nad nami wisi i ze względu na maleńki stolik znów nie udało się zagrać - w zeszłym tygodniu ja się rozchorowałem i finalnie nie dotarłem na granie. Przestaję wierzyć, że kiedyś opuszczę tę Ziemię ;)

Zaczęliśmy od Terraformacji Marsa. Wariant bez Ery Korporacyjnej i bez draftu.W spartańskich warunkach zagraliśmy bardzo szybką partię, lekko ponad 1:30! Wynik końcowy to 101:100 ;) gdzie kluczowym zagraniem było przeczekanie Tomka (obaj mieliśmy ogromny zapas ciepła) i kiedy spasował w kilku ruchach podniosłem ciepło łącznie o 7 (!) dostając po drodze gratisowy ocean :D odjechanie na torze terraformacji pozwoliło mi nadrobić stratę z tytułów i nagród.

Druga gra, to Blood Bowl Menadżer Drużyny, którego świeżo odebrałem (dzięki Adam!) i rozpakowywałem go razem z Tomkiem w Chwili ;) niestety gra we dwie osoby traci, staje się mocno liczarska, choć mi się nadal podobała, mam wrażenie, że Tomkowi też. Tutaj z nawiązką powetował sobie przegraną w TM, jego Scaveni wgnietli w murawę moich Elfów (40 - 22).
Ostatnio zmieniony 18 paź 2016, 12:18 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: crsunik »

O ile przyjdą to w przyszły poniedziałek wpadłbym z czymś nowym. Zależy co przyjdzie: Great Western Trail, Feast For Odin lub The Others :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

crsunik pisze:Feast For Odin
Whoa! Akurat dwa najbliższe poniedziałki u mnie (raczej) odpadają, ale w któryś kolejny bardzo, bardzo chciałbym w to zagrać!
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Toomek »

Maćku, jeszcze uda nam się polatać! :)

Obie gry bardzo udane. Trochę straciłem wiarę w przełamanie klątwy ostatniego/przedostatniego miejsca w TM (ale było blisko! :) ). Świetna, emocjonująca partia - w pełni pokazała piękno tej gry.

Blood Bowl - zacny tytuł. Mam pare wstępnych przemyśleń i widze kilka możliwych minusików, ale grało się zacnie. Najważniejsze, że bawiłem się dobrze :).

Czekam na kilkanaście essenowych nowości, więc jak przyjdą to chętnie coś przyniosę :). Nie deklaruje się z tytułami bo nie wiem co przyjdzie ;)

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Padre_W_stare_konto »

mat_eyo pisze:Niestety klątwa Leaving Earth nad nami wisi i ze względu na maleńki stolik znów nie udało się zagrać - w zeszłym tygodniu ja się rozchorowałem i finalnie nie dotarłem na granie. Przestaję wierzyć, że kiedyś opuszczę tę Ziemię ;)
Witam ja zakochałem się w LE. W ten czwartek jest spotkanie w DZiK-u na Belwederskiej. Będę z LE i Scythe. Choć nie wiem jak tam ze stołami jest.
Ale 30 zapraszam do Gniazda Piratów, staram się dość regularnie spraszać znajomych i nieznajomych na granie. Są duże stoły. Od 17 gramy. Jak macie czas i ochotę to dam znać bliżej 30. Albo zapraszam na Facebooka grupa Gramy w to co mamy.

olusiek pisze:u mnie na zarządzanie studia podyplomowe warszawa spotkałam kilka osób chętnych na takie granie ale nie mamy żadnego doświadczenia - czy jak przyjdziemy do takiego miejsca to ktoś nam wytłumaczy czy powinniśmy najpierw bawić się sami?
W większości przypadków znajdzie się ktoś do tłumaczenia, no chyba że grupa doświadczonych zgada się na forum na rozgrywkę w konkretny tytuł :-)


Zapraszam i pozdrawiam.

Moje gry na BGG
Toomek
Posty: 496
Rejestracja: 29 sty 2015, 21:31
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Toomek »

Przyszło mi sporo essenowego dobra (The Networks, Airlines, Railroad revolution, Kepler 3042, Key to the City, Paxy, Vinhos Deluxe Edition etc.). W ten poniedziałek chyba wyjątkowo będę mógł przyjść wcześniej (daje tak 50%), jak nie to o 18:30. Ktoś wstępnie jest zainteresowany grą?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2016, 13:26 przez Toomek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 782 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: mat_eyo »

Toomek pisze:Przyszło mi sporo essenowego dobra (The Networks, Airlines, Railroad revolution, Kepler 3042, Key to the City, Paxy etc.). W ten poniedziałek chyba wyjątkowo będę mógł przyjść wcześniej (daje tak 50%), jak nie to o 18:30. Ktoś wstępnie jest zainteresowany grą?
Ja klasycznie o 18tej mogę być. Z tej listy chętnie pewnie na wszystko (może poza Keplerem, tu mogę zagrać bez entuzjazmu), ze szczególnym uwzględnieniem The Networks i któregoś z Paxów.

Ewentualnie sam mogę przynieść np. Nippon, chciałeś zagrać.
ODPOWIEDZ