(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

Witam,

Udało mi się skończyć wcześniej zajęcia, Keleno udało się wcześniej przybyć, a Przemek pojawił się wcześniej niż zapowiadał ( a może od początku miał się pojawić tak wcześnie :P),w związku z czym 3 zainteresowanych graczy do EiT zebrało się i rozpoczęła się walka (no dobrze, otwarta rywalizacja) o żyzne tereny kolebki cywilizacji. Partia niezmiernie zaciekła i wyrównana doprowadziła nerwowej bliskości 3 dużych królestw, a których połączenie miałoby katastrofalny skutek dla każdego z graczy. Kilka napiętych tur spowodowało, że po połączeniu wspomnianych królestw, partia przeszła na przyjacielski tor, gdzie gracze zaczęli sobie nawzajem pomagać :D Połączenie zainicjował Przemek i może nie do końca wiedząc co się stanie, z obawą patrzyliśmy na kolejne rozstrzygnięcia bitew. Ostatecznie na 4 zaangażowanych władców Przemek okazał się tym, który stracił 2 (zdjęcie z planszy). Ciąg dalszy jest, jak to mówią, historią, zwyciężyło doświadczenie poparte 2 (później 3) zigguratami. Chętnie powtórzę rozgrywkę, gdyż dawno nie wojowałem na tych terenach, dlatego też moje tłumaczenie zasad było trochę chaotyczne, za co przepraszam.

Następnie dwie partie w Metropolis, wpierw na 4, druga na 3 osoby. Powiedzieć należy, że tłumaczenie zasad, przez osoby nie znające gry jest średnim pomysłem i generuje sporo błędów: np. zamiast 4 'familijnych' kart na stole powinny one być tajnie roztasowane graczom, co zupełnie zmienia rozgrywkę :D (ale skąd się wziął pomysł na 'jawne' cele to nie mam pojęcia nadal :D). Niemniej wariant całkiem ciekawy: czy zapłacisz x+1 żeby przeciwnik nie dostał pola za x :D. Późniejsza partia (mam nadzieję) na poprawnych zasadach expert wyglądała zupełnie inaczej i wiele manewrów z poprzedniej partii nie miała żadnego zastosowania. Mimo wszystko, prosta i przyjemna gra (jak się już pozna zasady:P)

Patrząc na kolorystykę tego zdjęcia to faktycznie wygląda jakbyście grali na marsie w tą Agrykolę

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sztefan »

O samych rozgrywkach chyba już powiedziano wystarczająco wiele. Moja ocena samego miejsca:
stoły - no tych z Politechniki, albo jeszcze lepiej ze Smoczego Gniazda nie przebiją ;) ale ogólnie bardzo w porządku. Duże, można łączyć do woli.

oświetlenie - jakoś wystarczyło, ale ogólnie ciemnawo

wyżywienie - całkiem nieźle

ceny - warszawskie

temperatura - aż trochę za gorąco ;)

dym papierosowy - początkowo było o.k., ale w miarę siedzenia i przybywania palaczy, zrobiło się ciężko.

Jak dla mnie ostatni punkt dyswalifikuje lokal. Na wiosnę warto wrócić do Herba Thea, ale resztę zimy warto grać w poniedziałki w innej lokalizacji. Choć jeśli chodzi o poniedziałki, to i tak mogę najwcześniej za 3 tygodnie ;)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Może ten dym to jednorazowy przypadek, byłem tam już dwa razy i nie było z tym żadnego problemu.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Mustafa »

Sir-lothar pisze:Witam,

Udało mi się skończyć wcześniej zajęcia, Keleno udało się wcześniej przybyć, a Przemek pojawił się wcześniej niż zapowiadał ( a może od początku miał się pojawić tak wcześnie :P),w związku z czym 3 zainteresowanych graczy do EiT zebrało się i rozpoczęła się walka (no dobrze, otwarta rywalizacja) o żyzne tereny kolebki cywilizacji. Partia niezmiernie zaciekła i wyrównana doprowadziła nerwowej bliskości 3 dużych królestw, a których połączenie miałoby katastrofalny skutek dla każdego z graczy. Kilka napiętych tur spowodowało, że po połączeniu wspomnianych królestw, partia przeszła na przyjacielski tor, gdzie gracze zaczęli sobie nawzajem pomagać :D Połączenie zainicjował Przemek i może nie do końca wiedząc co się stanie, z obawą patrzyliśmy na kolejne rozstrzygnięcia bitew. Ostatecznie na 4 zaangażowanych władców Przemek okazał się tym, który stracił 2 (zdjęcie z planszy). Ciąg dalszy jest, jak to mówią, historią, zwyciężyło doświadczenie poparte 2 (później 3) zigguratami. Chętnie powtórzę rozgrywkę, gdyż dawno nie wojowałem na tych terenach, dlatego też moje tłumaczenie zasad było trochę chaotyczne, za co przepraszam.

Pozdrawiam.
Kto grał dzbankiem?
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

Mustafa pisze:Kto grał dzbankiem?
Przemek :) Ja wybrałam lwa a Krzysiek strzelca.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

Kto grał dzbankiem?
o ile mnie pamięć nie myli:
  • Przemek - Dzban
    Keleno - Lew
    Ja - Łuk
    byk nie brał udziału w rozgrywce.
Czy jest jakaś tajna wygrywająca strategia, która działa tylko dla dzbanka ? :P


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: blazej »

W ten poniedziałek ktoś się wybiera do Obiektu lub inne miejsce? Szukam chętnego na Combat Commander znającego zasady.
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: puniek »

Wybieram się, ja bym optował za Monsoon Cafe. W CC grałem raz, w pierwszy scenariusz, dosyć dawno. Nie podjął bym się tłumaczenia gry, ewentualnie mogę zagrać partyjkę jak nic innego się na horyzoncie nie pojawi.

Ja mogę wziąć ze sobą i chętnie pyknę w

złote miasto
Battlestar Galactica
TTA
TICHU
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: blazej »

puniek pisze:W CC grałem raz, w pierwszy scenariusz, dosyć dawno. Nie podjął bym się tłumaczenia gry, ewentualnie mogę zagrać partyjkę jak nic innego się na horyzoncie nie pojawi.
Czekam jeszcze na chętnych :D Ja jestem tylko po instrukcji pobieżnie także też nie potłumaczę :(
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: chiapas »

zath pisze:Może ten dym to jednorazowy przypadek, byłem tam już dwa razy i nie było z tym żadnego problemu.
Niestety chyba nie. Swojego czasu bywałem w OB towarzysko , ale po jakimś czasie zdecydowałem że przez ten cholerny dym moja noga więcej tam nie postanie. Chyba że wreszcie wprowadzą stosowną ustawę ;)
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: puniek »

z braku chętnych odwołuję swą dzisiejszą obecność na spotkaniu. Jakby coś się zmieniło to dam znać.
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
czy ktoś się wybiera gdzieś w poniedziałek? Obiekt, herba thea. paradoks, etc?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Jak pójdziecie w jakieś nowe miejsce, to proszę o opinię. :-) Ja tydzień temu byłem w Monsoon Cafe i było tam sympatycznie. Małe pomieszczenie, więc na hordę planszówkowców nie jest gotowe, ale nas z dwoma grami pomieściło.

W barku tradycyjnie herbaty (5 i 8 zł), kawy, czekolady i jakieś alkohole, do jedzenia widziałem tylko słodkości typu ciastka/ciasta i za szkłem dużo pomarańczy ;) Może jest coś więcej...

Mnie w tym tygodniu nie będzie, ale 8.02 jestem jak najbardziej chętny.


PS. A może zmienić temat na "[Warszawa] Spotkania poniedziałkowe"? Bo w takim tempie to zaspamujemy forum wątkami o nowych miejscach ;-)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: jax »

Sir-lothar pisze:Witam,
czy ktoś się wybiera gdzieś w poniedziałek? Obiekt, herba thea. paradoks, etc?
Pozdrawiam
Dzisiaj (już) mam przedostatni dzień przed rozpoczęciem ferii na granie, więc skorzystałbym z tej opcji.
Ostatnio Obiekt dał we znaki tym dymem, może więc Monsoon Cafe? Ostatnio nieźle się sprawdza.. Albo Herba Thea?
Tylko przydałby się ktoś jeszcze do kompletu.

(a jak nie, to Race'a solowego trzeba będzie pomęczyć w świetle najnowszego odkrycia a propos przepisów :) )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

Ja niestety dzisiaj odpadam, czuję się fatalnie, przeziębienie wzięło górę :cry:
Awatar użytkownika
locworks
Posty: 677
Rejestracja: 03 sty 2009, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: locworks »

zath pisze:PS. A może zmienić temat na "[Warszawa] Spotkania poniedziałkowe"? Bo w takim tempie to zaspamujemy forum wątkami o nowych miejscach ;-)
Wątki dotyczące nieodwiedzanych miejsc szybko zejdą z pierwszej strony forum. A wprowadzenie wątku nazwanego na podstawie samego dnia tygodnia grozi srogim zamieszaniem, jeśli w ten sam dzień będą odbywać się spotkania innych grup w innych lokalach.
Piotr Burzykowski
wydawnictwo locworks.pl | serwis grybezpradu.pl
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Jans »

Bardzo chętnie się zbiorę do Monsoona. O 17?
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

To co, są chętni w ten poniedziałek na coś? Dziś znów się nie udało do Le Havre zebrać, więc najchętnie zagrałbym właśnie w to. :]
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: staszek »

zath pisze:To co, są chętni w ten poniedziałek na coś? Dziś znów się nie udało do Le Havre zebrać, więc najchętnie zagrałbym właśnie w to. :]
jak jak wiesz zapraszam w jakiejkolwiek porze w wiadome miejsce ;)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Ja niestety odpadam z tego poniedziałkowej rozgrywki, chyba że startujecie z czymś koło 19 w okolicy centrum :).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

Ja też raczej nie dam rady :(
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sztefan »

Jutro zamierzamy z Bartem i Punkiem zagrać w Tichu. Jest jeden problem, jest nas trzech ;) Także jeszcze jedna osoba jest nam potrzebna. Miejsce: Monsoon Cafe, czas: od ok. 17
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zephyr »

Trochę się pogubiłem

"wiadomo gdzie" oznacza Monsoon Cafe? (wątek nazywa się Obiekt Znaleziony...) i generalnie koło 17 ?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sztefan »

miejsce: napisałem MC. A, że w wątku Obiekt. Tu ja się pogubiłem ;) Czy wątek obiektowy nie pełni funkcji W-wa poniedziałkowe granie? Jak nie, to niech jakiś moderator przeniesie posta. A ok. 17 znaczy, że być może ktoś z nas będzie o 16:50, a być może dopiero 17:05, w każdym razie ok. 17 ;)
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: bart8111 »

A jak się nie znajdzie chętny na Tichu to może ktoś byłby chętny jutro wpaść do Wilanowa w coś zagrać koło 17.00? Warunki ponoć bardzo dobre więc chętnie bym sprawdził tę miejscówkę a przy okazji w coś zagrał. Sam mógłbym wziąć np. Age of Steam, Ra, Raja. A jak ktoś mógłby przynieść to chętnie w Le Havre albo Dungeons Lords bądź w jakąś inną solidną eurogrę. Na miejscu chyba też Staszek ma tam jakieś gry.
ODPOWIEDZ