(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zephyr »

Fasolki mam ograne, fajny filer, ale praktycznie zero myślenia.

Le Havre grałem parę razy, ale na 2 osoby gra chodzi dużo lepiej - interakcja w tej grze jest mocno ograniczona, a w 2 osoby to już nie pasjans, ale nie czeka się godzinę na swoją kolejkę.

Warto również pochwalić sam lokal - dużo miejsca i ciepło. Mogłoby być trochę lepsze oświetlenie, ale jakoś sobie poradziliśmy.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Przemekk »

Niestety nie będzie mnie w piątek w agresorze (już żałuję :( ), ale planuję to nadrobić w przyszłym tygodniu. Zaciekawiliście mnie tym nowym miejscem i chętnie bym tam wpadł, standardowo mogę się pojawić o 16:00.

Po wielu długich tytułach które ostatnio rozgrywałem mam ochotę na coś w normalnym 1-2 godzinnym przedziale. Ze swojej strony przyniosę mój najnowszy nabytek czyli Tygrys i Eufrat, może ktoś się skusi, z tym, że wolałbym zagrać w 3-4 osoby, bo wydaje mi się, że w dwie będzie trochę nudnawo . Największą ochotę mam zaś na Assyrię, ale to tylko sugestia.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
staszek
Posty: 3539
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: staszek »

ja proponuję Wilanów-naprawde fajne miejsce
dla niektórych może bliżej nawet
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

staszek pisze:ja proponuję Wilanów-naprawde fajne miejsce
dla niektórych może bliżej nawet
Ojj, dla mnie niekoniecznie :( Jeśli mam grać gdzieś długo (w sensie do późna) to muszę jak najbliżej centrum, bo po 22.30 to już mi tylko powrót do domu pociągiem pozostaje :? Obiekt Znaleziony ma lokalizację wręcz idealną.

Tygrys i Eufrat bardzo chętnie, bo wiele o tej grze słyszałam a jeszcze nie miałam okazji zagrać :) Więc gdyby udało się w poniedziałek, byłoby super :)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sztefan »

Wygląda na to, że też będę. Wezmę chyba Puerto Rico i jakieś drobnice.

W sensie będę w Obiekcie Znalezionym. Wilanów to zdecydowanie nie, za daleko.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Przemekk »

Dla mnie też Centrum jest bliżej, ale może kiedyś wpadnę na Wilanów, skoro tak zachwalasz Staszku :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: jax »

Może też się wybiorę (akurat growy poniedziałek zaczyna mi coraz bardziej współgrać z grafikiem ;) - no! :) ).
A w co by tu zagrać? Hmmm.. Puerto Rico - czemu nie.. Czyli wychodzi na to, że jakąś 1-2 nie za długie gry muszę wyciągnąć z szafy..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sztefan »

Przypomniało mi się też, że od wielu tygodni miałem sobie odświeżyć Agricolę. Może zamiast PR?
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Sztefan pisze:Przypomniało mi się też, że od wielu tygodni miałem sobie odświeżyć Agricolę. Może zamiast PR?
Ja jestem chętny, tylko ze mnie marny gracz (grałem tylko raz) :P Ale od paru ładnych tygodni nie mogę się nikogo o Agrykolę doprosić. Ze swojej strony jak zwykle, mogę zabrać TtA albo Le Havre.

No i jak zwykle chętnym na poznanie Dungeon Lords ;)
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Przemekk »

Chciałbym tylko wiedzieć o której będziecie, żeby nie siedzieć bez celu 8)

Co do EiT to liczę na więcej deklaracji, ja jestem po kilku partiach, także nie będzie nudno :wink:

Keleno, dobrze by było jakbyś przeczytała sobie zasady, nie są jakieś bardzo długie, ale podczas tłumaczenia łatwo zapomnieć o jakimś ważnym szczególe. No a poza tym łatwiej by było omówić kilka taktycznych niuansów, które sprawią, że gra sporo zyska :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

Witam,
Przemekk pisze:Chciałbym tylko wiedzieć o której będziecie, żeby nie siedzieć bez celu 8)

Co do EiT to liczę na więcej deklaracji, ja jestem po kilku partiach, także nie będzie nudno :wink:
Zgłaszam swoją deklaracje do Eufratu i Tygrysa (?), partii na koncie mam naście, mam nadzieje, że nie stanowi to problemu :)
Pojawić się mogę około 1630.
Przemekk pisze:No i jak zwykle chętnym na poznanie Dungeon Lords ;)
Egzemplarz Jax'a ma już Jax, uśmiechać się do niego :) (też będę, do czasu aż pojawi się w sklepach)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

Instrukcja przeczytana, gra zapowiada się całkiem ciekawie :) Jeszcze ją sobie przejrzę jutro dla pewności że wszystko w miarę zrozumiałam (zwłaszcza z tymi kolorami ;)) Przyjadę na którą będzie trzeba, pewnie coś koło 16.30-17.00 zaczniemy z tego co widzę :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: jax »

Ja raczej byłbym z grupy nie-grającej w EiT. Jestem nasycony ta grą, ale ostatecznie z braku laku też mogę... choć wolałbym ze sztefanem i ew. zathem uruchomić jakąś inną rozgrywkę. Jeśli chodzi o Agricolę w tym składzie, to boję się, że zath mógłby zostać rozszarpany ;) Więc jednak może coś innego...
[DL wezmę, pewnie nie będę grał ale będzie na podorędziu dla chętnych; nb w rebelu jest już czas realizacji zamówienia 14 dni]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: ragozd »

Ja bede ok 18. Chetnie przypomne sobie Agricole, wezme FabrikManagera
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: bart8111 »

Ja też pewnie się pojawię koło 16.30. Najchętniej zagrałbym w Le Havre albo Dungeon Lords. Ale wybrzydzał nie będę bo wszystkie wymienione do tej pory gry lubię.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zath »

Ok, będzie z tego co widzę dużo osób, więc dam Wam mniejszy probem z wyborem gry - mnie jutro nie będzie, nie wyrabiam z robotą.

Miłej gry!
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Sir-lothar
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2008, 01:00
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Sir-lothar »

zath pisze:Ok, będzie z tego co widzę dużo osób, więc dam Wam mniejszy problem z wyborem gry - mnie jutro nie będzie, nie wyrabiam z robotą.
Miłej gry!
To pewnie będzie brakowało jednego do kompletu:)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: ragozd »

Ja bede pozniej niz o 18 - blizej 19 :( mam nadzieje ze akurat skonczycie partie zaczeta o 16 :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: zephyr »

może będę, jeszcze sam nie wiem, dowiem się pewnie jutro :P

[edit]
buu jednak projekt zajął mi więcej czasu niż myślałem
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
puniek
Posty: 182
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:03
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: puniek »

Obrazek

Tak to mniej więcej wyglądało dzisiaj, zdjęcie kiepskie gdyż z telefonu. Było nas całkiem sporo, 10 osób. Odświeżyłem sobie dwa klasyki, Neuroshimę Hex oraz Agricolę. W obie grało się świetnie, dziękuję za miłe spotkanie.

Same miejsce nie zachwyciło mnie specjalnie, wolę jednak monsoon czy Herbę.
Trochę przeszkadza kiepskie oświetlenie oraz dym papierosowy, jeżeli chodzi o temperaturę to było gorąco:)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Geko »

Dziś postanowiłem oszukać los, w ogóle nie wiedzieć, że idę i w ostatniej chwili przyjść na spotkanie. Udało się :mrgreen: Zagrałem sobie solidną partię Agricoli z Bartem111, Jaxem, Sztefanem i Puńkiem, z talią I i OE (umlaut). Grało się bardzo miło, zwłaszcza, że Sztefan ma wersję mocno wypasioną (nomen omen). Może te wszystkie drewienka, zboża i warzywa są trochę nieporęczne i gorzej się je magazynuje, ale mają swój urok. A granie na planszy Marsa to dopiero wypas :mrgreen:

Co od samego Obiektu Znalezionego (swoją drogą mocno się zdziwiłem, że to miejsce się tak nazywa - w pierwszej chwili myślałem, że to tylko określenie na poszukiwane, nowe miejsce do grania), to mimo słabego oświetlenia warunki były dobre. Całkiem dużo miejsca, jedzenie i napitki też niczego sobie (zjadłem 8 wielkich pierogów ruskich z patelni i wypiłem herbatę). Niestety poważną wadą są te @#@#! papierosy - całe spotkanie kaszlałem i jeszcze teraz czuję drapanie w gardle. Swoją drogą to straszne, żeby przez głupi nałóg kilku osób wiele innych musiało się tak męczyć.

W każdym razie dzięki za bardzo fajny wieczór.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: ragozd »

Dla mnie papierosy dyskwalifikuja ten lokal, swiato tez nie zachecalo do gry - ewakuowalem sie bez zalu :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Keleno »

Dzięki za grę :) Było bardzo fajnie, chociaż po dzisiejszym spotkaniu czuję się struta dymem :( Dobrze że chociaż było ciepło :)

Udało mi się poznać Eufrat i Tygrys, nawet jakimś dziwnym trafem nie byłam ostatnia w ostatecznym rozrachunku :) Gra wymaga sporo myślenia i może po 2-3 rozgrywkach grałoby mi się lepiej, bo bardziej świadomie.

No i 2 partie w Metropolys - pierwsza (familijna) grana kompletnie nie tak, bo zamiast losować tajne misje rozłożyliśmy wszystkie 4 na stole i radośnie sobie budowaliśmy! :lol: Druga partia (trudniejsza) już rozegrana na szczęście prawidłowo, poza tym krótsza.
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Przemekk »

Papierosy mi właściwie nie przeszkadzały póki nie wróciłem do domu i nie poczułem jak śmierdzą mi ciuchy :x

A spotkanie? Jak zawsze świetne :D

Na dobry początek Eufrat i Tygrys z Keleno i Sir Lotharem, ta gra, pomimo pewnych wad, jest absolutnie rewelacyjna. Wreszcie miałem okazję zobaczyć w akcji naprawdę mocnego gracza i nauczyć się kilku nowych niuansów, a poza tym było jak zawsze sporo konfliktów, knucia, napięcia i kombinowania.

Potem Metropolys pożyczone od Jaxa, które chciałem poznać już od jakiegoś czasu.
Gra zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i chyba wyląduje na liście pozycji do kupienia :D
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Obiekt Znaleziony

Post autor: Geko »

Przemekk pisze: Na dobry początek Eufrat i Tygrys z Keleno i Sir Lotharem, ta gra, pomimo pewnych wad, jest absolutnie rewelacyjna. Wreszcie miałem okazję zobaczyć w akcji naprawdę mocnego gracza i nauczyć się kilku nowych niuansów, a poza tym było jak zawsze sporo konfliktów, knucia, napięcia i kombinowania
Dokładnie, to cała istota EiT. Zdecydowanie to jedna z najlepszych gier Knizii.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ