Leaving earth

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Leaving earth

Post autor: Padre_W_stare_konto »

mat_eyo pisze:
P.Szwanke pisze:Ad.2. Zawsze możesz zrezygnować z odpalania pozostałych rakiet. Z jonowymi jest o tyle problem że potrzebują czasu a nie spalają się całkowicie. My robimy tak że jak testujemy jony to bez ładunku odpalamy przeważnie pojedyńczo i jeśli odpali to kładziemy znacznik roku i krąży ona przez rok po danej lokacji, choć wiem że to może zbytnie ułatwienie. A jak masz pecha to nie musisz kłaść znacznika bo jej nie odpaliłeś, przekręcasz kartę na stronę uszkodzoną i tyle. Teraz tylko kwestia jej naprawy.
Chodzi mi o sytuację, w której mam trzy jonówki i potrzebuję uruchomić wszystkie, żeby dolecieć do celu. Pierwsza ma sukces, druga minor failure. Trzeciej nie odpalam, ale co z całym statkiem? Nie ruszam go z miejsca (bo nie ma odpowiedniego ciągu), ale kładę jeden znacznik czasu na nim?
P.Szwanke pisze:Ad.3. Zakładając że nie badasz jej z orbity tylko od razu lądujesz to odkrywając kartę nawet przy rozbitej sondzie uzyskujesz osiągnięcie, bo odkryłeś Venus. Tak sądzę, bo nie mam kart przed sobą. A inna kwestia że lecąc sondą zawsze w między czasie testujemy survey i lukamy z orbity, nikt z nas nie lądował na kamikaze :-)
Miałem dwie misje na Wenus - zwiad i działająca sonda na powierzchni ;)
No to jeśli potrzeba 3 by dolecieć a masz jeden fail to możesz spróbować przeliczyć i zobaczyć czy dłużej ale dociągniesz na dwóch. Albo zaprzestać manewru statek przez rok lata po tej lokacji a Ty szukasz rozeiązania na naprawę tej jednej albo dosłanie kolejnej.

No to w takim przypadku survey zaliczasz a działająca na powierzchni nie jeśli możliwe jest lądowanie ale się rozbiłeś, a jeśli niemożliwe jest wylądowanie to usuwasz to osiągnięcie z rozgrywki.

Moje gry na BGG
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Leaving earth

Post autor: mat_eyo »

Przy opisie manewru jest, że najpierw decyduję ile lat on potrwa, a dopiero później generuję ciąg i sprawdzam wyniki. Na pewno mogę sobie już po odpaleniu części rakiet dorzucić rok albo dwa do czasu trwania lotu? Ja bym chyba grał tak, że statek "kibluje" rok tam, skąd próbował lecieć.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Leaving earth

Post autor: wirusman »

[Wiu wiu] Zamiatam po sobie :)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2019, 09:21 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: wirusman »

Jako że gra jest bardzo znana:) To napiszę swoje pytanie w tym dziale. Czy mogę testować re -entry i landing na sondzie?
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: c08mk »

wirusman pisze: 17 lis 2019, 20:53 Jako że gra jest bardzo znana:) To napiszę swoje pytanie w tym dziale. Czy mogę testować re -entry i landing na sondzie?
Dawno nie grałem i nie pamiętam już instrukcji ale ogólna zasada była taka, że jak coś potrzebuje technologii tą ją testuje podczas manewru. Jeżeli sonda potrzebuje technologii re-entry i może wykonać landing to z automatu będzie je testować (o ile gracz je ma na stole, nie pamiętam czy się je osobno kupowało). W grze w tej chwili nie siedzę także mogę się mylić co tego komponentu.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Leaving Earth (Joseph Fatula)

Post autor: Super »

Lądowanie można testować sondą, ale re-entry tylko z kapsułą, która posiada osłony cieplne, bo tylko dla nich wyciąga się kartę outcome. Kapsuły bez osłon się spalają, a pozostałe komponenty nie są dotknięte żadnymi efektami wejścia w atmosferę, zatem testować można tylko przy użyciu kapsuł z osłonami.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Leaving earth

Post autor: wirusman »

Czy mogę odpalac rakiety bez sondy lub kapsuła na pojtrzeby ich testowania?
Lot w kosmosie trwa trzy lata, muszę mieć pozywienie na każdy rok osobno?
Ostatnio zmieniony 23 gru 2019, 16:14 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Leaving earth

Post autor: c08mk »

Jak tylko masz ciąg żeby się oderwać od ziemi to tak :)
Spoiler:
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Leaving earth

Post autor: wirusman »

c08mk pisze: 23 gru 2019, 15:36 Jak tylko masz ciąg żeby się oderwać od ziemi to tak :)
Spoiler:
To mam jeszcze jedno pytanie.
Mam misje polegająca na pobraniu i wysłaniuna ziemie próbek.
Odwracam kartę księżyca, jest pusta.
Odwracam kartę venus, jest opis"oceans od liquid water, supplies available".
Czy na tych planetach można pobrać próbki?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Leaving earth

Post autor: tomuch »

Można wylądować, więc (o ile sonda/kapsuła/kosmonauta nie są uszkodzone/martwe) można zebrać.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ