5 sekund

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

5 sekund

Post autor: Karit »

mam pytanie do sposobu naliczania punktów:

- Jeśli gracz poda 3 odpowiedzi w dobrym czasie (5 sek.) to dostaje 1 pkt
- Jeśli gracz poda mniej odpowiedzi w tym czasie lub któraś z nich będzie błędna to kolejka przechodzi na następnego gracza. Musi on powiedzieć 3 odpowiedzi ale nie może powtórzyć tego co już zostało powiedziane i tu mam pytanie:

Czy taki gracz dostaje pkt. jedynie jak poda 3 dobre odpowiedzi czy też 1 pkt. za każda dobrą odpowiedź a w przypadku błędu kolejka idzie dalej?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
kasia_d
Posty: 23
Rejestracja: 01 lip 2014, 12:17

Re: 5 sekund

Post autor: kasia_d »

Ja zawsze grałam, że gracz, na którego przeszła kolejka dostaje 1 punkt tylko wtedy, gdy poda 3 odpowiedzi nie powtarzające się z odpowiedziami poprzedniego gracza. W sumie chyba nawet nie przyszłoby mi do głowy inaczej to naliczać. A co na ten temat mówi instrukcja?
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 5 sekund

Post autor: Karit »

(...) - Gra toczy się dalej. Za każdą poprawną odpowiedź gracz przesuwa pionek na planszy o 1 pole do przodu.


I stąd moje pytanie, bo z tego wynika że można dostać więcej pkt jako kolejny gracz...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: 5 sekund

Post autor: kwiatosz »

Pytanie jest "wymień 3" - poprawna odpowiedź na takie pytanie to wymienienie trzech. Ja to zawsze w tej sposób interpretowałem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ