Warhammer Inwazja - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Fisher
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2016, 16:08

Re: Warhammer Inwazja - karta "Knur bojowy" (war boar) nr 47

Post autor: Fisher »

Dzięki, gram na razie w podstawkę tylko z tym dodatkiem i nie kojarzyłem kart które wpływają na karty wsparcia dlatego nie widziałem profitów płynących z karty knurów.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Warhammer Inwazja - karta "Knur bojowy" (war boar) nr 47

Post autor: Nidhogg »

Fisher pisze:Dzięki, gram na razie w podstawkę tylko z tym dodatkiem i nie kojarzyłem kart które wpływają na karty wsparcia dlatego nie widziałem profitów płynących z karty knurów.
Pamiętaj że tyczy się to też kart misji przeciwnika. Czyli jeśli masz jakąś kartę co niszczy wsparcie lub zienia je w rozwinięcie to jak masz knurów to te karty działają też na misję.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Fisher
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2016, 16:08

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Fisher »

Witam,

Kilka pytań które urodziły się w trakcie ostatniej partii.

1. Karta Tarczownik - Akcja - poświęć 1 rozwinięcie aby anulować 1 obrażenie przydzielone jednostce lub legendzie. Czy z tej akcji mogę skorzystać tylko raz ? czy mogę poświęcić np. 3 rozwinięcia żeby anulować obrażenia kilku jednostek ?
Obrazek - dogrzebałem się do odpowiedzi na forum galakty, że akcje można odpalać wielokrotnie.

2. Karta Jeździec Karnozaura - w zasadzie sama zasada działania dzikości. Po pierwsze w którymś faq doczytałem, że dzikość działa nawet jak jednostka zostaje zniszczona (nie musi przeżyć ataku) i tak też grałem. Druga wątpliwość to pochodzenie tych obrażeń. Teoretycznie nie jest napisane że jeżeli otrzyma obrażenia w walce czyli jeżeli inny gracz zada mu obrażenia pochodzące z taktyki albo chaos ma kartę choroby która rani co rundę, to obrażenia zadane w taki sposób (choroba/taktyka) też należy traktować jako obrażenia otrzymane i Karnozaur z dzikością 3 zada 3 obrażenia jednostce w odpowiadającej strefie ?
Obrazek -- odnalazłem że można odpalić dzikość poprzez przydzielenie mu obrażeń niebezpośrednich to wnioskuję że poprostu każde obrażenia odpalają mu dzikość

3. Karta taktyki (epicka) - początek karty brzmi "zagraj na początku swojej tury". Oznacza to, że trzeba zagrać tą karcie w fazie zerowej przed królestwem ? żetony trzeba sobie zachować z poprzedniej rundy ? czy po pobraniu z fazy królestwa można to zagrać ? Wydaje mi się że różne wymuszone efekty "na początku tury" rozstrzyga się jeszcze przed fazą królestwa czyli wychodziło by na to samu tutaj ?
Obrazek


edit.
4. Karta wsparcia "niezliczone groby" - czy pobieram kartę za każdą zniszczoną jednostkę ? czy w danej turze jak jakakolwiek została zniszczona to biorę kartę? Jestem bardziej skłonny do tego, że karta za każdą.
Obrazek - też znalazłem.... za każdą jednostkę dobiera jedną kartę :)

Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

Fisher pisze: 3. Karta taktyki (epicka) - początek karty brzmi "zagraj na początku swojej tury". Oznacza to, że trzeba zagrać tą karcie w fazie zerowej przed królestwem ? żetony trzeba sobie zachować z poprzedniej rundy ? czy po pobraniu z fazy królestwa można to zagrać ? Wydaje mi się że różne wymuszone efekty "na początku tury" rozstrzyga się jeszcze przed fazą królestwa czyli wychodziło by na to samu tutaj ?
Obrazek
Musisz zagrać przez fazą Królestwa. Musisz zapłacić żetonami zostawionymi ze swojej poprzedniej tury. Nigdy nie możesz zagrać tej karty w innej fazie niż początek swojej tury.

Możesz zagrać tę kartę przy użyciu kombinacji Xirat'p i P'tarix. Ale wtedy też musisz przestrzegać ograniczenia "zagraj na początku tury".
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

Budowanie talii Warhammer Inwazja

Post autor: Brodmen »

Witam, mam pytanie odnośnie budowania talii do Warhammera Inwazji. Jak jest minimalna i maksymalna liczba kart w talii gracza? W instrukcji jest napisane o 50 kartach (40 rasowych i 10 szarych).
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Budowanie talii Warhammer Inwazja

Post autor: syd3r »

Brodmen pisze:W instrukcji jest napisane o 50 kartach (40 rasowych i 10 szarych).
Talie w podstawce mają 40 kart rasowych i 10 neutralnych, ale to nie wynika z zasad gry. Można złożyć talię bez kart neutralnych, albo talię z samych kart neutralnych.

Zasady układania talii są następujące (z instrukcji, strona 18):
1. talia turniejowa musi się składać z 50 do 100 kart
2. w talii nie mogą się znaleźć więcej niż 3 kopie tej samej karty
3. w jednej talii nie można łączyć armii Porządku z armiami Zniszczenia
Rumcajs
Posty: 160
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Rumcajs »

Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczem Inwazji. Zanim zacząłem grać przejrzałem sobie oficjalne FAQ 2.2 i dodatek 3.0 (dostępne na stronie Galakty) no i czegoś nie rozumiem. Przeglądam sobie karty które mają zmienioną treść:
08 Załoga krasnoludzkiego działa – treść faktycznie zmieniona ale 19 Pogrzebanie uraz brzmi identycznie. Mam zestaw w którym poprawiono tylko część kart?
I dalej 65 Zguboskoczkowie. Na karcie stoi: Goblin. Pole Bitwy. Wymuszony: Na początku twojej tury każdy z graczy musi poświęcić rozwinięcie albo zadać 1 obrażenie każdej strefie swojej Stolicy.
W erracie napisano: Treść powinna brzmieć: Na początku twojej tury każdy z graczy musi poświęcić rozwinięcie albo zadać 1 obrażenie każdej strefie swojej Stolicy.
Czyli dokładnie to samo z pominięciem: Goblin. Pole Bitwy. Wymuszony: Czy te słowa wypadły? Czy też się nic na tej karcie nie zmienia?
Na koniec:
116 Wykopalisko spaczeni a. Na karcie jest napisane: Spaczeń. Twoje jednostki pojawiają się w tej strefie spaczone. W erracie napisano: Tylko 1 taka karta na talię. W dodatku 3.0: Tylko Skaveny. Ograniczenie. Więc jak w powinna brzmieć treść tej karty?
Spaczeń. Twoje jednostki pojawiają się w tej strefie spaczone. Tylko 1 taka karta na talię. Tylko Skaveny. Ograniczenie?

Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

Nie grałem już kilka lat, ale coś mogę napisać:
Rumcajs pisze:Zanim zacząłem grać przejrzałem sobie oficjalne FAQ 2.2 i dodatek 3.0 (dostępne na stronie Galakty) no i czegoś nie rozumiem.
(...)
W erracie napisano: Tylko 1 taka karta na talię. W dodatku 3.0: Tylko Skaveny. Ograniczenie. Więc jak w powinna brzmieć treść tej karty?
Dodatek 3.0 to publikacja fanowska, stworzona na potrzeby turniejów. Najlepiej zignoruj go, bo w domowym graniu na wiele ci się nie przyda.
Rumcajs pisze:08 Załoga krasnoludzkiego działa – treść faktycznie zmieniona ale 19 Pogrzebanie uraz brzmi identycznie. Mam zestaw w którym poprawiono tylko część kart?
FAQ były wydawane regularnie, bez koordynacji z wydrukami. Wydawało mi się, że nigdy nie wydano poprawionych kart, ale mogę się mylić. W każdym razie jeśli karta jest identyczna z erratą, to nie widzę problemu :)
Rumcajs pisze:I dalej 65 Zguboskoczkowie. Na karcie stoi: Goblin. Pole Bitwy. Wymuszony: Na początku twojej tury każdy z graczy musi poświęcić rozwinięcie albo zadać 1 obrażenie każdej strefie swojej Stolicy.
W erracie napisano: Treść powinna brzmieć: Na początku twojej tury każdy z graczy musi poświęcić rozwinięcie albo zadać 1 obrażenie każdej strefie swojej Stolicy.
Czyli dokładnie to samo z pominięciem: Goblin. Pole Bitwy. Wymuszony: Czy te słowa wypadły? Czy też się nic na tej karcie nie zmienia?
Goblin to cecha (nie ulega zmianie), a "treść karty" jest poniżej - zerknij sobie raz jeszcze na opis kart w instrukcji, strona 7. Wygląda więc na to, że wypadł fragment "Pole Bitwy. Wymuszony". Niestety w angielskim FAQ nie widzę erraty tej karty, więc sam nie wiem jak to ostatecznie powinno być :P
Rumcajs
Posty: 160
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Rumcajs »

Dwa pytania:

1. Karta Taktyki - Demoralizacja - Akcja: Do końca tej tury wybrana jednostka traci dwa młotki. Rozumiem, że legalnym celem tej karty nie może być jednostka z wydrukowanym jednym młotkiem, chyba, że wcześniej w wyniku działania jakiejś karty dodatkowy młotek otrzymała. Zgadza się?

2.W instrukcji jest napisane:
"W danej chwili daną misję może wypełniać tylko jedna jednostka. Jeśli wypełniająca misję jednostka z jakiegokolwiek powodu opuści grę, karta Misji pozostaje w grze, ale wszystkie zgromadzone na niej żetony zasobów należy odrzucić, czyli odłożyć je na stos na środku obszaru gry."
Natomiast w FAQ na stronie Galakty:
"Efekty kart Misji mogą być aktywowane nawet jeśli danej misji nie wypełnia żadna jednostka, pod warunkiem, że wszystkie inne wymagania zostają spełnione (koszt, warunki, itd.)"

Przecież jeśli misji nie wypełnia żadna jednostka to żetoniki spadają więc jak efekt może być aktywowany?

Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Warhammer Invasion

Post autor: syd3r »

Rumcajs pisze:1. Karta Taktyki - Demoralizacja - Akcja: Do końca tej tury wybrana jednostka traci dwa młotki. Rozumiem, że legalnym celem tej karty nie może być jednostka z wydrukowanym jednym młotkiem, chyba, że wcześniej w wyniku działania jakiejś karty dodatkowy młotek otrzymała. Zgadza się?
Nie. Można zabrać też 1 młotek. Chyba jedyna zasada dotycząca zmniejszania cech to ta:
"Efekt karty, który zmniejsza jakąś liczbę (koszt, punkty Wytrzymałości itd.), nie może jej zmniejszyć poniżej 0."
Co należy rozumieć tak, że jeśli zagrasz demoralizację na jednostkę z 1 młotkiem, to będzie ona miała 0 młotków (a nie -1).

Ważne jest też, aby pamiętać że Demoralizacja działa do końca tury - więc jeśli zagrasz Demoralizację na jednostkę z 1 młotkiem, to będzie miała 0 młotków. Ale jeśli w kolejnej fazie ta jednostka zyskałaby +1 młotek (np. za pomocą jakiejś taktyki) to nadal będzie miała 0 młotków.
Rumcajs pisze:2.W instrukcji jest napisane:
"W danej chwili daną misję może wypełniać tylko jedna jednostka. Jeśli wypełniająca misję jednostka z jakiegokolwiek powodu opuści grę, karta Misji pozostaje w grze, ale wszystkie zgromadzone na niej żetony zasobów należy odrzucić, czyli odłożyć je na stos na środku obszaru gry."
Natomiast w FAQ na stronie Galakty:
"Efekty kart Misji mogą być aktywowane nawet jeśli danej misji nie wypełnia żadna jednostka, pod warunkiem, że wszystkie inne wymagania zostają spełnione (koszt, warunki, itd.)"

Przecież jeśli misji nie wypełnia żadna jednostka to żetoniki spadają więc jak efekt może być aktywowany?
Tekst z FAQ dotyczy Misji, które mogą działać bez żetonów. Takie Misje pojawiły się w późniejszych dodatkach.
Rumcajs
Posty: 160
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Warhammer Invasion

Post autor: Rumcajs »

Mam na stole dwie kopie karty: Łupieżcy Helborne oraz jedną kopię karty Adept Malekitha. Zagrywam taktykę: Zwęszył Trop. Mój przeciwnik nie wykonuje nic "w odpowiedzi". Mogę aktywować wszystkie trzy karty po tym jak przeciwnik odrzucił kartę ze swojej ręki? Czy też tylko jedną akcję z Łupieżców Helborne i jedną akcję Adept Malekitha?
alesorius
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2017, 23:38

Warhammer: Inwazja - wątpliwa interpretacja działania karty

Post autor: alesorius »

Witam,

Kupiłem mojemu przyjacielowi na urodziny, jakoś tydzień temu, grę planszową Warhammer: Inwazja i rozegraliśmy już sobie kilka potyczek. Gra się świetnie i w ogóle, ale działanie niektórych kart nas czasem nurtuje, ale zazwyczaj udaje nam się dojść do tego co i jak dzięki instrukcji i pomocy w postaci internetu.
Dzisiaj graliśmy i mieliśmy wątpliwą sytuację, która jednak miała dość znaczący wpływ na przebieg rozgrywki... A mianowicie, mój przyjaciel użył kartę wsparcia (o ile dobrze pamiętam) - nie pamiętam jak się nazywała dokładnie, ale efekt jej był taki, że leczyła stolicę z jednego obrażenia co turę. Ta karta kosztowała go dwa zasoby surowców. Kilka tur później użył drugą taką samą kartę i w sumie miał dwie identyczne karty, o tym samym efekcie.

Pytanie: Czy kiedy jest taka sytuacja jak wyżej przeze mnie opisana, że gracz umieszcza w strefie królestwa dwie takie same karty, to czy ich efekt się łączy/nakłada/sumuje? Czyli, w tym przypadku, odejmuje sobie 2 żetony obrażeń od stolicy co turę? Czekam niecierpliwie na odpowiedź.

Pozdrawiam,
Dawid
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Inwazja - wątpliwa interpretacja działania ka

Post autor: Kasper »

Tu jest odpowiedni wątek:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... r+invasion
popatrz też tutaj
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/1831-2/?postTabs=4

a odpowiadając na Twoje pytanie zanim przekopiesz się przez FAQ
P: Czy jeśli mam w grze więcej niż jedną kopię jakiejś karty powodującej dany efekt to efekt ten będzie rozpatrywany za każdą kopię karty?
O: Tak, każda karta uruchamia swoją akcję więc efekt rozpatrywany jest x krotnie. Np. przy trzech kartach efekt x3.
alesorius
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2017, 23:38

Re: Warhammer: Inwazja - wątpliwa interpretacja działania ka

Post autor: alesorius »

Kasper pisze:Tu jest odpowiedni wątek:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... r+invasion
popatrz też tutaj
http://galakta.pl/gry/gry-karciane/1831-2/?postTabs=4

a odpowiadając na Twoje pytanie zanim przekopiesz się przez FAQ
P: Czy jeśli mam w grze więcej niż jedną kopię jakiejś karty powodującej dany efekt to efekt ten będzie rozpatrywany za każdą kopię karty?
O: Tak, każda karta uruchamia swoją akcję więc efekt rozpatrywany jest x krotnie. Np. przy trzech kartach efekt x3.
Okej, dzięki wielkie za pomoc! Tego mi było trzeba. :)
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer Invasion

Post autor: bendoza »

Witam wszystkich od razu zaznaczam ze jestem swieżakiem jeśli chodzi o Inwazję... pytanko:
chodzi o karty misji ... o ile rozumiem że trzeba zagrać jednostkę z reki na kartę wcześniej wyłożonej misji to nie za bardzo kumam jak jest z zasobami... w instrukcji napisano:
"Wypełniająca misję jednostka pozwala graczowi zbierać żetony zasobów na karcie Misji: kiedy gracz z gromadzi odpowiednią liczbę żetonów, może skorzystać z efektu karty. Te żetony zasobów będą pochodzić ze stosu na środku obszaru gry, a nie z żetonów, które gracz ze brał podczas fazy Królestwa. Żetony zasobów z karty Misji mogą zostać wykorzystane tylko w celu skorzystania z efektu tej karty.”
Nie rozumiem tego zapisu kiedy i ile żetonów zasobów mogę wziąć z stosu i położyć na karcie misji?
PS posiadam sama podstawkę jakie dodatki na początek polecacie?

.... przeczytałem cały wątek jeszcze raz ( w instrukcji tego nie moge znaleźć?! opis fazy królestwa nie zawiera takiej akcji )
i znalazłem zapis że 1 żeton zasobów na turę (podczas fazy królestwa) który pochodzi z puli głównej a nie z pobieranych zasobów trafia na kartę z misją.... czy to jest poprawna odpowiedź na moje pytanie?
itkovian1128
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 09:51
Has thanked: 1 time

Warhammer: Inwazja

Post autor: itkovian1128 »

Dzień Dobry

Zagrałem kilka razy w podstawkę i 2 pytania:

1. Krwiopijec - czy jeśli na początku mojej tury zostaje sam w strefie i nie ma tam innych jednostek to jego też się poświęca.

Tak grałem ale nie jestem pewin.

2. Wykopalisko spaczenia czy jeśli mam je w danej strefie i potem zagrywam Załogę Krasnoludzkiego Działa to zgodnie z FaQ 1,4 pierwsze aktuwują się efekty wymuszone czyli podejrzenie 5 kart i dobranie ew wsparcia a potem załoga zostaje spaczona. Czy zostaje spaczona od razu i ew dobór mogę zrobić na początku swojej następnej tury po usunięciu efektu spaczenia ?

P.S czemu tak dobra gra z taką responsywnością kart została zapomniana przez wydawców. Kupić któryś z głównych dodatków to cud na obecny czas :(.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: alpha »

Ta gra nie została zapomniana, tylko było zamieszanie z licencją.
To samo zresztą stało się z pozostałymi grami FFG, które poznikały.
Poniżej więcej informacji.

Zakończenie współpracy FFG i GW - wpływ na plany wydawnicze
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: eventide »

itkovian1128 pisze: 18 maja 2019, 11:07 1. Krwiopijec - czy jeśli na początku mojej tury zostaje sam w strefie i nie ma tam innych jednostek to jego też się poświęca.
Tak, też go się poświęca.
itkovian1128 pisze: 18 maja 2019, 11:07 2. Wykopalisko spaczenia czy jeśli mam je w danej strefie i potem zagrywam Załogę Krasnoludzkiego Działa to zgodnie z FaQ 1,4 pierwsze aktuwują się efekty wymuszone czyli podejrzenie 5 kart i dobranie ew wsparcia a potem załoga zostaje spaczona. Czy zostaje spaczona od razu i ew dobór mogę zrobić na początku swojej następnej tury po usunięciu efektu spaczenia ?
Po zagraniu Załogi (niezależnie od tego czy wchodziłaby do strefy spaczona czy nie) jej wymuszony efekt odpala się od razu. Nie możesz go sobie przenieść na następną turę...
itkovian1128
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 09:51
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: itkovian1128 »

Dzięki już myślałem że nikt nie gra w Warchamera Inwazja i nie pomoże początkującemu. :)
itkovian1128
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 09:51
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: itkovian1128 »

Nowa partia pytań do veteranów :).

1. Karty z Misjami jak rozumiem one są 1 razowe tzn. Stawiam na nich jednostkę zbieram najczęściej 3 zasoby używam i odkładam do karty odrzuconych chyba że jak misja Obrona Granic (Imperium) pisze co turę ? - znalazłem sam . Zasoby zbiera się od nowa i karta misji zostaje za 3 tury można znów użyć.

2.Przenoszenie jednostek - używam na przykład karty forsowny marsz na jednostce z napisem Tylko Misja ale rozumiem że ,,taktyka,, ma pierwszeństwo i mogę ją przesunąć na Pole bitwy albo do Królestwa ?
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: eventide »

itkovian1128 pisze: 21 maja 2019, 23:43 1. Karty z Misjami jak rozumiem one są 1 razowe tzn. Stawiam na nich jednostkę zbieram najczęściej 3 zasoby używam i odkładam do karty odrzuconych chyba że jak misja Obrona Granic (Imperium) pisze co turę ? - znalazłem sam . Zasoby zbiera się od nowa i karta misji zostaje za 3 tury można znów użyć.
Nie wiem, czy określenie "jednorazowe" jest najszczęśliwsze. To zależy od Misji. Z tego co pamiętam we wszystkich dodatkach było ich całkiem sporo i pamiętam, że niektóre były strasznie upierdliwe. Jakbyś napisał, o jaką konkretnie misję chodzi, to byłoby łatwiej. Ale generalnie to masz rację: chodzi o to żeby zebrać najczęściej 3 żetony, żeby móc odpalić/odpalać jakąś Akcję, albo żeby uaktywnić jakiś efekt. Żetony są na misji tylko dopóki, dopóty jest na tej Misji jakaś jednostka. Jeśli jednostka z Misji ginie albo jest przesuwana do innej strefy, to musisz automatycznie odrzucić wszystkie zasoby z karty Misji. Oprócz tego misje mogą dostarczać cennych ikon lojalności, jeżeli przeciwnik będzie ci wyprzątał stół z jednostek i suportów.
itkovian1128 pisze: 21 maja 2019, 23:43 2.Przenoszenie jednostek - używam na przykład karty forsowny marsz na jednostce z napisem Tylko Misja ale rozumiem że ,,taktyka,, ma pierwszeństwo i mogę ją przesunąć na Pole bitwy albo do Królestwa ?
Tak. Ograniczenia typu "Tylko Misja" dotyczą wyłącznie momentu wprowadzenia karty do gry. Masz to napisane wyraźnie w instrukcji. U mnie jest to str. 16 (angielska wersja, część dotycząca Słów Kluczowych). Nie wiem, jak jest w polskim wydaniu).
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: donmakaron »

itkovian1128 pisze: 21 maja 2019, 23:43 1. Karty z Misjami jak rozumiem one są 1 razowe tzn. Stawiam na nich jednostkę zbieram najczęściej 3 zasoby używam i odkładam do karty odrzuconych chyba że jak misja Obrona Granic (Imperium) pisze co turę ? - znalazłem sam . Zasoby zbiera się od nowa i karta misji zostaje za 3 tury można znów użyć.
Misje nie są jednorazowe. Raz wystawiona misja zostaje na stole, dopóki jakiś efekt nie każe jej odrzucić. Nie ma generalnej zasady mówiącej, że misje są odrzucane w jakimś momencie. Tak samo jednostka wykonująca misję nie zostaje odrzucona, dopóki jakiś efekt wyraźnie tego nie nakaże zrobić.
Niektóre misje każą same siebie odrzucić w ramach swojego efektu, inne będą zbierać zasoby w nieskończoność, jeszcze inne mogą w ogóle nie zbierać zasobów. Trzeba się (tak jak w przypadku wszystkich kart) ściśle trzymać tego, co jest na nich napisane.
itkovian1128
Posty: 6
Rejestracja: 18 maja 2019, 09:51
Has thanked: 1 time

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: itkovian1128 »

Dziękuję za informacje. Ja w Inwazję się rozkręcam - uwielbiam Imperium i mam kolejne 2 pytania :(.

1. Karata Wolna Kompania - jeśli ta jednostka nie zostanie zabita w walce ,odrzuć 1 losową kartę z ręki przeciwnika.

Co to ta walka dla mnie to bój z innymi jednostkami przeciwnika i wtedy ew odrzucenie karty z ręki przeciwnika. Ale spotkałem się z interpretacją że walka to ogólnie wysłanie do ataku w fazie bitwy tej karty i jeśli przeciwnik nie wyznaczy jednostek do obrony lub zaatakujemy pustą dzielnicę to także uznawali to za ,,udział w walce ,, bo atakowali.

To poprawna interpretacja ?

2.Karta Miejskie Bramy (Imperium ) Budowla - WYMUSZONY Na początku swojej tury umieść w tej strefie wierzchnią kartę ze swojej talii jako rozwinięcie - rozumiem że to jednorazowe a nie co turę na początku ?!?
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: eventide »

itkovian1128 pisze: 25 maja 2019, 01:41 1. Karata Wolna Kompania - jeśli ta jednostka nie zostanie zabita w walce ,odrzuć 1 losową kartę z ręki przeciwnika.
Co to ta walka dla mnie to bój z innymi jednostkami przeciwnika i wtedy ew odrzucenie karty z ręki przeciwnika. Ale spotkałem się z interpretacją że walka to ogólnie wysłanie do ataku w fazie bitwy tej karty i jeśli przeciwnik nie wyznaczy jednostek do obrony lub zaatakujemy pustą dzielnicę to także uznawali to za ,,udział w walce ,, bo atakowali.To poprawna interpretacja ?
Jeżeli decydujesz się na atak, to jesteś w walce i efekt ze słowa "Scout" się odpala. I to nawet jeżeli nie przydzielono żadnych obrażeń.
itkovian1128 pisze: 25 maja 2019, 01:41 2.Karta Miejskie Bramy (Imperium ) Budowla - WYMUSZONY Na początku swojej tury umieść w tej strefie wierzchnią kartę ze swojej talii jako rozwinięcie - rozumiem że to jednorazowe a nie co turę na początku ?!?
Co turę. Zawsze na początku twojej tury.
Awatar użytkownika
Midarktemp
Posty: 10
Rejestracja: 25 maja 2019, 17:03
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Inwazja

Post autor: Midarktemp »

Witam. Jako, że zakupiłem Inwazję dzień temu to mam pytanie odnośnie walki. Czy jednostki zawsze wysyłamy na strefy i przeciwnik deklaruje obrońców czy możemy podczas ataku deklarować atakujących na z góry wybranych konkretnych przeciwników? Pytam o to bo nie wiem za bardzo co robić w sytuacji gdy np wysyłam atakujących na np atak pola bitwy przeciwnika. Dajmy na to, że on ma tam jakieś dwie jednostki którymi deklaruje się bronić strefy. podliczamy punkty ataku, zagrywamy karty akcji jeżeli takie mamy i dajmy na to, że jego jednostki broniące miały dwa punty obrony, a mój atak ostatecznie wynosił 2. Czy to oznacza, że każda z jednostek broniących otrzymuje po jednym punkcie obrażeń czy może przydzielam te dwa punkty obrażeń jednej jednostce i ginie, a druga przeżywa atak bez żadnych obrażeń? Gdyby tak było od czego zależy to która jednostka otrzymuje obrażenia?
ODPOWIEDZ