Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zasad

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
stanislaw84
Posty: 22
Rejestracja: 12 gru 2012, 21:01
Lokalizacja: Piła / Wrocław

Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zasad

Post autor: stanislaw84 »

Nie znalazłem tematu z wątpliwościami co do zasad, więc zakładam.

Pojawiła się wątpliwość dotycząca "rozejmu" podczas pierwszej tury.
Czy mając dowódcę z karty Alchemiczka (zadaje obrażenia wszystkim jednostkom przeciwnika na koniec fali), zdolność tego dowódcy nie działa podczas pierwszej rundy?
Czy może rozejm dotyczy tylko ataków?
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: niwgnip »

Sam się nad tym zastanawiałem podczas gry. Uznaliśmy, że w turze rozejmu nie zadawaliśmy obrażeń (pomimo tego, że nie jest to "atak", a rozejm dotyczy wyraźnie "ataków" i "rozkazów").
Przydałoby się jednak jakieś oficjalne info na temat tej karty ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Karit »

Po zapoznaniu sie z instrukcja i kartami mam takie pytania:
(dla ułatwienia kolorami określę gdzie jednostki stoją)

1. Jeśli Berserker atakuje jednostkę przeciwnika a za sobą ma Zabójcę , to w jakiej kolejności zadziałają bonusy? Najpierw doda +2 do ataku a potem Zabójca mu to podwoi?

2. W FAQu napisano "Jeśli efekt działa na jednostkę, to czy działa na dowódcę - odp. NIE". Czy rozpatrywanie ataku/obrony jest równoznaczne z rozpatrzeniem efektu? tzn. Jeśli nie mam nic określonego w opisie ataku to mogę atakaować każdego (w tym dowódcę), jeśli jest mowa o jednostkach to tylko jednostki?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: beerbear87 »

Ad1 nie mam teraz kart przy sobie, ale o ile kojarze to jest efekt staly dzialajacy od wylozenia czyli w tym przypadku berseker ma te swoje od razu te swoje plus 2od momentu gdy został wylozony i calosc mnozy mu zabojca
Ad 2 dowodca nie jest jednostka, wiec jezeli nie ma rozroznione to liczy sie na wszystkich, a jezeli jest ze tylko jednostki dostają obrażenia to w oczywisty sposób dowodca nie dostaje :)
Awatar użytkownika
MonsterCookie
Posty: 99
Rejestracja: 31 maja 2014, 11:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: MonsterCookie »

Co do dowódcy z Alchemiczki, instrukcja ani karta nie dają wyraźnej odpowiedzi, jedyne co wskazuje na to że jednostki przeciwnika otrzymują obrażenia już w pierwszej rundzie jest to, że na dowódcy z Kapłanki wyróżniono, iż jej umiejętność działa dopiero po pierwszej rundzie, w związku z tym można wnioskować, że skoro takiego zastrzeżenia nie ma przy dowódcy Alchemiczki to działa ono od początku.
My jednak, w naszych grach w pierwszej nie zadawaliśmy obrażeń w pierwszych falach w czasie rozejmu, ale był to efekt obopólnej zgody, że tak wydaje się sprawiedliwiej :).

Co do Berserkera - rozwiązanie wydaje się znajdować na 9 stronie instrukcji pod tytułem: "zdolności pasywne"
W przeciwieństwie do ataków specjalnych zaczynających się od ATAK:... pozostałe zdolności są aktywne cały czas, tak długo jak Jednostka znajduje się w Oddziale
Jak dla mnie wynika z tego wyraźnie, że zawsze wtedy gdy Berserker stoi w pierwszej fali ma siłę ataku 5 i otrzymuje o jedno obrażenie mniej. Nie ma powodu żeby jego zdolność była inna tylko dlatego że stoi za nim Zabójca, a w związku z tym podwaja się całą jego siłę czyli 5, gdy atakuje inną jednostkę.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Karit »

MonsterCookie pisze:Co do Berserkera - rozwiązanie wydaje się znajdować na 9 stronie instrukcji pod tytułem: "zdolności pasywne"
W przeciwieństwie do ataków specjalnych zaczynających się od ATAK:... pozostałe zdolności są aktywne cały czas, tak długo jak Jednostka znajduje się w Oddziale
Jak dla mnie wynika z tego wyraźnie, że zawsze wtedy gdy Berserker stoi w pierwszej fali ma siłę ataku 5 i otrzymuje o jedno obrażenie mniej. Nie ma powodu żeby jego zdolność była inna tylko dlatego że stoi za nim Zabójca, a w związku z tym podwaja się całą jego siłę czyli 5, gdy atakuje inną jednostkę.
Zdolność Zabójcy jest stała i daje 2x atak dla Poprzedniej (jeśli jest w środkowej linii), czyli w tym wypadku moim zdaniem Berserker stojący na przodzie miałby atak 10.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: beerbear87 »

No przeciez dokładnie to MonsterCookie napisała :) tj ze podwaja jego 5 :P
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Karit »

beerbear87 pisze:No przeciez dokładnie to MonsterCookie napisała :) tj ze podwaja jego 5 :P
Masz rację :D
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: JB »

stanislaw84 pisze:Pojawiła się wątpliwość dotycząca "rozejmu" podczas pierwszej tury.
Czy mając dowódcę z karty Alchemiczka (zadaje obrażenia wszystkim jednostkom przeciwnika na koniec fali), zdolność tego dowódcy nie działa podczas pierwszej rundy?
Czy może rozejm dotyczy tylko ataków?
Dotyczy tylko akcji atak (jakiejkolwiek, czy to będzie ekstra atak, czy zwykły, czy attack power). Zdolność Lixis natomiast działa normalnie. Wszelkie efekty powodujące direct damage (czyli te efekty, które nie są atakami) działają. Tak samo zadziała np. order Assassina.
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2014, 12:13 przez JB, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: beerbear87 »

@JB rozkaz zabójcy nie zadziała na pewno bo przeciez podczas pierwszej rundy nie można zagrywać rozkazów Obrazek
Pytanie brzmi czy ta umiejętność zadziała, logika wskazywałaby że tak bo nie jest ani atakiem ano rozkazem... Ale imho strasznie nierówny start to daje jednemu z graczy
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: JB »

Racja, rozkazów nie można grać.
Na BGG jest odpowiedź autora gry na to pytanie o umiejętność Lixis - zadziała.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: janekbossko »

jak jest z liczeniem start?
Sprawdza sie je TYLKO na konkretna fale czy na caly odział?
Chodzi mi o karte dowódcy ktora pod koniec fali zadaje 1 obrazenie jednostkom przeciwnika - jesli straty sprawdza sie za kazdy mrazem na wszystkie karty to imo troche przegiety jest ten dowodca
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: Chaaber »

A na pewno nie chodzi o dowódcę, który atakuje na koniec każdej rundy a nie fali?
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: niwgnip »

Ten dowódca atakuje na koniec każdej fali wszystkie jednostki za 1 (nawet w 1 rundzie!). A liczenie strat dotyczy całego oddziału. Tak, ten dowódca jest mocny ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: rattkin »

Czy akcja usuwania zwłok dotyczy usuwania jednej karty czy wszystkich? Te karty lądują w stosie kart odrzuconych, czy na osobnym?
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: beerbear87 »

Jednej karty i lądują na,stosie odrzuconych
czyli jedna akcja, jedne usunięte zwłoki, chyba ze rozkaz albo umiejętność z wiedźmy
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vinnichi »

Głupie pytanie ale zadam :) Działanie ataku wręcz. Zakładamy że stoję na tyłach po lewej stronie. Czy mogę zaatakować przeciwnika po przekątnej - przede mną nie stoi żadna jednostka ale kolumnę obok, wyżej, jest dowódca. W niczym mi on nie przeszkadza? Ważne jest tylko żeby nie było jednostki w tej samej kolumnie przed atakującym? Czy jednostki "po skosie" też zasłaniają atak?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: beerbear87 »

Przy ataku wręcz pierwsza jednostka w kolumnie moze zaatakować wręcz inna dowolna pierwszą jednostkę w kolumnie. To że stoisz na tyłach i Ew masz po skosie kogoś w niczym nie przeszkadza. Ważne jedynie byś byl pierwsza (w tym przypadku jedyną) jednostką w kolumnie
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vinnichi »

OK dziękuję wolałem się upewnić
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: rattkin »

Kavri Shi Shorec - w opisie jest literowka (Dowódca) czy ta karta ma inne działanie?
Eligor Larington - tekst jest niejasny, jak można dostać obrażenia poza bieżąca falą? czy chodziło o to, ze dostają boost jak dostaną obrażenia w "swojej" fali? boost jest permanentny?
Sagas Seities - wg autora adnotacja w nawiasie jest obecnie nadmiarowa i stanowi zabezpieczenie na ew przyszłość. Każdego dowódcę da sie skopiować.
Czemu u licha Sobowtór ma ikony kodów kreskowych? Jak to sie ma do kopiowania?
Czemu ikony Autora Gier mają w sobie słowo Zakazane! - to coś znaczy, czy jest tylko wesołym komentarzem do roli autora gier?

Jednostka zrekrutowana w danej fali nie może atakować z akcji, ale może atakować jako efekt rozpatrzenia rozkazu, innego ataku, innej umiejętności?
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2014, 12:49 przez rattkin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vinnichi »

Dziś grałem Kaveri i też na to zwróciłem uwagę potraktowałem jako literówkę.
Kody kreskowe mogą nawiązywać do skanowania towaru, tutaj skanowania cechy.
Słowo zakazane Autora gier odnosi się do turniejów, gdzie dodatkowe tego typu karty nie są dopuszczone.
O Sagas Seities nie wiem:)
Odnośnie zrekrutowanej jendostki to wg. mnie może i tak gramy.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: vlysses »

rattkin pisze:Jednostka zrekrutowana w danej fali nie może atakować z akcji, ale może atakować jako efekt rozpatrzenia rozkazu, innego ataku, innej umiejętności?
Dokładnie tak. W FAQ masz to jasno napisane.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: BartP »

Dopiero co zrekrutowana jednostka może zaatakować, jeśli jakaś zdolność lub rozkaz jej na to pozwolą (np. zdolność karty Mascot).

Co do Eligor Larington. Nie znam tekstu polskiej karty, po mojemu powinna ona mówić: "Bohaterowie w tym oddziale mają +5 ataku, gdy mają na sobie śmiertelne obrażenia". Jak dla mnie jest to jasne. Jeśli zaraz mają umrzeć, to tuż przed śmiercią (jeśli to ich fala) mogą walić mocno. Nie jest to permanentne oczywiście, bo albo zaraz zginą, albo jakoś zdejmiesz z nich obrażenia, więc wtedy nie są one śmiertelne.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Pixel Tactics (Waleczne Piksele) - pytania dotyczące zas

Post autor: rattkin »

vinnichi pisze: Słowo zakazane Autora gier odnosi się do turniejów, gdzie dodatkowe tego typu karty nie są dopuszczone.
Yyy, co? :) To się nie trzyma kupy. To raczej na pewno żartobliwe odniesienie, a czy promosków można używać w turniejach, to osobna rzecz (której zdaje się nigdzie chyba nie poruszono, bo to przecież od organizatora zależy) - na pewno nie muszą mieć tego oznaczane w ten sposób na karcie.
vinnichi pisze: Dokładnie tak. W FAQ masz to jasno napisane.
No niby tak, ale potrzebowałem jakiegoś potwierdzenia ujmując to w prostsze zdanie.
BartP pisze: Co do Eligor Larington. Nie znam tekstu polskiej karty, po mojemu powinna ona mówić: "Bohaterowie w tym oddziale mają +5 ataku, gdy mają na sobie śmiertelne obrażenia". Jak dla mnie jest to jasne. Jeśli zaraz mają umrzeć, to tuż przed śmiercią (jeśli to ich fala) mogą walić mocno. Nie jest to permanentne oczywiście, bo albo zaraz zginą, albo jakoś zdejmiesz z nich obrażenia, więc wtedy nie są one śmiertelne.
Tekst Eligor w polskiej wersji jest zgoła inny - "Jednostki tego Oddziału otrzymują +5 do siły ataku, jeśli otrzymały obrażenia w trakcie bieżącej fali" - takie troszkię masło maślane. Oryginał tutaj - http://imgur.com/peWqqMN - faktycznie, tak jak mówisz, no ale w tym kontekście, to jednak co innego. Trudno ocenić, czy to jakiś rozjazd w tłumaczeniu, czy zmieniono jej umiejętność. Tak czy siak, oryginalna umiejętność ma sens i jest zrozumiała, ta przetłumaczona - nie bardzo. Miałoby sens, gdyby do tekstu dodać "jeśli otrzymały obrażenia ŚMIERTELNE w trakcie bieżącej fali". Jak myślicie?
ODPOWIEDZ