7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
jegor159
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2016, 17:30

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: jegor159 »

Danielf pisze:Nie dostajecie cudów w sposób losowy. Na stronie 7 instrukcji jest napisane, jak należy wybrać cudy.
To jasne, źle się wyraziłem.
Danielf pisze:Tak przy okazji nie przypominam sobie, aby ktoś kiedyś instrukcję nazwał podręcznikiem.
Fantastycznie być w czymś pierwszym 8)
Olgierdd pisze:Dokładnie tak.
Dziękuję za szybką odpowedź!!
Pozdrawiam Wszystkich :wink:
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Danielf »

jegor159 pisze:
Danielf pisze:Nie dostajecie cudów w sposób losowy. Na stronie 7 instrukcji jest napisane, jak należy wybrać cudy.
To jasne, źle się wyraziłem.
Dla mnie nie jest jasne, jak chciałeś wybrać cuda. To jakie cuda są w grze jest całkowicie losowe. Nie jest losowe, do którego z graczy dany cud będzie przypisany. Gdyby cuda były ogólnodostępne, procedura opisana w "Etapie wyboru cudów" w instrukcji nie miałaby sensu.
jegor159 pisze:
Danielf pisze:Tak przy okazji nie przypominam sobie, aby ktoś kiedyś instrukcję nazwał podręcznikiem.
Fantastycznie być w czymś pierwszym 8)
Chodziło mi o to, że instrukcja to nie podręcznik.
Bauambucha
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:29

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Bauambucha »

Ja mam takie pytanie: W grze mamy karty, które dają nam jeden z wybranego surowca/dobra. Oznacza to, że z tej budowli dostajemy dany surowiec na turę i w następnych możemy sobie wybierać inne, czy juz do konca gry mamy ten jeden wybrany surowiec?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: BartP »

Trochę dziwnie sformułowane pytanie. Jeśli karta, dajmy na to, zapewnia Tobie drewno, to daje drewno co turę do końca gry. I nie zamieniasz tego drewna na nic innego. Możesz zacytować jakiś fragment instrukcji, który naprowadził Ciebie na taki tok rozumowania?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

Karta z surowcem zapewnia Ci wskazaną jego ilość już do końca gry (brązowe karty w pierwszej erze 1, na kartach drugiej ery 2).
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: crsunik »

Istnieją karty, które produkują wybrany przez gracza zasób. Co rundę gracz może wybierać inny. To są przede wszystkim karty żółte i cuda.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

crsunik pisze:Istnieją karty, które produkują wybrany przez gracza zasób. Co rundę gracz może wybierać inny. To są przede wszystkim karty żółte i cuda.
I pewnie tego dotyczyło pytanie :)
W takim wypadku można dowolnie wybierać który akurat w danej turze potrzebujemy surowiec.
Bauambucha
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:29

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Bauambucha »

Olgierdd pisze:
crsunik pisze:Istnieją karty, które produkują wybrany przez gracza zasób. Co rundę gracz może wybierać inny. To są przede wszystkim karty żółte i cuda.
I pewnie tego dotyczyło pytanie :)
W takim wypadku można dowolnie wybierać który akurat w danej turze potrzebujemy surowiec.

Dokładnie o to mi chodziło, dzięki wielkie! :)
Bordawski
Posty: 47
Rejestracja: 22 maja 2011, 14:38

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Bordawski »

Mam pytanie w kilku miejscach znalazłem informacje że w 7CŚ-pojedynek jest bardzo dużo interakcji. Między innymi wiedziony taką pokusą kupiłem tą grę i ... Hmm albo jakoś źle gramy albo źle interpretuje to stwierdzenie bo ja w tej grze praktycznie wcale nie widzę interakcji, możecie napisać gdzie ona występuje.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: BartP »

To chyba inaczej definiujesz pojecie. Interakcja odbywa się:
- przy pierwszym drafcie Cudów (jak weźmiesz jakąś kartę, to Twój przeciwnik jej nie weźmie)
- przy drafcie kart ze stołu (jak weźmiesz jakąś kartę, to Twój przeciwnik jej nie weźmie)

To ma oczywiście wiele aspektów, odmawianie komuś zasobów (podwyższanie ich ceny), przeciąganie militarnej liny na swoją korzyść, a skończywszy na odmawianiu wygranej (niepozwolenie wzięcia kart kończących grę: militaria, nauka). Są karty punktujące za coś tam w obu miastach. Aby przeciwnik nie dostał tych punktów, możesz spalić karty na pieniądze lub Cuda.

To *nie* jest jedna z tych gier, w których każdy sobie coś tam robi, a na końcu porównujemy punkty, tj. sprawdzamy, kto zmontował lepszy silniczek.
Interakcja nie oznacza przy tym "negatywna, bezpośrednia interakcja". Tutaj interakcja najczęściej jest pośrednia, ale jeśli nie patrzysz, jakie karty zbiera przeciwnik, to przegrasz..
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Danielf »

Dodatek wprowadza więcej interakcji.
Salvadore21

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Salvadore21 »

Czołem ,
W mojej wersji gry nie było karty Wyrobisko. Czy mógłbym poprosić kogośz was o skan tej karty? Może niedługo rebel dosle brakującą kartę.
Pozdrawiam i dziękuję
Sidu
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2014, 12:26
Has thanked: 4 times

7 cudów świata - pojedynek, pare pytań

Post autor: Sidu »

Dostałem do gry dodatkowo karte Messe. Nigdzie nie jest opisane jej działanie. Nie wiem co oznacza ten znaczek z kartami. Pomocy
Ostatnio zmieniony 25 gru 2016, 21:37 przez Sidu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: 7 cudów świata - Messe

Post autor: malekith_86 »

http://www.7wondersduel.com/files/goodi ... sen-US.pdf

czyli w momencie wybudowania tego cudu możesz za darmo wybudować dowolną kartę z ostatniego [górnego] rzędu nawet jeśli jest niedostępna [zablokowana przez inne karty]
daje też na koniec 2 punkty zwycięstwa
Sidu
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2014, 12:26
Has thanked: 4 times

Re: 7 cudów świata - Messe

Post autor: Sidu »

dzięki ;)
Sidu
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2014, 12:26
Has thanked: 4 times

Re: 7 cudów świata - Messe

Post autor: Sidu »

Jak jest z zetonami postepu. Jak sie go dobierze to jest caly czas aktywny? Taki żeton "Budownictwo" jest przecież za mocny, gdy jest aktywny non stop. Czy "materiałem" potrzebnym do wybudowania jest też złoto które jest w kosztach budowy?

Zagrałem dzisiaj drugą grę. Za pierwszym razem bardzo mi się spodobała. Jednak za drugim zauważyłem, że albo źle w to gram, albo da gra od 3 epoki nie ma sensu...

Przy trzeciej epoce posiadając surowce w ilości 3 drewna 2 papirus, 2 szkło i 1 kamień praktycznie nie musze patrzeć na koszt budowy tylko buduje. Jeszcze jak mam żeton Budownictwo to totalnie nic mnie nie obchodzi. Biore karte co ma więcej punktów zwycięstwa cywilnego i buduje, biore buduje.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Kinioo

Post autor: kinioo »

Sidu pisze: albo źle w to gram, albo da gra od 3 epoki nie ma sensu...
Obstawiam, ze to pierwsze. Wierz mi, ta gra ma sens.
Sorki za brak polskich znakow....
Sidu
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2014, 12:26
Has thanked: 4 times

Re: Kinioo

Post autor: Sidu »

kinioo pisze:
Sidu pisze: albo źle w to gram, albo da gra od 3 epoki nie ma sensu...
Obstawiam, ze to pierwsze. Wierz mi, ta gra ma sens.
Gdzie ma sens. Przy 3 epoce na wszystko Cie stać. Miałem z 20 złota chyba na początku 3 epoki i tyle surowców ile napisałem. Jeszcze doszły gildie co zwiększyły mój skarbiec.

Żeton budownictwa niszczy te gre.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Kinioo

Post autor: kinioo »

Sidu pisze:
kinioo pisze:
Sidu pisze: albo źle w to gram, albo da gra od 3 epoki nie ma sensu...
Obstawiam, ze to pierwsze. Wierz mi, ta gra ma sens.
Gdzie ma sens. Przy 3 epoce na wszystko Cie stać. Miałem z 20 złota chyba na początku 3 epoki i tyle surowców ile napisałem. Jeszcze doszły gildie co zwiększyły mój skarbiec.

Żeton budownictwa niszczy te gre.
Bzdura.

Ale jezeli tak uwazasz, to moze graj bez tego zetonu. Proste.

Dalej jednak obstawiam, ze cos knocisz gdzies...

Miej na uwadze fakt, ze zeton budownictwo dziala tylko (obniza koszt) na niebieskie karty.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: 7 cudów świata - pojedynek, pare pytań

Post autor: Cin »

Sidu pisze:
kinioo pisze:
Sidu pisze: albo źle w to gram, albo da gra od 3 epoki nie ma sensu...
Obstawiam, ze to pierwsze. Wierz mi, ta gra ma sens.
Gdzie ma sens. Przy 3 epoce na wszystko Cie stać. Miałem z 20 złota chyba na początku 3 epoki i tyle surowców ile napisałem. Jeszcze doszły gildie co zwiększyły mój skarbiec.

Żeton budownictwa niszczy te gre.
A co z przeciwnikiem? Też go na wszystko stać?
Sidu
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2014, 12:26
Has thanked: 4 times

Re: 7 cudów świata - pojedynek, pare pytań

Post autor: Sidu »

no przez to, że źle ten żeton ogarnialiśmy to niestety tak :D

jeszcze czy ja dobrze rozumiem karty gildyjne. Wezme taką karte cech armatorów. Dostaje po złocie za brązową I szarą karte (za pare tylko i wyłącznie?). Ja mam dwie pary, przeciwnik ma 3, więc dostaje 3 złota i na koniec licze sobie też 3 punkty (chyba, że dozbierał 4 pare) tak?
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Kinioo

Post autor: Olgierdd »

Sidu pisze:
kinioo pisze:Gdzie ma sens. Przy 3 epoce na wszystko Cie stać. Miałem z 20 złota chyba na początku 3 epoki i tyle surowców ile napisałem. Jeszcze doszły gildie co zwiększyły mój skarbiec.

Żeton budownictwa niszczy te gre.
Z tego wynika, że Twój przeciwnik słabo grał, skoro pozwalał Ci zbierać prawie wszystkie surowce. Ale bywa tak, że nawet z dużą przewagą surowców można przegrać.

Poza tym jak wskazano wcześniej, Budownictwo działa on tylko na niebieskie karty i nie jest dostępne w każdej grze.
Sidu
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2014, 12:26
Has thanked: 4 times

Re: 7 cudów świata - pojedynek, pare pytań

Post autor: Sidu »

Prosze o odpowiedź na powyższe pytanie.

Jeszcze nasuneło mi sie jedno na myśl. Czy przy wyborze cudów każdy gracz ma dla siebie 4 cudy, czy wybrane 8 cudów jest ogólnie dostepne?
Fojtu
Posty: 3373
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: 7 cudów świata - pojedynek, pare pytań

Post autor: Fojtu »

Po wyborze, każdy ma swoje 4
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 cudów świata - pojedynek, pare pytań

Post autor: Danielf »

Sidu pisze:Wezme taką karte cech armatorów. Dostaje po złocie za brązową I szarą karte (za pare tylko i wyłącznie?). Ja mam dwie pary, przeciwnik ma 3, więc dostaje 3 złota i na koniec licze sobie też 3 punkty (chyba, że dozbierał 4 pare) tak?
Nie pary, trzeba liczyć łącznie. Dokładniej liczysz ilość kart brązowych w twoim mieście i dodajesz do tego ilość kart szarych w twoim mieście. Potem liczysz tak samo w mieście przeciwnika i wybierasz wyższy wynik.
ODPOWIEDZ