7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
sobee_
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:53

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: sobee_ »

Witam, mam pytania odnośnie żetonu ekonomia:
1. jego posiadaczowi - zamiast do banku - płaci się całą cenę zakupu brakujących surowców ? czyli np. przy zakupie drewna kiedy drugi gracz produkuje jedno drewno muszę zapłacić 3 monety - płacę całość, czyli te 3 monety graczowi z żetonem ekonomia ?
2. jeżeli mam żółtą kartę z możliwością zakupu np. drewna tylko za jedną monetę, to przy zakupie tego surowca również tą jedną monetę płacę posiadaczowi żetonu ekonomia ?
Chodzi mi głównie o to czy graczowi posiadającemu żeton ekonomia płacę zawsze za zakup surowców, nawet jak mam zniżki na ten zakup ?
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2869
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: crsunik »

W skrócie tak. Zamiast do banku płacisz graczowi
sobee_
Posty: 18
Rejestracja: 03 gru 2016, 14:53

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: sobee_ »

Dzięki za odpowiedź, ale mam już drugie pytanie :) po wybudowaniu cudu w postaci Mauzoleum w Halikarnasie odrzuconą kartę wybieramy losowo ?
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Danielf »

sobee_ pisze:Dzięki za odpowiedź, ale mam już drugie pytanie :) po wybudowaniu cudu w postaci Mauzoleum w Halikarnasie odrzuconą kartę wybieramy losowo ?
"Wybierz" to nie "wylosuj". Oczywiście, że decyduje gracz, który zbudował ten cud.
Lukasz1111
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2016, 15:59

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Lukasz1111 »

Czy jeżeli któryś z graczy zdobędzie i wybierze żeton postępu to dobiera się kolejny na planszę?
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: aigimig »

Lukasz1111 pisze:Czy jeżeli któryś z graczy zdobędzie i wybierze żeton postępu to dobiera się kolejny na planszę?
nie dobiera się, pozostaje mniejszy wybór
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: AkitaInu »

mam pytanie - czy bramę dokładamy tam gdzie jest puste miejsce na cud? Po setupie jedno jest puste a nie moge się tego doszukać w instrukcji :/ i wtedy brama kosztuje tyle co kosztowałby cud na tym miejscu ?
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: aigimig »

AkitaInu pisze:mam pytanie - czy bramę dokładamy tam gdzie jest puste miejsce na cud? Po setupie jedno jest puste a nie moge się tego doszukać w instrukcji :/ i wtedy brama kosztuje tyle co kosztowałby cud na tym miejscu ?
bramę dokładamy tam gdzie pozostaje puste miejsce ale nie na cud tylko na kartę bóstwa :) i brama kosztuje 2 x koszt tego miejsca
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

AkitaInu pisze:mam pytanie - czy bramę dokładamy tam gdzie jest puste miejsce na cud? Po setupie jedno jest puste a nie moge się tego doszukać w instrukcji :/ i wtedy brama kosztuje tyle co kosztowałby cud na tym miejscu ?
Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie instrukcję, bo coś mocno pokręciłeś ;) W przygotowaniu rozgrywki w panteonie nie ma żadnych bóstw (ani tym bardziej cudów).
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: aigimig »

Olgierdd pisze:
AkitaInu pisze:mam pytanie - czy bramę dokładamy tam gdzie jest puste miejsce na cud? Po setupie jedno jest puste a nie moge się tego doszukać w instrukcji :/ i wtedy brama kosztuje tyle co kosztowałby cud na tym miejscu ?
Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie instrukcję, bo coś mocno pokręciłeś ;) W przygotowaniu rozgrywki w panteonie nie ma żadnych bóstw (ani tym bardziej cudów).
'po setupie' zrozumiałem jako po przygotowaniu bóstw czyli w domyśle po I erze ale jeśli chodzi o setup na początku gry to faktycznie zignoruj moją odpowiedź i wróć do instrukcji ;)
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: vlysses »

Cześć, pytanie odnośnie Panteonu.

gracz A: wybudowane 4 cuda
gracz B: wybudowane 3 cuda

Co w sytuacji kiedy gracz B aktywuje Anubisa uszkadzając jeden z własnych cudów? Czy w będzie miał teraz możliwość (od)budowy jednego z dwóch cudów, czy jedynie tego, który właśnie uszkodził?
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: aigimig »

vlysses pisze:Cześć, pytanie odnośnie Panteonu.

gracz A: wybudowane 4 cuda
gracz B: wybudowane 3 cuda

Co w sytuacji kiedy gracz B aktywuje Anubisa uszkadzając jeden z własnych cudów? Czy w będzie miał teraz możliwość (od)budowy jednego z dwóch cudów, czy jedynie tego, który właśnie uszkodził?
tylko tego który właśnie uszkodził. jest to gdzieś w FAQ/instrukcji, że w momencie zbudowania siódmego cudu, ósmy odkładamy do pudełka i już go stamtąd nie wyciągamy
vlysses
Posty: 47
Rejestracja: 20 lis 2013, 13:18
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: vlysses »

Faktycznie jest. Szukałem odpowiedzi w instrukcji Panteonu, a nie zerknąłem do podstawki.

(strona 11):
[i]Autor instrukcji[/i] pisze: W momencie, w którym jeden z graczy wybuduje siódmy Cud w grze, kartę ostatniego, niewybudowanego Cudu należy natychmiast odłożyć do pudełka.
Niemniej dzięki za odpowiedź :)
lucaswesol
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2017, 14:19
Lokalizacja: Inowrocław

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: lucaswesol »

Cześć,

Takie pytanko:

1. Czy budując cud dający dodatkową turę mogę wybudować kolejny cud? A jeśli drugi cud znowu ma dodatkowa turę, to mogę wnieść trzeci? Itd.
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: aigimig »

lucaswesol pisze:Cześć,

Takie pytanko:

1. Czy budując cud dający dodatkową turę mogę wybudować kolejny cud? A jeśli drugi cud znowu ma dodatkowa turę, to mogę wnieść trzeci? Itd.
tak
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: AkitaInu »

Olgierdd pisze:
AkitaInu pisze:mam pytanie - czy bramę dokładamy tam gdzie jest puste miejsce na cud? Po setupie jedno jest puste a nie moge się tego doszukać w instrukcji :/ i wtedy brama kosztuje tyle co kosztowałby cud na tym miejscu ?
Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie instrukcję, bo coś mocno pokręciłeś ;) W przygotowaniu rozgrywki w panteonie nie ma żadnych bóstw (ani tym bardziej cudów).
Tak tak, chodzilo o bostwo a nie cud :) i o moment jak juz odkryjemy wszystkich bogow z zetonow. Cos popieprzylem to moje pytanie mocno, sorki :)

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: AkitaInu »

aigimig pisze:
Olgierdd pisze:
AkitaInu pisze:mam pytanie - czy bramę dokładamy tam gdzie jest puste miejsce na cud? Po setupie jedno jest puste a nie moge się tego doszukać w instrukcji :/ i wtedy brama kosztuje tyle co kosztowałby cud na tym miejscu ?
Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie instrukcję, bo coś mocno pokręciłeś ;) W przygotowaniu rozgrywki w panteonie nie ma żadnych bóstw (ani tym bardziej cudów).
'po setupie' zrozumiałem jako po przygotowaniu bóstw czyli w domyśle po I erze ale jeśli chodzi o setup na początku gry to faktycznie zignoruj moją odpowiedź i wróć do instrukcji ;)
Tak, po setupie czyli po 1 erze :) sorki za zamieszanie

Wysłane z telefonu
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Stary Madry Elf »

Cześć
Jeśli mam wybudowana żółtą kartę która obniża koszt surowca -1 to dotyczy to tylko jednej sztuki tego surowca?
Np. jeśli potrzebuję dwóch sztuk drewna to czy płacę 2 monety i dostaję 2 drewna, czy to drugie drewno muszę pozyskać na standardowych zasadach od banku?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Nidhogg »

Stary Madry Elf pisze:Cześć
Jeśli mam wybudowana żółtą kartę która obniża koszt surowca -1 to dotyczy to tylko jednej sztuki tego surowca?
Np. jeśli potrzebuję dwóch sztuk drewna to czy płacę 2 monety i dostaję 2 drewna, czy to drugie drewno muszę pozyskać na standardowych zasadach od banku?
Żółta karta pozwala na kupowanie zasobu (jednego lub wielu) za 1 monetę a nie obniża koszt o 1.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
Stary Madry Elf
Posty: 40
Rejestracja: 08 sty 2016, 15:55
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 90 times
Been thanked: 5 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Stary Madry Elf »

Nidhogg pisze:
Stary Madry Elf pisze:Cześć
Jeśli mam wybudowana żółtą kartę która obniża koszt surowca -1 to dotyczy to tylko jednej sztuki tego surowca?
Np. jeśli potrzebuję dwóch sztuk drewna to czy płacę 2 monety i dostaję 2 drewna, czy to drugie drewno muszę pozyskać na standardowych zasadach od banku?
Żółta karta pozwala na kupowanie zasobu (jednego lub wielu) za 1 monetę a nie obniża koszt o 1.
Źle się wyraziłem, ale uzyskałem odpowiedź. Dziękuję.
Za pomocą żółtej karty można kupić wiele zasobów danego rodzaju za cenę jednej monety za sztukę.
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: mBird »

Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam Wszystkich. Nie do końca jest dla mnie jasne pojęcie dominacji naukowej. W instrukcji jest napisane, że można ją osiągnąć poprzez zdobycie 6 różnych symboli naukowych. I tutaj pytanie. Czy zdobycie symbolu to para kart z ikonką(tak jak to trzeba zrobić żeby dostać żeton postępu) czy wystarcza pojedyncza karta? Po kilku partiach stwierdzam, że zdobycie 6 par jest niemal nierealne. Z góry dzięki za odpowiedź.
aigimig
Posty: 406
Rejestracja: 15 sty 2014, 15:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: aigimig »

banialuk pisze:Jest to mój pierwszy post na forum, więc witam Wszystkich. Nie do końca jest dla mnie jasne pojęcie dominacji naukowej. W instrukcji jest napisane, że można ją osiągnąć poprzez zdobycie 6 różnych symboli naukowych. I tutaj pytanie. Czy zdobycie symbolu to para kart z ikonką(tak jak to trzeba zrobić żeby dostać żeton postępu) czy wystarcza pojedyncza karta? Po kilku partiach stwierdzam, że zdobycie 6 par jest niemal nierealne. Z góry dzięki za odpowiedź.
wystarczy pojedyncza karta :)
halabalala
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: halabalala »

Pytanie do promo cudu Statua Wolności:

Czy karta dla przeciwnika musi być przez niego koniecznie zagrana/wystawiona (oczywiście za darmo) czy też ma on możliwość zrezygnowania z zagrania jej?
kania75
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2017, 10:42

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: kania75 »

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się przywitać ze wszystkim serdecznie, a teraz do rzeczy
nie grałem jeszcze w dodatek, dzisiaj go dopiero odebrałem i po przeczytaniu instrukcji mam jedno pytanie (jak na razie:) o co chodzi dokładnie z urzyciem mocy Neptuna???

z góry dziękuję za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Olgierdd »

halabalala pisze:Pytanie do promo cudu Statua Wolności:

Czy karta dla przeciwnika musi być przez niego koniecznie zagrana/wystawiona (oczywiście za darmo) czy też ma on możliwość zrezygnowania z zagrania jej?
Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że musi zbudować (nie może odrzucić za gotówkę ani zbudować cudu).
kania75 pisze:Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, chciałbym się przywitać ze wszystkim serdecznie, a teraz do rzeczy
nie grałem jeszcze w dodatek, dzisiaj go dopiero odebrałem i po przeczytaniu instrukcji mam jedno pytanie (jak na razie:) o co chodzi dokładnie z urzyciem mocy Neptuna???

z góry dziękuję za odpowiedz.
Jeden dowolny, dostępny na planszy, znacznik utraty pieniędzy odrzucasz i stosujesz jego efekt na przeciwniku (czyli straci 2 lub 5 kasy), oraz jeden znacznik odrzucasz bez zastosowania jego efektu (mogłem pomylić kolejność rozpatrywania)
ODPOWIEDZ