Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

syd3r pisze:
Wothan pisze:Czy karty z rozwinięć klanu się kumulują?
Przykład: Mam 2 rozwinięcia Tyra umożliwiające zagranie karty wyprawy jako karty bitwy z bonusem odpowiednio +3 i +5. To znaczy, że moja karta wyprawy zagrana w bitwie to karta bitwy o sile +8?
ariser pisze:Nie mam teraz instrukcji pod ręką, ale efekty (nawet tych samych) ulepszeń się kumulują, więc miałbyś +8. To było w którymś z przykładów w instrukcji napisane, przy ulepszeniach.
Bonusy z kart rozwinięć się kumulują, ale w przypadku kart Tyra nie ma kumulacji.

Mówimy o kartach:
Domena Tyra (Jeżeli podczas bitwy zagrasz Kartę Wyprawy, to możesz ją potraktować jako Kartę Bitwy o Sile +3).
Gniew Tyra (Jeżeli podczas bitwy zagrasz Kartę Wyprawy, to możesz ją potraktować jako Kartę Bitwy o Sile +5).
Te rozwinięcia pozwalają ci traktować twoją zagraną kartę Wyprawy jako kartę o określonej wartości. Jeśli posiadasz oba rozwinięcia, to masz do wyboru następujące wartości: +0, +3, oraz +5. Jeśli potraktujesz kartę jako +5 to równocześnie nie możesz jej traktować jako +3. To wynika ze sposobu w jaki została sformułowana treść kart Tyra - ich efekt nie jest taki sam, bo efekty wzajemnie się wykluczają.

A jeśli ktoś nie wierzy w to co ja piszę, to w tym wątku identycznej odpowiedzi udzielił współtwórca gry - Thiago Aranha.
Dobrze wiedzieć, dzięki za sprostowanie. Te karty Tyra u nas są zdecydowanie niszowe i praktycznie nigdy nie biorą udziału w grze, ale może ktoś kiedyś użyje to będę już mógł mu poprawnie powiedzieć. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

Czy znacznik pierwszego gracza przechodzi co ere dalej czy gra ktora za zazyna 1 ere zaczyna tez 2 i 3 ?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Blood Rage

Post autor: KrzysiekL »

Przechodzi
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Michał M »

Karta dająca możliwość ponownego splądrowania prowincji - czy jeśli plądrowanie się uda, dostaję tylko punkty z toporów, czy bonus za plądrowanie (z odwróconego wcześniej żetonu) też?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Jeśli plądrowanie się uda to zawsze dostajesz tylko bonus z zetonu. Jeśli doszło do bitwy i wygrałeś to dodatkowo bonus w punktach chwały (zwycięstwa).
Korzystając ze zdolności ponownego pladrowania jest analogicznie. Dostajesz bonus z zetonu pladrowania a jeśli doszło do bitwy i wygrałeś to punkty za wygraną bitwę.
Gdybyś tylko spladrowal bez bitwy to tylko nagroda z zetonu.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Michał M »

Dzięki.

O tym, że za topory dostaję tylko po wygranej bitwie, wiedziałem - źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi bardziej o żeton. Już wszystko jasne.
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

Czy zetony pladrowania losuje sie na mapie od nowa co wre czy tylko raz na 1 ere ?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Michał M »

Raz na grę.
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Blood Rage

Post autor: kamilpr »

kamilpr pisze:Czy zetony pladrowania losuje sie na mapie od nowa co ere czy tylko raz na cala gre ?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Veridiana »

Nie czytałam instrukcji, ale mnie uczono, że raz na grę.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

kamilpr pisze:
kamilpr pisze:Czy zetony pladrowania losuje sie na mapie od nowa co ere czy tylko raz na cala gre ?
Instrukcja str. 10 pisze:Następnie wszystkie Żetony Plądrowania należy umieścić na Planszy. Żeton z zieloną ramką należy położyć w centralnej Prowincji Yggdrasil awersem do góry (widoczną stroną z nagrodą). Pozostałe 8 Żetonów Plądrowania należy przetasować i losowo rozłożyć je widoczną stroną z nagrodą w Prowincjach otaczających Yggdrasil.
oraz
Instrukcja str. 22 pisze:Przed rozpoczęciem kolejnej Epoki należy odwrócić wszystkie Żetony Plądrowania na stronę “nagrody”. Nie należy przesuwać żetonów! Żetony Plądrowania powinny znajdować się w tych samych Prowincjach, w jakich znajdowały się w poprzedniej Epoce.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage

Post autor: grabol »

Jeżeli zwycięzca plądrowania ma tylko jeden punkt szału, a dwaj gracze zagrali karty podstęp Lokiego (zabierz zwycięzcy 1 punkt szału), który z nich dostaje ten ostatni punkt szału od zwycięzcy, a może obaj, a może żaden z nich?
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

grabol pisze:Jeżeli zwycięzca plądrowania ma tylko jeden punkt szału, a dwaj gracze zagrali karty podstęp Lokiego (zabierz zwycięzcy 1 punkt szału), który z nich dostaje ten ostatni punkt szału od zwycięzcy, a może obaj, a może żaden z nich?
Jeżeli karty są zdublowane to rozpatrywane są począwszy od gracza, który wywołał pladrowanie.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: Dewon23 »

Jeżeli w pierwszej epoce zwiększyłem statystykę szału do 7 to z dodatkowego punktu szału mogę korzystać dopiero w drugiej epoce.

A jak się ma sprawa do statystyki toporów i rogów ?

Jeżeli zwiększyłem te statystki w pierwszej epoce np: topory do 4 a rogi do 6 to czy jeszcze w pierwszej epoce :

1) dostanę za wygraną bitwę 4 punkty ?
2) mogę wystawić 6 figurek na planszę ?

Określenie limit figurek na planszy dotyczy tylko głównej planszy, czy może głównej planszy i planszy Walhalli ?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Dewon23 pisze:Jeżeli w pierwszej epoce zwiększyłem statystykę szału do 7 to z dodatkowego punktu szału mogę korzystać dopiero w drugiej epoce.

A jak się ma sprawa do statystyki toporów i rogów ?

Jeżeli zwiększyłem te statystki w pierwszej epoce np: topory do 4 a rogi do 6 to czy jeszcze w pierwszej epoce :

1) dostanę za wygraną bitwę 4 punkty ?
2) mogę wystawić 6 figurek na planszę ?

Określenie limit figurek na planszy dotyczy tylko głównej planszy, czy może głównej planszy i planszy Walhalli ?
Tylko szał liczy się od następnej rundy, resztę naliczasz od razu. Mało tego siekiery jeśli zdobyłeś w wyniku bitwy, to od razu ta sama bitwa daje ten jeden punkt więcej. Limit liczy się tylko na głównej planszy, w Valhalli możesz pakować figurki do oporu.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

Dewon23 pisze:Określenie limit figurek na planszy dotyczy tylko głównej planszy, czy może głównej planszy i planszy Walhalli ?
Plansza jest tylko jedna. Tłumacz polskiej edycji również w tej kwestii skopał robotę, bo w oryginale Plansza to "Game Board", a nieszczęsna Plansza Walhalli to "Valhalla Sheet".
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5231
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1831 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Gambit »

Szybkie pytanie o potwora Żołnierz Hel. Jak rozumiem, wystawienie tego rozwinięcia kosztuje 0 punktów szału? Tak samo Najazd Żołnierzem Hel kosztuje potem 0 punktów szału?
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Michał M »

Gambit pisze:Szybkie pytanie o potwora Żołnierz Hel. Jak rozumiem, wystawienie tego rozwinięcia kosztuje 0 punktów szału? Tak samo Najazd Żołnierzem Hel kosztuje potem 0 punktów szału?
Tajest!
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: grymir »

Uściślając jeśli wódz krasnoludów trafi do walhalli na końcu epoki wróci do rezerwy to w następnej epoce znowu mam darmowy najazd nim czy już płacę ?
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Za darmo, jak Jarl czy Żołnierz Hel.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: grymir »

Tak też myślę. tylko taka mała wątpliwość żołnierzem najedziemy tylko raz a krasnalem w dobrym układzie trzy razy dokonam najazdu.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Dewon23
Posty: 38
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:59
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: Dewon23 »

Czy można wykonać akcję najazdu na splądrowaną prowincję ?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Blood Rage

Post autor: KrzysiekL »

Można.
Marcin93
Posty: 17
Rejestracja: 16 wrz 2013, 14:56

Re: Blood Rage

Post autor: Marcin93 »

1. Czy zabierz 1 punkt szalu oznacza dodanie sobie punktu i odjęcie zwycięzcy czy tylko odjecie?
2. Czy jest jakieś sensowne wyjaśnienie rozpatrywania kolejności kart w trakcie bitew ? Bo w wielu przypadkach ma to duże znaczenie
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

Ad.1 Kradniesz zwycięzcy, czyli jemu odejmujesz, a sobie dodajesz.

Ad.2 Karty rzuca się jednocześnie, nie ma jakiejś ustalonej kolejności.
ODPOWIEDZ