Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: bukimi »

bubu pisze:
GeQ pisze:no i jak na pierwszą rozgrywkę dość dziwny przypadek, czy jest jakiś zwycięzca przy remisie punktowym? czy obaj gracze są zwycięzcami, czy liczy się na przykład figurki na planszy? instrukcja chyba nie traktuje o tym.
Powinno być tak jak wypadku rozstrzygania bitew. W wypadku remisu wszyscy biorący udział w rozgrywce gracze przegrywają :)

I trafiają do Valhalli :lol:
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: Blood Rage

Post autor: syd3r »

AkitaInu pisze:
GeQ pisze:czy Ognisty Gigant wchodząc do prowincji, niszcząc wszystkie figurki nie-potwory, czy niszczy również DRAKKARA w zatoce ??
Nie niszczy bo zatoka to nie prowincja, to fjord :)
Według instrukcji "Efekty, które wpływają na Prowincję, działają również na sąsiadujący z nią Fiord". Więc Ognisty Gigant niszczy również drakkary.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

syd3r pisze:
AkitaInu pisze:
GeQ pisze:czy Ognisty Gigant wchodząc do prowincji, niszcząc wszystkie figurki nie-potwory, czy niszczy również DRAKKARA w zatoce ??
Nie niszczy bo zatoka to nie prowincja, to fjord :)
Według instrukcji "Efekty, które wpływają na Prowincję, działają również na sąsiadujący z nią Fiord". Więc Ognisty Gigant niszczy również drakkary.
Dokładnie, dlatego Ragnarok niszczący prowincję zatapia również stateczki we fiordach z nią graniczących. :)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
idzi
Posty: 164
Rejestracja: 21 sty 2014, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: idzi »

Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: grymir »

Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Nie ma bo nikt Nie zadawał pytań w pl. Po co jeśli ma się to forum a tutaj wiedzą najlepiej ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Blood Rage

Post autor: mrozy16 »

Jeśli któryś gracz na dzień dobry (w pierwszej erze) wrzuci trzy jednostki (w kolejnych akcjach) do myrkulor/andlang (3 wioski), to już do końca gry nie ma sposobu, żeby go stamtąd wykurzyć?
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: YuZ »

krecilapka pisze:Ostatnio mnie koleś zmielił: karta pozwalająca jeszcze raz plądrować za 2 szału. Plus olbrzym podwajający plądrowanie. Stał na prowincji z 5 punktami zwycięstwa i co akcję kasował 10 punktów.
Fajnie. Tylko, że nigdzie nie jest napisane, że powyższe rozwinięcie pozwala odwrócić żeton plądrowania z powrotem na "nieplądrowaną" stronę. Płacisz 2 szału i wykonujesz plądrowanie już splądrowanego obszaru, ponownie nagrody z żetonu nie dostajesz. Wywoływana jest jedynie bitwa jeżeli w danej prowincji znajduje się figurka/figurki przeciwników. Jedyny profit z tego rozwinięcia to punkty chwały zdobyte po wygranej bitwie (z "toru toporów").
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

Zawsze można wywołać bitwę (pillage) statkiem z fiordu.
W dodatku są mistycy, którzy to potrafią wejść w miejsce obcego wojownika.
To są chyba jedyne dwa sposoby jakie widzę.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Statek do fiordu i potem kombinować z kartami walki, które zabijają jednostki. Dodatkowo, może sam będzie chciał wyjść. Jest parę możliwości. Najlepiej jednak nie pozwolić na blokowanie prowincji.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

YuZ pisze:
krecilapka pisze:Ostatnio mnie koleś zmielił: karta pozwalająca jeszcze raz plądrować za 2 szału. Plus olbrzym podwajający plądrowanie. Stał na prowincji z 5 punktami zwycięstwa i co akcję kasował 10 punktów.
Fajnie. Tylko, że nigdzie nie jest napisane, że powyższe rozwinięcie pozwala odwrócić żeton plądrowania z powrotem na "nieplądrowaną" stronę. Płacisz 2 szału i wykonujesz plądrowanie już splądrowanego obszaru, ponownie nagrody z żetonu nie dostajesz. Wywoływana jest jedynie bitwa jeżeli w danej prowincji znajduje się figurka/figurki przeciwników. Jedyny profit z tego rozwinięcia to punkty chwały zdobyte po wygranej bitwie (z "toru toporów").
Ponowne pladrowanie daje nagrose jeszcze raz :) na bgg to sprawdzalem bo też mialem watpliwosci. Mozesz np. Pladrowac yggdrasil ile razy chcesz, tylko rage jest potrzebny :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Masz rację - żeton nie jest odwracamy tylko nagrodę otrzymuje się ponownie zgodnie z zasadami ;).
Zajrzyj na bodajże 3 stronę faq. Tak optycznie moja pamięć wskazuje że była to lewa dolna część strony. Nie mam przed sobą ale tam zerknij. Dopóki płacisz 2 rage'a to otrzymujesz ponownie nagrodę.
Blood rage jest napchany killerskimi kombosami po brzegi. Większość jest przegiętych. A jeśli czyta się karty intuicyjnie nie szukając kruczków tylko w myśl zasady że twórcy chcieli stworzyć grę prostą i zabojczą to nie ma dylematu w zasadach. Jednostki ma się wystawiać łatwo i zabijać dużo. Taka idea tej gry. Aaa i punkty też łatwo mają się nabijać :).
Awatar użytkownika
YuZ
Posty: 328
Rejestracja: 09 gru 2009, 20:39
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 8 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: YuZ »

Dzięki za sprostowanie!
Dziembson
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:24

Re: Blood Rage

Post autor: Dziembson »

Pytanie za 100 punktow jesli mam rozwiniecir dakkarow ktore za zniszczenie ich mi daje punkty to czy jak morski wij jest niszczony to za niego tez dostaje punkty????...
olsszak
Posty: 1821
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 37 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Dziembson pisze:Pytanie za 100 punktow jesli mam rozwiniecir dakkarow ktore za zniszczenie ich mi daje punkty to czy jak morski wij jest niszczony to za niego tez dostaje punkty????...
tak
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Dziembson
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:24

Re: Blood Rage

Post autor: Dziembson »

YuZ pisze:
krecilapka pisze:Ostatnio mnie koleś zmielił: karta pozwalająca jeszcze raz plądrować za 2 szału. Plus olbrzym podwajający plądrowanie. Stał na prowincji z 5 punktami zwycięstwa i co akcję kasował 10 punktów.
Fajnie. Tylko, że nigdzie nie jest napisane, że powyższe rozwinięcie pozwala odwrócić żeton plądrowania z powrotem na "nieplądrowaną" stronę. Płacisz 2 szału i wykonujesz plądrowanie już splądrowanego obszaru, ponownie nagrody z żetonu nie dostajesz. Wywoływana jest jedynie bitwa jeżeli w danej prowincji znajduje się figurka/figurki przeciwników. Jedyny profit z tego rozwinięcia to punkty chwały zdobyte po wygranej bitwie (z "toru toporów").
Yyyyyy serio tak to dziala nie ma nagrody za pladrowanie i inni tez sie z tym zgadzaja???
kupel czytal ostatnio faqi z poprzedniej strony (ktos zamiescil linka) i pisza tam takie bzdury a odpowiedzi na takie pytania nie ma (kumpel czytal bo ja i angielski to nie najlepsze polaczenie).

dobra juz wiem ( wyzej jest odp.)
Ostatnio zmieniony 02 lip 2016, 23:34 przez Dziembson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

Dziembson pisze:
YuZ pisze:
krecilapka pisze:Ostatnio mnie koleś zmielił: karta pozwalająca jeszcze raz plądrować za 2 szału. Plus olbrzym podwajający plądrowanie. Stał na prowincji z 5 punktami zwycięstwa i co akcję kasował 10 punktów.
Fajnie. Tylko, że nigdzie nie jest napisane, że powyższe rozwinięcie pozwala odwrócić żeton plądrowania z powrotem na "nieplądrowaną" stronę. Płacisz 2 szału i wykonujesz plądrowanie już splądrowanego obszaru, ponownie nagrody z żetonu nie dostajesz. Wywoływana jest jedynie bitwa jeżeli w danej prowincji znajduje się figurka/figurki przeciwników. Jedyny profit z tego rozwinięcia to punkty chwały zdobyte po wygranej bitwie (z "toru toporów").
Yyyyyy serio tak to dziala nie ma nagrody za pladrowanie i inni tez sie z tym zgadzaja???
kupel czytal ostatnio faqi z poprzedniej strony (ktos zamiescil linka) i pisza tam takie bzdury a odpowiedzi na takie pytania nie ma (kumpel czytal bo ja i angielski to nie najlepsze polaczenie).
Przecież pisaliśmy ze nagroda jest w tym wypadku :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Dziembson
Posty: 11
Rejestracja: 27 cze 2016, 16:24

Re: Blood Rage

Post autor: Dziembson »

Dzieki zirytowalem sie i nie czytajac dalej zapytalem
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage

Post autor: herman »

Czy po splądrowaniu jakiegoś terytorium można prowadzić tam bitwy? Czyli de facto - czy można dokonać plądrowania terytorium, które jest już splądrowane (w celu nabicia PCH za zwycięstwo w bitwie)?

Sorry jeśli pytanie padło.
piatekm
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:47

Re: Blood Rage

Post autor: piatekm »

herman pisze:Czy po splądrowaniu jakiegoś terytorium można prowadzić tam bitwy? Czyli de facto - czy można dokonać plądrowania terytorium, które jest już splądrowane (w celu nabicia PCH za zwycięstwo w bitwie)?

Sorry jeśli pytanie padło.
Nie, nie można.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Owszem można.
Ale tylko jeśli masz zdolność eee.... nie pamiętam nazwy karty "coś tam Tyra". Umożliwia ona ponowne splądrowanie już splądrowanej prowincji. Wtedy normalnie można odpalić bitwę, wsparcie itd. Ale to tylko właściciel karty z tym rozszerzeniem klanu może zrobić.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
piatekm
Posty: 7
Rejestracja: 07 cze 2016, 10:47

Re: Blood Rage

Post autor: piatekm »

krecilapka pisze:Owszem można.
Ale tylko jeśli masz zdolność eee.... nie pamiętam nazwy karty "coś tam Tyra". Umożliwia ona ponowne splądrowanie już splądrowanej prowincji. Wtedy normalnie można odpalić bitwę, wsparcie itd. Ale to tylko właściciel karty z tym rozszerzeniem klanu może zrobić.
Oczywiście mówiłem o standardowej zasadzie. Zdolności na kartach z natury są wyjątkami od standardowych reguł, więc nie chciałem mieszać ;)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Rage

Post autor: herman »

Dzięki za szybką odpowiedź.

Jesli dochodzi do remisu to czy obie strony tracą wojowników (obie są przegrane)?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 968
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 188 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Tak. Nie ma zwycięzcy, więc wszyscy/reszta przegrała.
Każdy odsyła Figurki do valhalli. Chyba że wybrał wcześniej udoskonalenie e... coś tam friggi i np zapłaci punkty szału by nie tracić jednostek ;).

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
mgladecki
Posty: 29
Rejestracja: 30 lis 2015, 11:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Rage

Post autor: mgladecki »

Jest taka karta walki, która pozwala zabrać wygranemu zagraną przez niego kartę walki. Co w przypadku, kiedy wygrany zagrał więcej kart w bitwie (np. te karty, które pozwalają dodawać siłę po fakcie). Czy przegrany wybiera jedną, bierze dwie, czy musi wziąć tę podstawową? Graliśmy, że bierze tę pierwszą, ale to był dziki strzał, bo w instrukcji nie jest to doprecyzowane.
ODPOWIEDZ