Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Tyrs Challenge karta umożliwia ponowne splądrowanie prowincji. Może mi ktoś wytłumaczyć po co to? Skoro po 1 razie bonus jest zakrywany więc go się nie otrzymuje raz jeszcze (?).
Koleś mi zaczął snuć wizję jak to się kombi z inną kartą ktora wciąga innych graczy do bitwy. Ale nie bardzo umiał powiedzieć która. Nie będzie bonusu to mała szansa by ktoś się chciał dołączyć.
Nie kumam mocy tej karty.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

Bonus jest prz re-pillage :) żeton odwracasz po to żeby wiedzieć zepillage już było. Nie znaczy to że nie dostaniesz bonusu :)

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Każdy rulling na BGG odnośnie tej karty wskazuje na to, że dostajesz nagrodę za pillage ponownie również. I tak też grałem do tej pory. Wydawało mi się to oczywiste, pomimo, że karta o tym nie traktuje.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Chaaber pisze:Każdy rulling na BGG odnośnie tej karty wskazuje na to, że dostajesz nagrodę za pillage ponownie również. I tak też grałem do tej pory. Wydawało mi się to oczywiste, pomimo, że karta o tym nie traktuje.
Potwierdzam. Karty do Blood Rage są proste. Nie szukałbym udziwnień :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

No my właśnie uznaliśmy że to np. Działa gdy ktoś ma zdolność powrotu jednostek po walce. Wtedy znów można mu te oddziały pozamiatać. Inaczej nie byłoby takiej możliwości, bo tylko plądrowanie wszczyna bitwę. A w ten sposób uniemiżliwiamy komuś spełnienie questa. Bonusu 2 raz nie braliśmy, bo tego nigdzie nie było napisane, że się żeton odwraca. A jest np inna karta tyra wyraźnie mówiąca że się pobiera drugi raz bonus za 2 wściekłości czy jakoś tak.
Ech... przy grach z kartami zawsze jakieś niepewności i niedomowienia się mnożą. Trochę męczący jest taki brak jednoznaczności :/

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 23 mar 2016, 08:53 przez krecilapka, łącznie zmieniany 1 raz.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Blood Rage

Post autor: olsszak »

Panowie, czytałem sporo na ten temat również na bgg. Tutaj naprawdę w tej grze nie ma wielkiej filozofii. Dopóki masz rage to możesz robić pillage. Wszystkie kroki w zakresie pillage wykonujesz normalnie tj. Call to,battle etc.

To, że token jest obrocony oznacza tylko, że dla tej ery już był wykonany normalny pillage. I nikt inny, kto nie ma jakiegoś efektu karty tego nie zrobi.

Gralem w Blood Rage już kilkanaście razy i teksty czyta się literalnie. Rzadko kiedy pozostawiają wątpliwości :)
krecilapka pisze:No my właśnie uznaliśmy że to np. Działa gdy ktoś ma zdolność powrotu jednostek po walce. Wtedy znów można mu te oddziały pozamiatać. Bonusu 2 raz nie braliśmy, bo tego nigdzie nie było napisane, że się żeton odwraca. A jest np inna karta tyra wyraźnie mówiąca że się pobiera drugi raz bonus za 2 wściekłości czy jakoś taklka
I to już jest daleko idąca nadinterpretacja :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Atopos
Posty: 99
Rejestracja: 20 mar 2016, 15:18
Has thanked: 22 times
Been thanked: 12 times

Re: Blood Rage

Post autor: Atopos »

olsszak pisze:Panowie, czytałem sporo na ten temat również na bgg. Tutaj naprawdę w tej grze nie ma wielkiej filozofii. Dopóki masz rage to możesz robić pillage. Wszystkie kroki w zakresie pillage wykonujesz normalnie tj. Call to,battle etc.

To, że token jest obrocony oznacza tylko, że dla tej ery już był wykonany normalny pillage. I nikt inny, kto nie ma jakiegoś efektu karty tego nie zrobi.

Gralem w Blood Rage już kilkanaście razy i teksty czyta się literalnie. Rzadko kiedy pozostawiają wątpliwości :)
Zgadzam się. Bloodrage ma świetnie napisaną instrukcję i teksty na kartach są oczywiste, nie spotkałem się z sytuacją, żebyśmy analizowali tekst na karcie.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

Mam pytanie o Walkirię (2 punkty za zniszczoną wrogą figurkę w bitwie z jej udziałem). Czy punktuje również gdy przegra? No bo przegrywając spada z planszy, więc w sumie przestaje działać. Czy dzieje się to wszystko na raz, równolegle?

I czy karty dodające siłę +2/+3 już po odsłonięciu kart bitwy można zagrać jako kartę "główną" podczas bitwy również dodając +2/+3?


Co do re-pillage to gramy, że taka akcja niczym się nie różni od normalnego pillage. Czyli można się dołączyć, jest do zdobycia nagroda i przydzielamy punkty za wygraną. I co najlepsze, można go odpalić więcej niż raz, oczywiście każdorazowo płacąc rage'a.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Blood Rage

Post autor: Nidhogg »

Quetzalcoatl pisze:Mam pytanie o Walkirię (2 punkty za zniszczoną wrogą figurkę w bitwie z jej udziałem). Czy punktuje również gdy przegra? No bo przegrywając spada z planszy, więc w sumie przestaje działać. Czy dzieje się to wszystko na raz, równolegle?
Tak otrzymujesz punkty, jest na pisane "z jej udziałem" a nie jeśli wygra.
Quetzalcoatl pisze:I czy karty dodające siłę +2/+3 już po odsłonięciu kart bitwy można zagrać jako kartę "główną" podczas bitwy również dodając +2/+3?
Tak można tak zagrać i dodaje normalnie punkty, te karty mają dodatkową własność że można je zagrywać po wyłożeniu innych kart i tyle.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Taka karta z dodatku "Bogowie" z figurką Lokiego bodajże. Jest w niej napisane jakoś tak, że punkty zwycięstwa za walkę otrzymują przegrani zamiast zwycięzcy. Dostają w liczbie równej statystyce toporów własnego klanu czy wygranego?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Blood Rage

Post autor: Maxxx76 »

Kolorystycznie okładka Blood Rage kojarzy mi się niezmiennie z Morbid Visions Sepultury... :-)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Instrukcja przeczytana (faktycznie dość klarowna), więc przechodzę do kilku drobnych pytań z nią związanych:
- str. 12 "PIERWSZA ROZGRYWKA? W Pierwszej Epoce, dla ułatwienia gry, sugerujemy rozdać każdemu z graczy losowo po 8 kart. Po rozegraniu Pierwszej Epoki, gracze będą wystarczająco zaznajomieni z działaniem kart by dokonać świadomego wyboru." - Rozumiem, że w tym przypadku zamiast standardowych 6 kart na ręce będziemy mieć wyjątkowo 8 kart.
- str 17 "W trakcie jednej Epoki gracze mogą brać udział w wielu Wyprawach tego samego typu." Wyprawy mają różne typy, których nie można ze sobą łączyć? Czy też przez typy rozumiemy wyprawy z różnych epok?
- str 20 "Jeśli gracz spełnił wymagania Wyprawy, otrzymuje Punkty Chwały widniejące na Karcie Wyprawy oraz dodatkowo może podnieść jedną ze swoich Statystyk Klanu o 1 poziom." Rozumiem, że podniesienie statystyk wynika z treści kart wypraw. Czy jednak każda karta wyprawy posiada taką adnotację?
- str. 23 "Jednak czasami umierając można zyskać naprawdę wiele! Bo gdy przegrywasz bitwę, odsyłasz wprawdzie swoje jednostki do Walhalli, otrzymujesz jednak za nie Punkty Chwały." Rozumiem, że punkty przy odsyłaniu jednostek do Walhalli otrzymujesz jedynie w przypadku Ragnaroku lub gdy masz jakąś kartę, która to umożliwia.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

Bary pisze:Instrukcja przeczytana (faktycznie dość klarowna), więc przechodzę do kilku drobnych pytań z nią związanych:
- str. 12 "PIERWSZA ROZGRYWKA? W Pierwszej Epoce, dla ułatwienia gry, sugerujemy rozdać każdemu z graczy losowo po 8 kart. Po rozegraniu Pierwszej Epoki, gracze będą wystarczająco zaznajomieni z działaniem kart by dokonać świadomego wyboru." - Rozumiem, że w tym przypadku zamiast standardowych 6 kart na ręce będziemy mieć wyjątkowo 8 kart.
Z angielskiej instrukcji:

For your First Age, we recommend you simply play
with the 8 cards you’re dealt, and don’t draft.


My graliśmy bez tej opcji ale spokojnie można zagrać na 8 kart, zużyjecie tylko 6. Albo rozdać 8 kart i dwie odrzucić
Bary pisze:- str 17 "W trakcie jednej Epoki gracze mogą brać udział w wielu Wyprawach tego samego typu." Wyprawy mają różne typy, których nie można ze sobą łączyć? Czy też przez typy rozumiemy wyprawy z różnych epok?
Zakładam że chodzi o questy :) Jeżeli masz questa z 1 epoki (czyli ta jedna karta która Ci została z pierwszej epoki to właśnie quest) to możesz go jak najbardziej spełnić, czyli zagrać.
Bary pisze:- str 20 "Jeśli gracz spełnił wymagania Wyprawy, otrzymuje Punkty Chwały widniejące na Karcie Wyprawy oraz dodatkowo może podnieść jedną ze swoich Statystyk Klanu o 1 poziom." Rozumiem, że podniesienie statystyk wynika z treści kart wypraw. Czy jednak każda karta wyprawy posiada taką adnotację?
tak, wynika z karty (jest na dole napisane). O ile pamiętam każdy quest pozwala podnieść staty klanów
Bary pisze:- str. 23 "Jednak czasami umierając można zyskać naprawdę wiele! Bo gdy przegrywasz bitwę, odsyłasz wprawdzie swoje jednostki do Walhalli, otrzymujesz jednak za nie Punkty Chwały." Rozumiem, że punkty przy odsyłaniu jednostek do Walhalli otrzymujesz jedynie w przypadku Ragnaroku lub gdy masz jakąś kartę, która to umożliwia.
tak, tylko i wyłącznie.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Blood Rage

Post autor: krecilapka »

Potwierdzam słowa AkitaInu: na KAŻDEJ karcie wyprawy jest adnotacja mówiąca o tym, że po spełnieniu warunków wyprawy poza punktami chwały można podnieść klanową statystykę. Więc to niejako standard. Karty wypraw nie są szczególnie wyszukane. Przeważnie to posiadanie największej liczby punktów w konkretnym regionie, to samo tylko w dwóch prowincjach, w Yggdrasil, i utrata w bitwach 4 jednostek przed Ragnarokiem. O ile mnie nie zawiodła pamięć to wyczerpałem chyba wszystkie możliwości wypraw ;).
W zdaniu mówiącym o możliwości zagrania wielu kart tego samego typu chodziło o sytuację gdy np. odkładasz jako wyprawę 2 karty które punktują dajmy na to w Althein. Spełniasz warunek, posiadając tam najwięcej Siły więc otrzymujesz punkty chwały za obie karty. Po prostu takie same sumują się, dając więcej punktów.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Dzięki panowie za wyczerpujące info. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

Jestem po pierwszej partii i mam kilka pyatn :) kontrolnych jezeli walkę wygrał przeciwnik który nie wywołał pladrowania to dostaje on tylko punkty a region dalej jest otwarty na akcję plądrowania ?
Splądrowany region jest bezpieczny przeciwnik nie może już tam wywoływać walki ?
Nie można uciekać jednostkami złapanymi w plądrowanym regionie ??

I ostatnie pytanie jeżeli zagramy karte walki nazywa się chyba prymat thora ( mówi że anuluje zdolności specjalne kart ) to czy anuluje też modyfikator z kart przeciwników ?? i jezeli w czasie walki chcemy po pokazaniu kart zagrac ta karte walki która można dorzucić po ich ujawnieniu to czy prymat Thora nam to uniemożliwia ??
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

okon pisze:Jestem po pierwszej partii i mam kilka pyatn :) kontrolnych jezeli walkę wygrał przeciwnik który nie wywołał pladrowania to dostaje on tylko punkty a region dalej jest otwarty na akcję plądrowania ?
Tak, ewentualna nagroda jest tylko dla wywołującego pillage.
okon pisze:Splądrowany region jest bezpieczny przeciwnik nie może już tam wywoływać walki ?
Tak. Chociaż jest 1 upgrade, który umożliwia repillage.
okon pisze:Nie można uciekać jednostkami złapanymi w plądrowanym regionie ??
Zgadza się.
okon pisze:I ostatnie pytanie jeżeli zagramy karte walki nazywa się chyba prymat thora ( mówi że anuluje zdolności specjalne kart ) to czy anuluje też modyfikator z kart przeciwników ?? i jezeli w czasie walki chcemy po pokazaniu kart zagrac ta karte walki która można dorzucić po ich ujawnieniu to czy prymat Thora nam to uniemożliwia ??
Nie pamiętam dokładnie tej karty, ale jeśli jest to ta rozpoczynająca się "Cancel the text..." to wszystkie modyfikatory liczbowe wciąż się wliczają, również te dorzucone po odsłonięciu kart.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

po polsku jest napisane ze anuluje akcje specjalną kart walki :/

tylko ciekawe czy można zagrać ta dodatkowa karte walki +2 po pokazaniu kart ? czy ta karta odnosi sie tylko pierwszej karty walki
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

Sprawdziłem tę kartę - Thor's Primacy. I jest tak, jak myślałem - anuluje ona umiejętność karty, czyli tą część tekstową powiedzmy, natomiast modyfikator liczbowy, czyli siła karty pozostaje i nadal się liczy. Karty dodające siłę po odsłonięciu kart również można dorzucać.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: okon »

no właśnie z tad watpilwość bo w tekście karty jest napisane ze można ja dorzucić
a gdy karta Thora jest odsłonięta ta cały czas działa( czyt . blokuje zdolność tylko jednej karty czy kilku kart ??) ??? Czy nieblokuje w ten sposób
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Blood Rage

Post autor: Quetzalcoatl »

Sądzę, że nie blokuje i można dorzucać.
BratVincenty
Posty: 14
Rejestracja: 20 cze 2016, 22:29

Re: Blood Rage

Post autor: BratVincenty »

Załóżmy że po pierwszej erze mam do dyspozycji Górskiego giganta.
Czy w drugiej erze zagrywając rozwinięcie Jarla mogę go wstawić za darmo ??
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: bukimi »

Z tego co pamiętam to niestety potwór może pojawić się "za darmo" tylko w momencie postawienia karty potwora. Analogicznie potwór, który jest traktowany jako łódź nie może pojawić się ponownie za darmo, gdy zrobisz upgrade statków. Dopisek, że potwora "można traktować jako X" nie umożliwia zrobienie najazdu przez kartę ulepszenia X.
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

bukimi pisze:Z tego co pamiętam to niestety potwór może pojawić się "za darmo" tylko w momencie postawienia karty potwora. Analogicznie potwór, który jest traktowany jako łódź nie może pojawić się ponownie za darmo, gdy zrobisz upgrade statków. Dopisek, że potwora "można traktować jako X" nie umożliwia zrobienie najazdu przez kartę ulepszenia X.
Hmm ale upgrade statków możesz położyć tylko na pole statku, np. punkty za zniszczony statek.

Jeżeli to zrobisz to możesz wystawić statek za free. Jeżeli masz np. węża morskiego który jest traktowany jako statek to robiąc ten upgrade też możesz wrzucić go na fjordy za free.

Co do Giganta górskiego. Jeżeli jest on traktowany jako leader to robiąc upgrade leader'a to według mnie można nim od razu zrobić invade.

Tak samo jak np. wrzucimy upgrade dla warriorów - że 2 liczy się jako 3 siły. W tym momencie też można od razu zrobić jednym warriorem invade (najlepiej jak mamy jeszcze skilla że robiąc invade jakąkolwiek figurką można za free dołożyć warriora ;))
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Blood Rage

Post autor: bukimi »

Na pewno węża morskiego można ponownie położyć za darmo przy nowym rozwinięciu statków?
W takim razie ostatnio nie wykorzystałem tej możliwości. Ktoś może to jakoś jeszcze potwierdzić?

(to z warriorami to wiadomo - bo wstawiasz to samo co ulepszasz)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
ODPOWIEDZ