Blood Rage - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 290 times
Been thanked: 154 times

Re: Blood Rage

Post autor: Arius »

syd3r pisze:
Arius pisze: Eee, niby jak?
To rozwinięcie sprawia, że każda para wojowników jest warta 6.
Według instrukcji kartę rozwinięcia kładzie się na odpowiednim polu na planszy klanu. Zobacz w instrukcji gdzie jest "Pole na rozwinięcie wojowników" i połóż kartę dokładnie w tym miejscu. Jaką liczbę teraz widzisz?

Wszystko się robi nieco prostsze jeśli pamiętasz, że rozwinięcia Jarla, Wojowników i Drakkara mają leżeć dokładnie w wyznaczonym miejscu – częściowo poza planszą klanu, a częściowo na tej planszy, zakrywając jej fragment. Zakryty fragment zostaje zmieniony przez to co go zakryło.
A widzisz, celna uwaga. Ostatnio jak graliśmy kolega wystawił to rozwinięcie i nie powiedział, że nagle koszt wojowników rośnie mu o 2.
A ja nie weryfikowałem jego słów, no nie spojrzałem :) Teraz będę pamiętać, by nie dać się dymać.
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

Arius pisze:
syd3r pisze:
Arius pisze: Eee, niby jak?
To rozwinięcie sprawia, że każda para wojowników jest warta 6.
Według instrukcji kartę rozwinięcia kładzie się na odpowiednim polu na planszy klanu. Zobacz w instrukcji gdzie jest "Pole na rozwinięcie wojowników" i połóż kartę dokładnie w tym miejscu. Jaką liczbę teraz widzisz?

Wszystko się robi nieco prostsze jeśli pamiętasz, że rozwinięcia Jarla, Wojowników i Drakkara mają leżeć dokładnie w wyznaczonym miejscu – częściowo poza planszą klanu, a częściowo na tej planszy, zakrywając jej fragment. Zakryty fragment zostaje zmieniony przez to co go zakryło.
A widzisz, celna uwaga. Ostatnio jak graliśmy kolega wystawił to rozwinięcie i nie powiedział, że nagle koszt wojowników rośnie mu o 2.
A ja nie weryfikowałem jego słów, no nie spojrzałem :) Teraz będę pamiętać, by nie dać się dymać.
Może po prostu nie wiedział. Ja też na przykład właśnie to potwierdziłem. Zasady były trochę przez to wypaczone, ale najważniejsze, żeby wszyscy grali jednymi zasadami. Prawie zawsze wychodzą jakieś "kwiatki".
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kamil018 »

Witam,
mam takie pytanie
Jest misja na przewagę w jednej z prowincji, czy Drakkar stojący na fiordzie przy prowincji zniszczonej przez ragnarok w poprzedniej epoce liczy się do siły w tej prowincji, czy musi stać na fiordzie przy / pomiędzy niezniszczonymi prowincjami? Aby wykonać tą wyprawę?
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

kamil018 pisze:Witam,
mam takie pytanie
Jest misja na przewagę w jednej z prowincji, czy Drakkar stojący na fiordzie przy prowincji zniszczonej przez ragnarok w poprzedniej epoce liczy się do siły w tej prowincji, czy musi stać na fiordzie przy / pomiędzy niezniszczonymi prowincjami? Aby wykonać tą wyprawę?
Po pierwsze podczss Ragnaroku drakkar zostaje zniszczony. Po drugie każda akcja dotycząca prowincji z którą sasiaduje fiord dotyczy również drakkarow na fiordzie.
Drakkar liczy się do przewagi.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kamil018 »

no tak ale w tej sytuacji drakkar został postawiony na fiordzie pomiędzy zniszczoną a niezniszczoną prowincją no i nawet jakby to Wyprawy się rozpatruje przed Ragnarokiem.

Precyzując, czy siła od drakkara na fiordzie wpływa na siłę bojową na zniszczonej prowincji gdy się rozpatruje wyprawę?
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

kamil018 pisze:no tak ale w tej sytuacji drakkar został postawiony na fiordzie pomiędzy zniszczoną a niezniszczoną prowincją no i nawet jakby to Wyprawy się rozpatruje przed Ragnarokiem.

Precyzując, czy siła od drakkara na fiordzie wpływa na siłę bojową na zniszczonej prowincji gdy się rozpatruje wyprawę?
Aaa taka sytuacja. Zniszczona prowincja nie istnieje. Nie można na nuej zdobyć przewagi chocby drakkarem.
Jeśli zniszczone zostaną dwie sąsiadujące prowincje oddzielone fiordem to traci on również rację bytu w tej rozgrywce.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: kamil018 »

Dzięki za odpowiedź, w sumie to międzyczasie doszliśmy do podobnego wniosku, biorąc pod uwagę to, że na zniszczonej prowincji nie ma jak umieścić jednostek, aby tą przewagę jakoś wyrównać/skontrować i to by dawało nieuczciwa przewagę w postaci praktycznie gwarantowanej misji :)
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Blood Rage

Post autor: zix »

kamil018 pisze:Dzięki za odpowiedź, w sumie to międzyczasie doszliśmy do podobnego wniosku, biorąc pod uwagę to, że na zniszczonej prowincji nie ma jak umieścić jednostek, aby tą przewagę jakoś wyrównać/skontrować i to by dawało nieuczciwa przewagę w postaci praktycznie gwarantowanej misji :)
I nawet chyba tak to jest wytłumaczone w zasadach - zdobywasz za pomocą jednostek + ew. wsparcie statków.
Brak jednostek = brak możliwości spełnienia misji.
Spectri
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, 02:24

Re: Blood Rage

Post autor: Spectri »

Hej, graliśmy po dłuższej przerwie ze znajomymi i zrodziło się pytanko:

1. Czy w momencie kiedy najeżdżam prowincję i zapełniam ostatnie wolne miejsce / wioskę w prowincji to automatycznie zaczyna się bitwa? Czy bitwa wywoływana jest tylko w momencie kiedy ktoś wykonuje akcję plądrowania?

W pewnym momencie kolega rzucił hasłem, że jak się zapełni cała prowincja to bitwa jest automatycznie, próbowałem znaleźć to w instrukcji, ale albo tego nie ma albo jestem ślepy i nie zauważyłem. Ktoś może podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: Bary »

Nigdy nie słyszałem o takiej zasadzie więc najpewniej koledze się cos pokrecilo. Jest jedynie zasada, że kończy się runda w momencie, jak wszystkie prowincje są podbite.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Blood Rage

Post autor: ariser »

Nie ma zasady o wymuszaniu plądrowania.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 290 times
Been thanked: 154 times

Re: Blood Rage

Post autor: Arius »

ariser pisze:Nie ma zasady o wymuszaniu plądrowania.

Czyli np. możesz zająć wszystkimi jednostkami jedną prowincje i bawić się w wykonywanie innych akcji bez obawy, że inny gracze wymuszą koniec rundy.
Spectri
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, 02:24

Re: Blood Rage

Post autor: Spectri »

Pieknie dziekuje. Tak mi sie tez wydawalo. :)

A jescze pytanie odnosnie drakkarow. Czy jesli w sasiadujacym fjordzie mam statek i wywolam pladrowanie w prowincji jednym z moich wojownikow to sila drakkara musi byc liczona do mojej sily w prowincji? Chodzi titaj o sytuacje w ktorej np chce przegrac bitwe i miec jak najmniejsza sile. czy drakkar musi brac udzial w tej walce?
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 290 times
Been thanked: 154 times

Re: Blood Rage

Post autor: Arius »

Spectri pisze:Pieknie dziekuje. Tak mi sie tez wydawalo. :)

A jescze pytanie odnosnie drakkarow. Czy jesli w sasiadujacym fjordzie mam statek i wywolam pladrowanie w prowincji jednym z moich wojownikow to sila drakkara musi byc liczona do mojej sily w prowincji? Chodzi titaj o sytuacje w ktorej np chce przegrac bitwe i miec jak najmniejsza sile. czy drakkar musi brac udzial w tej walce?

Tak. Drakkar też uczestniczy w bitwie. Co więcej samym drakkarem też możesz zainicjować pladrowanie.
Spectri
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2015, 02:24

Re: Blood Rage

Post autor: Spectri »

Ok. To wydawalo sie logiczne ale wolalem sie upewnic. O wywolywaniu pladrowania przez drakkar to wiedzielem. Dzieki

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Blood Rage

Post autor: Grzegorzx »

Mam 3 pytanka
1. Czy figurka, która niszczy wojowników gdy wchodzi działa tylko podczas wystawienia w I erze, czy również gdy ją wystawiam w kolejnych erach.
2. Czy po rozwinięciu Jarla jest on nadal bezkosztowy. Widziałem, że był spór na forum odnośnie tego.
3. Czy podczas rangaroku za każdą figurkę dostajemy tyle samo pkt. Chwały niezależnie od jej siły?

Z góry dziękuję
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 290 times
Been thanked: 154 times

Re: Blood Rage

Post autor: Arius »

Grzegorzx pisze:Mam 3 pytanka
1. Czy figurka, która niszczy wojowników gdy wchodzi działa tylko podczas wystawienia w I erze, czy również gdy ją wystawiam w kolejnych erach.
2. Czy po rozwinięciu Jarla jest on nadal bezkosztowy. Widziałem, że był spór na forum odnośnie tego.
3. Czy podczas rangaroku za każdą figurkę dostajemy tyle samo pkt. Chwały niezależnie od jej siły?

Z góry dziękuję
Odpowiedź na:
1. Tak, zdolności tych figurek są za każdym razem.
3. Tak, bez względu na to ile mają siły.
Gosterq
Posty: 202
Rejestracja: 11 sty 2016, 22:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 30 times

Re: Blood Rage

Post autor: Gosterq »

2. Tak.
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Blood Rage

Post autor: Grzegorzx »

Dzięki za informację
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Blood Rage

Post autor: Wothan »

Jeśli podczas bitwy jeden z graczy zagrał kartę "Prymat Thora" (Anuluj umiejętności specjalne kart zagranych przez przeciwników, przed rozpatrzeniem ich efektu) to czy inny gracz może zagrać kartę "Spojrzenie Heimdalla" (+3, Możesz zagrać tę kartę po odkryciu wszystkich kart w trakcie bitwy)? Innymi słowy: czy "Prymat Thora" działą przez cały czas bitwy czy tylko w momencie zagrania pierwszych kart bitwy?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Blood Rage

Post autor: Chaaber »

Można dodawać karty dalej. Anuluje się tylko tekst pierwszej odsłoniętej karty przez każdego przeciwnika.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5594
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1206 times
Kontakt:

Re: Blood Rage

Post autor: mat_eyo »

Mam pytanie do jednej karty walki z dziedziny Lokiego, niestety nie pamiętam nazwy. Karta, która każe zsumować siłę z pozostałych kart i dodać tyle punktów chwały. Później odrzucić wszystkie karty i zagrać kolejne. Teraz dwa pytania:
- karty pierwotnie zagrane wracają do mnie jeśli przegram? Czy są odrzucone, a wrócić może tylko ta zagrana później?
- bonus do siły z tych pierwszych kart jest liczony, czy zerujemy go i bierzemy pod uwagę tylko drugie karty?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4021
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 19 times

Re: Blood Rage

Post autor: AkitaInu »

mat_eyo pisze:Mam pytanie do jednej karty walki z dziedziny Lokiego, niestety nie pamiętam nazwy. Karta, która każe zsumować siłę z pozostałych kart i dodać tyle punktów chwały. Później odrzucić wszystkie karty i zagrać kolejne. Teraz dwa pytania:
- karty pierwotnie zagrane wracają do mnie jeśli przegram? Czy są odrzucone, a wrócić może tylko ta zagrana później?
- bonus do siły z tych pierwszych kart jest liczony, czy zerujemy go i bierzemy pod uwagę tylko drugie karty?
- Karty nie wracją do gry, nie da się ich zagrać później, nawet jeżeli przegrasz.
- bonus nie jest liczony
piegat
Posty: 32
Rejestracja: 09 maja 2016, 19:08

Re: Blood Rage

Post autor: piegat »

Instrukcja mówi:

"Kiedy gracz zagrywa Rozwinięcie Jarla, Wojowników lub
Drakkara i posiada w swoich Rezerwach odpowiadającą
jej figurkę, może natychmiast przeprowadzić nią
darmową akcję Najazdu."

Pytanie:

Zagrywam rozwinięcie wojowników, mogę więc dodatkowo wystawić na planszę jednego wojownika w ramach "darmowej akcji Najazdu". Czy mam za niego zapłacić pkt szału?
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Blood Rage

Post autor: GeQ »

piegat pisze:Instrukcja mówi:

"Kiedy gracz zagrywa Rozwinięcie Jarla, Wojowników lub
Drakkara i posiada w swoich Rezerwach odpowiadającą
jej figurkę, może natychmiast przeprowadzić nią
darmową akcję Najazdu."

Pytanie:

Zagrywam rozwinięcie wojowników, mogę więc dodatkowo wystawić na planszę jednego wojownika w ramach "darmowej akcji Najazdu". Czy mam za niego zapłacić pkt szału?
Jeśli zagrywasz kartę rozwinięcia jakiejś figurki (w skrócie), czyli Jarla, Wojownika, Drakkara, Potwora - automatycznie masz darmowy najazd tą figurką na planszę w cenie ;)
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
ODPOWIEDZ