Time Stories (T.I.M.E. Stories) - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: donmakaron »

Na szybko co nieco o JC, reszta jak będę miał karty w ręku:
Arius pisze:Pytanie o zasady: proroctwo smoka
Spoiler:
Ta strata czasu dotyka całej drużyny. W podanym przykładzie cała drużyna straci dwie JC. Ogólnie na te pytania z kosztem i utratą jednostek czasu może pomóc tabelka z ikonografią z instrukcji - jest tam rozróżniona ikona utraty TU przez jednego gracza i przez całą grupę. Są używane konsekwentnie we wszystkich scenariuszach.
Szyszko76
Posty: 19
Rejestracja: 16 lut 2016, 23:19
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: Szyszko76 »

Rozegrałem Asylum, Prorostwo, Sprawę Mercy, gra bardzo nam spasowała, wszystkie sprawy różne mechanicznie, tematycznie, różne twisty, wszystko super.
Potem zagraliśmy Pariah Missouri .... i mam kilka zastrzeżeń
Spoiler:
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: donmakaron »

Szyszko76 pisze:Rozegrałem Asylum, Prorostwo, Sprawę Mercy, gra bardzo nam spasowała, wszystkie sprawy różne mechanicznie, tematycznie, różne twisty, wszystko super.
Potem zagraliśmy Pariah Missouri .... i mam kilka zastrzeżeń
Spoiler:
Jakiś konkretny powód czemu wylądowało to w wątku o zasadach?
Pamiętaj, że Pariah Missouri to dodatek fanowski, nic dziwnego że może odstawać jakością od tych oryginalnych (nie ujmując nic dodatkom fanowskim - niektóre z nich pewnie są wyborne i może nawet lepsze niż oryginalne).
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

Pytanie dotyczące Sprawy Marcy (wydaje mi się, że to nie spoiler, bo dotyczy tylko pewnego wyjątku w mechanice względem zasad z instrukcji, ale na wszelki wypadek ukryłem)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3236
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: Veridiana »

My to rozumiemy tak, że jeśli nie ma czaszek na tarczach, to nie ma riposty. I to jest zasada nadrzędna.
I teraz:
Normalnie, riposta jest wtedy, gdy na kościach też wypadnie czaszka.
Ale w Sprawie Marcy - w walce wręcz - jest nawet wtedy, gdy czaszka nie wypadnie.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: Arius »

Veridiana pisze:My to rozumiemy tak, że jeśli nie ma czaszek na tarczach, to nie ma riposty. I to jest zasada nadrzędna.
I teraz:
Normalnie, riposta jest wtedy, gdy na kościach też wypadnie czaszka.
Ale w Sprawie Marcy - w walce wręcz - jest nawet wtedy, gdy czaszka nie wypadnie.
A co jeśli nie ma czaszek na tarczy, ale są na kostkach?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: Bea »

Arius pisze:
Veridiana pisze:My to rozumiemy tak, że jeśli nie ma czaszek na tarczach, to nie ma riposty. I to jest zasada nadrzędna.
I teraz:
Normalnie, riposta jest wtedy, gdy na kościach też wypadnie czaszka.
Ale w Sprawie Marcy - w walce wręcz - jest nawet wtedy, gdy czaszka nie wypadnie.
A co jeśli nie ma czaszek na tarczy, ale są na kostkach?
Żeby zaistniała riposta czaszki muszą wystąpić równocześnie na kościach i na tarczach.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

Bea pisze:
Arius pisze:
Veridiana pisze:My to rozumiemy tak, że jeśli nie ma czaszek na tarczach, to nie ma riposty. I to jest zasada nadrzędna.
I teraz:
Normalnie, riposta jest wtedy, gdy na kościach też wypadnie czaszka.
Ale w Sprawie Marcy - w walce wręcz - jest nawet wtedy, gdy czaszka nie wypadnie.
A co jeśli nie ma czaszek na tarczy, ale są na kostkach?
Żeby zaistniała riposta czaszki muszą wystąpić równocześnie na kościach i na tarczach.
Nie w Sprawie Marcy, a właśnie nad tym się obecnie zastanawiamy
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: krecilapka »

Ja bym na to popatrzył fabularnie tak:
Skoro w teście nie ma czaszki to riposta jest nierealna. Nie mogę zostać zraniony skoro np. Tylko płacę za coś albo otwieram szafkę bez pułapki.
Przeciwnik w walce zawsze ma czaszkę inaczej byłoby to dziwne mechanicznie. Skoro czaszkę na tarczy ma to w marcy case odda zawsze.
Nie ma przeciwników z testem walki bez obrażeń moim skromnym zdaniem. Bo niby którzy?
I to powinno załatwić dyskusję ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

krecilapka pisze:Ja bym na to popatrzył fabularnie tak:
Skoro w teście nie ma czaszki to riposta jest nierealna. Nie mogę zostać zraniony skoro np. Tylko płacę za coś albo otwieram szafkę bez pułapki.
Przeciwnik w walce zawsze ma czaszkę inaczej byłoby to dziwne mechanicznie. Skoro czaszkę na tarczy ma to w marcy case odda zawsze.
Nie ma przeciwników z testem walki bez obrażeń moim skromnym zdaniem. Bo niby którzy?
I to powinno załatwić dyskusję ;)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
W spoilerze żeby nie zabrać nikomu nawet najmniejszej przyjemności z odkrywania scenariusza
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: Bea »

KQuest pisze: Nie w Sprawie Marcy, a właśnie nad tym się obecnie zastanawiamy
A, rozumiem. My graliśmy, że zawsze ripostuje, niezależnie od czaszek czy to na kościach czy tarczach. Interpretowaliśmy słowo "zawsze" dosłownie. Bo niby dlaczego inaczej.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

Bea pisze:
KQuest pisze: Nie w Sprawie Marcy, a właśnie nad tym się obecnie zastanawiamy
A, rozumiem. My graliśmy, że zawsze ripostuje, niezależnie od czaszek czy to na kościach czy tarczach. Interpretowaliśmy słowo "zawsze" dosłownie. Bo niby dlaczego inaczej.
Dlatego, że ta nowa zasada mogłaby być opisana inaczej gdyby "zawsze" faktycznie miało oznaczać "zawsze". Jest tam powiedziane tylko o tym, że "przeciwnik zawsze ripostuje, nawet jeśli na waszych kościach nie ma żadnej czaszki", więc może z podstawowej zasady (według której wymagane są czaszki na tarczach i kościach) należy wyrzucić tylko część o wymaganych czaszkach na kościach, bo tylko to jest sprecyzowane w nowej zasadzie. No ale nie wiem, brakuje mi tam czegoś żeby można było jednoznacznie powiedzieć jak powinno się grać. Chociaż pewne zostanę przy tym, że nawet jeśli nie ma czaszek na tarczach to też następuje riposta.
Ziomalek53
Posty: 6
Rejestracja: 07 maja 2015, 09:35

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: Ziomalek53 »

Ostatnio grałem w dodatek Sprawa Marcy i chciałbym się was o coś zapytać. Poniżej spojler.
Spoiler:
To jest test czy mogę wybrać jedną z dwóch możliwości bez straty czasu (oczywiście poza tymi 3 JC)? Po wyborze odkrywamy tylko kartę z tym znacznikiem czy bierzemy ten znacznik do swoich zasobów? Kartę odkrywamy bez ruchu na nią i bez straty JC?
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

Jeśli wybierzesz pierwszą opcję to tracisz 3 JC (ale sprawdź kolor ikony JC na tej karcie, bo w spisie ikon pod koniec instrukcji są wyróżnione dwie, niebieska i czarna - albo czas traci tylko osoba "zaangażowana" w wydarzenia na karcie albo cała drużyna).

W przypadku drugiej opcji nie dobierasz znacznika, nie tracisz czasu i odkrywasz kartę z tym symbolem od razu. W pewnym sensie, zastępuje ona to co tam było wcześniej, więc nigdzie nie musisz iść (co ma sens - dzieje się to przecież w tym samym miejscu i wynika z pewnych wydarzeń, które zmieniają sytuację A w B). Gdyby na karcie była informacja, że zdobywasz dany znacznik to musiałbyś poświęcić na czas na ruch jeśli byś się na niego zdecydował.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 108 times
Been thanked: 41 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: ixi24 »

Proroctwo smoków:

punktacja
Spoiler:
Obszary:
Spoiler:
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

ixi24 pisze:Proroctwo smoków:

punktacja
Spoiler:
Spoiler:
ixi24 pisze: Obszary:
Spoiler:
Spoiler:
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: stan29 »

Pytanie odnośnie dodatku proroctwo smoków. Jest to pytanie odnośnie zasad, raczej nie spoiler, ale na wszelki wypadek...
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 22 lip 2017, 09:51 przez stan29, łącznie zmieniany 1 raz.
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

stan29 pisze:Pytanie odnośnie dodatku proroctwo smoków. Jest to pytanie odnośnie zasad, raczej nie spoiler, ale na wszelki wypadek...
Spoiler:
1. Nie.
2. Chodzi o ruch pomiędzy obszarami, a nie w ramach jednego obszaru, np.
Spoiler:
3. Napisz w spoilerze o jaki przedmiot chodzi i najlepiej zacytuj jego treść albo chociaż podaj numer, bo nie rozumiem o co chodzi.
Spoiler:
stan29
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2015, 20:48
Been thanked: 1 time

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: stan29 »

Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o przedmiot np. nr 32
Spoiler:
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

stan29 pisze:Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o przedmiot np. nr 32
Spoiler:
Spoiler:
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: xan »

Panowie i Panie. Właśnie skonczylem scenariusz asylum i przy składaniu kart brakuje karty z indexem 55. To karta między kartami postaci a świetlicą. Co tam powinno być? Poratuje ktoś jakąś fotką?
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 306
Rejestracja: 28 gru 2015, 16:01
Lokalizacja: Warszawa/ Ząbki
Has thanked: 6 times
Been thanked: 6 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: Helga »

Ha! Jestem w identycznej sytuacji, też jakąś godzinę temu zgłupiałam. BGG mówi, że powinna tam być ta karta pomocy z ikonami ;).
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: KQuest »

Potwierdzam. Karta z napisem "Objaśnienie ikon". W Azylu ta karta nie ma numeru w narożniku. W kolejnych dwóch scenariuszach karty z objaśnieniem ikon mają już wpisany swój numer, ale co ciekawe, tylko z jednej strony, mimo że oprócz tego jednego szczegółu karty te są takie same z obydwu stron
xan
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2016, 20:44
Been thanked: 1 time

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: xan »

Dzięki
anukon
Posty: 12
Rejestracja: 31 lip 2017, 12:26

Re: Time Stories (T.I.M.E. Stories)

Post autor: anukon »

Witam

Właśnie kupiłem T.I.M.E Stories i planuje zagrać ze znajomymi w ten weekend.... Wiem, że jest to gra "na raz" i dlatego wszystko musi byś idealnie. Nic tak nie denerwuje i rozprasza jak ciągłe wertowanie książki z regułami w czasie gry.
Moje pytanie będzie w formie kawałka rozgrywki. Czy tak grając będzie dobrze?

Pion NIEBIESKI staje na polu B, pion RÓŻOWY na polu C. Gracze czytają karty. Kapitan Czasu wydaje 1 JC. NIEBIESKI trafia na przeciwnika/pułapkę, robi test. Zdejmuje tarczę, dostaje obrażenia (powiedzmy, że ostatnia tarcza to ta z sercem). Ponieważ RÓŻOWY nic nie robił(poza przeczytaniem karty, na której nic ciekawego nie było) w tej samej JC przesuwa się na pole B gdzie stoi pion NIEBIESKI. Koniec tury.
Kolejna... KC wydaje kolejną JC. Ponieważ w instrukcji jest napisane, że wszystko dzieje się jednocześnie. Gracze ustalają, że pierwszy będzie rzucał RÓŻOWY ponieważ ma więcej "życia". Zdejmuje kolejne tarcze, dostaje obrażenia. Następnie rzuca NIEBIESKI. Zdejmuje ostatnią tarczę. Sukces.

I kolejne pytanie (wiem, że raczej się to nie zdarzy :wink: )

Gracze wchodzą do nowej lokacji, czytają karty (nie ma nikt żadnej próby, kłódki itp) i podejmują decyzje o zmianie miejsca (inna lokacja). Czy KC wydaje 1 JC i dodatkowo rzuca kością (tą z upływającym czasem)? Czy tyko rzuca kością bo gracze nie robili żadnej akcji (test, przejście, nic nie robienie)?
ODPOWIEDZ