Krwawa Oberża

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: DarkSide »

Gdzieś w sieci (chyba na fejsie) natknąłem się na informacje, że karta postaci "Konsjerż" jest źle przetłumaczona? Czy to prawda i ktoś jest w stanie stwierdzić jak powinna w rzeczywistości działać? No i czy wydawnictwo będzie ją poprawiać?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1995 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Ardel12 »

kaspers pisze:
ChlastBatem pisze:Jakby ktoś rozmyślał działanie karty (aneksu) Konsjerża (hotel) to wyczytałem, że poprawna wersja to:
Po zbudowaniu aneksu, kładziemy obok wybranego klucza jeden żeton obsługi. Nie daje nam od razu profitu (co w sumie karta sugeruje co innego) tylko za każdym razem kiedy jest FAZA Powitanie Gości i w zależności jaki gość będzie w pokoju (ranga) z tym żetonem taką dostaniemy zapłatę.
Dzięki wielkie za ten post. Dotąd nie widziałem sensu w aneksie tej karty. Autor polskiego tłumaczenia popełnił spory błąd.
Mam nadzieję, że więcej wpadek tłumaczeniowych już nie ma?
Tak to gra jest super :).
Parę stron wcześniej było wyjaśniane :)
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: evenstar »

Mam pytanie czy z tej karty gdzie sie dostaje kase za range gościa to dostaje sie tylko raz?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: Maxxx76 »

Konsjerż? Było już omawiane :-) Za każdym razem gdy gość przybywa
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: ChlastBatem »

evenstar pisze:Mam pytanie czy z tej karty gdzie sie dostaje kase za range gościa to dostaje sie tylko raz?
Jeśli szukasz dokładnej odpowiedzi to kliknij wstecz parę stron. Wątek nie jest duży. Bo istotne jest też to, że nie dostajesz kasy od razu.
janekb
Posty: 586
Rejestracja: 14 sty 2012, 14:28
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża / The Bloody Inn

Post autor: janekb »

evenstar pisze:Mam pytanie czy z tej karty gdzie sie dostaje kase za range gościa to dostaje sie tylko raz?
Ja mam jedno zasadnicze pytanie, może trochę wjazd osobisty. Czy tak ciężko zauważyć, że jest inny dział do zadawania pytań o zasady? Co gra to pytania zadajesz w wątku o niej, a nie w wątku z zasadami, to jest wkurzające, bo nie jesteś na forum od wczoraj. Na dodatek zadajesz pytanie o rzeczy na które odpowiedź padła przed paroma postami.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Krwawa Oberża

Post autor: okon »

Mam pare pytań

Czy żeton obsługi służy tylko przy efekcie karty Konsjerża??
żeton obsługi można położyć na swoim aneksie ??
Żeton obsługi blokuje normalny przychód ???
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża

Post autor: myszor »

okon pisze:Czy żeton obsługi służy tylko przy efekcie karty Konsjerża??
Tak.
okon pisze:żeton obsługi można położyć na swoim aneksie ??
Tak.
okon pisze:Żeton obsługi blokuje normalny przychód ???
Wydaje mi się, że nie.
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Krwawa Oberża

Post autor: Adar »

myszor pisze:
okon pisze:Czy żeton obsługi służy tylko przy efekcie karty Konsjerża??
Tak.
okon pisze:żeton obsługi można położyć na swoim aneksie ??
Tak.
Żetonów obsługi nie kładzie się na aneksach, tylko przy pokojach/kluczach. Chyba że o to własnie chodziło, albo ja czegoś nie zrozumiałem
myszor pisze:
okon pisze:Żeton obsługi blokuje normalny przychód ???
Wydaje mi się, że nie.
Nie, nie blokuje.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2016, 10:13 przez Adar, łącznie zmieniany 1 raz.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: misioooo »

I jeszcze sprostowanie co do samego Konsjerża...

Kasy nie dostajemy od razu. Żeton obsługi leży na danym pokoju do końca gry. Kasę w ilości równej randze gościa dostajemy w fazie przybycia nowych gości (na początku każdej rundy następującej PO rundzie, w której umieściliśmy żeton obsługi).

Jakoś tak to działa wg wersji angielskiej. W polskiej jest błąd w instrukcji i na karcie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Krwawa Oberża

Post autor: myszor »

Adar pisze:
myszor pisze:
okon pisze:żeton obsługi można położyć na swoim aneksie ??
Tak.
Żetonów obsługi nie kładzie się na aneksach, tylko przy pokojach/swoich kluczach. Chyba że o to własnie chodziło, albo ja czegoś nie zrozumiałem
Z rozpędu sam przeczytałem, że chodzi o pokoje :-) Oczywiście żetony obsługi kładzione są przy pokojach, nie aneksach. Można go położyć obok nieswojego klucza.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: DarkSide »

Jedna rzecz wypłynęła przy ostatnich rozgrywkach i już sam nie wiem. Czy wizyta u notariusza w celu wymiany na weksle jest możliwa gdy:

1. Spasuję w swoim ruchu przed wykonaniem jakiejkolwiek akcji (czyli poświęcam całą swoją kolejkę),
2. Mogę punkt 1. ale również mogę najpierw wykonać jedną zwykłą akcję typu werbunek, budowa aneksu, zakopanie zwłok, a dopiero w ramach drugiej akcji idę do notariusza,
3. Najpierw wykonuję 2 zwykłe akcje, a wizyta u notariusza, to niejako dodatkowy ruch w czasie przekazywania karty pierwszego gracza i czyszczenia pokoi?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża

Post autor: Yavi »

DarkSide pisze:Jedna rzecz wypłynęła przy ostatnich rozgrywkach i już sam nie wiem. Czy wizyta u notariusza w celu wymiany na weksle jest możliwa gdy:

1. Spasuję w swoim ruchu przed wykonaniem jakiejkolwiek akcji (czyli poświęcam całą swoją kolejkę),
2. Mogę punkt 1. ale również mogę najpierw wykonać jedną zwykłą akcję typu werbunek, budowa aneksu, zakopanie zwłok, a dopiero w ramach drugiej akcji idę do notariusza,
3. Najpierw wykonuję 2 zwykłe akcje, a wizyta u notariusza, to niejako dodatkowy ruch w czasie przekazywania karty pierwszego gracza i czyszczenia pokoi?
W swojej turze możesz wykonać jakąś akcję, spasować (nie robić nic) albo też wymienić kasę.
Możesz więc zrobić 1 (w pierwszej turze spasować, w drugiej wymienić kasę), chociaż nie za bardzo widzę sens takiego rozwiązania.
Możesz też zrobić 2 - w pierwszej akcji coś robisz, w drugiej wymieniasz kasę lub odwrotnie.
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 246 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża

Post autor: wajwa »

Widzę , że temat został lekko dziubnięty ;-) , ale chyba nie rozwiewa wątpliwości ...
A czy jeżeli w pierwszej z dwóch akcji w rundzie spasuję i wymienię gotówkę na weksle to mam jeszcze ten drugi ruch czy nie ?
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża

Post autor: Yavi »

wajwa pisze:Widzę , że temat został lekko dziubnięty ;-) , ale chyba nie rozwiewa wątpliwości ...
A czy jeżeli w pierwszej z dwóch akcji w rundzie spasuję i wymienię gotówkę na weksle to mam jeszcze ten drugi ruch czy nie ?
Tak, masz.
Spasowanie w Oberży odnosi się do jednej akcji, nie całej tury. Możesz więc w pierwszym ruchu spasować, a w drugim coś zrobić.
wajwa
Posty: 2222
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 246 times
Been thanked: 396 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża

Post autor: wajwa »

Dzięki za szybki odzew :-)
Instrukcja tego w sumie nie rozwiewa , ale tak ostatnio zagraliśmy , choć zastanawiałem się przez moment czy tak jest ok.
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: kinioo »

Witam,

Pyknalm sobie partujke rozpoznawcza wczoraj - solo, ale graja niby dwoma osobami.

Pytanko:

Jak rozkladacie karty podczas przyjazdy gosci - tj.

a) losowo, czyli tak jak karty ida z gory talii kolejno do kazdego pokoju,

czy

b) tak jak karty ida z gory talii, ale przydzielacie je jak chcecie do roznych pokoi ??

Widzialem na necie, ze ludzie graja I tak I tak.

Opcja a) wydaje sie bardziej 'fair play', ale za to opcja b) dodaje dodatkowej taktyki przydzielajac gosci celowo do np swoich I przeciwinikow pokoi (np wg rangi).

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Krwawa Oberża

Post autor: Yavi »

kinioo pisze:Witam,
Pyknalm sobie partujke rozpoznawcza wczoraj - solo, ale graja niby dwoma osobami.
Pytanko:
Jak rozkladacie karty podczas przyjazdy gosci - tj.
a) losowo, czyli tak jak karty ida z gory talii kolejno do kazdego pokoju,
czy
b) tak jak karty ida z gory talii, ale przydzielacie je jak chcecie do roznych pokoi ??
Widzialem na necie, ze ludzie graja I tak I tak.
Opcja a) wydaje sie bardziej 'fair play', ale za to opcja b) dodaje dodatkowej taktyki przydzielajac gosci celowo do np swoich I przeciwinikow pokoi (np wg rangi).
K.
Gramy zgodnie z opcją B - tak też jest to przedstawione w zasadach ;)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: kinioo »

Yavi pisze:
kinioo pisze:Witam,
Pyknalm sobie partujke rozpoznawcza wczoraj - solo, ale graja niby dwoma osobami.
Pytanko:
Jak rozkladacie karty podczas przyjazdy gosci - tj.
a) losowo, czyli tak jak karty ida z gory talii kolejno do kazdego pokoju,
czy
b) tak jak karty ida z gory talii, ale przydzielacie je jak chcecie do roznych pokoi ??
Widzialem na necie, ze ludzie graja I tak I tak.
Opcja a) wydaje sie bardziej 'fair play', ale za to opcja b) dodaje dodatkowej taktyki przydzielajac gosci celowo do np swoich I przeciwinikow pokoi (np wg rangi).
K.
Gramy zgodnie z opcją B - tak też jest to przedstawione w zasadach ;)
Tez tak gralem, ale zapytac nie boli ;)

Dzieks.

k.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 570 times
Been thanked: 239 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: DarkSide »

kinioo, w instrukcji na str.7 są opisane różne warianty (dla urozmaicenia, przyspieszenia rozgrywki lub dla początkujących). M.in. jest wariant "Kto pierwszy ten lepszy".
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: kinioo »

Hejka,

Zagralismy wczoraj kolejna partie I nasunelo sie pytanie:

Czy MUSZE ZAWSZE oplacac wspolnikow ?

Tzn, jezeli mam pieniadze (wiem, ze jak mnie na nich nie stac to odrzucam automatycznie) zeby ich oplacic, ale np nie chce (zeby nie tracic punktow np. pod koniec gry) - to czy moge zrezygnowac z oplaty I odrzucic ich ??

K
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: kinioo »

DarkSide pisze:kinioo, w instrukcji na str.7 są opisane różne warianty (dla urozmaicenia, przyspieszenia rozgrywki lub dla początkujących). M.in. jest wariant "Kto pierwszy ten lepszy".
Dzieki DarkSide - doczytalem !!

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: kinioo »

Hello,

Pytanko jeszcze odnosnie zakopywania pod aneksami.

Czy moge zakopac pod aneksem przeciwnika mimo iz mam jeszcze miejsce wolne pod swoim ??

K.
Sorki za brak polskich znakow....
dariuszkoziel
Posty: 105
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: dariuszkoziel »

Możesz.
Pamiętaj ze dzielicie wtedy kasę
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Krwawa Oberża

Post autor: misioooo »

dariuszkoziel pisze:Możesz.
Pamiętaj ze dzielicie wtedy kasę
I pamiętaj, że 8/2 to po 4 funty, a później oponent musi np 24 funciory zakopać - najlepiej u Ciebie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ