Star Wars Rebellion - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Valarus »

bugatti pisze:Potrzebuje pomocy. Użyłem misji Plan Awaryjny.Wykorzystałem do tego lidera z logistyką i trzema dyplomacjamami. A następnie przydzieliłem go do misji ktorą nie udało mi się wcześniej wykonać -Sabotaż, który wymaga odziałów specjalnych. I co w tej sytuacji się liczy. Logistyka czy oddziały do wykonania misji.

Z góry dzięki za pomoc.
Liczy się to co jest na nowej karcie misji, czyli oddziały specjalne.
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: bugatti »

Valarus pisze:
bugatti pisze:Potrzebuje pomocy. Użyłem misji Plan Awaryjny.Wykorzystałem do tego lidera z logistyką i trzema dyplomacjamami. A następnie przydzieliłem go do misji ktorą nie udało mi się wcześniej wykonać -Sabotaż, który wymaga odziałów specjalnych. I co w tej sytuacji się liczy. Logistyka czy oddziały do wykonania misji.

Z góry dzięki za pomoc.
Liczy się to co jest na nowej karcie misji, czyli oddziały specjalne.
Czyli żeby połączyć te dwie karty muszę użyć lidera który ma logistykę i oddziały specjalne, Bo w innym przypadku nie wypali ?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Valarus »

bugatti pisze:
Czyli żeby połączyć te dwie karty muszę użyć lidera który ma logistykę i oddziały specjalne, Bo w innym przypadku nie wypali ?
Zgadza się.
bugatti
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2014, 18:21
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: bugatti »

Valarus pisze:
bugatti pisze:
Czyli żeby połączyć te dwie karty muszę użyć lidera który ma logistykę i oddziały specjalne, Bo w innym przypadku nie wypali ?
Zgadza się.
No i wszystko jasne. Dzięki
Awatar użytkownika
kraken
Posty: 92
Rejestracja: 05 wrz 2011, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: kraken »

Witajcie. Czy dobrze rozumiem następujące zasady ? Imperium wkracza do mojej ukrytej bazy. Po ujawnieniu jej wszystkie jednostki Rebeliantów w bazie podejmują walkę. Jeśli mi się uda przetrwać w następnej turze mogę użyć karty "ewakuacji" przydzielając jednego z liderów. Jeśli natomiast przegram walkę karty nie mogę użyć i przegrywam grę. Tak ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Perf »

kraken pisze:Witajcie. Czy dobrze rozumiem następujące zasady ? Imperium wkracza do mojej ukrytej bazy. Po ujawnieniu jej wszystkie jednostki Rebeliantów w bazie podejmują walkę.
Jeżeli w systemie, w którym znajduje się ujawniona baza Rebelii nie żadnych rebelianckich jednostek (ani naziemnych, ani kosmicznych), a jest co najmniej jedna jednostka imperialna, Rebelia przegrywa natychmiast.

kraken pisze:Jeśli mi się uda przetrwać w następnej turze mogę użyć karty "ewakuacji" przydzielając jednego z liderów. Jeśli natomiast przegram walkę karty nie mogę użyć i przegrywam grę. Tak ?
Ściśle rzecz biorąc, karty misji podczas tury możemy jedynie ujawniać - przydzielamy je tylko w fazie przydziałów. Jedynym wyjątkiem jest karta misji przydzielona po użyciu Planu Awaryjnego (Contingency Plan).
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Pynio »

Z tego co pamiętam jednostka imperium musi być lądowa. Powietrzna nie kończy gry.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: crsunik »

Jeśli jednostki są w bazie Rebelii, a nie w systemie to przenosimy je do systemu w ramach ujawniania i rozpatrujemy walkę.
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Perf »

Pynio pisze:Z tego co pamiętam jednostka imperium musi być lądowa. Powietrzna nie kończy gry.
Nie, wystarczy jakakolwiek.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Yavi »

Perf pisze:
Pynio pisze:Z tego co pamiętam jednostka imperium musi być lądowa. Powietrzna nie kończy gry.
Nie, wystarczy jakakolwiek.
Lądowa lub poparcie w systemie ujawnia bazę.
Dowolna przy ujawnionej bazie, jeśli nie ma jednostek rebelii, kończy grę :)
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Perf »

Yavi pisze:
Perf pisze:
Pynio pisze:Z tego co pamiętam jednostka imperium musi być lądowa. Powietrzna nie kończy gry.
Nie, wystarczy jakakolwiek.
Lądowa lub poparcie w systemie ujawnia bazę.
Dowolna przy ujawnionej bazie, jeśli nie ma jednostek rebelii, kończy grę :)
Tak właśnie to wygląda i to mam na myśli; chyba że swoim postem chciałeś w jakiś sposób zaprotestować przeciw temu co napisałem. : )
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Yavi »

Perf pisze: Tak właśnie to wygląda i to mam na myśli; chyba że swoim postem chciałeś w jakiś sposób zaprotestować przeciw temu co napisałem. : )
Chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: potwierdzić Twoją odpowiedź i zostawić post w temacie, żeby go śledzić na bieżąco :P
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Kosternik »

Taka sytuacja: W układzie po bitwie i wycofaniu jednostek rebelii pozostało działo jonowe.
I pytania/twierdzenia - proszę o potwierdzenie:
a) jeśli jest tam lądowa jednostka imperium (np. jeden szturmowec dający czarną kość) - to do upadłego rzuca się kością aż uzyskamy łącznie 3 trafienia bezpośrednie i można działo ściągnąć. A działo się nie broni bo nie ma czym.
b) jeśli nie ma lądowej jednostki imperium a układ jest układem imperium (poparcie) - to imperium nie może ani produkować ani wystawiać jednostek w tym układzie dopóki nie wpadnie tam z jednostkami naziemnymi i nie zlikwiduje działa. Do tego czasu działo wspiera walki kosmiczne rebelii.

I kolejne pytanie/twierdzenie.
Do blokady akcji można wystawić z puli wolnego lidera, który nie ma odpowiedniego symbolu blokady. Zatem sam nie daje kości ale zmusza tym samym blokowanego do rzutu swoimi kościami uzależnionymi od ilości symboli - a blokujący liczy, że nie wypadnie żaden sukces.
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Yavi »

Kosternik pisze:Taka sytuacja: W układzie po bitwie i wycofaniu jednostek rebelii pozostało działo jonowe.
I pytania/twierdzenia - proszę o potwierdzenie:
a) jeśli jest tam lądowa jednostka imperium (np. jeden szturmowec dający czarną kość) - to do upadłego rzuca się kością aż uzyskamy łącznie 3 trafienia bezpośrednie i można działo ściągnąć. A działo się nie broni bo nie ma czym.
b) jeśli nie ma lądowej jednostki imperium a układ jest układem imperium (poparcie) - to imperium nie może ani produkować ani wystawiać jednostek w tym układzie dopóki nie wpadnie tam z jednostkami naziemnymi i nie zlikwiduje działa. Do tego czasu działo wspiera walki kosmiczne rebelii.

I kolejne pytanie/twierdzenie.
Do blokady akcji można wystawić z puli wolnego lidera, który nie ma odpowiedniego symbolu blokady. Zatem sam nie daje kości ale zmusza tym samym blokowanego do rzutu swoimi kościami uzależnionymi od ilości symboli - a blokujący liczy, że nie wypadnie żaden sukces.
a) działo zostaje zniszczone bez rzucania
b) na to wygląda
c) tak to rozumiem :P
Tony23
Posty: 421
Rejestracja: 03 paź 2014, 18:43
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Tony23 »

załóżmy że Baza rebelii ukryta jest na Naboo

czy w momencie wystawiania jednostek, Rebelia może położyć 2 jednostki na polu "Baza Rebelii" i 2 na Naboo ?
kładzie w ten sposób 4 jednostki w jendym układzie, ale zakładam, że może
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Yavi »

Tony23 pisze:załóżmy że Baza rebelii ukryta jest na Naboo

czy w momencie wystawiania jednostek, Rebelia może położyć 2 jednostki na polu "Baza Rebelii" i 2 na Naboo ?
kładzie w ten sposób 4 jednostki w jendym układzie, ale zakładam, że może
Może, jest to chyba nawet gdzieś w zasadach dodatkowych :)
Grip3r
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2015, 02:27
Lokalizacja: Pabianice

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Grip3r »

Hej, pierwsza partia star wars: rebelia za mną i oczywiście rzuciło się kilka pytań:
1.Czy jeśli imperium niszczy układ gwiazdą śmierci a w tym układzie ma swoje jednostki naziemne na planecie to niszczy swoje jednostki?
2.Czy w układzie gdzie rebelia ma swoją ukrytą bazę można zdobyć poparcie? Jednostki jak rozumiem mogę wystawić na bazie lub na tym układzie?
3.Czy jeśli baza rebelii zostaje odkryta i rebelia przegrywa walkę w kosmosie ale wygrywa naziemną, rebelia może dokonać gwałtownej mobilizacji i przenieść bazę(po wcześniejszym zagraniu karty gwarłtowna mobilizacja)?
4.Kiedy imperium próbuje pochwycić lidera rebelii, ten lider sam też się może bronić?
5.Kiedy imperium niszczy jednostki naziemne oraz kosmiczne rebelii w jakimś układzie i zostaje na nim sam lider, z liderem nic się nie dzieje? Normalnie zabieram go w fazie uzupełnień na rękę?
6.Przy wystawianiu jednostek z budowy jest limit do 2 jednostek na układ. Co jeśli przy budowaniu wyczerpaliśmy ten limit na wszystkich naszych układach a mamy jeszcze jednostki do wystawienia?
7. Czy można poruszać się poprzez zniszczony układ? Trzeba go omijać, czy można na niego wejść? czy może traktujemy go jakby nie było i idziemy na następne pole?
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Vandal »

Tony23 pisze:załóżmy że Baza rebelii ukryta jest na Naboo

czy w momencie wystawiania jednostek, Rebelia może położyć 2 jednostki na polu "Baza Rebelii" i 2 na Naboo ?
kładzie w ten sposób 4 jednostki w jendym układzie, ale zakładam, że może
Nieujawniona baza Rebelii jest osobnym systemem więc mogą iść tam 2 jednostki. Można też po tym dołożyć 2 kolejne jednostki do Naboo, ale musi tam być lojalność dla Rebelii, żeby spełniać standardowe zasady umieszczania jednostek.
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Kosternik »

Grip3r pisze:Hej, pierwsza partia star wars: rebelia za mną i oczywiście rzuciło się kilka pytań:
1.Czy jeśli imperium niszczy układ gwiazdą śmierci a w tym układzie ma swoje jednostki naziemne na planecie to niszczy swoje jednostki?
2.Czy w układzie gdzie rebelia ma swoją ukrytą bazę można zdobyć poparcie? Jednostki jak rozumiem mogę wystawić na bazie lub na tym układzie?
3.Czy jeśli baza rebelii zostaje odkryta i rebelia przegrywa walkę w kosmosie ale wygrywa naziemną, rebelia może dokonać gwałtownej mobilizacji i przenieść bazę(po wcześniejszym zagraniu karty gwarłtowna mobilizacja)?
4.Kiedy imperium próbuje pochwycić lidera rebelii, ten lider sam też się może bronić?
5.Kiedy imperium niszczy jednostki naziemne oraz kosmiczne rebelii w jakimś układzie i zostaje na nim sam lider, z liderem nic się nie dzieje? Normalnie zabieram go w fazie uzupełnień na rękę?
6.Przy wystawianiu jednostek z budowy jest limit do 2 jednostek na układ. Co jeśli przy budowaniu wyczerpaliśmy ten limit na wszystkich naszych układach a mamy jeszcze jednostki do wystawienia?
7. Czy można poruszać się poprzez zniszczony układ? Trzeba go omijać, czy można na niego wejść? czy może traktujemy go jakby nie było i idziemy na następne pole?
ad.1 Jednostki przenoszą się na Gwiazdę śmierci.
ad.2 Na bazie lub dowolnym zajmowanym układzie w liczbie nie większej niż dwóch jednostek na układ.
ad.3 tak, ale mobilizacja może być przeprowadzona jako ostatnia akcja w fazie dowodzenia.
ad.4 Tak. Zawsze się broni sam oraz można mu dodać wsparcie z puli dostępnych liderów.
ad.5 Lider nie ginie - wraca do puli w fazie uzupełnień.
ad.6 Jeśli gracz nie może (lub nie chce) wystawić niektórych ze swoich jednostek, umieszcza je z powrotem na polu 1 swojej kolejki budowy.
ad.7 Przez układ zniszczony poruszasz się wg normalnych zasad (nie możesz oczywiście zostawić jednostek naziemnych bez asysty transportowców)
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Grip3r
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2015, 02:27
Lokalizacja: Pabianice

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Grip3r »

Dzięki za odpowiedź, graliśmy prawie dobrze:)

Powiedz mi jeszcze co w przypadku kiedy rebelia ma ukrytą bazę na np. geonosis. Czy mogę zdobyć w tym układzie poparcie? Wiem że mam z góry poparcie przez pole bazy rebelii ale jak rozumiem nie mogę dla zmyłki zdobyć również na polu układu?:)
I jeszcze, przy przenoszeniu bazy rebelii, nie mogę jej przenieść na układ który popiera imperium a nie ma na nim żadnej jednostki? Musi być neutralny lub rebelii?
Awatar użytkownika
Kosternik
Posty: 245
Rejestracja: 15 lis 2014, 23:48
Lokalizacja: Poznań/Rokietnica
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Kosternik »

Grip3r pisze:Dzięki za odpowiedź, graliśmy prawie dobrze:)

Powiedz mi jeszcze co w przypadku kiedy rebelia ma ukrytą bazę na np. geonosis. Czy mogę zdobyć w tym układzie poparcie? Wiem że mam z góry poparcie przez pole bazy rebelii ale jak rozumiem nie mogę dla zmyłki zdobyć również na polu układu?:)
I jeszcze, przy przenoszeniu bazy rebelii, nie mogę jej przenieść na układ który popiera imperium a nie ma na nim żadnej jednostki? Musi być neutralny lub rebelii?
Oczywiście, że możesz zdobyć poparcie (a nawet trzeba :)) - wtedy budujesz w wyniku "poparcia bazy" oraz poparcia układu, w którym masz ukrytą bazę.
Przenieść można tylko na neutralny lub rebelii (nie może tam być co oczywiste jednostek ani naziemnych ani kosmicznych imperium).
Moja mała kolekcja, a myślę o...
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Yavi »

Grip3r pisze:Dzięki za odpowiedź, graliśmy prawie dobrze:)

Powiedz mi jeszcze co w przypadku kiedy rebelia ma ukrytą bazę na np. geonosis. Czy mogę zdobyć w tym układzie poparcie? Wiem że mam z góry poparcie przez pole bazy rebelii ale jak rozumiem nie mogę dla zmyłki zdobyć również na polu układu?:)
I jeszcze, przy przenoszeniu bazy rebelii, nie mogę jej przenieść na układ który popiera imperium a nie ma na nim żadnej jednostki? Musi być neutralny lub rebelii?
Kosternik już odpowiedział, ale pozwolę sobie trochę sprecyzować.
Poparcie w bazie rebelii nie przekłada się na poparcie w układzie, w którym znajduje się baza. Mając bazę na Kashyyku, ale nie mając poparcia w układzie jednostki możesz wystawiać tylko na polu bazy. Dopiero mając poparcie w tym układzie możesz wystawiać je i na polu bazy (2) i na Kashyyku (2).
Ostatnio zmieniony 30 sty 2017, 14:01 przez Yavi, łącznie zmieniany 1 raz.
Grip3r
Posty: 13
Rejestracja: 09 kwie 2015, 02:27
Lokalizacja: Pabianice

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Grip3r »

No tak to wiele tłumaczy, bo pod koniec gry na całej mapie zostały dwa układy bez jednostek i poparcia( o jednostkach zapomniałem że mogę wystawiać na układ w którym jest baza,a o poparciu byłem przekonany że nie mogę :D) i stało się dość oczywiste gdzie jest moja baza:)
Awatar użytkownika
karollo2101
Posty: 50
Rejestracja: 29 cze 2015, 01:16

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: karollo2101 »

Witam, może to nie za bardzo jest pytanie ale... chce zrobić listę lub skrót zasad o których najczęściej się zapomina lub nie pamięta, np. do przesunięcia floty potrzebny jest lider z wartościami taktycznymi... Macie może inne propozycje??

Wysłane z mojego SM-T330 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: crsunik »

Umiejętności taktyczne są chyba potrzebne tylko do walki, nie do aktywacji układu...
ODPOWIEDZ