51. Stan - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

Witam

Czy po wybudowaniu lokacji z otwarta produkcja dostaje to odrazu surowiec z karty i czy w kazdej fazie produkcji takze dostaje dany surowiec?
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Yavi »

waadimch pisze:Witam

Czy po wybudowaniu lokacji z otwarta produkcja dostaje to odrazu surowiec z karty i czy w kazdej fazie produkcji takze dostaje dany surowiec?
Tak, dostajesz surowiec od razu po wybudowaniu (otwarta produkcja nie ma tu nic do rzeczy) i normalnie w fazie produkcji również.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

Dzieki
tomas800
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:05

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tomas800 »

Mam pytanie odnośnie kilku podobnych kart z dodatku Zima. Chodzi m.in kartę Plac budowy gdzie jest napisane że dostaje się 1 pkt zwycięstwa z każdą cegłę, którą otrzymuje się w w fazie produkcji maks. 3 pkt. Czy w momencie zbudowania/przyłączenia tej karty też dostaję się punkty? czy tylko jak jest faza produkcji? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Yavi »

tomas800 pisze:Mam pytanie odnośnie kilku podobnych kart z dodatku Zima. Chodzi m.in kartę Plac budowy gdzie jest napisane że dostaje się 1 pkt zwycięstwa z każdą cegłę, którą otrzymuje się w w fazie produkcji maks. 3 pkt. Czy w momencie zbudowania/przyłączenia tej karty też dostaję się punkty? czy tylko jak jest faza produkcji? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witaj w świecie Portalu i nie oczekuj wiążących odpowiedzi ;)
Gdy szukałem na to kiedyś odpowiedzi na BGG trafiłem na temat, w którym ogólnie użytkownicy zgodzili się, że dostajesz je od razu - te karty są kartami produkcyjnymi, więc odpalają się od razu. Sprawdzasz ile w danej chwili możesz zrobić cegieł i dostajesz tyle punktów.
tomas800
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2017, 23:05

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tomas800 »

Yavi pisze:
tomas800 pisze:Mam pytanie odnośnie kilku podobnych kart z dodatku Zima. Chodzi m.in kartę Plac budowy gdzie jest napisane że dostaje się 1 pkt zwycięstwa z każdą cegłę, którą otrzymuje się w w fazie produkcji maks. 3 pkt. Czy w momencie zbudowania/przyłączenia tej karty też dostaję się punkty? czy tylko jak jest faza produkcji? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witaj w świecie Portalu i nie oczekuj wiążących odpowiedzi ;)
Gdy szukałem na to kiedyś odpowiedzi na BGG trafiłem na temat, w którym ogólnie użytkownicy zgodzili się, że dostajesz je od razu - te karty są kartami produkcyjnymi, więc odpalają się od razu. Sprawdzasz ile w danej chwili możesz zrobić cegieł i dostajesz tyle punktów.
Tak przyjęliśmy i po prostu tak będziemy grać. Dzięki.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

Kupilem mini dodatek miasta i pisze na karcie bonus za wybudowanie ale nie mozna tam budowac , wiecie cos na ten temat ?
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: GeQ »

waadimch pisze:Kupilem mini dodatek miasta i pisze na karcie bonus za wybudowanie ale nie mozna tam budowac , wiecie cos na ten temat ?
Instrukcja nie pomaga?
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tomb »

waadimch pisze:Kupilem mini dodatek miasta i pisze na karcie bonus za wybudowanie ale nie mozna tam budowac , wiecie cos na ten temat ?
Pierwsze zdanie instrukcji do tego dodatku mówi, żeby na początku gry na każdym mieście położyć zasoby zgodnie z bonusem za budowanie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

Sorki slepy jestem i dzieki za odpowiedzi :)
Kaermorchen
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2016, 21:11

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Kaermorchen »

Czyli przed 1 faza wypatrywania - w momencie kiedy miasto powstaje na planszy. Ja przynajmniej tak gram ;)
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: kamilpr »

Hej, chciałbym kupić 51 Stan Master Set ale będziemy w nie grali głownie na 4 osoby.

Możecie powiedzieć jak gra skaluje się na 4 ?
I czy będzie ona dobra również dla graczy zaawasowanych - nie bedą się nudzić ?
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: GeQ »

kamilpr pisze:Hej, chciałbym kupić 51 Stan Master Set ale będziemy w nie grali głownie na 4 osoby.

Możecie powiedzieć jak gra skaluje się na 4 ?
I czy będzie ona dobra również dla graczy zaawasowanych - nie bedą się nudzić ?
moim zdaniem to gra przede wszystkim dla zaawansowanych graczy - nie jest megatrudna. ale kombinowania jest w niej naprawdę sporo. Dla 4 graczy - idealnie. Po prostu jest najtrudniej bo wymaga kontrolowania 3 przeciwników. W 2 graczy jest zupełnie tak samo, ale jest jaśniejsza sytuacja, bo od razu widzisz ruch przeciwnika i wiesz jak zareagować. W grze na 4 osoby jest więcej "chaosu" można powiedzieć - bo trudno jest zapanować nad mnogością kart na stole. Bierz i nie zastanawiaj się.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Portal Games »

Yavi pisze:
tomas800 pisze:Mam pytanie odnośnie kilku podobnych kart z dodatku Zima. Chodzi m.in kartę Plac budowy gdzie jest napisane że dostaje się 1 pkt zwycięstwa z każdą cegłę, którą otrzymuje się w w fazie produkcji maks. 3 pkt. Czy w momencie zbudowania/przyłączenia tej karty też dostaję się punkty? czy tylko jak jest faza produkcji? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witaj w świecie Portalu i nie oczekuj wiążących odpowiedzi ;)
Gdy szukałem na to kiedyś odpowiedzi na BGG trafiłem na temat, w którym ogólnie użytkownicy zgodzili się, że dostajesz je od razu - te karty są kartami produkcyjnymi, więc odpalają się od razu. Sprawdzasz ile w danej chwili możesz zrobić cegieł i dostajesz tyle punktów.
Trafiam tu z pewnym opóźnieniem, ale służę wiążącą odpowiedzią :) ... Jest dokładnie tak, jak napisano powyżej - również wyjaśnienie się zgadza. Należy odpalić ten efekt od razu, ponieważ jest to lokacja produkcyjna (str. 8 instrukcji).
- Piotr
http://www.portalgames.pl
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Yavi »

Portal Games pisze: Trafiam tu z pewnym opóźnieniem, ale służę wiążącą odpowiedzią :) ... Jest dokładnie tak, jak napisano powyżej - również wyjaśnienie się zgadza. Należy odpalić ten efekt od razu, ponieważ jest to lokacja produkcyjna (str. 8 instrukcji).
- Piotr
http://www.portalgames.pl
Lepiej późno niż wcale :P
longmen76
Posty: 661
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: longmen76 »

Dodatek "Trzy Miasta"
Zgodnie z instrukcją każde miasto produkuje zasoby i są one umieszczane na niej. Czyli po kilku rundach na każdej płytce miasta jest skumulowane kilka kart / kilka robotników / kilka naboi.
Jeżeli plądruję lokację to dostaję wszystkie zasoby leżące na płytce miasta - to jest jasne.
A co się dzieje z zasobami leżącymi na płytce miasta w momencie podpisania umowy z miastem. Dostaję je wszystkie czy zostają one dalej na płytce a dostaję wyłącznie to co produkuje w fazie produkcji?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Portal Games »

longmen76 pisze:A co się dzieje z zasobami leżącymi na płytce miasta w momencie podpisania umowy z miastem. Dostaję je wszystkie czy zostają one dalej na płytce a dostaję wyłącznie to co produkuje w fazie produkcji?
Podkreśliłem poprawną odpowiedź :) .
- Piotr
http://www.portalgames.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: RUNner »

Jak to jest z tymi Tarczami? Można je za darmo dostać i położyć na lokacji? Ile takich Tarcz można położyć w swoim stanie? Jakoś nie mogłem tego znaleźć w zasadach.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kaermorchen
Posty: 35
Rejestracja: 25 lip 2016, 21:11

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Kaermorchen »

Mozesz wystawic tyle ile dostaniesz w fazie produkcji ale tylko 1 tarcza na 1 karcie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: RUNner »

Czyli Tarcze muszę wyprodukować? Mam rozpakowane tylko karty z 51 Stanu, bez dodatków, więc może w tym jest problem :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
GeQ
Posty: 283
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:41
Lokalizacja: Tczew
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: GeQ »

RUNner pisze:Czyli Tarcze muszę wyprodukować? Mam rozpakowane tylko karty z 51 Stanu, bez dodatków, więc może w tym jest problem :)
Tak, tarcze pochodzą z produkcji. mało tego na koniec rundy należy usunąć wszystkie żetony, w tym tarcze. w nowej produkcji znowu otrzymujesz tarczę i stawiasz na jednej z lokacji. może być ta sama co poprzednio bądź inna.
Mariusz Gekon - Angryboardgamer
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

Czy grajac solo moge pladrowac lokacje przeciwnika? Place koszt ktory jest na karcie czy patrze jaka to jest karta np z akcja i wtedy musza zaplacic 5 czerwonych zetonow by zlupic lokacje.
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

Panowie naprawde nikt nie wie ?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tomb »

waadimch pisze:Czy grajac solo moge pladrowac lokacje przeciwnika? Place koszt ktory jest na karcie czy patrze jaka to jest karta np z akcja i wtedy musza zaplacic 5 czerwonych zetonow by zlupic lokacje.
Ja tak to interpretowałem i tak rozumują też ludzie na BGG. W praktyce nigdy nie było mi to potrzebne, więc nie drążyłem.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

Kiedy spladrujesz mu lokacje to na koncu ma jeden punkt mniej za budynek wiec sadze ze to istotne.
ODPOWIEDZ