51. Stan - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tomb »

Przy wynikach 100+ niespecjalnie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: waadimch »

dzieki :shock:
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Morgon »

Czy przebudowę można robić raz czy wiele razy w turze?
Arius
Posty: 1410
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 294 times
Been thanked: 159 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Arius »

Morgon pisze:Czy przebudowę można robić raz czy wiele razy w turze?
Na ile Ci starczy zasobów.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: ko2a »

jak wyglada sytuacja z kartami typu moze przechowac 3 Pistolety / cegły / złomy / karnistry.

tyczy sie to 3 w obojetnie jakiej kombinacji czy 3 konkretne gdzie "/" - oznacza LUB/ALBO
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Yavi »

ko2a pisze:jak wyglada sytuacja z kartami typu moze przechowac 3 Pistolety / cegły / złomy / karnistry.

tyczy sie to 3 w obojetnie jakiej kombinacji czy 3 konkretne gdzie "/" - oznacza LUB/ALBO
Wydaje mi się, że gdzieś wcześniej odpowiedź z BGG i na 90% pamiętam, że chodziło o dowolne 3 ;)
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Kal-El83 »

Ja dorzuce jesze z 9% do kolegi wyżej
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: ko2a »

Jesteście pewni że to oficjalna informacja?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: tomb »

"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Krassus101
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2017, 17:51

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Krassus101 »

Czy w kartach takich jak np. Skład Towarów (dodatek Zima) użycie przy opisie produkcji spójnika "lub" jest zamierzone? Czy też jest to omyłka i powinno być "albo"?
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Kisun »

Ja przyjąłem zasadę że jeżeli w instrukcji (dowolnej gry) twórca nie zaznaczy że słowo "lub" należy traktować jak operator logiczny "i/albo", to traktuje je wymiennie z "albo" - czyli wybór wyłącznie jednej z dwóch opcji. Po co sobie utrudniać życie? ;)
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Kisun pisze:Ja przyjąłem zasadę że jeżeli w instrukcji (dowolnej gry) twórca nie zaznaczy że słowo "lub" należy traktować jak operator logiczny "i/albo", to traktuje je wymiennie z "albo" - czyli wybór wyłącznie jednej z dwóch opcji. Po co sobie utrudniać życie? ;)
Można zjeść gruszkę albo/lub jabłko- w moim odczuciu takie zdanie może budzić wątpliwości, czy mam dokonać wyboru między tym a tym, czy może mogę to i to?
Można zjeść gruszkę lub/i jabłko- a tu już nie mam wątpliwości.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie dodatku Zgliszcza, choć dotyczy ono mechaniki całej gry.
Czy jeżeli mam w swoim stanie dwie takie same karty produkcji: Nuklearny kaznodzieja - dostajesz 1 punkt za 1 ruinę, Maks 3.
To jeżeli mam 3 ruiny, to w fazie produkcji dostaje 6 punktów?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wroobel »

My gramy tak jak piszesz - czyli że jak są dwie karty to możesz dostać 6 punktów
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Yavi »

Wrotek pisze:Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie dodatku Zgliszcza, choć dotyczy ono mechaniki całej gry.
Czy jeżeli mam w swoim stanie dwie takie same karty produkcji: Nuklearny kaznodzieja - dostajesz 1 punkt za 1 ruinę, Maks 3.
To jeżeli mam 3 ruiny, to w fazie produkcji dostaje 6 punktów?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
Każda karta daje maksymalnie 3 punkty, więc obie dadzą maksymalnie 6, wg mnie gracie dobrze :)
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: ko2a »

Yavi pisze:
Wrotek pisze:Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie dodatku Zgliszcza, choć dotyczy ono mechaniki całej gry.
Czy jeżeli mam w swoim stanie dwie takie same karty produkcji: Nuklearny kaznodzieja - dostajesz 1 punkt za 1 ruinę, Maks 3.
To jeżeli mam 3 ruiny, to w fazie produkcji dostaje 6 punktów?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
Każda karta daje maksymalnie 3 punkty, więc obie dadzą maksymalnie 6, wg mnie gracie dobrze :)

Ruiny na koniec gry dają punkty?
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

ko2a pisze:
Yavi pisze:
Wrotek pisze:Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie dodatku Zgliszcza, choć dotyczy ono mechaniki całej gry.
Czy jeżeli mam w swoim stanie dwie takie same karty produkcji: Nuklearny kaznodzieja - dostajesz 1 punkt za 1 ruinę, Maks 3.
To jeżeli mam 3 ruiny, to w fazie produkcji dostaje 6 punktów?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
Każda karta daje maksymalnie 3 punkty, więc obie dadzą maksymalnie 6, wg mnie gracie dobrze :)

Ruiny na koniec gry dają punkty?
Same ruiny na koniec gry nie dają punktów. Tylko karty akcji lub cech dają za ruiny punkty

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: ko2a »

Wrotek pisze:
Wrotek pisze:Witam wszystkich!
Mam pytanie odnośnie dodatku Zgliszcza, choć dotyczy ono mechaniki całej gry.
Czy jeżeli mam w swoim stanie dwie takie same karty produkcji: Nuklearny kaznodzieja - dostajesz 1 punkt za 1 ruinę, Maks 3.
To jeżeli mam 3 ruiny, to w fazie produkcji dostaje 6 punktów?

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
Każda karta daje maksymalnie 3 punkty, więc obie dadzą maksymalnie 6, wg mnie gracie dobrze :)

Ruiny na koniec gry dają punkty?[/quote]
Same ruiny na koniec gry nie dają punktów. Tylko karty akcji lub cech dają za ruiny punkty

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka[/quote]


Ruina lokacja nie jest?
Krassus101
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2017, 17:51

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Krassus101 »

ko2a pisze: Ruina lokacja nie jest?
Na str. 9 instrukcji w opisie akcji "Plądrowanie lokacji" jest napisane: "Splądrowaną Lokację odwróć rewersem do góry. Teraz to są Ruiny."

Więc Lokacja to Lokacja, a Ruiny to Ruiny.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: ko2a »

Krassus101 pisze:
ko2a pisze: Ruina lokacja nie jest?
Na str. 9 instrukcji w opisie akcji "Plądrowanie lokacji" jest napisane: "Splądrowaną Lokację odwróć rewersem do góry. Teraz to są Ruiny."

Więc Lokacja to Lokacja, a Ruiny to Ruiny.
Nie koniecznie. Strona 8 uwaga 3: Ruiny są uznawane za Lokacje bez typu ...
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

Ruiny są uznawane jako bez typu w trakcie przebudowy, ale do punktów się nie liczą... Przynajmniej zawsze tak grałem. Biorąc pod uwagę Zgliszcza gdzie za ruiny są punkty tylko podczas akcji czy cech, to podczas końcowego liczenia punktów się raczej nie liczą

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: ko2a »

Wrotek pisze:Ruiny są uznawane jako bez typu w trakcie przebudowy, ale do punktów się nie liczą... Przynajmniej zawsze tak grałem. Biorąc pod uwagę Zgliszcza gdzie za ruiny są punkty tylko podczas akcji czy cech, to podczas końcowego liczenia punktów się raczej nie liczą

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka

Mam już potwierdzenie od autora. W przeciągu kilku dni będzie tutaj oficjalna informacja
Krassus101
Posty: 19
Rejestracja: 06 mar 2017, 17:51

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Krassus101 »

ko2a pisze:
Krassus101 pisze:
ko2a pisze: Ruina lokacja nie jest?
Na str. 9 instrukcji w opisie akcji "Plądrowanie lokacji" jest napisane: "Splądrowaną Lokację odwróć rewersem do góry. Teraz to są Ruiny."

Więc Lokacja to Lokacja, a Ruiny to Ruiny.
Nie koniecznie. Strona 8 uwaga 3: Ruiny są uznawane za Lokacje bez typu ...
Faktycznie. Instrukcja nie jest w taki razie konsekwentna...
Deathdealer
Posty: 15
Rejestracja: 11 lip 2017, 14:06

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Deathdealer »

Hey

Mam kilka wątpliwości:


Stan 51
.....................................

Karawana Złodzieji:
Akcja: Wydaj 2x (Murzyn), aby wziąć 1x (Broń / Paliwo / Złom / Budulec) od innego gracza. Możesz ją aktywować dwa razy.

Pytanie: Czy ma znacznenie, czy materiały znajdują się na kartach (magazyn/produkcja) czy nie?


Zestaw Promo
.....................................

Cwaniak:
Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), by użyć zablokowanej lokacji z Otwartą Produkcją

Pytanie 1: Czy dotyczy do Otwartej Produkcji przeciwnika, czy również swojej?
Pytanie 2: Czy przeciwnik otrzymuje standardowego 1x (Murzyn) za tak wykonaną akcję?
Pytanie 3: Czy 1x (Murzyn) jest dodatkowym kosztem - czyli łącznie 2x (Murzyn)?



Zima
.....................................

Dostawcy:
Produkcja: Wybierz dowolną z lokacji PRODUKCYJNYCH przeciwnika, aby zabrać mu Zasoby, których ona dostarcza
Bonus za zbudowanie: Wybierze jednąz lokacji PRODUKCYJNYCH przeciwnika, aby otrzymać Zasoby których ona dostarcza

Pytanie 1: Jeżeli mając tą kartę - moge zabrać przeciwnikowi jego zasób z produkcji, tym samym powodując, że on NIE DOSTANIE go w fazie produkcji, czyli kolejność nie ma znaczenia - niezależnie czy wyprodukował, czy zamierza - my mu ten zasób zabieramy?

Karawaniarze:
- Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), aby wybrać do 3 z twoich Umów i otrzymać Zasoby, ktore one dostarczają.

Pytanie 1: Czyli 1x (Murzyn) pozwala zebrać maksymalnie 3 Zasoby. Nie zaś 1x (Murzyn) za 1 zasób - łącznie 3x (Murzyn)?

Łowcy Skór:
Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), aby wybrać do 3 z twoich lokacji i usunąć wszystkie Zasoby wydane na ich aktywacje.

Pytanie 1: Lokacje dotyczą kart już wybodowanych? Czy również tych na ręce?
Pytanie 2: Co oznacza "usunąć zasoby"? To dotyczy tylko lokacji z Akcją? Czyli możemy aktywować kartę "Akcja" bez ponoszenia do tego kosztu w zasobach?
Pytanie 3: Czy 1x (Murzyn) świadczy usługi za trzy karty łącznie, czy 1x (Murzyn) za jedną kartę?
Pytanie 4: Jak się to ma do kart z CECHAMI oraz z PRODUKCJĄ?


Zgliszcza
.....................................

1. Ruiny oraz "Stos Kart Odrzuconych" to całkiem osobne rzecz? Czyli:
2. Jeżeli wybodowana lokacja zostanie rozgrabiona (zniszczona), to odwracamy ją rewersem jako "Ruiny" - a nie trafia na "Stosu Kart Odrzoconych"?
3. jeżeli odrzucimy/rozgrabimy kartę z ręki przez jakaś akcję to trafia ona do "Stosu Kart Odrzoconych"?
4. Jeżeli przebudowujemy własną lokację to starą odwracamy rewersem jako "ruiny", czy wraca ona do "Stosu Kart Odrzoconych"?
5. Czy możemy przebudowywać lokacje używając kart z "Stosu Kart Odrzoconych" czy tylko tych faktycznych lokacji wybudowanych?


Napaść:
Akcja: Wydaj 1x (Złom), aby otrzymać Ruiny

Pytanie 1: Jak tą kartę interpretować?
Pytanie 2: Czy bierzemy kartę z "Stosu Kart Odrzuconych" i stawiamy je jako zniszczona lokacja (Ruiny)?
Pytanie 3: Czy w takim wypadku możemy sobie wybrać lokację z "Stosu Kart Odrzuconych" czy pobieramy wierzchnią?

Red Anja:
Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), aby wziąć 1 z Ruin przeciwnika i Połóż je we własnym stanie

Pytanie 1: Czyli zabieramy komuś zniszczoną/rozgrabiona lokację i stawiamy ja u siebie (jako ruiny)?
Pytanie 2: Czy zabieramy ją z "Stosu Kart Odrzuconych"?

Ekipa Negocjatorów
Akcja: Wydaj 1x (Kontrakt Walki), aby otrzymać 1 Ruiny

Pytanie 1: Jak interpretować tą kartę?

Strefa Rozbiórki
Produkcja: 1 Ruiny

Pytanie 1: Jak interpretować tą kartę? Jak "produkować" ruiny?

Demolition Mike / Tommy

Pytanie: Czemu ta karta różni się w nazwie? Zamierzone, czy błąd drukarski? :)
Wrotek
Posty: 190
Rejestracja: 12 maja 2017, 16:05
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 16 times
Been thanked: 34 times

Re: 51. Stan Master Set

Post autor: Wrotek »

Deathdealer pisze:Hey

Mam kilka wątpliwości:


Stan 51
.....................................

Karawana Złodzieji:
Akcja: Wydaj 2x (Murzyn), aby wziąć 1x (Broń / Paliwo / Złom / Budulec) od innego gracza. Możesz ją aktywować dwa razy.

Pytanie: Czy ma znacznenie, czy materiały znajdują się na kartach (magazyn/produkcja) czy nie?
Nie ma znaczenia. Muszą to być po prostu zasoby jeszcze do wykorzystania.
Deathdealer pisze: Zestaw Promo
.....................................

Cwaniak:
Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), by użyć zablokowanej lokacji z Otwartą Produkcją

Pytanie 1: Czy dotyczy do Otwartej Produkcji przeciwnika, czy również swojej?
Pytanie 2: Czy przeciwnik otrzymuje standardowego 1x (Murzyn) za tak wykonaną akcję?
Pytanie 3: Czy 1x (Murzyn) jest dodatkowym kosztem - czyli łącznie 2x (Murzyn)?
1. Dotyczy tylko Otwartej Produkcji przeciwnika. Nawet jeżeli była już używana.
2. Nie otrzymuje (tutaj niech ktoś potwierdzi, choć na 99% jestem pewien, że nie otrzymuje i gdzieś już ten temat tutaj był)
3. Tylko jeden ludzik

Deathdealer pisze: Zima
.....................................

Dostawcy:
Produkcja: Wybierz dowolną z lokacji PRODUKCYJNYCH przeciwnika, aby zabrać mu Zasoby, których ona dostarcza
Bonus za zbudowanie: Wybierze jednąz lokacji PRODUKCYJNYCH przeciwnika, aby otrzymać Zasoby których ona dostarcza

Pytanie 1: Jeżeli mając tą kartę - moge zabrać przeciwnikowi jego zasób z produkcji, tym samym powodując, że on NIE DOSTANIE go w fazie produkcji, czyli kolejność nie ma znaczenia - niezależnie czy wyprodukował, czy zamierza - my mu ten zasób zabieramy?
W fazie produkcji musisz już zdecydować z jakiej lokacji zabierzesz przeciwnikowi zasoby. Wtedy nie dostanie tego zasobu.
Deathdealer pisze: Karawaniarze:
- Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), aby wybrać do 3 z twoich Umów i otrzymać Zasoby, ktore one dostarczają.

Pytanie 1: Czyli 1x (Murzyn) pozwala zebrać maksymalnie 3 Zasoby. Nie zaś 1x (Murzyn) za 1 zasób - łącznie 3x (Murzyn)?
1 ludzik za 3 zasoby
Deathdealer pisze:
Łowcy Skór:
Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), aby wybrać do 3 z twoich lokacji i usunąć wszystkie Zasoby wydane na ich aktywacje.

Pytanie 1: Lokacje dotyczą kart już wybodowanych? Czy również tych na ręce?
Pytanie 2: Co oznacza "usunąć zasoby"? To dotyczy tylko lokacji z Akcją? Czyli możemy aktywować kartę "Akcja" bez ponoszenia do tego kosztu w zasobach?
Pytanie 3: Czy 1x (Murzyn) świadczy usługi za trzy karty łącznie, czy 1x (Murzyn) za jedną kartę?
Pytanie 4: Jak się to ma do kart z CECHAMI oraz z PRODUKCJĄ?
1. Tylko wybudowanych (zresztą jak tych na ręce, skoro nie są aktywowane ?)
2. Jeżeli użyłeś jakąś akcję i wydałeś na to zasoby, to karta Łowców Skór powoduje, że usuwasz te zasoby z tej karty i możesz ją aktywować jeszcze raz.
3. 1 Ludzik na 3 karty
4. Ta karta raczej ma sens przy kartach akcji, aczkolwiek jakby się nad tym zastanowić to przy otwartej produkcji chyba też by to można było użyć... Choć to trochę bez sensu :)

Deathdealer pisze: Zgliszcza
.....................................

1. Ruiny oraz "Stos Kart Odrzuconych" to całkiem osobne rzecz? Czyli:
2. Jeżeli wybodowana lokacja zostanie rozgrabiona (zniszczona), to odwracamy ją rewersem jako "Ruiny" - a nie trafia na "Stosu Kart Odrzoconych"?
3. jeżeli odrzucimy/rozgrabimy kartę z ręki przez jakaś akcję to trafia ona do "Stosu Kart Odrzoconych"?
4. Jeżeli przebudowujemy własną lokację to starą odwracamy rewersem jako "ruiny", czy wraca ona do "Stosu Kart Odrzoconych"?
5. Czy możemy przebudowywać lokacje używając kart z "Stosu Kart Odrzoconych" czy tylko tych faktycznych lokacji wybudowanych?
1-2. Karta lokacji po plądrowaniu nigdy nie była odrzucana. Zawsze staje się Ruinami. Trafia ona na stos kart odrzuconych dopiero po przebudowie. W podstawce trafia na ogólny stos kart odrzuconych, a w Zgliszczach na osobisty stos.
3. Tak, do osobistego
4. Jeżeli przebudujemy lokację to stara trafia na osobisty stos kart odrzuconych
5. Z Twojego osobistego stosu kart odrzuconych mogą korzystać tylko przeciwnicy!
Deathdealer pisze: Napaść:
Akcja: Wydaj 1x (Złom), aby otrzymać Ruiny

Pytanie 1: Jak tą kartę interpretować?
Pytanie 2: Czy bierzemy kartę z "Stosu Kart Odrzuconych" i stawiamy je jako zniszczona lokacja (Ruiny)?
Pytanie 3: Czy w takim wypadku możemy sobie wybrać lokację z "Stosu Kart Odrzuconych" czy pobieramy wierzchnią?
1. Odrzucasz jedną zębatkę, bierzesz zakrytą kartę ze stosu ogólnego i kładziesz u siebie jako Ruiny. Możesz też podejrzeć co to za karta i nie musisz jej kłaść na odpowiednim miejscu
2. Nie
3. Jak wspomniałem wcześniej, Twój stos kart odrzuconych interesuje tylko przeciwników. Ale karty Ruin bierze się ze stosu ogólnego
Deathdealer pisze:
Red Anja:
Akcja: Wydaj 1x (Murzyn), aby wziąć 1 z Ruin przeciwnika i Połóż je we własnym stanie

Pytanie 1: Czyli zabieramy komuś zniszczoną/rozgrabiona lokację i stawiamy ja u siebie (jako ruiny)?
Pytanie 2: Czy zabieramy ją z "Stosu Kart Odrzuconych"?
Zabieramy przeciwnikowi i kładziemy u siebie.
Deathdealer pisze:
Ekipa Negocjatorów
Akcja: Wydaj 1x (Kontrakt Walki), aby otrzymać 1 Ruiny

Pytanie 1: Jak interpretować tą kartę?
Kładziesz czerwony żeton kontaktu i bierzesz ze stosu ogólnego kartę i kładziesz u siebie jako Ruiny
Deathdealer pisze:
Strefa Rozbiórki
Produkcja: 1 Ruiny

Pytanie 1: Jak interpretować tą kartę? Jak "produkować" ruiny?
W fazie produkcji bierzesz dodatkową kartę i kładziesz ją u siebie jako Ruiny.
Deathdealer pisze:
Demolition Mike / Tommy

Pytanie: Czemu ta karta różni się w nazwie? Zamierzone, czy błąd drukarski? :)
Zamierzone, bo w instrukcji jest opis obu kart, że działają tak samo :)
ODPOWIEDZ