Red7

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Red 7

Post autor: RunMan »

Dotyczy całej palety, czyli czerwona siódemka ustawia Cię do końca rundy wobec czerwonej zasady
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Red 7

Post autor: tomuch »

zawsze można ją skasować...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red 7

Post autor: Danielf »

Karit pisze:
donPedro pisze:Reguła "Najwyższa karta". Czy liczy się tylko jedna, najwyższa karta (czyli czerwona 7 zawsze wygrywa tę regułę)?
Ta reguła dotyczy tylko karty "na wierzchu" palety, czy w całej palecie? Np. jak ktoś na początku gry zagra czerwona 7 to już do końca rozgrywki przy zagrywaniu czerwonych na tło wygrywa?
Nie ma czegoś takiego jak karta "na wierzchu palety". Kolejność kart w palecie jest nieistotna.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Red 7

Post autor: kamil018 »

Mam pytanie dot. Zagrania karty numer 1 zabrania komuś karty a następnie przebrania, specjalnie lub przypadkowo, czy wtedy osoba poszkodowana powinna odzyskać kartę a ruch osoby zagrywajacej 1 uznać za niewykonany ponieważ na koniec ruchu nie wygrywał a więc wykonał niedozwolony ruch?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Red 7

Post autor: GrzeL »

kamil018 pisze:Mam pytanie dot. Zagrania karty numer 1 zabrania komuś karty a następnie przebrania, specjalnie lub przypadkowo, czy wtedy osoba poszkodowana powinna odzyskać kartę a ruch osoby zagrywajacej 1 uznać za niewykonany ponieważ na koniec ruchu nie wygrywał a więc wykonał niedozwolony ruch?
Skoro został wykonany niedozwolony ruch, a takim jest zagranie 1 i zabranie karty innemu graczowi przy jednoczesnym odpadnięciu z gry, to należy go cofnąć.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Red 7

Post autor: kamil018 »

Czyli mam rozumieć że zagranie 3 jest wyjątkiem? Można ją zagrać po czym przegrać i karta nie jest cofana do stosu?
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red 7

Post autor: Danielf »

kamil018 pisze:Czyli mam rozumieć że zagranie 3 jest wyjątkiem? Można ją zagrać po czym przegrać i karta nie jest cofana do stosu?
Do jakiego stosu? Karty z ręki i z palety są po przegraniu dla nikogo niedostępne.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Red 7

Post autor: kamil018 »

Karta, którą się dobiera po zagraniu 3 .
No bo grasz, dokładasz do palety 3 i dobierasz kartę ze stosu licząc na farta ale przegrywasz bo nie masz jak zmienić zasady, co było już omawiane tutaj, i to jest dozwolone jednak co się dzieje z kartą, którą się dobralo?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: Red 7

Post autor: GrzeL »

kamil018 pisze:Karta, którą się dobiera po zagraniu 3 .
No bo grasz, dokładasz do palety 3 i dobierasz kartę ze stosu licząc na farta ale przegrywasz bo nie masz jak zmienić zasady, co było już omawiane tutaj, i to jest dozwolone jednak co się dzieje z kartą, którą się dobralo?
Jest odkładana razem z pozostałymi kartami z ręki i z palety.
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red 7

Post autor: Danielf »

Karty na ręce i w palecie (również z tą co dociągnąłeś) kładziesz zakryte na stół. Są potem niedostępne.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Red 7

Post autor: RunMan »

Mam kilka pytań odnośnie zasad. Swoją drogą jak na niezbyt złożoną grę jest sporo postów w tym temacie, co średnio świadczy o instrukcji...

1) Reguła 'Najwięcej kart z kolejnymi liczbami' - wg mnie jedna karta tworzy już ciąg, ale dziewczyna twierdzi że to bez sensu, wesprzyjcie koledzy :)
2) Reguła 'Najwięcej kart z liczbami parzystymi' zagrana w momencie, gdy nikt w Paletach nie ma kart parzystych - wygrywa wtedy gracz, który posiada w palecie najsilniejszą (nieparzystą) kartę?
3) Zasada karty 7 - po jej zagraniu odkładam na Tło kartę o wartości większej niż suma kart w mojej palecie - normalnie dobieram kartę?
4) Zgodnie z zasadą karty 5 zagrywam kolejną kartę do swojej Palety, jest to kolejna nieparzysta - rozpatruje normalnie jej akcję specjalną?
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Red 7

Post autor: tomuch »

RunMan pisze:Mam kilka pytań odnośnie zasad. Swoją drogą jak na niezbyt złożoną grę jest sporo postów w tym temacie, co średnio świadczy o instrukcji...

1) Reguła 'Najwięcej kart z kolejnymi liczbami' - wg mnie jedna karta tworzy już ciąg, ale dziewczyna twierdzi że to bez sensu, wesprzyjcie koledzy :)
2) Reguła 'Najwięcej kart z liczbami parzystymi' zagrana w momencie, gdy nikt w Paletach nie ma kart parzystych - wygrywa wtedy gracz, który posiada w palecie najsilniejszą (nieparzystą) kartę?
3) Zasada karty 7 - po jej zagraniu odkładam na Tło kartę o wartości większej niż suma kart w mojej palecie - normalnie dobieram kartę?
4) Zgodnie z zasadą karty 5 zagrywam kolejną kartę do swojej Palety, jest to kolejna nieparzysta - rozpatruje normalnie jej akcję specjalną?
1. Tak, tworzy.
2. Tak
3. Tak
4. Tak
:)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red 7

Post autor: Danielf »

RunMan pisze:Mam kilka pytań odnośnie zasad. Swoją drogą jak na niezbyt złożoną grę jest sporo postów w tym temacie, co średnio świadczy o instrukcji...

1) Reguła 'Najwięcej kart z kolejnymi liczbami' - wg mnie jedna karta tworzy już ciąg, ale dziewczyna twierdzi że to bez sensu, wesprzyjcie koledzy :)
2) Reguła 'Najwięcej kart z liczbami parzystymi' zagrana w momencie, gdy nikt w Paletach nie ma kart parzystych - wygrywa wtedy gracz, który posiada w palecie najsilniejszą (nieparzystą) kartę?
Jedynie obowiązywanie reguły fioletowej lub zielonej może spowodować, że pewien gracz nie ma karty w zestawie wygrywającym. W takiej sytuacji ten gracz nie może zagrać karty w tym kolorze na tło.
Podsumowując:
1) tak
2) nie
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Red 7

Post autor: Andy »

RunMan pisze:Swoją drogą jak na niezbyt złożoną grę jest sporo postów w tym temacie, co średnio świadczy o instrukcji...
Jakoś nie znajduję w tym wątku pytań, na które nie byłoby odpowiedzi w instrukcji. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Red 7

Post autor: myszor »

tomuch pisze:
RunMan pisze:2) Reguła 'Najwięcej kart z liczbami parzystymi' zagrana w momencie, gdy nikt w Paletach nie ma kart parzystych - wygrywa wtedy gracz, który posiada w palecie najsilniejszą (nieparzystą) kartę?
2. Tak
Wydaje mi się, że jednak nie. Gracz musi po skończeniu swojej rundy wygrywać. W tym przypadku tak się nie dzieje, bo w przypadku remisu porównywana jest najsilniejsza karta spełniająca regułę. Ponieważ nie ma takiej - nie wygrywa.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Red 7

Post autor: tomuch »

myszor pisze:
tomuch pisze:
RunMan pisze:2) Reguła 'Najwięcej kart z liczbami parzystymi' zagrana w momencie, gdy nikt w Paletach nie ma kart parzystych - wygrywa wtedy gracz, który posiada w palecie najsilniejszą (nieparzystą) kartę?
2. Tak
Wydaje mi się, że jednak nie. Gracz musi po skończeniu swojej rundy wygrywać. W tym przypadku tak się nie dzieje, bo w przypadku remisu porównywana jest najsilniejsza karta spełniająca regułę. Ponieważ nie ma takiej - nie wygrywa.
Ale nie ma kart spełniających regułę (nikt nie ma parzystej), więc sprawdzamy najwyższą nieparzysta, żeby rozstrzygnąć...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red 7

Post autor: Danielf »

W takiej sytuacji nie wolna zagrać karty zielonej na tło. Tu w pełni się zgodzę z myszorem.
myszor
Posty: 205
Rejestracja: 13 mar 2013, 14:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time

Re: Red 7

Post autor: myszor »

tomuch pisze:
myszor pisze:Wydaje mi się, że jednak nie. Gracz musi po skończeniu swojej rundy wygrywać. W tym przypadku tak się nie dzieje, bo w przypadku remisu porównywana jest najsilniejsza karta spełniająca regułę. Ponieważ nie ma takiej - nie wygrywa.
Ale nie ma kart spełniających regułę (nikt nie ma parzystej), więc sprawdzamy najwyższą nieparzysta, żeby rozstrzygnąć...
Angielska instrukcja do zasad 1.2 (czyli tych z polskiego wydania, nie mam papierowej pod ręką):
If you have no cards (for Green or Violet) that follow the rule, you are not winning.
rkb1987
Posty: 3
Rejestracja: 02 kwie 2015, 18:00

Re: Red 7

Post autor: rkb1987 »

Czy gracz, który wygrywa partie, gdy na stole (tło) leży (karta pomarańczowa - ta sama liczba) zabiera jako punkty tylko najwyższe karty czyli 5 czy bierze 5 i 3(mając w palecie dwie karty 5 i dwie karty 3)?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Red 7

Post autor: lesar »

rkb1987 pisze:Czy gracz, który wygrywa partie, gdy na stole (tło) leży (karta pomarańczowa - ta sama liczba) zabiera jako punkty tylko najwyższe karty czyli 5 czy bierze 5 i 3(mając w palecie dwie karty 5 i dwie karty 3)?
Wygrywa mając dwie te same liczby czyli dwie 5
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Red 7

Post autor: lesar »

Czy po zagraniu 7 i zabraniu karty ze swojej palety na stos mogę zagrać jeszcze kartę na tło czy muszę wygrywać podobnie jak w zagraniu karty 1?
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Danielf
Posty: 223
Rejestracja: 12 gru 2015, 15:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Red 7

Post autor: Danielf »

lesar pisze:Czy po zagraniu 7 i zabraniu karty ze swojej palety na stos mogę zagrać jeszcze kartę na tło czy muszę wygrywać podobnie jak w zagraniu karty 1?
Tak. Nie widzę reguły, która by to zabraniała.
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Red 7

Post autor: RunMan »

Gra na 3+ graczy, część z graczy odpadła. Czy ich palety wciąż się liczą, czy też musimy wygrywać jedynie wobec kart wciąż grających rywali?
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Red 7

Post autor: adikom5777 »

Musisz po prostu wygrywać. Przecież to nie ma znaczenia z kim
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Red 7

Post autor: RunMan »

MisterC pisze:W anglojęzycznej instrukcji (1.2) mam napisane, że jeżeli ktoś przegrywa, to odkłada karty z ręki jak i swoją paletę "face down".
Zatem karty przegranego się nie liczą, czyli trzeba wygrywać z paletami jedynie pozostających w grze graczy.
Dziękuję :)
ODPOWIEDZ