Ekspedycja

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Ekspedycja

Post autor: dragon77 »

Tak wiem - to hit, że zadaje pytanie o zasady do tej gry, ale mam jedno pytanie:

Kiedy można aktywować bonusy - dokładnie, w którym momencie ?

Przykład:
Mam dwie karty bonusów (obie z diamentem do atywacji) i tylko jeden artefakt (diament). Postanowiłem jeszcze nie aktywować (czyli nie przypisywać na stałe artefaktu do karty bonusu).
Rozstawiam swoich ludków układając dwóch z nich na dwóch różnych polach zdobycia kolejnych artefaktów - np dżungla i morze.

Rzucam kostkami. Wyszło na to, że mogę zdobyć artefakt z morza. Czy w tym momencie mogę aktywować kartę bonusu za pomocą posiadanego już artefaktu (tego diamentu) ? Chodzi o to, że w tym momencie widzę, że skoro mogą wziąć artefakt z morza to chciałbym mieć aktywowaną kartę bonusu, która da mi bonus za wzięcie artefaktu z morza właśnie :)

No i idąc dalej - rzuciłem tak, że mogą wziąć obydwa artefakty - i z dżungli i z morza. Wziąłem pierwszy artefakt z morza. Dostałem jakiś tam bonus z tej mojej przed chwilą aktywowanej karty bonusu. W tej chwili mam ten wzięty nowy artefakt, dzięki któremu mógłbym aktywować tą drugą kartę bonusową i wtedy biorąc drugi artefakt (czyli ten z dżungli) również dostałbym bonus.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem i będziecie wiedzieć o co chodzi :)

PS. To, że np zegarków nie można używać w rundzie, w której się je zdobyło to wiem, ale pytanie co z resztą :)
Awatar użytkownika
dragon77
Posty: 219
Rejestracja: 08 wrz 2005, 12:20
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Ekspedycja

Post autor: dragon77 »

ktoś ? coś ?
ODPOWIEDZ