Masmorra - pytania.

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

Pytanie przed pierwszą rozgrywką:
podręcznik mówi, że po pokonaniu potwora gracz otrzymuje jedną kartę skarbu. Czy jeśli w pokoju są dwa potwory i oba zostaną pokonane, to gracz otrzymuje dwie karty skarbu? Potwory niby są dwa, ale zostały pokonane w ramach jednej walki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

I od razu drugie pytanie (sorry za post pod postem): Czemu na niektórych kościach są przy potworkach gwiazdki (nie chodzi mi o kropki doświadczenia)?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: AkitaInu »

Curiosity pisze:I od razu drugie pytanie (sorry za post pod postem): Czemu na niektórych kościach są przy potworkach gwiazdki (nie chodzi mi o kropki doświadczenia)?
Gwiazdki oznaczają specjalne zasady dotyczące danego potworka :)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: rzaba »

Curiosity pisze:Pytanie przed pierwszą rozgrywką:
podręcznik mówi, że po pokonaniu potwora gracz otrzymuje jedną kartę skarbu. Czy jeśli w pokoju są dwa potwory i oba zostaną pokonane, to gracz otrzymuje dwie karty skarbu? Potwory niby są dwa, ale zostały pokonane w ramach jednej walki.
tak dostajesz dwie karty jesli pokonasz oba potwory (jesli pokonasz pierwszego, a drugi cie zabije to nie dostajesz nic). Walka z dwoma potworami to w zasadzie nie jedna, a dwie walki - z każdym po kolei
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

Dzięki!
To jeszcze dopytanie o nieścisłości (moim zdaniem) w sprawie walki z Undeadami.
Instrukcja mówi, że Undeady można zabijać potionami, traktując to jako atak na odległość (czyli potwór nie oddaje).
Ale jednocześnie na karcie jednego z Undeadów (chyba szkieletu, nie pamiętam), jest zapis, że jego można pokonać potionami, traktując to jako atak na odległość. I tylko przy nim jest taki zapis, przy żadnym innym.

Czyli - instrukcja sugeruje, że każdego undeada można tak załatwić. Karty potworów - że tylko jednego.
My graliśmy tak, że resztę undeadów zabijamy potionami, ale traktując to jak walkę wręcz (czyli oddają). A jak się POWINNO grać?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: rzaba »

u mnie na tej karcie pomocy z potworami jest info o zabijaniu elikisarmi kolo kazdego undead...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

rzaba pisze:u mnie na tej karcie pomocy z potworami jest info o zabijaniu elikisarmi kolo kazdego undead...
No nie :)
Niebieska karta pomocy: Skeleton i Ghoul - prawda, obaj mają napisane, że można ich zwalczać potionami.
Pomarańczowa karta pomocy: Ghost - też jest.

KS Exclusive:
Fioletowa karta pomocy: Sister of Pain, Skeleton Captain, Witch Doctor - wszyscy są undeadami, nikt nie ma tego zapisu
Żółta karta pomocy: Rigor Mortis - również brak adnotacji.

No to albo wszystkie undeady zabijamy potionami, albo nie wszystkie... ale zaraz, instrukcja twierdzi, że wszystkie! No to po co dodatkowy opis przy NIEKTÓRYCH potworach?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: rzaba »

rzeczywiscie ;) zadałem pytanie na BGG

ja bym sie jednak skłaniał do tego, że wszystkie Undead można ubić eliksirem
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

I jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Sytuacja teoretyczna, ale jak najbardziej możliwa.
Jeśli ktoś w wyniku interwencji innych graczy straci doświadczenie, to czy cofamy mu pionka tylko do początku aktualnego rzędu punktów, czy cofamy go jeszcze na poprzedni rządek? A jeśli to drugie, to czy wtedy ten gracz traci ostatnio wykupioną zdolność?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: AkitaInu »

Curiosity pisze:I jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Sytuacja teoretyczna, ale jak najbardziej możliwa.
Jeśli ktoś w wyniku interwencji innych graczy straci doświadczenie, to czy cofamy mu pionka tylko do początku aktualnego rzędu punktów, czy cofamy go jeszcze na poprzedni rządek? A jeśli to drugie, to czy wtedy ten gracz traci ostatnio wykupioną zdolność?

Napewno nie traci zdolności, gdzieś mi mignęło to wczoraj na bgg :) A co do XP to wydaje mi się że odejmujemy tyle ile ma być, a nie do ostatniego level up ;)
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: rzaba »

Curiosity pisze:I jeszcze jedno pytanie mi się przypomniało. Sytuacja teoretyczna, ale jak najbardziej możliwa.
Jeśli ktoś w wyniku interwencji innych graczy straci doświadczenie, to czy cofamy mu pionka tylko do początku aktualnego rzędu punktów, czy cofamy go jeszcze na poprzedni rządek? A jeśli to drugie, to czy wtedy ten gracz traci ostatnio wykupioną zdolność?
Na BGG jest takie unofficial FAQ i w/g niego cofasz się tyle pól ile straciłeś, nawet do poprzedniego poziomu. Nie tracisz zdolności i wchodząc spowrotem nie dostajesz nowej zdolności. Najfajniejsze w tym jest że można delikwenta obniżyć jeden poziom, a potem zabić i wtedy musi się cofnąć do początku tego poziomu ;)-
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

rzaba pisze:Najfajniejsze w tym jest że można delikwenta obniżyć jeden poziom, a potem zabić i wtedy musi się cofnąć do początku tego poziomu ;)-
Masakra! :D
Dzięki, kojarzę ten topic, trzeba poczytać.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rzaba
Posty: 445
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:18
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Has thanked: 37 times
Been thanked: 2 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: rzaba »

wracajac do pytania z Undead monsters i eliksirami....jakos niebardzo sie wyklarowało na BGG, ostatni post co prawda przekonuje ze jesli nie napisano inaczej to kazdego Undead mozna zabic eliksirem i ja tak bede raczej grał
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

Kolejne pytanie.
Karty skarbów, które mogą być zagrywane w każdym momencie (o ile nie zagrywamy na siebie). Są wśród nich karty, które np. zadają obrażenia innym graczom. I teraz taka sytuacja: ktoś walczy z potworami, dostaje obrażenia, zostaje na 1HP i teraz tak: gracz ma eliksir, którym chce się podleczyć, ale inny gracz zagrywa kartę -1HP. Co się stosuje wcześniej? Czy można się najpierw uleczyć i wtedy zebrać oklep, czy też zagrana karta rozpatrywana jest natychmiast?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: AkitaInu »

Curiosity pisze:Kolejne pytanie.
Karty skarbów, które mogą być zagrywane w każdym momencie (o ile nie zagrywamy na siebie). Są wśród nich karty, które np. zadają obrażenia innym graczom. I teraz taka sytuacja: ktoś walczy z potworami, dostaje obrażenia, zostaje na 1HP i teraz tak: gracz ma eliksir, którym chce się podleczyć, ale inny gracz zagrywa kartę -1HP. Co się stosuje wcześniej? Czy można się najpierw uleczyć i wtedy zebrać oklep, czy też zagrana karta rozpatrywana jest natychmiast?
Według mnie można rzucić, kończy się walka i BUM - dostajesz hita. :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: Curiosity »

No właśnie mi też się tak wydaje, ale to powoduje, że trzeba by wprowadzić chyba jakiegoś homerule`a. Bo w zasadzie z automatu odpadają walki z dwoma/trzema przeciwnikami jednocześnie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Masmorra - pytania.

Post autor: raiden25 »

Mam tez kilka pytań, głównie aby rozwiać wątpliwości:
1. Pokoju z pułapka. Na początku przy dołączeniu pokoju nie dostaje rany? Napisane jest ze podczas wejścia/wyjścia z pokoju do którego pułapka jest dołączona gracz otrzymuje ranę. W momencie dołączenia pułapki, gracz już znajduje się w tym pokoju gdyż instrukcja mówi o położeniu kafla "po tym jak gracz wejdzie na nowo odkryty już wcześniej kafel" - dobrze rozumiem?
2. Pokój z pułapka - jeśli przy pokoju z pułapka stoi gracz A i gracz B. Jeden z nich decyduje się opuścić ten pokój (pułapka uzbrojona), to obaj dostają po ranie?
3. Rune Room - leży normalnie na stosie kafli do momentu aż ktoś nie zdecyduje sie pójść do nowej lokacji? Czy od razu odrzucamy po odkryciu i odsłaniamy nowy kafel duży (tego samego poziomu) oraz nowy kafel mały który będzie leżał zamiast Rune Roomu?
4. Portal (teleport) przenosi nas do jakiegokolwiek pokoju w grze?
5. Web Room - wchodząc do tego pokoju od razu się zatrzymuje, tracę "1 symbol/kość z ruchem" (jeśli mam). A jak to działa na wrogów w grze kooperacyjnej gdzie potwory maja po jednym ruchu? Są one tam uwięzione na stałe (ewentualnie do czasu gdzie potwory będą miały po dwa ruchy)?
Epic Game Rules:
6. Dark Ritual - Dark Watcher pojawia się na koniec tury gracza który odkrył ten kafel jeśli przynajmniej jeden z kultystów żyje?
7. The Bottomless Pit - nic z tego nie rozumiem... chyba najbardziej przez swój język angielski na średnio-zaawansowanym poziomie ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4034
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: AkitaInu »

raiden25 pisze:Mam tez kilka pytań, głównie aby rozwiać wątpliwości:
1. Pokoju z pułapka. Na początku przy dołączeniu pokoju nie dostaje rany? Napisane jest ze podczas wejścia/wyjścia z pokoju do którego pułapka jest dołączona gracz otrzymuje ranę. W momencie dołączenia pułapki, gracz już znajduje się w tym pokoju gdyż instrukcja mówi o położeniu kafla "po tym jak gracz wejdzie na nowo odkryty już wcześniej kafel" - dobrze rozumiem?
2. Pokój z pułapka - jeśli przy pokoju z pułapka stoi gracz A i gracz B. Jeden z nich decyduje się opuścić ten pokój (pułapka uzbrojona), to obaj dostają po ranie?
3. Rune Room - leży normalnie na stosie kafli do momentu aż ktoś nie zdecyduje sie pójść do nowej lokacji? Czy od razu odrzucamy po odkryciu i odsłaniamy nowy kafel duży (tego samego poziomu) oraz nowy kafel mały który będzie leżał zamiast Rune Roomu?
4. Portal (teleport) przenosi nas do jakiegokolwiek pokoju w grze?
5. Web Room - wchodząc do tego pokoju od razu się zatrzymuje, tracę "1 symbol/kość z ruchem" (jeśli mam). A jak to działa na wrogów w grze kooperacyjnej gdzie potwory maja po jednym ruchu? Są one tam uwięzione na stałe (ewentualnie do czasu gdzie potwory będą miały po dwa ruchy)?
Epic Game Rules:
6. Dark Ritual - Dark Watcher pojawia się na koniec tury gracza który odkrył ten kafel jeśli przynajmniej jeden z kultystów żyje?
7. The Bottomless Pit - nic z tego nie rozumiem... chyba najbardziej przez swój język angielski na średnio-zaawansowanym poziomie ;)
Według mnie:

1/2. Jak dokładasz pułapkę to każdy dostaję ranę jeżeli sasiaduje z pułapką. Potem dostaje tylko ten co wchodzi/wychodz z pola sąsiadującego z pułapką
3. Jak eksplorujesz to to wchodzisz na rune room i wtedy podmieniasz na duży kafelek
4. Chyba (ale nie jestem pewien) przenosi Cie gdziekolwiek
5. Nie wiem bo nie grałem w coopa ;)
6. Dokładnie
7. Podaj tekst bo nie pamiętam teraz dokładnie co było napisane :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: raiden25 »

7. Obrazek
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1384
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: raiden25 »

Ktoś, coś?
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Masmorra - pytania.

Post autor: lunatykuku »

Jeśli jesteś na kafelku z dziurą i potworem, to możesz zużyć je 'stópki' żeby natychmiast pokonać mniejszego potwora albo dwie 'stópki' żeby pokonać dużego potwora. Po prostu wkopujesz paskuda do dziury.
ODPOWIEDZ