Micropul

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Micropul

Post autor: Michał M »

1. Czy znak micropulu leżący na skos od innych w tym zamym kolorze zalicza się do tej samej grupy?

2. Przegrywa się mając pustą rękę oraz magazyn? Polska instrukcja mówi o pustej ręce lub magazynie, ale wydaje mi się, że to tak nie działa, bo pusty magazyn mamy już na samym początku partii.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Micropul

Post autor: kmd7 »

1. Nie, spójrz na rysunek na str.3 polskiego tłumaczenia instrukcji np. tutaj: http://neutralbox.com/micropul/files/mi ... -1.2.1.pdf. Wyraźnie widać, że biała grupa ograniczona jest tylko do kropek sąsiadujących pionowo lub poziomo, nie ukośnie.
2. Ja rozumiem to tak (i tak gram):
- na początku gry masz pusty magazyn, ale nie rękę. Podczas gry, jeśli dołożysz żeton z kropką, możesz wziąć z rdzenia żeton do swojego magazynu.
- podczas gry może się zdarzyć sytuacja, że masz pusty magazyn i jeden żeton na ręce. Jeśli położysz ten żeton i nie spowodujesz, że tym ruchem będziesz mógł przełożyć żeton(y) z rdzenia do swojego magazynu, to w następnej kolejce przegrywasz, gdyż nie masz żadnego żetonu w magazynie, ani na ręce.

W skrócie - jeśli masz pusty magazyn i ostatni żeton w ręce, musisz dołożeniem tego ostatniego żetonu aktywować kropkę na planszy, bo inaczej zostaniesz z pustym magazynem i ręką, czyli nie będziesz mógł wykonać żadnego ruchu i przegrywasz.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Micropul

Post autor: Michał M »

Dzięki, w obu przypadkach myślałem tak samo, chociaż fakt, tego w przykładzie z instrukcji po prostu nie zauważyłem.
ODPOWIEDZ