Top kitchen

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Top kitchen

Post autor: zlamandy »

Mam dwie watpliwosci (narazie) co do zasad

1. Z instrukcji zrozumialam ze niezaleznie czy nastapi serwis potrawy czy nie po kazdej turze kazdy z graczy musi przesunac jedna potrawe nizej.tak wlasnie gram, czy nie powinno byc tak ze w przypadku serwisu(wydania potrawy) nie przesuwa sie juz innych potraw w dol( traktujac ze to ta potrawa spada z lisy).
Pytajac inaczej czy przy sukcesie w przygotowaniu potrawy tez musimy obnizyc inna potrawe na liscie?

2. Czy majac ulepszenia kuchni (+wyrzuconych oczek) musimy kazdorazowo z niej korzystac czy mozemy tp zrobic wedlug uznania?

3. Nie jasna jest tez dla mnie bunkrowanie kart, kiedy to robimy i czy mozemy to zrobic z dowlna iloscia kart? Czy liczba zbunkrowanych kart zmnoejsza liczbe kart dostepnych na rece?

4. Co w wypadku gdy nie mamy wszystkich skladnikow/kosci do danej potrawy czymusimy rzucac koscmi ktore mam i w wypadku pozytytywnego wyniku zostawic na potrawi i je stracic?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Top kitchen

Post autor: lesar »

Ad. 1. Zawsze obniżamy. To pokazuje czas oczekiwania na potrawę.

Ad. 2. Jaki jest sens nie korzystać zawsze? Ulepszenie przecież nie przepada może być wykorzystane wielokrotnie. To stały bonus przez całą grę.

Ad. 3 Zainwestować można kartę akcji odkładając zakrytą w dowolnym momencie gry. Na koniec mamy za nią punkty z pomarańczowego kotyliona. Zainwestowane karty nie liczą się do ręki.

Ad. 4. Teoretycznie próbujesz gotować chodź wiadomo, że porażka. Niezrozumiem kwestii "stracić"? A na co nam się tek kości przydadzą? I tak trzeba mieć tyle kości ile to wynika z planowanych potraw.
My gramy w przypadku braku wszystkich kości do potrawy tak że nie rzucamy.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
zlamandy
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:07

Re: Top kitchen

Post autor: zlamandy »

Punkt 2 i 4

Chodzi o taka sytuacje kiedy nie mamy wszystkich potrzebnych skladnikow do ugotowania potraw,
Ktos wylosuje takie danie np.pierwsze i wiem ze jak bede starala sie to ugotowac to potem zabraknie mi skladnika do innej potrawy ktora mialam w planie ugotowac (jest lepiej punktowana), no i zalezy mi zeby nie stracic wtedy tych skladnikow (czyli wyrzucic na kosciach jak najmniej) dlatego nie wiem czy w takiej sytuacji musze korzystac z ulepszenia(zalezy mi zeby skladniki mogly wrocic na deske)
No i analogicznie jest gdy do danej potrawy nie mamy wszystkich skladnikow czy w tym wypadku rzucamy tymi koscmi co mamy i jak bedzie pozytywny wynikmto zostawiamy na karcie menu?

Przy okazji zrodzilo sie jeszcze jedno pytanie czy mozna poprawiac swoj wynik na kosciach tzn. mamy danie na 1 pozycji udalo nam sie ugotowac ake wolimy teraz nie wydawac go tylko chcemy w drugiej kolejce poprawic wynik( mamy nadzieje na wyrzucenie napiwku)
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Top kitchen

Post autor: lesar »

Wydaje mi się że właśnie losowanie potraw służy do tego aby zniwelować nasz wybór co do potrawy i trzeba zawsze rzucać. Co do napiwku to grał bym tak jak piszesz próbuje póki mam czas na realizację.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Quantum
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:49
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Top kitchen

Post autor: Quantum »

Lesar większość wyjaśnił ale uzupełnię :)

Jeżeli nie posiadamy wszystkich składników na potrawę to jest pewne że nie wyjdzie - ale samych składników/kości nie musimy rzucać podczas jej gotowania. Sama karta będzie dla nas "spadochronem" dającym czas na rzucanie cenniejszych potraw, a składniki które dla niej kupiliśmy możemy schować np. do komory chłodniczej lub wykorzystać dla stołu do przystawek czy deseru jak typ się zgadza.

Ale raz położona kość/składnik na karcie jest już na "talerzu" i do momentu wydania dania (lub odpadnięcia karty) nie możemy jej zabrać do użycia w innych celach lub liczyć na szczęście w przerzucie ;)
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Top kitchen

Post autor: Szadoł »

Ja mam jeszcze pytanie od siebie :

Czy jeśli mam już 2 zamówienia w trakcie - po jednym na każdym z 2 kolumn na planszy, to mogę dostać kolejne ?
Noidea
Posty: 77
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:53
Has thanked: 107 times
Been thanked: 18 times

Re: Top kitchen

Post autor: Noidea »

Szadoł pisze:Ja mam jeszcze pytanie od siebie :

Czy jeśli mam już 2 zamówienia w trakcie - po jednym na każdym z 2 kolumn na planszy, to mogę dostać kolejne ?
Owszem, nie ma ograniczenia gotowanych potraw, tylko po prostu kładziesz je obok. Wyobraźnią musisz poszerzyć sobie planszę ;)
ODPOWIEDZ