LOTR LCG - atak z dystansu

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

LOTR LCG - atak z dystansu

Post autor: Szpanerski »

Witam. Zastanawiam sie nad zakupem LOTR LCG i czytam sobie uprzednio instrukcje do tej gry. Jednak nie moge zrozumiec jak dokladnie przebiega atak dystansowy? Ktos wyjasni? Z gory dzieki!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: LOTR LCG - atak z dystansu

Post autor: donmakaron »

Mamy na forum osobny temat do pytań o zasady odnośnie LOTR LCG, następnym razem polecam tam się udać z wątpliwościami.

Atak dystansowy to atak wykonywany we wroga będącego w zwarciu z innym graczem. Postacie ze słowem kluczowym dystans mogą obierać za cele również takich wrogów. Albo w twojej kolejce na ataki, albo przyłączając się do ataku innego gracza.

Przykładowo:
Masz ze sobą w zwarciu wroga, a ja postać z cechą dystans. Jestem pierwszym graczem, w mojej kolejce na atak, mogę tego dystansowca użyć do ataku w twojego wroga. Mogę również poczekać do twojej kolejki ataku i zaatakować razem z tobą - ty swoimi postaciami, ja moimi z cechą dystans.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: LOTR LCG - atak z dystansu

Post autor: Szpanerski »

Ok. A rozpatrywanie obrażeń odbywa się jak przy ataku dystansowym?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: LOTR LCG - atak z dystansu

Post autor: donmakaron »

Tak samo jak przy zwykłym ataku. Jeśli nie ma gdzieś wyraźnie napisane, że coś się odbywa inaczej niż normalnie, to odbywa się normalnie ;) Atak dystansowy różni się od zwykłego tylko tym kogo atakujesz - wroga w zwarciu z innym graczem, a nie z tobą jak normalnie.
ODPOWIEDZ