Star Wars Rebelia - solo

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Endi
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2012, 13:25
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Star Wars Rebelia - solo

Post autor: Endi »

Cześć, istnieje jakaś modyfikacja zasad by grać solo?
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Star Wars Rebelia - solo

Post autor: Kisun »

Niestety. Próbowałem coś sklecić samemu jednak tylko grając rebelią coś dawało się wymyślić. Jednak zbyt dużo losowości wchodziło w grę i zarzuciłem pomysł. Czekam aż synek dorośnie ;) Jedyna szansa to aplikacja grającą jedna stroną. Tylko czy to dalej była by planszówka?
"Errare humanum est"
michalku

Re: Star Wars Rebelia - solo

Post autor: michalku »

Na boardgamegeek.com w dziale forum dotyczacym tej gry jest watek poswiecony solo. Nawet jest do sciagniecia apka, ktora symuluje poszukiwanie planety rebelii.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Perf
Posty: 189
Rejestracja: 28 sty 2011, 01:48
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 47 times
Been thanked: 37 times

Re: Star Wars Rebelia - solo

Post autor: Perf »

Nie mogę poręczyć, bo nie próbowałem, jednak istnieje kompletny wariant solo, który wygląda na całkowicie grywalny. Gramy Rebelią przeciwko "automatycznemu" Imperium.

Był dyskutowany i dopieszczany kolektywnie na forum BGG, więc nie jest to kilka nieprzestestowanych reguł posklejanych na szybko i opisanych w pięciu zdaniach. :)

Zasady (2 strony PDF):
https://boardgamegeek.com/filepage/1429 ... lo-variant

Wątek w którym rodził się wariant:
https://boardgamegeek.com/thread/169780 ... -version-1
Puppet_Master
Posty: 274
Rejestracja: 05 lut 2017, 21:35
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Star Wars Rebelia - solo

Post autor: Puppet_Master »

Muszę przyznać, że też o tym pomyślałem po niedzieli (tydzień temu), kiedy znajomy mnie wystawił. O ile nie "mieszka" się z drugim graczem, chętnym na Rebelię, to umówienie się na 2-4 h sesję bywa niekiedy dość trudne 8)

Może w przyszły weekend przebrnę przez te 7 stron ścian tekstu ws. trybu solo, ale mam pytanie:

- Czy ktoś już go wypróbował? Czy jest grywalny?

Raczej będę nadal grał w dwie osoby, ale gdybyście napisali, że ten tryb solo nieźle "hula", to mogę poświęcić jeden/dwa dni na naukę. Oczywiście też w drugą stronę, jeżeli "nie ma on sensu", to poświęcę ten czas na granie w coś innego z kimś innym/inne czynności.
ODPOWIEDZ