Wyspa Kwitnącej Wiśni (Honshu)

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Wyspa Kwitnącej Wiśni (Honshu)

Post autor: sztefyn »

Mam pytanie co do fazy zagrywania kart architektów w grze 2 osobowej:

Czy gracz który zagrał wyższą kartę, i tym samym może wybrać którą z par kart zabiera, jest zawsze zobligowany do odstąpienia przeciwnikowi wybranego zestawu, gdy ten zapłaci 2 dowolne kostki zasobów ze swojego projektu?

Czy można jakoś się przed tym bronić? Jak widać przeciwnik "może" wydać te kostki, a co ze zwycięzcą tej fazy? Może odmówić oddania kart?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Wyspa Kwitnącej Wiśni (Honshu)

Post autor: Rafal_Kruczek »

sztefyn pisze:Mam pytanie co do fazy zagrywania kart architektów w grze 2 osobowej:

Czy gracz który zagrał wyższą kartę, i tym samym może wybrać którą z par kart zabiera, jest zawsze zobligowany do odstąpienia przeciwnikowi wybranego zestawu, gdy ten zapłaci 2 dowolne kostki zasobów ze swojego projektu?

Czy można jakoś się przed tym bronić? Jak widać przeciwnik "może" wydać te kostki, a co ze zwycięzcą tej fazy? Może odmówić oddania kart?
Nic w zasadach nie ma o możliwości odmowy. Ale sprawdzmy bgg.
https://boardgamegeek.com/article/24113644#24113644
Players simultaneously play cards
Winner picks a pair and only after that the loser can pay two resources to take that pair instead, giving the winner the other pair.
Co ciekawe do tej pory myślałem, że to przegrany pierwszy podejmuje decyzje. Ale na razie tylko raz grałem na 2 osoby wiec wiekkiej szkody nie było :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Wyspa Kwitnącej Wiśni (Honshu)

Post autor: Leser »

sztefyn pisze:Mam pytanie co do fazy zagrywania kart architektów w grze 2 osobowej:

Czy gracz który zagrał wyższą kartę, i tym samym może wybrać którą z par kart zabiera, jest zawsze zobligowany do odstąpienia przeciwnikowi wybranego zestawu, gdy ten zapłaci 2 dowolne kostki zasobów ze swojego projektu?

Czy można jakoś się przed tym bronić? Jak widać przeciwnik "może" wydać te kostki, a co ze zwycięzcą tej fazy? Może odmówić oddania kart?
Zwycięzca nie ma możliwości obrony przed tym swoistym "wykupem". Taki mechanizm powoduje, że niskie karty nie są ewidentnie gorsze od wysokich. Ponadto tworzy ciekawe dylematy w grze dwuosobowej. Co do zasady chcesz grać wysoko, ale jeśli na stole znalazła się ciekawa karta, a masz wolne surowce, warto zagrać jak najniżej. Dotyczy to także sytuacji, gdy chcesz zagrać niską kartę przydatną we własnym projekcie.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Wyspa Kwitnącej Wiśni (Honshu)

Post autor: probbi »

Co z kostkami zasobów gdy się skończą? Tworzą one ograniczona pulę, czy mogę je zastąpić czymkolwiek?
ODPOWIEDZ