Ucho króla - Pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Ucho króla - Pytania i wątpliwości

Post autor: Jeetro »

Hej. Ostatnio grałem u znajomego w grę Ucho króla i grało mi się całkiem spoko ale miałem kilka wątpliwości, których instrukcja nam dobrze nie wytłumaczyła (albo może to z nami jest coś nie tak ;p) oraz znalazłem jeden mylący graczy błąd.
Może zacznę od tej jednej wątpliwości. (Mam nadzieje, że ktoś, kto zdecyduje się na udzielenie mi odpowiedzi, będzie znał dobrze zasady tej gry, więc ja nie będę się rozpisywał na ten temat). W tali znajduję się karta "kuzyneczka", która pozwala "zamienić miejscami dowolne 2 karty wystawione przy postaciach graczy." i tu tyle tłumaczenia w instrukcji, a moje pytanie brzmi, czy tu chodzi tylko o zamienianie kolejności kart gracza, który ma je u siebie, czy o możliwość zamiany dwóch kart przy mojej postaci z kartami przy innej postaci, innego gracza? My graliśmy tak, że zabieraliśmy jednej postaci i dawaliśmy innej. Może to ja niepotrzebnie narobiłem zamieszania ale zawsze mam jakieś wątpliwości jeśli w instrukcji nie jest dobrze napisane...
Druga sprawa! Dotyczy się ona karty postaci - Markiza d'Arquien. Zasada jej działania jest prosta i zrozumiała. Na samej karcie jest napisane "Jeżeli masz 2 identyczne karty Intrygi lub Specjalne na ręce, odrzuć 1 z nich. Następnie przejrzyj dowolny prestiż i odrzuć z niego 1 kartę(oprócz ucho króla)". I wszystko było cacy do momentu,aż ktoś (czyli ja) postanowił zaglądnąć do instrukcji, do opisu tej karty. Tam tekst właściwie taki sam, z jednym wyjątkiem... Zamiast "jeżeli posiadasz dwie takie same karty Intrygi lub Specjalne[...]", to tam jest napisane tak - "Jeżeli posiadasz dwie takie same karty Bufonady lub specjalne[...]". Więc jak to w końcu jest ? Dwie bufonady czy Intrygi ? Jak wy macie w instrukcji i jak wy gracie w tą grę? Pewnie za bardzo się czepiam, jak na taką małą grę i każdy by sam sobie odpowiedział na takie zadane pytania... Z góry dzięki za przeczytanie i ewentualne podzielenie się informacjami ;)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 00:34 przez Jeetro, łącznie zmieniany 1 raz.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Ucho króla- Wątpliwości i błąd w instrukcji.

Post autor: bendoza »

Witam odpowiem jak my gramy (instrukcja rzeczywiście jest w niektórych miejscach niejasna)
kuzyneczka - zamieniasz miejscami 2 karty przy postaci gracza który ją zagrywa
Markiza d'Arquien- przyjęliśmy działanie takie jakie widnieje na karcie:
"Jeżeli masz 2 identyczne karty Intrygi lub Specjalne na ręce, odrzuć 1 z nich. Następnie przejrzyj dowolny prestiż i odrzuć z niego 1 kartę(oprócz ucho króla)"
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Ucho króla- Wątpliwości i błąd w instrukcji.

Post autor: Jeetro »

W końcu ktoś odpisał ;p dzięki!
Czyli za pomocą karty "kuzyneczka" nie można zamieniać różnych kart u innych graczy? Może i to ma większy sens ;)
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Ucho króla- Wątpliwości i błąd w instrukcji.

Post autor: bendoza »

tzn powiem tak jak napisałem wcześniej - My przyjęliśmy taką zasadę ale faktycznie czytają instrukcję "Zamień miejscami dowolne 2 karty wystawione przy postaciach graczy. Gracze którym zamieniłeś karty mogą odpowiedzieć wystawiając Ci kartę Kąśliwa riposta przy Twojej postaci." można/a w zasadzie trzeba zamienić u wszystkich innych graczy ... My gramy w gronie z dziećmi i uprościliśmy pewne zasady bo 9-latek miał problem ze zrozumieniem bardziej skomplikowanych zagrań. Ale w instrukcji jednoznacznie jest napisane że "przy postaciach graczy" a nie gracza....pozdrawiam
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Ucho króla- Wątpliwości i błąd w instrukcji.

Post autor: bendoza »

PS co do karty Markiza d'Arquien - My gramy że przeglądasz prestiż innego gracza ....ale biorąc instrukcję dosłownie wydaje mi się że tak samo ze swojego prestiżu możesz odrzucić coś czerwonego... bo cos zielonego nie miałoby sensu :)
Jeetro
Posty: 22
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:34

Re: Ucho króla- Wątpliwości i błąd w instrukcji.

Post autor: Jeetro »

bendoza pisze:PS co do karty Markiza d'Arquien - My gramy że przeglądasz prestiż innego gracza ....ale biorąc instrukcję dosłownie wydaje mi się że tak samo ze swojego prestiżu możesz odrzucić coś czerwonego... bo cos zielonego nie miałoby sensu :)
My tak właśnie gramy, zazwyczaj każdy coś sobie odrzuca czerwonego.
W sumie jest jeszcze więcej wątpliwości co do tej gry, ale chyba nie ma sensu się o wszystko dopytywać, więc tak na razie to wszystko ;) Dzięki za odp.
kasztan4321k
Posty: 141
Rejestracja: 08 sty 2021, 23:46
Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Re: Ucho króla- Wątpliwości i błąd w instrukcji.

Post autor: kasztan4321k »

Pytanie odnośnie karty
Anielskie Głosy - czy można z tej karty dodać do swoich kart obok postaci kartę "Ucho Króla"? Bo nie ma w instrukcji nigdzie sprecyzowane, że nie można dać karty Ucho Króla.
Jedyne co, to nie można jej zagrac z ręki.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Ucho króla- Wątpliwości i błąd w instrukcji.

Post autor: bendoza »

kasztan4321k pisze: 30 lip 2022, 03:48 Pytanie odnośnie karty
Anielskie Głosy - czy można z tej karty dodać do swoich kart obok postaci kartę "Ucho Króla"? Bo nie ma w instrukcji nigdzie sprecyzowane, że nie można dać karty Ucho Króla.
Jedyne co, to nie można jej zagrac z ręki.
Wystaw do dwóch kart z ręki - my zagrywamy każdą możliwą, łącznie z Ucho Króla i Savoir-Vivre
ODPOWIEDZ