Arcadia Quest

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Arcadia Quest

Post autor: longmen76 »

Arcadia Quest (nie Inferno). Czy Payback Reaction, który jest odpowiedzią Potwora na atak Bohatera może być zagrany czy musi być zagrany? Z instrukcji by wynikało, że gracz po prawej sterujący reakcjami Potwora nie musi grać jego ataku. Ma to de-facto znaczenie w finałowym scenariuszu gdzie wtedy łatwiej rozwalić obstawionego potworami Lorda Fanga.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: Chaaber »

Z tego co pamiętam, to nie trzeba atakować. Guard reaction to zawsze jest atak, payback reaction zależy od kontrolującego gracza. Stymże, jeśli atakuje, to musi w tego typka który klepał w niego, nie można atakować innych jako primary target.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: Arius »

longmen76 pisze:Arcadia Quest (nie Inferno). Czy Payback Reaction, który jest odpowiedzią Potwora na atak Bohatera może być zagrany czy musi być zagrany? Z instrukcji by wynikało, że gracz po prawej sterujący reakcjami Potwora nie musi grać jego ataku. Ma to de-facto znaczenie w finałowym scenariuszu gdzie wtedy łatwiej rozwalić obstawionego potworami Lorda Fanga.

Payback Reaction jest opcjonalny. Można, ale nie ma musu.
AdamD
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:31

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: AdamD »

Witam, ja mam pytanie dotyczące zasady związanej z wskrzeszaniem zabitych bohaterów, zgodnie z zasadami można postawić wskrzeszanego bohatera na polu startowym albo na planszy blisko innego bohatera ze swojej gildii, ale czy można go postawić na polu z potworem (oczywiście potwór ten sąsiaduje z bohaterem z naszej gildii). W ostatniej rozgrywce graliśmy właśnie w ten sposób, w zasadach nie znalazłem nic co mówiło by o tym, że jest to niedozwolone.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: Chaaber »

Dowolne pole obok pola na którym stoi inny Twój bohater, lub to na którym on stoi, oczywiście poza pełnymi (2 fig. na nich, albo jedna jakaś ogromniasta). Odpowiedź na Twoje pytanie to tak, może tam stać potwór.
AdamD
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:31

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: AdamD »

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze małą wątpliwość , Napisałeś że można go postawić na pole obok pola na którym stoi bohater z twojej gildii , tzn. że nie można go wskrzesić na tym samym polu ( jeżeli, oczywiście jest miejsce) bo teoretycznie jest to też pole tzw " Close ".
AdamD
Posty: 4
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:31

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: AdamD »

Ok ,przepraszam nie zauważyłem ale właśnie w poprzednim poście na to właśnie odpowiedziałeś, jeszcze raz dziękuję.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: yadyam »

Czy podczas ruchu, kiedy przemieszczam figurkę z pola obok potwora na pole z potworem, to wywołuję atak (Guard reaction)?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: ARCADIA QUEST

Post autor: Chaaber »

Tak, i podobnie jak wychodzi z pola z potworem i z pola obok niego.
ODPOWIEDZ