Filary Ziemi karcianka - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Filary Ziemi karcianka - zasady

Post autor: bendoza »

Zachęcony ceną zakupiłem (również komentarze na temat gry są bardzo pochlebne) zazwyczaj w przypadku nowych kier posiłkuję się video-recenzjami jedna w przypadku tego tytułu brak w sieci :(. Nie jestem niedzielnym "planszówkowiczem" ale 2 podejścia po kilkadziesiąt minut i poddałem się ... gra leży a szkoda. Czy ktoś kto grał/gra w ten tytuł mógłby w skrócie nakreślić jak gra "działa".... Proszę nie krytykować mnie że jestem leniem (gram z córką 11 letnią i zanim przekażę jej wiedzę "jak grać w grę muszę ja sam zrozumieć) proszę o pomoc i wyrozumiałość... z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Filary Ziemi karcianka - zasady

Post autor: Tomzaq »

1. Ustawiamy karty zasobów na 1, oprócz metalu - 0.
2. Dodajemy do talii 1 brązową kartę i rozdajemy.
3. Zaczyna ten który ma kartę Lady Aliena (chyba z 9)
4. Każdy rzuca kartę i lewę zbiera ten, który rzucił najwyższą kartę, chyba, że najwyższa karta jest w kolorze któregoś gracza, to wtedy ten gracz zabiera lewę.
5. w przypadku kiedy są dwie najwyższe karty, to lewa idzie do tego, którego karta pojawiła się na stole ostatnia.
6. W przypadku, gdy na stole jest karta króla (najwyższa w talii) to tę lewę odkładamy na bok i dostaje ją gracz, który nie zgarnął żadnej lewy. I chyba daje to graczowi 3 punkty.
7. Jak pozbędziemy się wszystkich kart z ręki to bierzemy swoje zebrane lewy i podliczamy:
- Odrzucamy wszystkie karty w kolorze innych graczy, nię bedą nam potrzebne
- dodajemy wszystkie zasoby na kartach zasobów.
- sprzedajemy nasze zasoby za punkty (odejmując je z kart zasobów) rzemieślnikom (karty w naszym kolorze) zgodnie z ikonami na kartach, przy czym jednemu rzemieślnikowi możemy sprzedać tylko 1 zasób oraz jeśli mamy brązowe karty to też możemy sprzedawać + dodajemy po jednym punkcie na każdą kartę w naszym kolorze + odejmujemy punkty za karty, które zabierają punkty. Sumę punktów zapisujemy.
8. Na koniec rundy każdy może mieć maksymalnie 3 zasoby na kartach zasobów, więc jak komuś zostało więcej to musi sobie odjąć według własnych pomysłów.
9. Brązowe karty, które gracz zdobył zostają u niego do końca gry i co rundę może je odpalić
10 . Dodajemy do talii nową brązową kartę i rozdajemy.
11. Gra trwa 5 rund, chyba, że brązowa karta znalazła się w lewie z królem i ta lewa nikomu nie przypadła to brązową kartę odkładamy do decku z brązowymi kartami i gramy rundę więcej.

Miłego grania :D
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Filary Ziemi karcianka - zasady

Post autor: Olgierdd »

Dodam, że grając w 3 osoby należy przed grą odłożyć wszystkie karty w kolorze gracza, który nie bierze udziału i kartę Ellen.

słowo "lewa" zamień na "zestaw zagranych kart" i może będzie łatwiej zrozumieć ;)
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1725
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 85 times

Re: Filary Ziemi karcianka - zasady

Post autor: Tomzaq »

Olgierdd pisze:Dodam, że grając w 3 osoby należy przed grą odłożyć wszystkie karty w kolorze gracza, który nie bierze udziału i kartę Ellen.

słowo "lewa" zamień na "zestaw zagranych kart" i może będzie łatwiej zrozumieć ;)
1. Racja
2. Przyzwyczajenie z brydża 8)
Who is John Galt?
Posiadam
ODPOWIEDZ