Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Turambar89
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017, 22:21

Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - pytania o zasady

Post autor: Turambar89 »

Witam
I ja podepnę się tutaj pytaniami o zasady
Jak podnieść poziom rządów np z stabilnego na dobre=>wojna idei?
Jak zmienić neutralne państwo o stabilnych lub niestabilnych w sojusznika?
Jak zmienić wrogie państwo o stabilnych lub niestabilnych w sojusznika?
Podobne pytania dla Terro
Jak zmienić neutralne państwo o stabilnych lub niestabilnych w wroga?
Jak zmienić sojusznicze państwo o dobrych stabilnych lub niestabilnych w wroga?

mam Nadzieje że nie pogmatwałem zbytnio z góry dziękuje za szybkie odpowiedzi
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Widzę że nikt nie odpowiedział, ale nie dziwię się, bo pytania dotyczą podstawowych zasad gry. :) Musisz przeczytać zasady i tam znajdziesz odpowiedź na dwa pierwsze pytania. Na trzecie nie znajdziesz bo nie ma możliwości tego zrobić chyba że państwo jest pod rządami islamistów, a jeśli nie, to możesz tylko liczyć na wydarzenie. Jeśli chodzi o terrorystów to tutaj sprawa jest prosta: dżihad, zamach i tak w kółko najogólniej... :wink:
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Breżniew »

Turambar89 pisze:Jak podnieść poziom rządów np z stabilnego na dobre=>wojna idei?
Dokładnie tak i zważywszy, że sukces zachodzi tylko przy wynikach 5-6, a zmiana poziomu rządów ze stabilne na dobre daje modyfikator -1 do rzutu, dobrze mieć wysoki prestiż USA. Dodatkowo za każdy znacznik pomocy w państwie masz +1, oraz za sąsiedztwo państwa z poziomem rządów dobre, kolejne +1. Jeśli postawa świata jest przeciwna niż postawa USA, to może być ciężko, bo wtedy masz kolejne ujemne modyfikatory (-1, -2 lub -3)
Turambar89 pisze:Jak zmienić neutralne państwo o stabilnych lub niestabilnych w sojusznika?
Również Wojna Idei. Jeśli przeprowadzasz tą operację w państwie o poziomie relacji Neutralny, to w pierwszej kolejności podnosisz relację do poziomu Sojusznik. Dopiero kolejna Wojna Idei pozwoli Ci poprawić poziom rządów.
Turambar89 pisze:Jak zmienić wrogie państwo o stabilnych lub niestabilnych w sojusznika?
Tak jak napisał wolfe, nic nie można z tym zrobić, dopóki państwo nie będzie pod Rządami Fundamentalistów. Jeśli państwo byłoby pod Rządami Fundamentalistów, wtedy możesz:
- dokonać Zmiany Reżimu - wysyłasz wojska w ilości większej od ilości komórek o co najmniej 5. Operacja kosztuje 3 OP i USA musi mieć Postawę agresywną. Efektem operacji jest zmiana relacji państwa na Sojusznik, a poziom rządów na Niestabilne, lub stabilne.
Możliwe, że da się zmienić państwo-wroga w sojusznika, ale nie dam za to głowy, bo nie pamiętam wszystkich kart :)
Turambar89 pisze:Jak zmienić neutralne państwo o stabilnych lub niestabilnych w wroga?
wolfe pisze: Jeśli chodzi o terrorystów to tutaj sprawa jest prosta: dżihad, zamach i tak w kółko najogólniej... :wink:
W zasadzie więcej tu nie ma do dodania, poza tym, że niektóre wydarzenia też mogą wpłynąć na stosunek państw do USA.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Lets_Grajmy »

Chyba już wiem, którą grą zajmiemy się w następnym gameplayu :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: kastration »

strategie_pl pisze:Chyba już wiem, którą grą zajmiemy się w następnym gameplayu :)
Spróbujcie tego nie zrobić! Ja już czekam :)
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Breżniew »

strategie_pl pisze:Chyba już wiem, którą grą zajmiemy się w następnym gameplayu :)
Wyśmienity pomysł, zważywszy na to, że poza świetnym wykładem dr hab. Bolechowa, w sieci raczej nie ma żadnych konkretniejszych materiałów po polsku. Najlepiej zróbcie dwa gameplaye: jeden solo i jeden na dwóch graczy :)
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Breżniew pisze:poza świetnym wykładem dr hab. Bolechowa, w sieci raczej nie ma żadnych konkretniejszych materiałów po polsku.
Dzięki za podpowiedź, nie znałem tego... :oops:
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 396
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Lets_Grajmy »

Najprawdopodobniej Labirynt będzie nawet naszym najbliższym gameplayem, ale przygotowań wymaga nieco więcej niż inne gry. Będziemy w kontakcie :)
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Breżniew »

strategie_pl pisze:Najprawdopodobniej Labirynt będzie nawet naszym najbliższym gameplayem, ale przygotowań wymaga nieco więcej niż inne gry. Będziemy w kontakcie :)
Świetnie. Taka drobna uwaga ode mnie, żeby w gameplayu zebrać wszystkie błędy w polskiej edycji i dokonać ich weryfikacji. Jest ich kilka, a jak wiadomo, Errata od Barda niewiele naprawiła.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

wolfe pisze:
Breżniew pisze:poza świetnym wykładem dr hab. Bolechowa, w sieci raczej nie ma żadnych konkretniejszych materiałów po polsku.
Dzięki za podpowiedź, nie znałem tego... :oops:
Ja nadal nie znam, mogę prosić o link? ;)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: kastration »

mat_eyo pisze:
wolfe pisze:
Breżniew pisze:poza świetnym wykładem dr hab. Bolechowa, w sieci raczej nie ma żadnych konkretniejszych materiałów po polsku.
Dzięki za podpowiedź, nie znałem tego... :oops:
Ja nadal nie znam, mogę prosić o link? ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ND6zksJAVAk
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: mat_eyo »

Dziękuję bardzo! Grę znam dosyć dobrze, ale z takim ciekawym podejściem do tematu i tak się chętnie zapoznam ;)
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Breżniew »

Dodam jeszcze, że Bartosz Bolechów ma więcej filmików na youtube poświęconych grom wojennym. Nie widziałem wszystkich, ale temat jest szalenie interesujący.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Breżniew pisze:
strategie_pl pisze:Najprawdopodobniej Labirynt będzie nawet naszym najbliższym gameplayem, ale przygotowań wymaga nieco więcej niż inne gry. Będziemy w kontakcie :)
Świetnie. Taka drobna uwaga ode mnie, żeby w gameplayu zebrać wszystkie błędy w polskiej edycji i dokonać ich weryfikacji.
No teraz to już wypadałoby ograć podstawkę + dodatek w takim gameplayu... :)
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Salvadore21

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Salvadore21 »

mam kilka pytań:

1. Czy USA może w dowolnym momencie jako zagranie akcji spróbować zmienić postawę na łagodną/agresywną jako wojna idei w państwie niemuzułmańskim? Bo zastanawiam się czy jeśli miałem PO w Rezerwach, to czy mogę użyć 1 PO i spróbować zmienić postawę, a potem 2 PO z Rezerw, żeby jeszcze raz spróbować zmienić postawę? Czy też zmienić postawę mogę tylko z karty?

2. Czy jak leży już żeton pomocy, to czy można dodać drugi (z karty oczywiście, a nie przez zmianę reżimu)? Załóżmy, że w Somalii jest już jakiś żeton pomocy, a karta mówi, połóż "żeton pomocy", to czy mogę dodać drugi w Somalii? I czy zostają one AŻ do momentu uzyskania poziomu rządów DOBRE.

3. Czy do USA można dojść komórkami bezpośrednio z Francji bez rzutów kości na "podróż"? Wydaje mi się, że tak, ale wolałbym to potwierdzić.

4. Czy nieudany wielki hidżadzie (nieudany z 3 kości) dodaje 1 żeton oblężonego reżimu? Instrukcja mówi, że tak, ale ta wydaje mi się trochę nielogiczne? A jak na 3 rzuty przy wielkim hidżadzie wypadnie 2,4,4 to co się dzieje? Wchodzi żeton oblężonego reżimu, czy tylko 2 Komórki wracają na Tor Funduszy?
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Dodanie PO do rezerw to operacja z karty, wojna idei to operacja z karty. Każde zagranie karty jako operacji pozwala na przeprowadzenie tylko jednej wybranej operacji. Nie możesz w jednej operacji zrobić czegoś dwa razy, chyba że aktywowane wydarzenie ci to mówi.

W trakcie rozpatrywania Wojny idei może zostać umieszczony jeden (pierwszy) żeton pomocy – inne żetony mogą być umieszczane wyłącznie za pomocą kart wydarzeń. Żetony kumulują się, aż do momentu ich usunięcia. Po udanej zmianie na dobre rządy lub rządy fundamentalistów, wszystkie żetony pomocy są usuwane z państwa. Udana operacja Dżihad lub przeprowadzenie udanego zamachu również usuwa jeden żeton pomocy.

USA sąsiadują z każdym państwem w strefie Schengen, nie tylko z Francją. Chyba że działa Patriot Act, wówczas nie sąsiaduje z żadnym państwem w strefie Schengen.

Żeton oblężonego reżimu umieszczasz tylko po nieudanym dżihadzie w państwie, które posiada niestabilny rząd. Każdy nieuday rzut (przy dżihadzie i przy wielkim dźihadzie) usuwa komórkę.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Salvadore21

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Salvadore21 »

Bardzo dziękuję Co za Odpowiedz.

Pierwsze 3 odpowiedzi są dla mnie zrozumiałe.
Natomiast czwarte ; nieudany wielki dzihad to każdy wielki dzihad, który się nie udał, no rzut, 3;4;4 czy tylko rzut 4,4,5? Tego nie jestem pewien
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Nieudany wielki dżihad to każdy wielki dżihad, który się nie udał - czyli taki w wyniku którego nie wprowadzono rządów islamistów. A do tego potrzebujesz 2 sukcesy i nie muszą być to sukcesy z kostek, bo jeśli reżim jest oblężony to wystarczy ci rzut jedną kostką. Oczywiście dwa automatyczne sukcesy nie są możliwe bo tylko jeden żeton oblężonego reżimu może leżeć na polu.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Salvadore21

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Salvadore21 »

czyli reasumując jak wyrzucę 6,6,5 to wrzucam Oblężony reżim (z uwagi na brak sukcesu wielkiego dzihadu)?
podobnie będzie jak wyrzucę 1,4,4 (zakładając, że jeszcze nie było znacznika Oblężonego reżimu)?
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: wolfe »

Tak, ale żeton oblężony reżim wchodzi wtedy gdy na początku operacji państwo było niestabilne (słaby rząd).
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Salvadore21

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Salvadore21 »

podpowiecie mi jak działają la USA karty
Broń Masowego rażenia w Iraku i
Broń Masowego rażenia w Libii?

rozumiem, że na mapie kładę odpowiedni żeton z przypomnieniem, że wydarzenie zostało zagrane.
Przykładowo;
w Iraku poziom rządów jest stabilny, co daje mi zagranie karty Broń Masowego rażenia w Iraku i
2. w Libii poziom rządów jest niestabilny, co daje mi zagranie karty Broń Masowego rażenia w Libii?

Czy jeśli będę robił zmianę reżimu korzystając z tych kart, to wojskami i tak muszę tam wchodzić? Jeśli tak, to po co tam włazić jak poziom rządów można podnieść Wojną Idei na poziom wyższy, przecież Wojną Idei nie zablokuję sobie wojsk w tych państwach.
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: trpaslík »

Te wydarzenia dają możliwość zmiany reżimów w tych państwach. Można to zrobić jedynie wprowadzając tam wojsko. Wydarzenie zachodzi natychmiast lub zostawiasz tam żeton i jak będziesz chciał obalać Saddama lub Kadafiego to będziesz to mógł zrobić w przyszłości.

Włazisz po to, aby zmienić rządy. Państwa o relacji Wróg nie mogą być celem wojny idei.
Salvadore21

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Salvadore21 »

Czyli różnicą pomiedzy zmianą reżimu oraz wojną idei, a zagraniem tego wydarzenia jest fakt, że korzystając z tych kart mogę tam wejść wojskami choćby nie było tam rządów fundamentalistow?
trpaslík
Posty: 29
Rejestracja: 20 lut 2013, 12:06

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: trpaslík »

Salvadore21 pisze: korzystając z tych kart mogę tam wejść wojskami choćby nie było tam rządów fundamentalistow?
Tak.

------------------------------------------------------------------

Zmianę reżimu możesz przeprowadzić wyłącznie, gdy postawa USA jest agresywna oraz celem jest państwo o rządach fundamentalistycznych. Te karty pozwalają na wyjątek od tej reguły.

w pozostałych przypadkach stosujesz:

Wojnę idei, którą możesz przeprowadzić wszędzie poza krajami o relacji wróg.
Salvadore21

Re: Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001 - ?

Post autor: Salvadore21 »

nasunęło mi się kilka prostych pytań:)

1. po co robić dżihad jak można zrobić zamach i nie ryzykować utraty komórki:)? (tylko po to żeby nie ryzykować, że USA zagra ALARM? )

2. Czy jak komórki zostanie zastąpiona 2ma zamachami (z karty) kładziemy KADRĘ? Czy KADRĘ kładziemy tylko po ROZBICIU? Czy też KADRĘ można połozyć też po nieudanym dżihadzie?

3. karta KRÓŁ ABDULLAH II, "zmień relacje i poziom rządów Syrii...", a jak poziom nie jest określony to czy kartę można czy nie można zagrać jako wydarzenie? Określam wtedy najpierw poziom rządów i stosuję efekt karty?

4. karta IRAN, "wybierz i określ państwo szyicko - mieszane". Tylko nieokreślone wybieram, czy też mogę wybrać państwo fundamentalisótw, abo państwo o poziomie rządów dobre?
ODPOWIEDZ