Champions of Midgard

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Bibi57
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2017, 15:45

Champions of Midgard

Post autor: Bibi57 »

Witam
Mam pytanie do karty Trolla. Co oznaczają ikonki w dolnym rogu karty w środku, pomiędzy z lewej strony -pkt zdobytymi, a prawej strony- drewnem jako bonus za zniszczenie trolla? są tam ikonki jakby karta trolla i biała strzałka w dół i biała strzałka do góry i chyba pionek gracza? Nie mogę się tego doczytać w instrukcji.
Pozdrawiam
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Pytanie o kartę Trolla

Post autor: Padre_W_stare_konto »

Ale o jakiej grze piszesz, bo jakoś mi to umknęło :-)

Moje gry na BGG
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 480 times
Kontakt:

Re: Pytanie o kartę Trolla

Post autor: crazygandalf »

Pewnie mowa o Champions of Midgard.
Chodzi o to, że odrzucasz do ogólnej puli jeden ze swoim blame tokenów (nie pamiętam polskiej nazwy) i z tej samej puli wręczasz 1 dowolnemu graczowi. Stąd taki rysunek. :D
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: Luke555 »

chcialbym sie upewnic:
1. czy jesli stwor ma obrone 1 a atak 3, to dozwolone jest aby przeciwko niemu stanąl tylko 1 wojownik ? wtedy wystarcza 1 hit do sukcesu, mimo ze stwor zadal 3 obrazenia, zgadza sie?
2. statki kupcow zmieniają sie co ture niezaleznie czy ktos pobierze towar?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Champions of Midgard

Post autor: misioooo »

Luke555 pisze:chcialbym sie upewnic:
1. czy jesli stwor ma obrone 1 a atak 3, to dozwolone jest aby przeciwko niemu stanąl tylko 1 wojownik ? wtedy wystarcza 1 hit do sukcesu, mimo ze stwor zadal 3 obrazenia, zgadza sie?
2. statki kupcow zmieniają sie co ture niezaleznie czy ktos pobierze towar?
Ad 1. Zgadza się. Jak ten twój samotny heros trafi - monstrum zostanie pokonane (ale i ten bohater polegnie). Normalnie zgarniasz kartę stwora i nagrody.
Ad 2. Zgadza się. Co rundę przypływa inny kupiec - poprzedni odpływa do innych krain, niezależnie czy sprzedał swoje towary czy też nie. Podobnie jest z trollami i druagrami - co rundę odrzucasz tych, które zostały i wstawiasz zawsze nowe potworki. Monstra za morzami nie "resetują" się - im co rundę dokładasz po 1 monecie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ