Bios : Genesis - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
imć Durski
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2014, 08:24

Bios : Genesis - pytania o zasady

Post autor: imć Durski »

Witam,
pytanie krótkie, ale istotne.
Czy zielony gracz ma od razu limit 2 biontów na Refugium? (1 za pasożyta + 1 bazowy )?
Nie wiem czy początkowego pasożyta nalezy traktowac jako organizm od razu, czy dopiero po przyłączeniu go do organizmu gospodarza. To by było logiczne, ale w zasadach tego nie ma (tzn. nie znalazłem). Za to jest zapis mówiący o tym, że pasożyt traktuje się jako Mikroorganizm i to już podchodzi pod zasadę zwiększenia limitu biontów w fazie Przypisania za najbardziej "zielony" oragnizm.

Może ktoś z was wie jak z tym jest?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bios : Genesis

Post autor: misioooo »

Pasożyt nieprzyczepiony nie istnieje :) Dopiero jak go doczepisz to liczy się jako mikroorganizm. Wcześniej - to po prostu karta w twojej ręce.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
fumi
Posty: 81
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Bios : Genesis

Post autor: fumi »

To jest temat w którym mogę zapytać o Bios: Megafauna second edition?
Bo ta gra chyba nie ma swojego wątku. Chciałem zapytać co o niej sądzicie. I czy jest jakaś szansa na wydanie tego po polsku?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4026
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Bios : Genesis

Post autor: AkitaInu »

fumi pisze:To jest temat w którym mogę zapytać o Bios: Megafauna second edition?
Bo ta gra chyba nie ma swojego wątku. Chciałem zapytać co o niej sądzicie. I czy jest jakaś szansa na wydanie tego po polsku?
Jak chcesz zapytać o grę której wątku nie ma to go załóż :)
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Bios : Genesis

Post autor: orzeh »

Mnóstwo pytań ale na razie te co mnie męczą po pierwszej dość poprawniej i niezwykle satysfakcjonującej rozgrywce.
Jaki jest sens posiadania więcej niż jednego bionta na pasożycie ?
Czy można za pomocą HGT przenieść swojego bionta do pasożyta na innym mikroorganiźmie, co to daje?
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Bios : Genesis

Post autor: Lets_Grajmy »

Jaki jest sens posiadania więcej niż jednego bionta na pasożycie ?
Dłuższe życie pasożyta jeżeli bardzo chcemy uprzykrzyć życie przeciwnikowi. Więcej można robić też zakupów dla pasożyta.
Oczywiście w grze solo nie można podczepiać swoich pasożytów (chyba, że hyper).
Czy można za pomocą HGT przenieść swojego bionta do pasożyta na innym mikroorganiźmie, co to daje?
Jest to możliwe, ponieważ pasożyt też jest Mikroorganizmem. Masz wpływ na mutacje pasożyta i możesz wydawać enzymy przeciwnika :)

Edit: Zapraszam na nasz kanał YT gdzie znajdziecie gameplay do tej gry.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Bios : Genesis

Post autor: Haloon »

1. Chodzi o limity biontow. Jeżeli w Refugium mam dwa bionty i w wyniku rzutu tworzę mikroorganizm to na dzień dobry mam w nim dwa bionty. I tu wkracza gen HGT. Jeżeli go mam to do takiego mikroorganizmu mogę dołożyć kolejnego bionta z innego mikroorganizmu lub Refugium (oczywiście oba muszą być z aktywnych rzędów) ale nie z mojej puli wolnych biontow?
2. Celem wykorzystania pasożytów jest podbieranie kostek z mikroorganizmów innych graczy co wyhamowuje ich rozwój a mi zapewnia kolejne źródło punktów zwycięstwa na koniec gry, dobrze rozumiem?
3. Zdolność czerwona królowa pozwala mi m.in. na odzyskiwanie skradzionych chromosomów przez pasożyta. W ten sposób mogę podebrać jego bionta, umieścić go w swojej bakterii jak kolejny chromosom a pasożyta przez to zabić. Co w sytuacji gdy pasożyt ma kostki mutacji? Czy kolejność podbierania mu kostek to kostki skradzione -> kostki mutacji -> bionty czy może po skradzionych kostkach moge się brać za bionty? I druga kwestia, czy mając obcy gen w sobie to właściciel bionta może go usunąć z mojego mikroorganizmu wykorzystując HGT czy może taki biont wraca do właściciela tylko w razie śmierci mikroorganizmu?
4. Czy pasożyt podpierniczone kości gospodarza a następnie odebrane przez czerwoną królową może spowrotem odzyskać tylko poprzez posiadanie własnej mutacji z czerwoną królową?
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Bios : Genesis

Post autor: feniks_ciapek »

1. Dołożyć możesz tylko z innego mikroorganizmu. Do refugium możesz tylko dokładać. Docelowe miejsce musi znajdować się albo w aktywnym rzędzie, albo rząd, w którym masz swój biont, albo być organizmem z jednego z tych rzędów. (living rules E6)

2. Tak.

3. Nie ma nic o kradzeniu kostek mutacji, po odzyskaniu skradzonych kostek od razu bierzesz bionty. HGT umożliwia każdemu właścicielowi bionta przemieszczenie go, natomiast wejście do nieswojego mikroorganizmu wymaga zgody właściciela, jeśli ten ma więcej ikon HGT.

4. Tak.
Haloon pisze: 04 kwie 2020, 19:59 1. Chodzi o limity biontow. Jeżeli w Refugium mam dwa bionty i w wyniku rzutu tworzę mikroorganizm to na dzień dobry mam w nim dwa bionty. I tu wkracza gen HGT. Jeżeli go mam to do takiego mikroorganizmu mogę dołożyć kolejnego bionta z innego mikroorganizmu lub Refugium (oczywiście oba muszą być z aktywnych rzędów) ale nie z mojej puli wolnych biontow?
2. Celem wykorzystania pasożytów jest podbieranie kostek z mikroorganizmów innych graczy co wyhamowuje ich rozwój a mi zapewnia kolejne źródło punktów zwycięstwa na koniec gry, dobrze rozumiem?
3. Zdolność czerwona królowa pozwala mi m.in. na odzyskiwanie skradzionych chromosomów przez pasożyta. W ten sposób mogę podebrać jego bionta, umieścić go w swojej bakterii jak kolejny chromosom a pasożyta przez to zabić. Co w sytuacji gdy pasożyt ma kostki mutacji? Czy kolejność podbierania mu kostek to kostki skradzione -> kostki mutacji -> bionty czy może po skradzionych kostkach moge się brać za bionty? I druga kwestia, czy mając obcy gen w sobie to właściciel bionta może go usunąć z mojego mikroorganizmu wykorzystując HGT czy może taki biont wraca do właściciela tylko w razie śmierci mikroorganizmu?
4. Czy pasożyt podpierniczone kości gospodarza a następnie odebrane przez czerwoną królową może spowrotem odzyskać tylko poprzez posiadanie własnej mutacji z czerwoną królową?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 125 times

Re: Bios : Genesis

Post autor: Coen »

Gram wariant solo.
Czy jeśli pasożyt zabierze mi kostkę z mutacji, a potem wymrze, to tracę tę kartę mutacji? Czy też nie? :) I po prostu nie będę mógł potem dokonać jej promocji, ale jej zdolności będą dalej działały?
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ