Arkham Horror - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Arkham Horror - pytania i wątpliwości

Post autor: Wuja »

Mam małe pytanko:

Czy w przypadku zamykania bram, liczy się tylko ilość pkt cechy Fight, czy jako modyfikatory mogą używane być przedmioty np. 'Tommy Gun' + 6 to combat checks' ?

Czyli powiedzmy siła 4, + 6 Tommy gun, minus modyfikator bramy -2 = 8 rzutów?

Czy tylko siła 4 minus modyfikator -2 = 2 rzuty ?
chelcho
Posty: 57
Rejestracja: 12 sty 2006, 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chelcho »

Jak sam napisałeś przedmioty te dają modyfikatory do testów na combat, a bramę się zamyka testując cechę fight lub lore. Ogólnie bramy nie rozstrzelasz z Tommy Guna :P
Wuja pisze:Mam małe pytanko:

Czy w przypadku zamykania bram, liczy się tylko ilość pkt cechy Fight, czy jako modyfikatory mogą używane być przedmioty np. 'Tommy Gun' + 6 to combat checks' ?

Czyli powiedzmy siła 4, + 6 Tommy gun, minus modyfikator bramy -2 = 8 rzutów?

Czy tylko siła 4 minus modyfikator -2 = 2 rzuty ?
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Usul »

Okej,moje pytanka :) :
1. a jesli walcze z potworkiem u ktorego zamiast fight testuje lore to czy moge sie wspomagac broniami ??
2. Czy zamkniecie bramy powiedzmy do swiata X, jesli jest jeszcze jedna brama na planszy do tego swiata, powoduje usuniecie potworkow z tego swiata (moim zdaniem nie) ??
3. Walke rozgrywa sie w fazie movement, czy natychnmiast ??
4. W ktorej fazie atakuja latacze (bo jak rozumiem, jesli juz wzlecieli- sa w sky- to "pierwszy" grac zdecyduje kogo) ?
5. Czy po utracie przytomnosci/zaginieciu w czasie i przestrezni/szalenstwie tracie sie przyjaciol (chodzi mi o tych w grze :P ) ?
6. DO czego sluza zetony z poziomem zagrozenia (tam gdzie jest liczba) ?
chelcho
Posty: 57
Rejestracja: 12 sty 2006, 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chelcho »

1. a jesli walcze z potworkiem u ktorego zamiast fight testuje lore to czy moge sie wspomagac broniami ??
Do walki służy test na combat i bronie dodają do tego testu. Bronie nie mają wpływu na testy fight, a tym bardziej lore.
BTW. Co to za potwór?
2. Czy zamkniecie bramy powiedzmy do swiata X, jesli jest jeszcze jedna brama na planszy do tego swiata, powoduje usuniecie potworkow z tego swiata (moim zdaniem nie) ??
Wg zasad są usuwane:
When a gate is closed, all monsters in Arkham, the Sky, and the Outskirts that have the same dimension symbol (see “Monster Movement,” page 10) as the closed or sealed gate are removed from the board and returned to the cup.
3. Walke rozgrywa sie w fazie movement, czy natychnmiast ??
Movement, czasem encounters jeśli tam mówi karta
4. W ktorej fazie atakuja latacze (bo jak rozumiem, jesli juz wzlecieli- sa w sky- to "pierwszy" grac zdecyduje kogo) ?
Ogólnie potwory nie atakują od razu po ich ruchu. Dopiero gdy gracz próbuje się ruszyć z pola gdzie jest potwór i gracz to może zrobić evede lub walczyć. Nie do końca pierwszy gracz decyduje:
FAQ: When a flying monster in the Sky moves, it will move to any street space on the board with an investigator in it. If there’s more than one investigator to choose from, the monster moves into the space of the investigator with the lowest Sneak value. If the investigators’ Sneak values are the same, the first player chooses which investigator the monster moves toward, as usual. If there are no investigators in a street space, the monster remains in the Sky.
Czyli leci do gracza z najmniejszym snake.
5. Czy po utracie przytomnosci/zaginieciu w czasie i przestrezni/szalenstwie tracie sie przyjaciol (chodzi mi o tych w grze :P ) ?
Nie
Important: When adding up items before discarding them, count all Common Items, Unique Items, and Spells. In addition, the Deputy’s Revolver and the Patrol Wagon both count as items. Allies, Skills, and other cards do not count towards this total.
6. DO czego sluza zetony z poziomem zagrozenia (tam gdzie jest liczba) ?
Wg mnie do oznaczania czasu trwania niektórych kart typu Rumor
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

@chelcho
dzieki za te odpowiedzi - niby czlowiek czyta instrukcje, a ciagle sie czegos nowego dowiaduje :)

ps ale co do pieczetowania bram i sciagania potworow to bym sie nie zgodzil - moim zdaniem dopoki choc jedna brama do danego wymiaru jest otwarta potwory powinny zostac na planszy. Instrukcja w tym punkcie jest tak napisana jakby ktos czegos niedoprecyzowal, wiec sadze, ze mozna sie tu kierowac wlasna logika :wink:
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Usul »

Rowniez dla mnie wydaje sie tak logiczniej, ale wolalem spytac.

Co do potowrka u ktorego lecimy na lore, a nie na kombat jest to The Dark Pharaoh (on jest Mask).
chelcho
Posty: 57
Rejestracja: 12 sty 2006, 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chelcho »

mrowka pisze:co do pieczetowania bram i sciagania potworow to bym sie nie zgodzil - moim zdaniem dopoki choc jedna brama do danego wymiaru jest otwarta potwory powinny zostac na planszy. Instrukcja w tym punkcie jest tak napisana jakby ktos czegos niedoprecyzowal, wiec sadze, ze mozna sie tu kierowac wlasna logika
Przepisy gry są sprawą umowną i można je naginać jak się nam podoba. Aby podkręcić stopień trudności można nie usuwać potworków z symbolem zamykanej właśnie bramy jeśli otwarta jest na planszy inna z takim samym symbolem.
Usul pisze:Co do potowrka u ktorego lecimy na lore, a nie na kombat jest to The Dark Pharaoh (on jest Mask).
Tekst The Dark Pharaoh jest taki: "Use Lore in combat with the Dark Pharaoh instead of Fight" , czyli nadal jest to combat (bronie działają) lecz oparty na lore , a nie fight.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Ja mam pytanko, a nawet kilka co do nowego Arkham. :) Mianowicie:

1. Czy Outskirts i Sky są liczone jako Locations? Jest karta, która pozwala na usunięcie wszystkich potworów z wszystkich lokacji, więc nie wiem czy te również można usunąć.

2. Czy potwory, które pojawiły się w bramie, w tej samej turze, w której się pojawiły ruszają się, czy dopiero w następnej?

3. Na niektórych kartach Mythos są zdarzenia, które powodują, że pojawiają się potwory na ulicach. Czy one zostają na stałe, czy pojawiają się na daną turę, po czym wracają do puli?

4. Jeśli wejde na lokacje z bramą, na której jest już potwór, to czy muszę wpierw z nim walczyć, czy od razu trafiam do Outer Worlds?

5. Kiedy wchodzę, na pole z bramą międzywymiarową, trafiam na pierwsze pole jednego z Outer Worlds. Na początku następnej, wykonuję ruch na sąsiednie pole i ciągnę jedną karte z talii bram, w kolorze odpowiadającym danej "krainie". Czyli w nastepnej turze kolejny ruch prowadzi mnie z powrotem do lokacji w Arkham, czy tak? Czyli będąc w Outer Worlds ciągniesz tylko raz jedną karte bram? Zastanawia mnie to, bo są tam karty, które nie pozwalają mi się ruszyć.

5. Czy jeśli w Outskirts jest kilka potworów, a jakieś zdarzenie spowoduje, że terror wzrośnie do 10, to co się dzieje z tymi potworami?

6. Czy jeśli na planszy są dwie bramy prowadzące do tej samej lokacji, a ja zamknę/zapieczętuje jedną, to druga pozostaje?

7. Kiedy zamykam bramę, to znikają z planszy wszystkie potwory z symbolem jaki jest na bramie, ale czy znikają też potwory z Outskirts?

8. W przypadku walki z samym Cthulhu, przy każdym ataku tracimy jeden sanity lub stamina?

To chyba tyle na razie. Jak sobie coś przypomnę to dopisze. Chyba na jutro złożę jakieś talie do Call Of Cthulhu. :twisted:
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

@Dani RTM :wink:

Przynajmniej ja mialem identyczne pytania i pomoglo. Np

5. Kiedy wchodzę, na pole z bramą międzywymiarową, trafiam na pierwsze pole jednego z Outer Worlds. Na początku następnej, wykonuję ruch na sąsiednie pole i ciągnę jedną karte z talii bram, w kolorze odpowiadającym danej "krainie". Czyli w nastepnej turze kolejny ruch prowadzi mnie z powrotem do lokacji w Arkham, czy tak? Czyli będąc w Outer Worlds ciągniesz tylko raz jedną karte bram? Zastanawia mnie to, bo są tam karty, które nie pozwalają mi się ruszyć.
Nastepny ruch nie prowadzi Cie do lokacji w Arkham tylko do drugiego pola Outer Worlds i dopiero kolejny ruch wyprowadza Cie na zewnatrz. Jest to dosc dobrze opisane w ramce.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2007, 12:35 przez mrowka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

Dani pisze: Ja mam pytanko, a nawet kilka co do nowego Arkham. :) Mianowicie:
1. Czy Outskirts i Sky są liczone jako Locations? Jest karta, która pozwala na usunięcie wszystkich potworów z wszystkich lokacji, więc nie wiem czy te również można usunąć.
ulice to nie lokacje, wiec outskirts i sky moim zdaniem tez

2. Czy potwory, które pojawiły się w bramie, w tej samej turze, w której się pojawiły ruszają się, czy dopiero w następnej?
w tej samej

3. Na niektórych kartach Mythos są zdarzenia, które powodują, że pojawiają się potwory na ulicach. Czy one zostają na stałe, czy pojawiają się na daną turę, po czym wracają do puli?

zostaja

4. Jeśli wejde na lokacje z bramą, na której jest już potwór, to czy muszę wpierw z nim walczyć, czy od razu trafiam do Outer Worlds?

ruch i walka sa w Fazie 2. do outer worlds trafiasz w Fazie 3 Arkham Encounter.

5. Kiedy wchodzę, na pole z bramą międzywymiarową, trafiam na pierwsze pole jednego z Outer Worlds. Na początku następnej, wykonuję ruch na sąsiednie pole i ciągnę jedną karte z talii bram, w kolorze odpowiadającym danej "krainie". Czyli w nastepnej turze kolejny ruch prowadzi mnie z powrotem do lokacji w Arkham, czy tak? Czyli będąc w Outer Worlds ciągniesz tylko raz jedną karte bram? Zastanawia mnie to, bo są tam karty, które nie pozwalają mi się ruszyć.
Outer world encounter to faza 4, wiec jeszcze w tej samej rundzie w ktorej przeszedles przez brame ciagniesz karte. w nastepnej rundzie w fazie 2 ruszasz sie na pole 2 i w fazie 4 ciagniesz karte. w 3 rundzie w fazie ruchu przechodzisz do arkham i potem mozesz normalnie dzialac.

5. Czy jeśli w Outskirts jest kilka potworów, a jakieś zdarzenie spowoduje, że terror wzrośnie do 10, to co się dzieje z tymi potworami?
chyba nic. moim zdaniem zostaja i licza sie do ilosci potworow ktora powoduje obudzenie Przedwiecznego (2 x zwykly limit potworow).

6. Czy jeśli na planszy są dwie bramy prowadzące do tej samej lokacji, a ja zamknę/zapieczętuje jedną, to druga pozostaje?
tak, ale potwory znikaja

7. Kiedy zamykam bramę, to znikają z planszy wszystkie potwory z symbolem jaki jest na bramie, ale czy znikają też potwory z Outskirts?
jak z planszy to z planszy

8. W przypadku walki z samym Cthulhu, przy każdym ataku tracimy jeden sanity lub stamina?
nie wiem, nie spotkalem nikogo kto stoczyl walke z Cthulhu i moglby potem o tym opowiedziec :D
Z pustego i Saruman nie naleje
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

mrowka pisze:@Dani RTM :wink:
Nie pomogło. ;)

TuReK, wielkie dzięki.

Ja mam jeszcze pytanie. Co w sumie dzieje się z potworami latającymi. Jak pojawią się w bramie i nie mogą się poruszyć w tej turze, to pozostają tam czy od razu trafiają do Sky?
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

Dani pisze: Ja mam jeszcze pytanie. Co w sumie dzieje się z potworami latającymi. Jak pojawią się w bramie i nie mogą się poruszyć w tej turze, to pozostają tam czy od razu trafiają do Sky?
tak jak wszystkie potwory - zostaja tam gdzie sa dopoki ich symbol sie nie wylosuje.
Z pustego i Saruman nie naleje
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

TuReK pisze:tak jak wszystkie potwory - zostaja tam gdzie sa dopoki ich symbol sie nie wylosuje.
Dzięki wielkie. Jak przyjdą mi do głowy jeszcze jakieś pytania, to nie omieszkam zapytać. :)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

ram pisze:Na stronie FFG pojawiły się zasady do The King in Yellow - nowego dodatku do AH
Pierwsze co kupie do Arkham. :) Hastur powraca. :twisted: Muszę się wreszcie wziąść i przeczytać tą sztuke i pozostałe opowiadania.

Mam kolejne pytania. ;)

1. Czy potwory mogą wchodzić na lokacje (czy wogóle mogą na nie wchodzić) z ulic/nieba?

2. Jeśli tak, to czy na wszystkie (stable/unstable) i czy mogą jeśli znajduje się tam Elder Sign?

3. Czy jeśli jestem w jednym miejscu z potworami latającymi i wyciągnąłem symbol, który im odpowiada na karcie Mythos, to one odlatują, czy pozostająw tym samym miejscu dopóki im nie umkne lub ich nie pokonam?

4. Hound Of Tindalos ma zdolność poruszania się ku najbliższej postaci, chyba, że postać jest w Arkham Asylum lub szpitalu. Tak więc, jeśli jeden gracz znajduje się 3 lokacje od tego potwora, a drugi 2, ale jest w jednym z powyższych miejsc, to czy stwór ruszy się w kierunku tego dalszego gracza, czy wogóle się nie ruszy?

5. Cthonian ma zdolność atakowania wszystkich investigators, ale czy również się porusza, czy tylko atakuje?

6. Żeby zranić przedwiecznego, należy mu zadać tyle ran ile jest graczy. Czyli np. oboje gracze(w grze w dwóch), muszą zdać combat check by zadać mu jedną rane, czy tak? Więc jak to działa, skoro Cthulhu w każdej turze odnawia sobie jedną ranę?

7. Jest jedna karta zdarzeń, która otwiera brame wymiarową w lokacji, w której się znajdujemy, czyli automatycznie zostajemy przeniesieni do danego wymiaru. Czy ciągniemy wtedy karte zdarzeń Outer Worlds, po tym jak zostaliśmy pzeniesieni, czy już nie, bo ciągnęliśmy jeszcze w Arkham?

8. Potwory, które pojawiają się z kart zdarzeń na ulicach, wliczają się oczywiście w limit potworów (czyli jak jest już, to lecą do Outskirts)?

9. At The Start Of Battle (napis na karcie Przedwiecznych) odnosi się tylko do początku całej bitwy, a nie do każdej jej rundy (co powodowało by, że gra była by niemożliwa)?
dudziak
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2007, 09:11

Post autor: dudziak »

1. Czy potwory mogą wchodzić na lokacje (czy wogóle mogą na nie wchodzić) z ulic/nieba?
Wydaje mi się, że nie. Jedynym chyba wyjątkiem od tej zasady jest Hound Of Tindalos.
3. Czy jeśli jestem w jednym miejscu z potworami latającymi i wyciągnąłem symbol, który im odpowiada na karcie Mythos, to one odlatują, czy pozostająw tym samym miejscu dopóki im nie umkne lub ich nie pokonam?
Z tego co wiem najpierw rozgrywa się walkę, potem ruch potworów.
4. Hound Of Tindalos ma zdolność poruszania się ku najbliższej postaci, chyba, że postać jest w Arkham Asylum lub szpitalu. Tak więc, jeśli jeden gracz znajduje się 3 lokacje od tego potwora, a drugi 2, ale jest w jednym z powyższych miejsc, to czy stwór ruszy się w kierunku tego dalszego gracza, czy wogóle się nie ruszy?
Ruszy się do tego o trzy lokacje.
5. Cthonian ma zdolność atakowania wszystkich investigators, ale czy również się porusza, czy tylko atakuje?
Tylko atakuje, to jest jakby zamiast ruchu.

7. Jest jedna karta zdarzeń, która otwiera brame wymiarową w lokacji, w której się znajdujemy, czyli automatycznie zostajemy przeniesieni do danego wymiaru. Czy ciągniemy wtedy karte zdarzeń Outer Worlds, po tym jak zostaliśmy pzeniesieni, czy już nie, bo ciągnęliśmy jeszcze w Arkham?
W Outer Worlds zawsze musimy pociągnąć dwie kart spotkań. Co więcej gdy zostajesz wessany przez Bramę, nie ruszasz się w swojej turze, ale ciągniesz kartę.
6. Żeby zranić przedwiecznego, należy mu zadać tyle ran ile jest graczy. Czyli np. oboje gracze(w grze w dwóch), muszą zdać combat check by zadać mu jedną rane, czy tak? Więc jak to działa, skoro Cthulhu w każdej turze odnawia sobie jedną ranę?
Gracze aby zdjąć jednego Doom Tockena muszą wyrzucić ilość sukcesów równą ich liczbie. Czyli jeśli jest ich dwóch to gdy pierwszy wyrzuci dwa sukcesy w combat check to Doom Tocken schodzi.


9. At The Start Of Battle (napis na karcie Przedwiecznych) odnosi się tylko do początku całej bitwy, a nie do każdej jej rundy (co powodowało by, że gra była by niemożliwa)?
To już zależy, niektórzy Przedwieczni mają coś takiego że należy wykonać jakiś test. Wtedy oczywiście tylko raz. Ale jeden (nie pamiętam ktróy) sprawiają, że Badacze są przeklęci i wtedy jesteś przeklęty dopóki klątwa nie minie.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

dudziak pisze:Wydaje mi się, że nie. Jedynym chyba wyjątkiem od tej zasady jest Hound Of Tindalos.
Przydało by się wiedzieć na pewno. ;) To samo tyczy się też latających stworów, czy mogą zaatakować gracza na lokacji?
dudziak pisze:Z tego co wiem najpierw rozgrywa się walkę, potem ruch potworów.
Tak, ale, przykładowo zakończyłem ruch na ulicy, koniec tury, ciągnę karte Mythos i atakuje mnie potwór ze Sky. W przyszłęj turze nie umknąłem mu i muszę go pokonać. Nie pokonałem. Ciągnę karte Mythos i jego symbol się pojawia. Odlatuje w kierunku innego gracza/Sky czy pozostaje ze mną na lokacji?
dudziak pisze:W Outer Worlds zawsze musimy pociągnąć dwie kart spotkań. Co więcej gdy zostajesz wessany przez Bramę, nie ruszasz się w swojej turze, ale ciągniesz kartę.
Hm, ale jeśli zostane wessany przez wydarzenie, to przecież jedno już ciągnałem, to znaczy, że ciągnę drugie? I jestem już po ruchu to kiedy nie mogę się ruszyć, na poczatku swojej następnej?
dudziak pisze:Ale jeden (nie pamiętam ktróy) sprawiają, że Badacze są przeklęci i wtedy jesteś przeklęty dopóki klątwa nie minie.
Yig. :)

Dalesze pytania. ;)

1. Walczę z przedwiecznym, dwóch graczy wyrzucam 5 sukcesów spadają mu 2 Doom Tokeny, tak?

2. Czy ten jeden sukces przechodzi na rzuty drugiego gracza, tzn. czy jeśli wyrzuci jeden sukces to spada Przedwiecznemu Doom Token, czy dla każdego gracza licznik sukcesów się zeruje?

3. Co się stanie, jeśli Przedwieczny przebudzi się, a jeden z graczy (lub obaj) są w Outer Worlds (ale nie w Lost In Time And Space, bo wtedy giną automatycznie)?

4. Czy jeśli wszyscy gracze są w Outer Worlds to nadal ciągnie się karty Mythos?

5. W sumie to nie doczytałem, ale czy jest limit przedmiotów i zaklęć, które postać może nosić (nie mówię o walce, bo wtedy limitem są "ręce")?
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

1. Czy potwory mogą wchodzić na lokacje (czy wogóle mogą na nie wchodzić) z ulic/nieba?

NIE MOGĄ. Lokacje są dla latających zakazane.

3. Czy jeśli jestem w jednym miejscu z potworami latającymi i wyciągnąłem symbol, który im odpowiada na karcie Mythos, to one odlatują, czy pozostająw tym samym miejscu dopóki im nie umkne lub ich nie pokonam?

Nie odlatują bijecie się do skutku (wygrana/przegrana/evade)

"Hm, ale jeśli zostane wessany przez wydarzenie, to przecież jedno już ciągnałem, to znaczy, że ciągnę drugie? I jestem już po ruchu to kiedy nie mogę się ruszyć, na poczatku swojej następnej? "

Po zassanhiu przez bramę opprzez wyciganięcie karty lokacji dostajesz status DELAYED (czyli w następnej turze się nie poruszasz, a postać wraca do pionu)
Oraz dodatkowo ciagniesz kartę Outworld'a

1. Walczę z przedwiecznym, dwóch graczy wyrzucam 5 sukcesów spadają mu 2 Doom Tokeny, tak?

Spadają 2 DT + gracz numer 2 ma dodatkowy sukces.
Zatem jeżeli drugi gracz wyrzuci także pięć spadają mu jeszcze 3DT (dwa za jego rzut oraz jeden za sumę dwóch waszych sukcesów)

2. Czy ten jeden sukces przechodzi na rzuty drugiego gracza, tzn. czy jeśli wyrzuci jeden sukces to spada Przedwiecznemu Doom Token, czy dla każdego gracza licznik sukcesów się zeruje?

Odp. wyżej :) Przechodzi na rzuty drugiego gracza.

3. Co się stanie, jeśli Przedwieczny przebudzi się, a jeden z graczy (lub obaj) są w Outer Worlds (ale nie w Lost In Time And Space, bo wtedy giną automatycznie)?

Zaczynają od razu walkę z Przedwiecznym.


4. Czy jeśli wszyscy gracze są w Outer Worlds to nadal ciągnie się karty Mythos?

Tak


5. W sumie to nie doczytałem, ale czy jest limit przedmiotów i zaklęć, które postać może nosić (nie mówię o walce, bo wtedy limitem są "ręce")?

Nie
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Wielkie dzięki. Do następnej gry (bo czuję, że znajdą się nowe pytania). :)
Simini
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:23
Lokalizacja: Gdańsk

Arkham Horror - 4 pytania

Post autor: Simini »

Na święta mikołaj obdarował mnie tą grą. Gra się bardzo fajnie ale mam kilka pytań:

1. Czy wykonuje test strachu potwora "Cultist"? Po lewej stronie napisany jest tylko minus (bez liczby).
2. W jakiej fazie zamyka się bramy? Czy zamknięcie bramy zastępuje mi fazę spotkań? Jeżeli zamknąłem bramę to mam w tej samej turze spotkanie w tym miejscu?
3. Jeżeli na planszy znajduje się latający potwór to na pole nieba przenoszę go dopiero gdy wylosuję kartę mitu która będzie mówić o ruchu tego potwora a w pobliżu nie ma żadnego badacza?
4. Jeżeli potwór jest już w polu nieba to może zaatakować badacza dopiero gdy wyciągnę kartę mitu mówiącą o jego ruchu?
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - 4 pytania

Post autor: Klos »

1. Minus (bez liczby) oznacza, ze nie ma tej wartosci, wiec testu sie nie robi.
2. Nie wiem czy zamykanie bram odpowiada akiejs fazie. Jesli tak, to zdarzeniu w lokalizacji, czyli jest zamiast ciagneicia karty.
3. Dokladnie.
4. Nie, my zawsze gralismy ze atakuje niezaleznie od kart mitu... choc w sumie jest to dosc ciekawe pytanie i warto by je poddac pod dyskusje. Jest to w sumie dosc sensowne rozwiniecie pierwszej czesci pytania, ze porusza sie dopiero po wylosowaniu jego symbolu....
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror - 4 pytania

Post autor: zephyr »

AD4
Tak, atakuje dopiero kiedy wyciągnie się kartę z jego symbolem, celem ataku jest gracz o najniższym sneaku z graczy na ulicach z tego co pamiętam.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Onslow
Posty: 42
Rejestracja: 07 lis 2007, 13:03
Lokalizacja: Konstancin

Re: Arkham Horror - 4 pytania

Post autor: Onslow »

Ad.4

Ruch potwora latającego z Nieba następuje dopiero po wylosowaniu karty Mitu z jego symbolem ruchu - aczkolwiek przyznam, że na samym początku przygody z Ah grałem dokładnie jak ty - było dużo, hmm, ciekawiej.
Nikt, o ile nie miał "Oczywistej" konieczności nigdy nie kończył ruchu na ulicy :D

Pozdrawiam
Argun
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2006, 14:03

Re: Arkham Horror

Post autor: Argun »

Witam.

Mam taki maly problemik zwiazany z AH. Chodzi mianowicie o bodajze 2 lokacje na planszy. Na lokacjach tych mozna wymieniac trofea potworow i trofea bram za cos tam ;) Wszystko bylo by ok, gdyby nie to ze na obu lokacjach napisane jest, ze aby uzyskac cos nalezy wymienic trofea potworow o wartosci 10 oraz 2 bramy lub trofea potworow o wartosci 5 lub 1 brama. Jak dla mnie jest chyba jasne, ze kazdy wybierze mozliwosc o mniejszych parametrach a i tak uzyska to samo. O co w tym chodzi ??? Z gory dziekuje za wszelka pomoc.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror

Post autor: Klos »

Argun pisze:...nalezy wymienic trofea potworow o wartosci 10 oraz 2 bramy lub trofea potworow o wartosci 5 lub 1 brama...
Tam jest LUB a nie oraz. Czyli opcje sa:
- trofea potworow o wartosci 10
- trofea potworow o wartosci 5 i jedno trofeum bramy
- 2 trofea bramy
Wybierasz jedna z tych trzech opcji.
Argun
Posty: 19
Rejestracja: 14 sty 2006, 14:03

Re: Arkham Horror

Post autor: Argun »

Kolejna gra i kolejny problem :/

1) Czy wchodzac na lokacje z brama gdzie jest potwor, najpierw przenosze sie do innego swiata czy najpierw walcze z potworem.

2) Bedac w innym swiecie ciagne karte. W/g karty po wykonaniu np jakiegos checku przenosze sie do Arkham. Czy po przeniesieniu sie z innego swiata spowrotem do miasta moge zamykac brame, czy musze wejsc do innego swiata jeszcze raz?

3) Wchodzac do bramy na lokacji nie bylo stwora. Wychodzac z niej napotykam juz potwora. Czy musze walczyc/uciekac czy odrazu moge zamykac brame ?

4) Walka z przedwiecznym, graja 4 osoby. Rzuty graczy koncza sie np 7 sukcesami wiec przedwieczny dostaje 1 rane i 3 sukcesy zostaja. Czy przechodza one na nastepna runde atakow poszukiwaczy czy przepadaja?
ODPOWIEDZ