Ticket to Ride: Europa 1912

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
melanz123
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:36

Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: melanz123 »

Witam!
Niestety mam problem :(
Dostałem dodatek do gry "Ticket to Ride" o nazwie "Europa 1912".
Niestety instrukcja do tego dodatku nie pojawiła się w języku polskim :(
Szukałem w internecie tłumaczenia, opisu rozgrywki jednak nie przyniosło to żadnych efektów...
Czy mógłby ktoś podać mi link do strony, na której znajduje się owe tłumaczenie?
A może byłby ktoś tak uprzejmy i sam napisał opis rozgrywki? :)

Z góry dziękuje! :)
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ticket to Ride: Europa 1912 - Problem ze zrozumieniem

Post autor: bartek_mi »

Dice Hate Me :(
melanz123
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:36

Re: Ticket to Ride: Europa 1912 - Problem ze zrozumieniem

Post autor: melanz123 »

To jest bardziej recenzja niż instrukcja gry, nie wiele rzeczy jest wyjaśnionych.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride: Europa 1912 - Problem ze zrozumieniem

Post autor: Veridiana »

No i nie dogodzisz. jedni uważają, że na GF za dużo instrukcji, inni że za mało, ech :wink:

Zasady są proste:
1) magazyny i zajezdnie
- każdy gracz otrzymuje jeden magazyn w swoim kolorze i kładzie przed sobę
- każdy otrzymuje też 5 zajezdni w swoim kolorze. wpierw każdy gracz układa po jednej zajezdni na planszy w dowolnym mieście rozpoczynając od gracza, który jest "ostatni", czyli na prawo od rozpoczynającego i w kierunku przeciwnym do zegara. czyli jako ostatni zajezdnię kładzie gracz rozpoczynający grę.
- za każdym razem gdy gracz dobiera karty wpierw bierze jedną zakrytą z góry stosu i kładzie u dowolnego gracza w magazynie (może też w swoim)
- gdy gracz wykłada wagoniki do miasta, w którym stoi zajezdnia MOŻE zabrać całą zawartość z magazynu (czyli zebrane w nim karty) odpowiadającego jej koloru. musi jednak odrzucić do pudełka jedną ze swoich zajezdni, które ma przy sobie (czyli nie na planszy)
- gracz w dowolnym momencie gry, jako DODATKOWY ruch do normalnego ruchu może wystawić w dowolnym mieście swoja zajezdnię
- na koniec gry gracz, któremu zostało najwięcej niewystawionych zajezdni otrzymuje bonus 10pkt. przy remisie otrzymują go wszyscy remisujący
- należy pamiętać, że w mieście z zajezdnią nie można postawić ani drugiej zajezdni ani dworca(!)
- w jednym ruchu, łącząc dwa miasta można opróżnić dwa magazyny, jednak za cenę odrzucenia 2 zajezdni
- zajezdnie na planszy są nie do ruszenia
Jeśli chodzi o strategiczne konsekwencje tych zasad to w tekście na Games Fanatic jak i w komentarzach do niego znajdziesz wskazówki.

2) nowe bilety
Generalnie mając dodatek Europa 1912 możesz wyrzucić stare bilety, bo w zestawie masz i stare i nowe. nowe to te z logo dodatku.
są 3 warianty gry z nowymi biletami:
- Europe Expanded: dodaj 19 tras standardowych do starego zestawu
- Mega Europe: potasuj wszystkie 12 długich tras i rozdaj graczom po 2. każdy może zachować MAKSYMALNIE JEDNĄ. reszta jest odkładana do pudełka. potasuj całą resztę biletó starych i nowych i rozdaj każdemu 5. gracz, który zachował długą trasę musi teraz zachować przynajmniej 2 bilety. gracz, który nie zachował długiej trasy musi zachować przynajmniej 3.
- Big Cities: nie używa się długich tras. karta "Big Cities" leży obok planszy widoczna dla graczy. Potasuj bilety "Big Cities" i rozdaj każdemu 5. trzeba zachować przynajmniej 2. Podczas dociągania biletów gracz dociąga 4 i zachowuje przynajmniej 1.

Wsio :D
melanz123
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2009, 13:36

Re: Ticket to Ride: Europa 1912 - Problem ze zrozumieniem

Post autor: melanz123 »

O!
I o to mi chodziło! :)
Świetna instrukcja, przejrzysta, dokładna i zrozumiała :)
Wielkie dzięki!
Zaraz zabieram się za granie :)
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje!
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Ticket to Ride: Europa 1912 - Problem ze zrozumieniem

Post autor: lb_lb »

A jak się grało z dodatkiem? :> Może ktoś potrafi odnieść te wrazenia do Marklin'a?
xawerka
Posty: 158
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: xawerka »

" - gracz w dowolnym momencie gry, jako DODATKOWY ruch do normalnego ruchu może wystawić w dowolnym mieście swoja zajezdnię "

Co to znaczy ten dowolny moment? Czy zajezdnie mogę wystawić tuż przed moim ruchem celowo po to żeby ją za chwilę opróżnić stawiając wagoniki do tego miasta i oddając swoją niewykorzystaną jeszcze zajezdnię? Czy stawia się ja po wykonaniu mojego ruchu?
xawerka
Posty: 158
Rejestracja: 27 wrz 2008, 08:51

Re: Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: xawerka »

Czy ktoś wie jak jest z tymi zajezdniami ?
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: FortArt »

Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: Lucass »

Witam,

czy są może jakieś plany dodruku tego dodatku?
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: ko2a »

Odkopuje bo to jedyny temat dot tej gry ktory udało mi się znaleźć.

Mam pytanie do osób która mają ticketa i dodatek. W jaki sposób mieszacie karty? Czy dodajecie karty metropolii w rozgrywce?
Lucass
Posty: 162
Rejestracja: 09 maja 2017, 22:58
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: Lucass »

Przecież instrukcja do tego dodatku wspomina o 3 różnych wariantach rozgrywki ;) ...w każdym z nich wykorzystuje się inne bilety.
Można grać tylko z metropoliami, a można pomieszać wszystkie...
gierrappa
Posty: 82
Rejestracja: 21 cze 2017, 09:53
Has thanked: 4 times

Re: Ticket to Ride: Europa 1912

Post autor: gierrappa »

ja gram albo na same metropolie i wtedy idealnie sprawdzają się zajezdnie albo całą resztę, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wymieszać wszystkie :)
ODPOWIEDZ