Szybkie ameri ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Szybkie ameri ?

Post autor: Skryty Planszoholik »

cześć,
szukałem szukałem i znaleźć nie mogę, polećcie jakiś dobry Ameritrash (dużo turlania, przygody, klimatu, mało strategii) w który rozgrywka w pełnym składzie 4/5os. zamknie się w 60-75' + setup? Są w ogóle takie gry?

jakby dodatkowo spełniał coś z tego to super:
- klimat fantasy (byle nie SW czy ST)
- mała zależność językowa albo wersja PL
- najchętniej rywalizacyjna gra, ale 1vsALL czy co-op też się przyjrzę
- cena do 200zł
- każdy gracz prowadzi swojego bohatera a nie całą armię figurek

Proszę nie polecać gier strategicznych / area control / etc jak np. Chaos, Blood Rage itp. Bardziej zależy mi na czymś lżejszym strategicznie np. Claustrophobia jest dobrym przykładem ale działa tylko na 2os., albo Eldritch Horror/Runebound ale są za długie ...
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1653
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: sirwei »

Jak na mój gust dobre ameri by poczuć klimat musi swoje trwać. Godzina to zwyczajnie za mało. Kiedyś był dungeoneer ale to już raczej przeżytek. Zresztą tam chyba nie było kostek.
Chyba jedyne opcje to gry 'scenariuszowe' tj Descent, Warhammer Quest, Conan, Pathfinder itd. Oczywiście mowa wtedy o pojedyńczym scenariuszu. Kolejna opcja to Warhammer shadespire ale to raczej czysta taktyka. A przytoczone przez ciebie EH i Runebound to kolosy czasowe. Pozostają ci karcianki pokroju 'Zapraszamy do podziemi' :)
Mimo wszystko życzę powodzenia w poszukiwaniach. Chętnie będę obserwować temat.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: xilk »

Skryty Planszoholik pisze:w który rozgrywka w pełnym składzie 4/5os. zamknie się w 60-75' + setup?[/b] Są w ogóle takie gry?
Nie ma takich gier, ponieważ sam przeczysz sobie. Chcesz rozgrywki godzinnej, ewentualnie półtoragodzinnej z przygodą? To się wyklucza, ponieważ najszybsza przygoda trwa raczej 2 godziny, a nawet więcej. Nawet przytoczone przez Ciebie Runebound zakłada 2-3 godziny gry.

Niestety, gry przygodowe z klimatem są jednak droższe, ponieważ zwykle do takich gier dodają figurki, a one kosztują i jednak musisz szukać gier w wydaniu polskim, jeśli chcesz grać płynnie, a barierą jest język angielski. Zresztą nawet bez figurek, gry przygodowe z fabułą zakładają albo sporą ilość scenariuszy, albo regrywalność, zatem cena takich gier jest odpowiednio wyższa.

Mogę jedynie doradzić, byś przyjrzał się dwóm tytułom:
- Roll Player - https://www.youtube.com/watch?v=GhH3qjDs5-s
- Kowale losu - https://www.youtube.com/watch?v=NqI46c_qroc

To jedyne gry z klimatem, które znam, a cena ich nie przekracza 200 zł. Najlepsza dla Ciebie moze by była Posiadłość Szaleństwa - edycja 2, ale to wydatek około 400 zł, ale naprawdę warto.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: romeck »

"Szybki ameritrash" to całkiem udany oksymoron. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: kwiatosz »

romeck pisze:"Szybki ameritrash" to całkiem udany oksymoron. :)
To nie oksymoron, to Nexus Ops :)

OPie: Nexus Ops to nie przygodowka, ale zdecydowanie Ameritrash, Taki Rts z nastawieniem na szybka wyrzynke wroga i zabezpieczenie surowcow. Ja polecam :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Quba40 »

Dungeons & Dragons Legend of Drizzt; Warhammer Quest Gra Karciana; Warhammer Quest Silver Tower - wszystkie to kooperacje, choć Legend of Drizzt ma kilka scenariuszy rywalizacyjnych. Każda trwa około 1,5-2h.
Z konfrontacyjnych (choć jest też tryb kooperacyjny) polecę Alien vs Predator: The Hunt Begins 2ed.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Gizmoo »

Skryty Planszoholik pisze: w który rozgrywka w pełnym składzie 4/5os. zamknie się w 60-75' + setup? Są w ogóle takie gry?

jakby dodatkowo spełniał coś z tego to super:
- klimat fantasy (byle nie SW czy ST)
- mała zależność językowa albo wersja PL
- najchętniej rywalizacyjna gra, ale 1vsALL czy co-op też się przyjrzę
- cena do 200zł
- każdy gracz prowadzi swojego bohatera a nie całą armię figurek
Jedyne co mi przychodzi do głowy to Masmorra. Spełnia absolutnie wszystkie warunki poza ceną. Najtaniej dostaniesz za 250.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Skryty Planszoholik »

dzięki za wszystkie odpowiedzi. Jestem świadomy że mam dość nietypowe wymagania ale na pewno się przyjrzę bliżej waszym propozycjom w najbliższych dniach.

Chyba ideałem byłoby Arcadia Quest ale podobno rozkręca się dopiero w trybie kampanii (a ja raczej będę grał rzadko) i swoje kosztuje :/

jak najbardziej akceptuje gry scenariuszowe (byle nie jednorazowe i rozwijające skrzydła dopiero w trybie kampanii). Warhammer Questa karcianego nawet miałem i był całkiem całkiem ale scenariusze szybko się znudziły, bo nie było tam nic poza ubijaniem tych samych potworów :/

Nexus Ops niestety niedostępne nigdzie, Masmorra wygląda jak strzał w 10 tylko dużo angielskiego i opinie niepowalające - muszę doczytać.

Kowale Losu i Roll Player to jednak zbyt "eurowate" gry w stosunku do tego co szukam.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Gizmoo »

Skryty Planszoholik pisze:Chyba ideałem byłoby Arcadia Quest ale podobno rozkręca się dopiero w trybie kampanii (a ja raczej będę grał rzadko) i swoje kosztuje :/
AQ tylko w trybie kampanii i nie jest to gra, z którą zmieścisz się w godzinę. Sam setup i zwinięcie to co najmniej pół godziny (zwykle więcej, nawet z organizerem).
Skryty Planszoholik pisze:Masmorra wygląda jak strzał w 10 tylko dużo angielskiego i opinie niepowalające - muszę doczytać.
Angielskiego tam prawie w ogóle nie ma. Ten, który jest na kartach, to raptem parę zdań. Jeżeli chodzi o opinie - to mi na początku nie podeszła, ale z każdą kolejną grą podoba mi się coraz bardziej. Tylko trzeba grać wyłącznie w tryb rywalizacyjny, bo co-op tutaj słabo działa (jest zdecydowanie za łatwo). Po zastosowaniu kilku houserulsów gra nabiera rumieńców. (trzeba sobie trochę utrudnień wprowadzić). To trochę taki Munchkin Quest - tylko o niebo lepszy. W tej kategorii trudno coś znaleźć. To znaczy przy założeniu Twoich wszystkich warunków. Bo na szybką, przyjemną rozgrywkę z przejrzystymi zasadami - to poleciłbym Legend of Drizzt. Ale raz - jest to kooperacja (tryb competetive wprawdzie jest, ale jest taki sobie), a dwa - dużo więcej tam tekstu po angielsku. I w adventurebooku i na kartach.
Nesmeer

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Nesmeer »

No to może XCOM (coop) - w pełnym składzie (4os) działa najlepiej, w godzinkę da się przegrać :P
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Skryty Planszoholik »

Gizmoo pisze:Tylko trzeba grać wyłącznie w tryb rywalizacyjny, bo co-op tutaj słabo działa (jest zdecydowanie za łatwo). Po zastosowaniu kilku houserulsów gra nabiera rumieńców. (trzeba sobie trochę utrudnień wprowadzić).
Gizmoo a mógłbyś napisać te house rule które u was działają? Może być na PM.
Nesmeer pisze:No to może XCOM (coop) - w pełnym składzie (4os) działa najlepiej, w godzinkę da się przegrać :P
nie do końca moje klimaty ale jak będę szukał typowo co-opa to przyjrzę się bliżej :)
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: adam_k27 »

Ameri na jedną godzinę(wraz z rozłożeniem), niezależne językowo i poniżej 200 zl? Czyli jak rozumiem szukasz euro ale z klimatem przygody ;)

Polecam:
Colt express
Forbidden desert
Megawojownicy
Diamenty

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Skryty Planszoholik »

adam_k27 pisze:Ameri na jedną godzinę(wraz z rozłożeniem), niezależne językowo i poniżej 200 zl? Czyli jak rozumiem szukasz euro ale z klimatem przygody ;)
oj nie, zdecydowanie nie szukam euro; niestety żadna z twoich propozycji do mnie nie trafia.

1. Krótki czas rozgrywki to dla mnie priorytet (i klimat fantasy).
2. Pozostałem warunki są mile widziane ale nie obowiązkowe.

Chętnie odpuściłbym trochę z tym wczuwaniem się w klimat (może być mało wcale fluffu, kart spotkań, przedmiotów, itp) - byle dostać przyjemną turlankę przygodówkę w klimacie fantasy gdzie chodzę swoją postacią po planszy/kaflach - tłókę potwory, robię questy, zdobywam XP, może trochę rozwijam postać i/albo zdobywam przedmioty. Żeby downtime był niewielki, mikroreguł mało a cała rozgrywka dynamiczna.

Generalnie chodzi mi o takie skondensowanego Runebounda :)

ps. ostatnio wpadł mi w oko Karak od Albi - ale to chyba jednak odrobinę zbyt dziecinne i ubogie. Ale właśnie o czymś takim mówię - nie musi być rozbudowane jak Eldritch czy Runebound - ale też niech nie będzie grą dla dzieci - taki poziom familijny (bgg 2.5) chętnie :)
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: c08mk »

Warhammer Karciany od FFG/Galakty choć może być trochę za długi.
Space Hulk Death Angel za to jest szybkim koopem na którego mechanice WHQuest częściowo bazuje.
Dungeonquest Smocze Lochy też szybkie ameri ale trzeba grać na dodatkowych opcjach z instrukcji bo na czysto bywa zbyt losowy.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Chaaber »

Całkiem pasuje Znak Starszych Bogów od FFG. Co prawda nie ma klimatu stricte heroic fantasy, a jest Cthullu. Ale za to, przemieszczasz się między misjami, lejesz "questy" przez rzucanie kostkami i zdobywasz itemy, zdolności, czary itd. Natomiast gra jest kooperacyjna, to może być deal breaker.
Kazuya.killer
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2020, 17:17
Has thanked: 1 time

Re: Szybkie ameri ?

Post autor: Kazuya.killer »

Kup
Dead men tell no tales
ODPOWIEDZ