Gry ociekające klimatem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Gry ociekające klimatem

Post autor: Ayaram »

Jestem graczem dla którego w planszówkach bardzo liczy się klimat (o ile nie najbardziej). Jak mam grać w przygodówkę i grając przeżywam ze swoim bohaterem przygodę - jest ok. A gdy tego klimatu nie czuję to odchodzę z dość negatywnymi odczuciami (nawet przy tych popularnych grach jak cyklady, czy ostatnio horror w arkham ). Nie wiem czy to dość częste zjawisko, czy jestem wyjątkiem, no ale... ;) Więc szukam takich gier - ociekających klimatem, które sprawiają, że się zapomina o Bożym świecie i czujemy się jak bohater, którym gramy.

Myślalem o:
-Zombicide - wygląda na idealne przedstawienie apokalipsy zombie, takie jak w filmach - armia zalewajająca ulicę, a pomimo naszych starań w wyeliminowaniu nieumarłych wszelkimi sposobami - truposzy ciągle przybywa, wygląda ok, ale trochę drogie i boje się, że dość szybko się nudzi?
-Robinson Crusoe - tu nie ukrywam, lecę na reckach, gdzie właściwie każda opinia potwierdza, że ta gra ma genialny klimat. Ale już nawet sam design gry wygląda naprawdę klimatycznie :)
-Metro2033 - nie ukrywam, że jestem fanem tego serii. Właśnie dzięki genialnemu klimatowi panującemu w książkach. A już sama mapa metra jako planszy wywołuje wspomnienia i od razu czuć ten klimat, w reckach też często się pojawia jako +, że utrzymuje klimat książki, więc brzmi ciekawie :) może ktoś potwierdzić? ang w kartach i instrukcji nie jest zbyt ciężki?

Czekam na komentarz odnośnie tych gier skupiających się właśnie zagadnienia klimatu i propozycje innych gier gdzie poczuliście klimat gry aż do bólu :mrgreen:
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Banan2 »

Ayaram pisze:Zombicide - wygląda na idealne przedstawienie apokalipsy zombie, takie jak w filmach - armia zalewajająca ulicę, a pomimo naszych starań w wyeliminowaniu nieumarłych wszelkimi sposobami - truposzy ciągle przybywa, wygląda ok, ale trochę drogie i boje się, że dość szybko się nudzi
To rzeczywiście droga gra, a nawet powiedziałbym bardzo droga. Gra jest w sumie prosta. Czy się nudzi? Do Zombicide 1 oprócz scenariuszy fabrycznych są scenariusze dodatkowe. I w sumie jest tego sporo. Do zakupu dodatków czy kolejnych sezonów nie namawiam, bo to droga impreza.
Ayaram pisze:Robinson Crusoe - tu nie ukrywam, lecę na reckach, gdzie właściwie każda opinia potwierdza, że ta gra ma genialny klimat. Ale już nawet sam design gry wygląda naprawdę klimatycznie :)
Bierz w ciemno. Zwłaszcza wydanie "Gra Roku".

Na Twoim miejscu spojrzałbym jeszcze na Descenta i Claustrophobię. Ja natomiast klimat do bólu odczuwałem np. w Mr Jacku w Nowym Jorku.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: galthran »

Robinson na pewno jest klimatyczny i jest to bardzo dobra gra. Do tego jest wymagająca, ma sporo scenariuszy i możliwość rozgrywki solowej. Raczej niewielka szansa, że się nie spodoba.

Od siebie dorzucę:

Battlestar Galactica - genialnie przeniesiony klimat z serialu: paranoja, nieufność, totalny permanentny kryzys - wsyztko tak jak to miało miejsce w serialowym pierwowzorem.

Gra o Tron - bardzo dobrze oddany klimat panujący w Westeros przy wszelkich potyczkach wojenno-politycznych w drodze po żelazny tron.

Wojna o Pierścień - niby wojenny duel, ale klimat tolkienowskiego arcydzieła wręcz wylewa się z planszy.

Middle-Earth Quest - tutaj podobnie, znów Tolkien, osobiście uważam, że klimatycznie paradoksalnie jest słabiej niż w Wojnie o Pierścień, ale na pewno go nie brakuje i mamy tutaj już do czynienia z przygodówką.

Horror w Arkham - klimat Lovecrafta, jednak dużo zależy od ekipy i prowadzenia gry. Można rozegrać ją bardzo mechanicznie, wówczas klimatu się nie poczuje, ale z drugiej strony jeśli podejdzie się do niej bardziej fabularnie, to klimat zagrożenia ze strony Przedwiecznego jest :)

Z obowiązku wspomnę też o StarCrafcie i World of WarCraft - klimat genialny w obu tytułach, ale gorzej z dostępnością.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Assaultmarine »

WOW szczerze mówiąc gratuluję postawy :) Tak trzymać, a co do pytania...

jeśli masz 4 osoby do gry - Battlestar Galactica + obejrzenie serialu ewentualnie 0 odcinka 3 serii - w 10 minut przedstawia fabułę podstawki + pegasusa :)

Chaos in the Old World - klimat wycieka z pudła świat warhammera

Shadowrift - kooperacyjny deckbuilder w klimacie fantasy - jedyny, w którym biorąc karty do talii czujesz się jakbyś rozwijał postać w papierowym RPG (my już grając mamy klasy postaci w zależności od kart:)

Thunderstone Advance - nieco podobnie jak wyżej ale kooperacja jest tylko jako opcja + nie ma już klimatu tworzenia bohatera ale KLIMAT jest :)

Among the stars (pośród gwiazd teraz jest wydanie PL, które poza tłumaczeniem ma fajne komponenty itp.) - draft z budowanie stacji kosmicznej i wg mnie klimat jest (pomieszczenia na stacji umieszcza się sensownie żeby punktować poza tym stacja się rozrasta takie "space opera making of")

Cash and guns/mall of horror - klimat klimat klimat i trochę gry - niestety niedostępne - KUPIĘ (w sierpniu ma być reprint cash and guns ale patrząc po tym co city of horror zrobiło z doskonałym mall of horror nie spodziewałbym się dobrej gry)

51 stan - karciane EURO z klimatem postapokaliptycznym i klimat jest nie tylko na pudełku czy w zapowiedziach etc.

Gry od Games workshop (Horus heresy, Space Hulk) - ale tylko jak wyjdzie jakaś nowa zawsze są limitowane i cena później dochodzi 1000 zł czasem - nie warto

Eminent Domain - kosmos, podbój planet, wynalazki doskonała gra jeśli lubisz klimaty kosmiczne

Jesli ktoś sprzedaje coś z kickstartera co nie ma niemieckiego tytułu albo nazwy geograficznej pewnie warto się przyjrzeć.

Jesli dasz dodatkowe info czego oczekujesz od samej gry mogę postarać się napisać więcej.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: SaszaPL »

Jeśli lubisz zombiaki to polecam spojrzeć na Dawn of the Zeds. Rozgrywka jednoosobowa, oglądałem filmiki z rozgrywki na BGG i wyglądały całkiem zachęcająco... np. mechanika okolicznych wiosek które "nie przejmują się specjalnie pierwszymi falami zombiaków traktując to jako incydenty, a później uciekają w popłochu" :)

Za kilka tygodni będę mógł dodać własne doświadczenia z rozgrywki.
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Assaultmarine »

SaszaPL pisze:Jeśli lubisz zombiaki to polecam spojrzeć na Dawn of the Zeds. Rozgrywka jednoosobowa, oglądałem filmiki z rozgrywki na BGG i wyglądały całkiem zachęcająco... np. mechanika okolicznych wiosek które "nie przejmują się specjalnie pierwszymi falami zombiaków traktując to jako incydenty, a później uciekają w popłochu" :)

Za kilka tygodni będę mógł dodać własne doświadczenia z rozgrywki.
HMM chyba muszę sprawdzić czy mam luźne pieniądze na hobby jeszcze przed urlopem

Wygląda całkiem obiecująco.

Nienawidzę was :) Tak czułem jak tylko zobaczyłem zapytanie - jeśli zainteresujesz się postem - kupisz jakąś grę
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Ayaram »

Banan2 pisze:To rzeczywiście droga gra, a nawet powiedziałbym bardzo droga. Gra jest w sumie prosta. Czy się nudzi? Do Zombicide 1 oprócz scenariuszy fabrycznych są scenariusze dodatkowe. I w sumie jest tego sporo. Do zakupu dodatków czy kolejnych sezonów nie namawiam, bo to droga impreza.
tzn? co rozumiesz przez "1 oprócz scenariuszy fabrycznych są scenariusze dodatkowe."? Do sezonu 2giego takich nie ma? Jak już to planowałem kupić s2 z dodatkowymi kafelkami z s1.
Banan2 pisze:Bierz w ciemno. Zwłaszcza wydanie "Gra Roku".
A czym się różni wydanie gra roku od 1wszej edycji?
galthran pisze:Horror w Arkham - klimat Lovecrafta, jednak dużo zależy od ekipy i prowadzenia gry
No może to wina podejścia ekipy przy mojej ostatniej grze, może przez to, że nie znam twórczości Lovecrafa, no ale jednak w arkham grało mi się poprosto jak w każdą inną planszówkę, jakiegoś super klimatu nie czułem właśnie :/
Assaultmarine pisze:WOW szczerze mówiąc gratuluję postawy
tzn? jakiej postawy? :D
Assaultmarine pisze:Jesli dasz dodatkowe info czego oczekujesz od samej gry mogę postarać się napisać więcej.
generalnie przede wszystkim klimatu i różnorodności (nie wszystko w klimatach fantasy itd), najlepiej gry na 3-4 graczy, jako, że jestem stosunkowo niedzielnym graczem to fajnie jakby była niska bariera wejścia + nie przesadzony czas trwania rozgrywki (max 2,5h), o sporej regrywalności ;)

no i tak patrze to generalnie polecacie produkty na podstawie filmów/powieści które działają na zasadzie "poczuj się jak w tamtej historii" :)
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Assaultmarine »

Postawy "klimat w grze jest ważny" - nie uwierzyłbyś jak mało ludzi to interesuje :)

Po uściśleniu czego oczekujesz - odrzuć te z klimatem fantasy (oprócz Chaosa) + battlestara z listy propozycji.

Tannhauser, Earth reborn i inne pseudobitewniaki mogą Ci się spodobać.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: mig »

O Metro2033 dość krytycznie wypowiadali się chłopaki z Gradania
http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/03/ ... etro-2033/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Banan2 »

Ayaram pisze:
Banan2 pisze:To rzeczywiście droga gra, a nawet powiedziałbym bardzo droga. Gra jest w sumie prosta. Czy się nudzi? Do Zombicide 1 oprócz scenariuszy fabrycznych są scenariusze dodatkowe. I w sumie jest tego sporo. Do zakupu dodatków czy kolejnych sezonów nie namawiam, bo to droga impreza.
tzn? co rozumiesz przez "1 oprócz scenariuszy fabrycznych są scenariusze dodatkowe."? Do sezonu 2giego takich nie ma? Jak już to planowałem kupić s2 z dodatkowymi kafelkami z s1.
Według strony polskiego wydawcy dodatkowe są tylko do sezonu 1 Czy jest coś do sezonu 2. to nie wiem, bo po zakupie 1. sezonu zostałem skutecznie odstraszony ceną.
Ayaram pisze:
Banan2 pisze:Bierz w ciemno. Zwłaszcza wydanie "Gra Roku".
A czym się różni wydanie gra roku od 1wszej edycji?
Poprawiona instrukcja, karta pomocy, drewniane znaczniki, dodatkowy scenariusz i coś tam jeszcze. To wydanie jest aktualnie w sklepach.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: sirafin »

Fabularyzacja w planszówkach zwykle wymaga od graczy odrobiny fantazji i dodatkowego wysiłku, który nie ma nic wspólnego z zasadami w instrukcji, więc nie w każdym gronie się sprawdzi ;) Oczywiście gracze muszą lubić dany klimat, by się w niego wkręcić i są gry, w których utrzymanie tej otoczki jest trudniejsze.

Arkham Horror: Sprzyja budowaniu nastroju dzięki wizualnie świetnie wykonanym elementom i zatrzęsieniu opisów fabularnych. Niestety utrudnia tworzenie opowieści przez pełną wyjątków, "męczącą" mechanikę i chaotyczność pojawiających się wątków utrudniająca spójną narrację i komentowanie wydarzeń (np. przedwieczny stale nęka miasto lodowatym wiatrem, ale podziwiamy motyle w parku, a chwilę później pojawia burza piaskowa). Da się wyciągnąć z tego sporo klimatu, ale wymaga dobrej woli i trzeba się trochę nagimnastykować. Dużo lepiej w tych klimatach wypada Eldritch Horror, gdzie pilnowanie mechaniki nie zżera graczom tyle czasu, w opisach mamy konsekwentne trzymanie się jakiegoś głównego wątku fabularnego (każdy Przedwieczny wprowadza własną talię unikatowych spotkań), a ogólne wydarzenia dzieją się w różnych częściach świata, więc ich zróżnicowanie nie jest czymś, co razi. Jeszcze inną alternatywą jest Posiadłość Szaleństwa, ale to już ewidentnie zabawa dla rasowych plaszo-roleplayowców, tam wczuwanie się w postać, opisywanie własnymi słowami co się dzieje to integralna część rozgrywki.

Battlestar Galactica: Świetny wybór dla kogoś, kto lubi klimaty konspiracji, spisków, paranoi i zdrady. Jeśli dodatkowo lubi SF i obejrzy serial to tym bardziej zwiększy frajdę z rozgrywki, dorzucając nawiązania i komentarze powiązane z filmową fabułą. Minus jest taki, że gra rozwija skrzydła dopiero przy 5 graczach (wtedy jest potencjalnie 2 zdrajców) i wymaga graczy aktywnych, takich, którzy nie dają się zdominować i lubią dyskutować.

DOOM: Jeśli szukamy klimatu survival w stylu Obcego (kojarzę jeszcze Level 7: Omega Protocol, ale niestety nie miałem okazji osobiście wypróbować). Mechanicznie tytuł nie jest cudowanie zbalansowany i wymaga wyczucia od "mistrza gry", ale pod względem fabularnym świetnie oddaje desperacje i poczucie śmiertelnego zagrożenia odczuwanego przez grupkę marines przemierzającą korytarze kosmicznej bazy.

Robinson: Tu pewnie zamieszam, bo o ile uważam Robinsona za ciekawego mechanicznie, za solidny kawał kooperacyjnej ekonomiczno-optymalizacyjnej łamigłówki w ładnej oprawie, to pod względem otoczki fabularnej szału we mnie nie wzbudził. Chętnie siadam do tego tytułu, rzucamy nawet ze współgraczami fabularne komentarze do kart w trakcie rozgrywki, ale nie czuję w tym ani adrenaliny ani dynamizmu, który jest charakterystyczny dla gier przygodowych.

Mage Knight: Niby strategia, niby spokojne tempo rozgrywki i sporo kombinowania, ale klimatem fantasy wprost ocieka. Po rozłożeniu elementów praktycznie słyszę w głowie motywy muzyczne z wszelkich Baldursów, czy Hirołsów ;)


A na koniec dorzucę tytuł, na który sam ostrzę sobie zęby i który ma wyjść po polsku :)
http://boardgamegeek.com/video/48974/de ... ead-winter
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: lb_lb »

Ja zamiast mage knight polecalbym descenta. Klimat z gierki ocieka ba stol i ze stolu kapie na podloge fafluniac Ci kapcie.
Bardzo ciekwy jest motyw podzialu scenariusza na 2 czesci, gdzie wynik pierwszej czesci scrnariusza ma wplyw na druga.

Druga propozycja to niepozprnie klimatyczny 1944 wyscig do renu. Naprawde dobra gra.

Gra o tron - ma super klimacik:) ale tutaj zalezy to od tego jak sie wczuwaja w ksiazke gracze.
Spartacus jest bardzo klimatyczny, ale gierk sie moze ciagnac jak imperium Rzymskie- wieki.

Eclipse jest tez niezly! Mi sie w niego gralo jak w gre o tron z dodatkowymi aspektami.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 118 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Koshiash »

Do wyliczanki dorzucę prostą i małą grę, z której klimat wręcz się wylewa: Space Hulk: Anioł śmierci. Oddział Space Marines, mrowie genokradów i misja do wykonania.

Zombicide lubię i polecam, przy czym w tej grze liczy się wyłącznie klimat. Zasady są banalne, rzuty kostką losowe i nie ma czego optymalizować - koszmar dla eurograczy :lol:.

W Robinsona zagrałem i się rozczarowałem. To zwykłe euro i tylko w porównaniu z innymi grami tego typu może być uznawany za klimatyczny.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: sqb1978 »

Robinsona, Mage Knighta, Eldritch Horror, Grę o Tron uwielbiam.

Dorzucę swoje uzupełnienie:

Wojna o Pierścień - epicki klimat, trochę losowości, sporo strategii. Czekam na grę w tym stylu na więcej niż 2 osoby.

Kupcy i Korsarze - sporo zasad, przez co pierwsze gry mogą się okazać przydługie, ale jak już się gracze wdrożą, to dla miłośników morskich przygód świetna zabawa.

Firefly - z każdą grą podoba mi się coraz bardziej. Klimat westernu s-f, rozbudowa statku i załogi, misje i najlepsza waluta z wszystkich gier. Dla fanów serialu konieczność.

Dracula - momentami miałem skojarzenia z Eldritch horror, tylko przeciwnik jest żywy. Klimat ucieczki, pogoni i polowania bardzo wciąga.

Ostatnio poznałem Anioła Śmierci i jestem zachwycony. Krótko i intensywnie. Następny będzie jakiś taktyczny korytarzer z kaflami. Pozostaje kwestia co wybrać. Myślałem o Gears of War / Earth Reborn / Claustrophobia.
Awatar użytkownika
Grzdyll
Posty: 813
Rejestracja: 14 lip 2013, 22:06
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 74 times
Been thanked: 296 times
Kontakt:

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Grzdyll »

No cóż dziwne że nikt nie wspomniał w wątku o takim tytule o Listach z Whitechapel - nie znam może dużo gier ale dla mnie to nr 1 jeśli chodzi o klimat i to ten budowany nie przez plastikowe figurki czy kolorowe grafiki ale przez wspaniale klimatycznie zbudowaną mechanikę dającą odczucie pościgu za brutalnym mordercą gdzie niezależnie od strony odpowiedni nastrój sam się buduje... Oczywiście w takich grach dużo zależy od współgraczy ale polecam spróbować :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: rattkin »

Ach ten przewrotny humor :)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: romeck »

rattkin pisze:Ach ten przewrotny humor :)
Jak na bota, to i tak nieźle. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: shivetay »

Ja tu dodam tylko Posiadłość szaleństwa :)

Podobnie jak w Arkham Horror. Masa tekstów, opisów. Do tego zagadka :D
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Dellas »

Zaproponuję jeszcze Claustrophobię. Jest to szybka gra (do 1h), w której łatwo wczuć się w rolę Inkwizytora dowodzącego skazańcami i biegającego po lochach i jaskiniach. Jej jedyny mankament (choć nie dla mnie) to, że jest to dla dwojga.
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: balif »

Jeżeli zdecydujesz sie na zombiside to bierz s1 mi sie w niego duzo fajniej grało. W s2 scenariusze sa gorsze a czerwone zombi tez nie żądzą.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Ayaram »

Póki co robinson zamówiony, zweryfikujemy wszystkie mity ; )

Z waszych propozycji póki co najlepiej chyba wygląda posiadłość szaleństwa, tylko po recenzjach wygląda trochę "jednorazowo" tzn. że jara tylko raz :/ a ciupkę droga, żeby po miechu na półce leżała.

Claustrophobia też brzmi super, ale chyba się wstrzymam póki co z pozycjami tylko dla 2 osób, przybędzie trochę gier to zobaczymy ;)
balif pisze:Jeżeli zdecydujesz sie na zombiside to bierz s1 mi sie w niego duzo fajniej grało. W s2 scenariusze sa gorsze a czerwone zombi tez nie żądzą.
kolejna już osoba mówi, że s1>s2... szczerze mówiąc myślałem głównie o s2 przede wszystkim dla zasady - umierasz, wracasz jako zombiak. Gra wygląda fajnie dla "zielonych" osób, a zasada że 2 ranki i możemy iść na kawkę trochę chyba jednak boli...
WilliePionek
Posty: 35
Rejestracja: 11 gru 2013, 22:44

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: WilliePionek »

+1 dla Robinsona
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: veljarek »

+1 dla robinsona
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: SeeM »

sirafin pisze:Jestem graczem dla którego w planszówkach bardzo liczy się klimat (o ile nie najbardziej). Jak mam grać w przygodówkę i grając przeżywam ze swoim bohaterem przygodę - jest ok. A gdy tego klimatu nie czuję to odchodzę z dość negatywnymi odczuciami (nawet przy tych popularnych grach jak cyklady, czy ostatnio horror w arkham ). Nie wiem czy to dość częste zjawisko, czy jestem wyjątkiem, no ale... ;) Więc szukam takich gier - ociekających klimatem, które sprawiają, że się zapomina o Bożym świecie i czujemy się jak bohater, którym gramy.
sirafin pisze:Robinson: Tu pewnie zamieszam, bo o ile uważam Robinsona za ciekawego mechanicznie, za solidny kawał kooperacyjnej ekonomiczno-optymalizacyjnej łamigłówki w ładnej oprawie, to pod względem otoczki fabularnej szału we mnie nie wzbudził. Chętnie siadam do tego tytułu, rzucamy nawet ze współgraczami fabularne komentarze do kart w trakcie rozgrywki, ale nie czuję w tym ani adrenaliny ani dynamizmu, który jest charakterystyczny dla gier przygodowych.
No, dla generalnie planszówkowicza Robinson na pewno będzie klimatyczny. To ten sam poziom klimatu co Stronghold, tylko mechanicznie ciekawszy. No i stanowczo nie jest to gra bohaterska, a chciałeś bohaterską.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1525
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 558 times

Re: Gry ociekające klimatem

Post autor: Ayaram »

SeeM pisze:No i stanowczo nie jest to gra bohaterska, a chciałeś bohaterską.
chyba się nie zrozumieliśmy :) pisząc "bohater" miałem na myśli postać (czy cokolwiek innego) którą kierujemy, niekonieczne herosa :wink: Może to być zarówno krasnolud z 3 metrowym toporem jak i zwykły chłop, bylebym czuł że tym chłopem zbieram marchewki dlatego by dać zwierzakom do jedzenia, żeby samemu mieć co zjeść, żeby sprzedać z zyskiem itd, a nie że dobieram kartę marchewka która mi daje dodatkową rundę ;)

Robinson już leży u mnie, próbowałem się trochę pobawić i tak, te smaczki typu jest zimno więc palimy więcej drewna w nocy, taaak zdecydowanie to czuje :mrgreen:
ODPOWIEDZ