Nie kupię Mage Knight

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Nie kupię Mage Knight

Post autor: akahoshi »

Tytuł trochę przewrotny, ale zaraz wyjaśnię co i jak.

W przyszłym miesiącu będę dysponował pewną ilością "zbędnej" kasy. Dokładniej mówiąc ok. 200 zł.
Chciałem za nią kupić jakichś dobry i żywotny tytuł. Zastanawiałem się właśnie nad tytułowym Mage Knight, ale praktycznie nie ma szans aby ten tytuł uchował się gdzieś w sklepie do 10.09 (wypłata).
W związku z tym mam do Was prośbę o podrzucenie jakiejś ciekawej pozycji. Poniżej nakreślę moje kryteria.

Posiadam Robinsona i bardzo mi się on podoba. Lubię go za scenariusze, oraz ilość kart, które powodują iż nawet 100 raz grając w ten sam scenariusz nie będzie on taki sam (losowość mile widziana).
W swojej kolekcji mam również Runebound'a (powoli zaczyna się nudzić). W tej grze z kolei podoba mi się system zwiedzania świata, ale brakuje mi bardzie zróżnicowanych misji, zadań. Szkoda, że w taliach przygód są tylko potwory do zabicia (no dobra, raz na jakichś czas pojawia się wydarzenie wpływające na całą krainę, ale to zdecydowanie za mało - już w Talismanie takich wydarzeń jest dużo więcej). Fabuła również nie jest oszałamiająca, no i w zasadzie tylko jeden scenariusz.
Mam jeszcze Slavikę (żonie się bardzo podoba, dla mnie jest ok), Ankh-Morpork (bardzo fajna gra, moja pierwsza "poważna" planszówka), Władca Areny (czasem lubię żonę poczęstować zatrutym toporem na arenie :wink: ).
Zakupione mam również Belfort'a i Teomachie (ta pierwsza przyjdzie w przyszłym tygodniu, druga dopiero w listopadzie -> wspieram.to)

Moja połowica dużo rzadziej ma ochotę na grę niż ja, więc szukam gry od 1 gracza wzwyż (czasem brat lub/i kuzyn wpadnie to w coś zagramy).
Klimat: zombi, fantasy, trochę mniej s-f, właściwie obojętny.
Język: PL.
Atutem byłaby również plansza budowana z kafli/modułów.

Moje typy:
-Mage Knight (jak pisałem wyżej - praktycznie niedostępny)
-Legendy Krainy Andor (ponoć mała regrywalność po ograniu wszystkich scenariuszy - a fanowskich w PL też nie znalazłem)
-Eldrich Horror (napisałem tytuł tutaj, ale proszę go nie brać pod uwagę - zaraz po dodruku i tak będzie kupiony :D )
-Zombicide (niestety cena dla mnie nie do przeskoczenia)
-Descent (na ta grę równie mocno się napaliłem co na Mage Knight, niestety podstawka jest od 2 graczy wzwyż)
-Martwa Zima (j/w)
-DungeonQuest (opinie mocno skrajne)
-Magia i Myszy (tutaj z kolei dużo naczytałem się opinii, że to suchar - cokolwiek to znaczy w przypadku gry planszowej)
-Claustrophobia (dostępna właściwie tylko z drugiej ręki)
-Władca Pierścienie LCG (nie mam pojęcia, czy karcianka mi podejdzie)

To chyba tyle.
Ech, ależ się rozpisałem...
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: kwiatosz »

W sklepach masz określony czas na dokonanie przelewu, więc możesz zamówić i płacić na przykład tydzień później.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: rastula »

Jesli angielski jest to legendary encounters aliens bądź predator bym rozwazyl


Na olx allegro duże dodatki do runebounda w dobrej cenie można wyrwać

Dawn od the zeds też dobre ale to juz import i chyba trochę drożej, chociaż teraz na ks była 3ed wiecr druga może staniec...
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: Błysk »

Jeden ze sklepów sprowadził Mage Knight, więc pewnie będzie dostępny. Tylko cena tak zaporowa, że nie wiem czy znajdą się aż tacy maniacy ;)

Z gier, które wymieniłeś grałem tylko w Dead Winter- to rozgrywka zupełnie inna niż w MK. Zdecydowanie prostsza, czym więcej osób tym lepiej, może występować syndrom lidera. Ogólnie wydaje mi się, ze w mniej niż 4 to nie ma co do tej gry siadać, ale ma klimat i motyw zdrajcy jest nieźle zrobiony.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: Nadis »

Ja bym zaczekała do następnego miesiąca i kupiła Zombicide. Grałam i w Zombicide i w Martwą Zimę - dla mnie MZ wypada znacznie słabiej.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: mat_eyo »

W większości sklepów jak złożysz zamówienie i napiszesz maila, że opłacisz po 10tym nie powinno być problemów
zielony
Posty: 37
Rejestracja: 22 maja 2015, 16:18
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: zielony »

Ghost Stories, panie.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: c08mk »

Spytaj sklepu czy możesz zamówić Mage Knighta i zapłacić z opóźnieniem (z wysyłką po zapłacie). Ewentualnie poszukaj tutaj na forum używki. Gry najczęściej są w stanie dobrym/bardzo dobrym. Zawsze możesz poprosić żeby sprzedający obfocił wszystko co się da.

Z tytułów które podałeś Eldrith Horror myślę że warto ale ... przygotuj się na dokupienie dodatków. Kart z podstawki niby jest cała masa ale po 2-3 grach już zaczyna się je pamiętać. Dodatki wprowadzają większą różnorodność.
Dungeonquesta jestem fanem więc tylko mogę polecić ale jeżeli nie lubisz dużej losowości to nie jest gra dla Ciebie. Ewentualnie losowość można trochę zmniejszyć dzięki zasadom opcjonalnym. W każdym razie jest raczej gra pod fabułę niż pod główkowanie. Taki antyrobinson, są kafle, są karty, są kostki, są postacie ale Robinson to jest główkowanie i ruch, a w Dungeonquest jest ruch i (losowa) fabuła. To czego nie ma Robinson to figurki, dodają klimatu zwłaszcza po pomalowaniu.
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: Fegat »

D&D, wariant solo jest spoko: http://przystole.znadplanszy.pl/2015/07 ... orecenzja/
Co-op. Fantasy. System D&D.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: akahoshi »

Ponownie zaglądnałem do instrukcji Mage Knight'a. Teraz zauważyłem, że w zasadzie jest tylko jeden scenariusz dla jednego gracza. Czy mi to wystarczy...?
rastula pisze:Jesli angielski jest to legendary encounters aliens bądź predator bym rozwazyl
Dawn od the zeds też dobre ale to juz import i chyba trochę drożej, chociaż teraz na ks była 3ed wiecr druga może staniec...
Niestety, bariera językowa.
Nadis pisze:Ja bym zaczekała do następnego miesiąca i kupiła Zombicide. Grałam i w Zombicide i w Martwą Zimę - dla mnie MZ wypada znacznie słabiej.
To ciekaaw opcja. Tylko ta cena... 305 PLN w najtańszym sklepie. Muszę się z tym przespać...
Tak z ciekawośći: jedynka, czy dwójka? I czym się od siebie różnią?
zielony pisze:Ghost Stories, panie.
Jakoś nie czuję tego klimatu.
Fegat pisze:D&D, wariant solo jest spoko: http://przystole.znadplanszy.pl/2015/07 ... orecenzja/
Co-op. Fantasy. System D&D.
Rzeczywiście spoko.
Szkoda, że jest tylko wersja ENG.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1534
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 565 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: Ayaram »

Niby jeden, ale i inne można zaadaptować do gry solo jak i jest pełno nieoficjalnych. A jeden i tak się szybko nie znudzi.

Magia i Myszy sucharem? :shock: ale regrywalność ma prawie, że zerową więc chyba odpada...

Z wymagań chyba faktycznie D&D najbardziej odpowiada.
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: woytas »

akahoshi pisze:Ponownie zaglądnałem do instrukcji Mage Knight'a. Teraz zauważyłem, że w zasadzie jest tylko jeden scenariusz dla jednego gracza. Czy mi to wystarczy...?
Wystarczy i to na dłuuugo. W tym właśnie tkwi siła Mage Knighta, że po skończeniu gry masz ochotę zagrać znowu i znowu i znowu...ta gra po prostu się nie nudzi.
Na BGG znajdziesz fanowskie scenariusze do gry solo, równie dobre.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: c08mk »

akahoshi pisze:Ponownie zaglądnałem do instrukcji Mage Knight'a. Teraz zauważyłem, że w zasadzie jest tylko jeden scenariusz dla jednego gracza. Czy mi to wystarczy...?
Scenariusz startowy też jest dla jednego gracza. Dodatkowo w instrukcji jest napisane, że każdy z pozostałych scenariuszy można zaadoptować do gry jednoosobowej używając tych zasad co w standardowym scenariuszu jednoosobowym.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: akahoshi »

Ok, padło na Mage Knight (jak się uda kupić).
Wielkie dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że żonie też podejdzie (choć zawsze narzeka na dłużącą się turę gracza przed nią).

Ostatnie pytanie.
Co byście polecili w drugiej kolejności?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: Nadis »

akahoshi pisze:
Nadis pisze:Ja bym zaczekała do następnego miesiąca i kupiła Zombicide. Grałam i w Zombicide i w Martwą Zimę - dla mnie MZ wypada znacznie słabiej.
To ciekaaw opcja. Tylko ta cena... 305 PLN w najtańszym sklepie. Muszę się z tym przespać...
Tak z ciekawośći: jedynka, czy dwójka? I czym się od siebie różnią?
Lepiej podobno zacząć od pierwszego sezonu. Czym się dokładnie różnią - nie wiem, bo od początku graliśmy z pierwszym, drugim sezonem i Toxic City Mall.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: ixi24 »

@akahoshi I jak tam kolego udało się jeszcze wyhaczyć Mage Knighta? Ja też patrząc jak ostatnie egzemplarze znikają z półek musiałem zamówić swój egzemplarz już teraz. Udało się w ostatniej chwili zdobyć nówkę za dwie stówki, a tobie jak poszło ? :)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: akahoshi »

Mnie się udało zaklepać nówkę za 220.
Jak tylko dostanę wypłatę (standardowo 10ty dzień miesiąca), robię wpłatę i czekam na paczuszkę.

Do Ciebie już przesyłka dotarła, czy jeszcze oczekujesz?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: ixi24 »

Ja już mam tydzień swój egzemplarz. Pół sierpnia się zastanawiałem czy brać. W końcu trafiła się oferta 190 + 15 kurier, więc od razu wziąłem na zapas, żeby potem nie żałować, że już nie ma, albo jest w cenie ok 300 zł ;) Bylo warto się poświecić! Gra jest fenomenalna, a ilość komponentów moim zdaniem powala ;) Zresztą pisałem o tym 1.09 na temacie ogólnym jak paczka do mnie dotarła http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... start=1575 ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Nie kupię Mage Knight

Post autor: c08mk »

Rebel ma w uszkodzonych 9 szt. za 220 zł minus rabaty to koło 200 zł (+/-5).
ODPOWIEDZ