ASHES - warto?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Brodmen
Posty: 26
Rejestracja: 20 kwie 2016, 13:40

ASHES - warto?

Post autor: Brodmen »

Witam,
myślę nad zakupem gry A.S.H.E.S jednak zacząłem zastanawiać się czy warto?

Jeśli tak - to gdzie kupić??
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: ASHES - warto?

Post autor: tomasch »

Jeden powie tak, drugi nie. Na forum jest wątek z ashes, poczytaj czy Ci odpowiada, obejrzyj że dwie recenzję, ewentualnie zadaj konkretne pytanie.
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: ASHES - warto?

Post autor: CrossSleet »

Mnie się wizualnie podoba, a mojej żonie nie - niby za białe karty ;) Każdemu nie dogodzisz.
Osobiście uważam, że zawsze w takiej sytuacji warto po prostu spróbować - wiadomo, że zdania zawsze będą podzielone.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: ASHES - warto?

Post autor: misioooo »

Mi się wizualnie mega podoba. Zagralem i... Ble, nie podoba mi się mechanicznie nic a nic.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2446
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 271 times

ASHES - warto?

Post autor: Markus »

Mechanicznie przekombinowane zarządzanie zasobami. Ten pomysł z kostkami to "kulą w płot". Zamiast skupiać się na decyzyjności w kartach to grzebiemy w kostkach. Przerost formy nad treścią.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: ASHES - warto?

Post autor: Darboh »

A mnie właśnie mechanicznie - kostkowo bardzo siadła. Elegancko i płynnie chodzi, kości świetnie urozmaicają mechanikę.
Jedyne zastrzeżenie to miałem miejscami do klimatu (motylowróżki itp) i do tego że musi tak bardzo przypominać MtG. Więcej oryginalności i byłby cud, miód.
Z żalem sprzedałem (padawanom średnio siadła - ten klimat ich odrzucił).
ODPOWIEDZ