Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Ashall »

Witam, szukam jakiejś długiej i zaawansowanej gry z klimatem dla dwóch osób. Myślę przede wszystkim o Wojnie o Pierścień i SW Rebelia, ale może polecicie coś jeszcze? Z tych wymienionych przeze mnie to z jednej strony lubię klimat fantasy i samego LotRa, ale martwi mnie trochę słabo napisana instrukcja i pewna "archaiczność" zasad, jednak Rebelia to gra całkiem nowa i chyba nowocześniejsza?
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Elisek »

Głównie gram z drugą połówką, więc polece długie tytuły:

- Robinson Crusoe
- Pandemia Legacy
- Terraformacja Marsa (nie grałem, ale planuje kiedyś gdy w końcu coś sprzedam)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Deem »

Zasady Wojny o Pierścień są bardziej skomplikowane niż Rebelii, ale absolutnie nie są archaiczne. Z tych dwóch gier, Rebelia wydała nam się rozczarowująco uproszczona i znalazła nowego właściciela, a WoP dzielnie wraca na stół.

Inne dłuższe i klimatyczne tytuły, które dobrze u nas chodzą na dwoje:
- Space Hulk
- Blood Bowl (figurkowy od GW)
- Zimna Wojna
- karciany Pathfinder (zaczęliśmy od Mummy's Mask i po porównaniu do poprzednich części, to był dobry wybór)
- The Others
- Legendary Encounters - Alien i Predator (przy czym tu raczej kilka partii z rzędu, podobnie jak w Pathfindera)
- Pax Renaissance (koniecznie z talią złożoną jak dla 3 graczy, żeby wydłużyć rozgrywkę)
- Cywilizacja: Poprzez Wieki (jedni czują klimat, inni nie - dla nas jest bardzo klimatyczna)
- Pan Lodowego Ogrodu (zwłaszcza jeśli czytaliście książkę)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: pegzi »

Ja zawsze i wszędzie będę polecał Terraformację Marsa.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: misioooo »

Deem pisze: - Blood Bowl (figurkowy od GW)
Mi się bardziej Guildball podoba. W BloodBowlu wqrza mnie to, że jak jedna mała akcyjka nie wyjdzie - to koniec mojej całej kolejki.
Może właśnie Guildball zatem? Starter zatytułowany Guildball Kickoff! zawiera wszystko co niezbędne do grania we dwie osoby. Nic nie trzeba dokupywać. Dodatkowo wydawca udostępnia za darmo wszystkie karty postaci, książki, papierowe "standee" do grania gotowe do druku etc. Więc można spróbować minimalnym kosztem wydrukowania kilku(nastu) stron. O tutaj: http://steamforged.com/resources/
Potrzebna instrukcja, karty postaci wybranych gildii i "paper dolls and templates".
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Olgierdd »

Jeżeli klimat Władcy Pierścieni ci odpowiada, to rzuć okiem na Bitwę Pięciu Armii
misioooo pisze:Mi się bardziej Guildball podoba. W BloodBowlu wqrza mnie to, że jak jedna mała akcyjka nie wyjdzie - to koniec mojej całej kolejki.
To graj tak, by ryzykowne akcje wykonywać pod koniec swojej tury ;)
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: glocked »

Zdecydowanie Robinson,

Gra jest klimatyczna - wydarzenia zawsze wracają np. znajdujesz spróchniałe drewno dostajesz +1 do dachu a później dach się może zawalić. To wy decydujecie czy bierzecie bonus i ryzyko czy odpuszczacie.

Po za tym to gra na długie godziny, niestety nie da się w to grać raz na rok, bo zasady są dość ciężkie. Trzeba przejść kilka rozgrywek żeby szło pięknie fajnie i przyjemnie :)
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Ashall »

Dzięki za propozycje, zainteresuje się kilkoma na pewno. Generalnie rozglądam się za grami tylko na dwóch, bo takie w które można tez grać w 3-4 w miarę znam. No i najlepiej w polskiej wersji, ew. niezależne językowo. Space Hulk wyglada ciekawie, tylko jest trochę trudno dostępny.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Chaaber »

+1 Bitwa pięciu armii, SW Rebelia.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: raj »

Bierz Rebelię

Wysłane z mojego tolino tab 8 przy użyciu Tapatalka
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
deco200
Posty: 68
Rejestracja: 30 kwie 2017, 23:12
Has thanked: 23 times
Been thanked: 11 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: deco200 »

Jesli szukasz gry typowo dla dwoch osob i nie przeszkadza Ci to, ze klimat nie bedzie zwiazany z fantastyka to wedlug mnie zdecydowanie najlepsza opcja jest Zimna Wojna.

Gra ocieka klimatem rozgrywki politycznej na najwyzszym szczeblu, a karty w Zimnej wojnie to jedne z najbardziej klimatycznych jakie kiedykolwiek widzialem. Do tego gra jest mega rozbudowana, zdecydowanie dla zaawansowanych graczy, no i tak jak chciales, dluga (rozgrywka potrafi spokojnie przekroczyc 3 godziny) i wymaga naprawde sporej ilosci kombinowania i mozdzenia.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Leszy2 »

Jak najbardziej polecam Wojnę o Pierścień. Instrukcja nie jest znowu taka słaba, ma wady ale ogólnie trzyma poziom. Trudność polega na tym, że jest bardzo obszerna, i to jest wyzwanie.
Jeśli lubisz LotRa to polecam małą, ale bardzo klimatyczną gierkę (choć to euro) Władca Pierścieni: Konfrontacja.
/ aaa sorry, miała być długa i zaawansowana /
to z innych tematów, klimatyczna jest Stawka większa niż życie i wspomniana wcześniej Zimna Wojna.
Przypomnę też, że szykuje się wydanie polskiej edycji Mage Wars.
Awatar użytkownika
kenigis
Posty: 148
Rejestracja: 24 maja 2017, 07:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: kenigis »

Dziwne, że nikt nie polecił summoners wars
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Deem »

kenigis pisze:Dziwne, że nikt nie polecił summoners wars
Zapewne dlatego, że nie jest ani długa ani zaawansowana.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Ashall
Posty: 124
Rejestracja: 29 sty 2013, 21:16
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Ashall »

Więc wracamy chyba do punktu wyjścia:) WoP i SW:R. Chyba jednak wybiorę tę pierwszą, z tego co czytałem lepiej wypada pod względem klimatu i "epickości", nawet jeśli zasady są trochę trudniejsze do ogarnięcia. Jak wygląda regrywalność obu gier?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: raj »

Lol, w najlepszym na WoP razie pod względem klimatu i epickości wychodzą na równo, za to zasady są dużo trudniejsze do ogarnięcia, zarówno z uwagi na objętość jak i słabe przygotowanie.

Ogólnie to jest SW:R, później WoP, później długa przerwa a później reszta propozycji z tego wątku. :)
WoP wyprzedza SWR tylko jeżeli wolisz klimaty tolkienowskie od gwiezdnowojennych.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: Deem »

raj pisze: WoP wyprzedza SWR tylko jeżeli wolisz klimaty tolkienowskie od gwiezdnowojennych.
Oj nie tylko. Tak naprawdę to zależy czy szuka się gry prostszej czy bardziej mięsistej. Rebelia ma stosunkowo niższy próg wejścia, ale przez to może dawać mniejsze poczucie satysfakcji i mimo wszystko epickości (w moim przypadku tak było).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
krzysztof610
Posty: 18
Rejestracja: 16 kwie 2015, 03:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Rozbudowana i klimatyczna gra dla dwóch osób?

Post autor: krzysztof610 »

Klimat star wars to reblia jednakże nie było dane mi grać. W WoP tez nie gralem ale Bitwa pięciu Armii jak najbardziej na plus:) trochę mniejszy WoP.

Po zmęczeniu Bitwy Pięciu Armii będę planował zakup star wars rebelii ze względu na klimat i zauroczenie do star wars imperium atakuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ