Gra dla 2 z negatywna interakcją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Maxm
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2017, 09:09

Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Maxm »

WItam

Szukam gry która idealnie sprawdza się dla dwóch osób (nie musi posiadać trybu dla większej ilości). Chodzi mi o gre która trwałaby tak do 2 godzin była regrywalna tak żeby można było się wciągnąć i kombinować nad nowymi strategiami. Najchętniej coś pomiędzy strategia a bitwą. Mile widziana negatywna interakcja i w miarę proste zasady.

Do tej pory z dziewczyną graliśmy w 7 cudów świata pojedynek które bardzo przypadło nam do gusty, osadników z catanu i cywilizacje poprzez wieki. Dwie ostatnie juz mniej nam się podobały z racji mniejszej możliwości przeszkadzania przeciwnikowi.

Generalnie ma byc twarda walka o zwycięstwo, pomożecie :D
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4635
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1944 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: warlock »

Summoner Wars: Master Set

Czysta interakcja, bitwy i ogromna różnorodność ;). A przy tym banalne zasady. To takie walki z komputerowej serii Heroes of Might & Magic przeniesione na planszę ;).
Maxm
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2017, 09:09

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Maxm »

Dzieki za propozycje

Poczytałem trochę o tej grze i wygląda na prawde obiecująco :D zastawiam sie czy nie lepiej by było na początek kupić zestaw startowy ? Jeśli zaczniemy od master seta a następnie dokupimy podstawowe frakcje to nadal będzie się nimi ciekawie grało ?

Zastanawia się jeszcze nad grą która by łączyła bitwy z produkcją, zdobywaniem miast itd. i zawierała nie jedną bitwę a cała kampanie. rozgrywka moze być dłuższa niż półgodziny
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Tuminure »

Powiedziałbym, że to właśnie Master Set (nie Przymierza) jest zestawem z podstawowymi frakcjami.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: gregos »

Antike Duellum.
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: josiu »

A ja polecę grę w którą jeszcze nie grałem,ale za chwilę będę zamawiał , a mianowicie: Najemnicy. Bardzo,ale to bardzo zgadzają się z Twoimi oczekiwaniami.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Bea »

Maxm pisze:Dzieki za propozycje

Poczytałem trochę o tej grze i wygląda na prawde obiecująco :D zastawiam sie czy nie lepiej by było na początek kupić zestaw startowy ? Jeśli zaczniemy od master seta a następnie dokupimy podstawowe frakcje to nadal będzie się nimi ciekawie grało ?
Można kupić jedną z małych podstawkę na początek. To naprawdę świetna gra!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Pixa »

Ja jestem za Master Setem - glownie przez gruba plansze. W zestawach startowych dostajesz gowniany plakacik, ktorego sie nie da rowno rozlozyc.

Poza tym polece jeszcze Neuroshime Hex - takie lepsze Summoner Wars ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: pytajnik1 »

Maxm pisze:Szukam gry która idealnie sprawdza się dla dwóch osób (nie musi posiadać trybu dla większej ilości). Chodzi mi o gre która trwałaby tak do 2 godzin była regrywalna tak żeby można było się wciągnąć i kombinować nad nowymi strategiami. Najchętniej coś pomiędzy strategia a bitwą. Mile widziana negatywna interakcja i w miarę proste zasady.
Stronghold chyba idealnie pasuje do tego opisu ;)

Poza tym na 2 osoby świetnie chodzą Neuroshima Hex (co tu dużo mówić - klasyka!) oraz Tezeusz: Mroczna Orbita (bardzo niedoceniana gra), choć tutaj rozgrywka trwa od 30 do 60 minut max, do 2 godzin daleko :)
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Rafalm »

Z wymienionych wcześniej tytułów przyłaczę się do wskazania:
- Neuroshimy Hex - do ogarnięcia w 45 minut, grę można świetnie rozbudowywać poprzez dokupowanie nowych armii, faktycznie czuje się różnicę w grze każdą z nich
- Najemników - też do ogrania w ok 45 min i tez można rozbudować tytuł. Wydane są trzy równoprawne podstawki, które można dowolnie łączyć składając rózne frakcje, które uczestniczą w grze
- Strongholda - to dłuższy tytuł, raczej ok 2 godzin zejdzie

Dodatkowo dorzucę swoje propozycje:
- Star Realms - to bitka dwuosobowa, zajmuje ok 20 minut, ale jak siądziecie, to gra bardzo wciąga i na jednej rozgrywce na pewno się nie skończy. Alternatywnie można wybrać Cthulhu Światy, ale moim zdaniem w Star Realms bardziej czuje się klimat nawalanki, podstawka jest tańsza i ma cała masę dodatków, o które można (choć wcale nie trzeba) rozbudować grę. Warto wspomnieć, że w Star Realms niektóre karty mają angielskie napisy, ale ogarnie je nawet dziecko z podstawówki.
- Mr. Jack - to także klasyka gier dwuosobowych, może nie ma w niej bezpośredniej interakcji w sensie łupienia przeciwnika, ale jest to klasyczny "pojedynek umysłów", gdzie jeden gracz próbuje wywieść drugiego w pole (i vice versa). Warto się zainteresować.
- Innowacje - na koniec zostawiłem grę z bodaj największa dawką negatywnej interakcji. To kwintesencja nawalania się między sobą, a do tego trzeba mieć oczy naokoło głowy, żeby nie oberwać znienacka od przeciwnika. Niektórzy z graczy narzekają na losowość tej gry, ale jest ona kontrolowalna. A ciśnięcie przeciwnika i dokopywanie mu co chwilę daje dużo frajdy ;-)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Pixa »

Jak Mr Jack to i znacznie lepsze (ale niestety czasami i 2,5h schodzi) Listy z Whitechapel.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Dellas »

Może to bardziej wymagająca pozycja, ale polecam Metallum. Świetna i bardzo niedoceniana gra.
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: Gra dla 2 z negatywna interakcją

Post autor: Zefireq »

Nie bitweniak ani trochę, ale zdecydowanie Troyes. Kupa okazji do spierdzielania przeciwnikowi planów, bardzo fajnie chodzi na 2. No i w godzinkę się wyrobicie.
ODPOWIEDZ