Gry logiczne, na 3-4 osoby (koniecznie), z wyraźną punktacją

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Gry logiczne, na 3-4 osoby (koniecznie), z wyraźną punkt

Post autor: WRS »

zephyr pisze:
- nie powinna być zbyt rozbudowana
(stąd odpadają raczej np. Blue Moon City,>> Ubongo! <<)
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Przecież to jest gra w układanie puzzli na czas, kto pierwszy, drugi trzeci. Pomysł ze zbieraniem kamieni z torów to nieporozumienie - nie działa.
Jeśli odrzucić kamienie, to tak - gra jest prosta. Ale ponieważ faworyzuje tylko jeden typ umiejętności, to na razie ją odrzucam.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry logiczne, na 3-4 osoby (koniecznie), z wyraźną punkt

Post autor: bartek_mi »

Ingenious zdecydowanie. nie zawiedziesz sie.

gra sie swietnie skaluje, jest odrobina losowosc (wiec przegrany zawsze moze stwierdzic, ze mu kosci nei podeszly i nie bedzie sie wkurzal), sprytna punktacja.

Hej to moja ryba - mam i gram niewiele. setup trwa zdecydowanie za dlugo

6 bierze to baaardzo losowa gra. tam nie ma za wiele kombinowania. imprezowa? tak. logiczna? niezbyt :)

coloretto - patrz wyzej. troche "push your luck", troche podkladania swin.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Gry logiczne, na 3-4 osoby (koniecznie), z wyraźną punkt

Post autor: WRS »

bartek_mi pisze:6 bierze to baaardzo losowa gra. tam nie ma za wiele kombinowania. imprezowa? tak. logiczna? niezbyt :)
Ja nie widzę tam wiele losowości. Od momentu rozdania kart wygrywa ten, kto logicznie rozumuje i analizuje sytuacje na stole. Jest 10 kart, może się zdarzyć, że jedna pechowo nie po naszej myśli pójdzie. Reszta to zarządzanie ryzykiem.

Pozostałe opinie - dziękuję, wcześniej też się wypowiadałem (niemal rok wcześniej).

Zdecydowanie bardziej szukam innych tytułów, bo wcześniej wspomniane już poznałem i wiem kiedy je wykorzystać.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ