Talisman

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rafal1982
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2012, 23:13

Talisman

Post autor: Rafal1982 »

Witam, zastanawia mnie gra Talisman: Magia i Miecz. Nie gram często w przygodowe, wieć czekam na opinie. POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Talisman

Post autor: SeeM »

Rafal1982 pisze:Witam, zastanawia mnie gra Talisman: Magia i Miecz. Nie gram często w przygodowe, wieć czekam na opinie. POZDRAWIAM
Urodziłeś się w 1982 i nie znasz Magii? Nie wierzę. :mrgreen: Wybierasz gościa, ustawiasz na planszy, rzucasz kostką, idziesz, losujesz kartę, rzucasz za wroga i za siebie, zabijasz go albo nie, idziesz dalej, kupujesz miecz, idziesz dalej, bierzesz kartę... Nazywanie tej gry "przygodową", to jak nazwanie przygodówką Montezuma Revenge:
Obrazek

Kiedyś może łapała się na przygodówkę, dzisiaj to prosta platformówka godna serwisu gry wp. Tak samo przez lata stało się z MiMem. Gra jest sentymentalnie super i z sentymentu czasem wyjmuję starą drugą edycję. Ale żebym się przy niej pocił z emocji, to nie powiem.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Talisman

Post autor: charlie »

Zależy w co grasz. Bo jeśli liznąłeś trochę kilka ambitniejszych tytułów, to obawiam się, że Talisman bedzie stratą czasu i pieniędzy.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Talisman

Post autor: Pierzasty »

Zagraj u kogoś ze 3 razy, zobacz czy Ci pasuje. Przypominam, że to ponad 100 zł + dodatki. Sama gra jest prawie bezmyślna i służy raczej na pogaduchy, a nie do grania. Jak dobrze policzyć, to za tą kasę (tj. z dodatkami) możnaby kupić takiego Mage Knighta.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Talisman

Post autor: 100rk »

Pierzasty pisze: Jak dobrze policzyć, to za tą kasę (tj. z dodatkami) możnaby kupić takiego Mage Knighta.
Jak dobrze policzyć, to za taką kasę można kupić malucha z alufelgami+ full bak.

Z przygodówek za tą cenę polecam Arkham Horror albo Mansions of Madness (jeśli lubisz klimaty Cthulhu). Z gier mocniej nastawionych na przygodę to Runebound (plus wszystkie dodatki), albo seria Dungeoner.
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Talisman

Post autor: Pierzasty »

100rk pisze:Jak dobrze policzyć, to za taką kasę można kupić malucha z alufelgami+ full bak.

Z przygodówek za tą cenę polecam Arkham Horror albo Mansions of Madness (jeśli lubisz klimaty Cthulhu). Z gier mocniej nastawionych na przygodę to Runebound (plus wszystkie dodatki), albo seria Dungeoner.
Przy obecnych cenach to beznzyny to chyba kradziony. Albo naucz mnie tak liczyć :D

Arkham Horror dobre, Mansion of Madness szczerze odradzam (moim zdaniem zupełnie niegrywalne), Runebound... Cóż, jeszcze nie spotkałem kogoś, kto by się tą grą zachwycał. Zwykle mówią, że za długa. Chciałem w to zagrać, ale już X osób się ociąga z przyniesieniem tego gdziekolwiek, co jak dla mnie jest znaczące.
Awatar użytkownika
ArchitektMuzyki
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2012, 11:40

Re: Talisman

Post autor: ArchitektMuzyki »

Nieustająco i zawsze z zachwytem będę polecał MiM oraz Talizmana.

Dobre jedzenie + dobre wino + dobra rozgywka w MiM = dobra zabawa;)

Wszystko jednak zależy od tego co chcemy osiągnąć - móżdżyć nad strategią i taktyką, czy na luzaku spokojnie popykać i cieszyć się z każdego pokonanego potworka popijając go dobrym trunkiem...;) Jeśli to drugie to wg mnie MiM będzie dobrym wyborem.
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Talisman

Post autor: broda81 »

Ja zamiast MiM poleciłbym Dragons Ordeal, to taki MiM po sporym tuningu do tego jest w sklepie na R obecnie w świetnej cenie.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Talisman

Post autor: 100rk »

Sorry za oftopa, ale ...
Pierzasty pisze:
100rk pisze:Jak dobrze policzyć, to za taką kasę można kupić malucha z alufelgami+ full bak.
(..)
Przy obecnych cenach to beznzyny to chyba kradziony. Albo naucz mnie tak liczyć :D

(..)
Gra + dodatki w/g cen Galakty:
podstawka -169,90
góry -119,90
królowa lodu -79,90
podziemia -119,90
pani jeziora -74,90
smoki -119,90 (promocja)
żniwiarz -74,90
----------------------
759,30

najtańszy maluch na Alledrogo - 350,00 zł
najtańsze alufelgi na Alledrogo (komplet) - 260,00 zł
pojemność baku 21l x 5,50 = 118,25 zł
------------------------------------
728,25

nauczyłem ?
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Talisman

Post autor: Pierzasty »

Nie gadam z tobą :D (tak)
Brzostek
Posty: 50
Rejestracja: 05 paź 2011, 22:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Talisman

Post autor: Brzostek »

Talisman był moją pierwszą ''nowoczesną'' planszówką. Gdy pierwszy raz w niego grałem byłem nią zachwycony. Teraz już mam jej dość, po prostu znudziła mi się i nie sądzę, że do niej powrócę (chociaż nadal uważam, że gra jest godna uwagi, ale tylko dla graczy początkujących).
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Talisman

Post autor: misioooo »

Posiadłość szaleństwa wcześniej polecana - gra się nieco inaczej. jedna osoba musi zostać "mistrzem gry" i nie bierze udziału w przygodzie z pozostałymi graczami, a jest po "przeciwnej stronie" i narratorem w jednej osobie.
W Arkham nie ma "mistrza" i wszyscy działają wspólnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
ODPOWIEDZ