Jenga - co podobnego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6535
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 27 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Jenga - co podobnego?

Post autor: abadura »

Grałem niedawno w "grę" Jenga. Bardzo przypadła mi do gustu jako wesoła rozrywka (jeśli chodzi o "prawdziwe gry" to preferuję ciężkie pozycje).

Przed zakupem chciałem się jednak zorientować w alternatywach. BoardGameGeek podaje jako dobrą rekomendację Twister'a, ale to jednak zupełnie nie to.

Istotne jest dla mnie żeby były to klocki (najlepiej drewniane) bo mogę je też traktować jako po prostu klocki (mam małe dziecko). Choć nie jest to ostateczne kryterium.

Fajnie, gdyby gra miała możliwość choć minimalnych strategii (a nie tylko samej zręczności) choć znów nie jest to wymagane.

Z góry zaznaczam, że mam (i bardzo lubię) Bausack'a.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Jenga - co podobnego?

Post autor: garg »

Poza wymienionymi przez Ciebie jest jeszcze Villa Palletti. Moim zdaniem najsłabsza z tych trzech, ale zawsze to coś... :)
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Jenga - co podobnego?

Post autor: konev »

Jeżeli do grania z dzieckiem (tak od 3 roku) to zdecydowanie polecam Zwierzak na zwierzaku. Dużo prostsza od Jengi i dla dziecka dużo bardziej zajmująca :). Rzucamy kostką i ustawiamy zwierzątka na krokodylu. Zwierzątka są tak zrobione i powyginane, że małe dziecko już sobie radzi z budowaniem całkiem sporych stosów. Dla dorosłych raczej się nie nadaje.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
ODPOWIEDZ