Przygoda dla dwóch graczy w max. 90-120 min.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Przygoda dla dwóch graczy w max. 90-120 min.

Post autor: Rune »

Ahoj. Tym razem zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze planszowej gry przygodowej, w którą można grać we dwoje z użyciem figurek, a czas rozgrywki max. 90-120 min. Czytałem o takich tytułach, jak: Runebound, Talisman, Horror w Arkham, Posiadłość Szaleństwa i mój faworyt Kupcy i Korsarze ale to wszystko tytuły w których czas rozgrywki 90-120 min. to zazwyczaj 1/2 bądź max. 3/4 potrzebnego czasu na rozgrywkę, którego ja po prostu nie mam. Zależy mi też na tym aby były dostępne oficjalne scenariusze, co urozmaici rozgrywkę. Dodatkowo mam jeszcze próg cenowy +/- 120 zł. W przyszłości planuję Claustrophobię ale to dopiero, gdzieś w sezonie wakacyjnym, bo cenowo teraz nie do przyjęcia i rozważam Drako oraz Okko ale Drako to raczej, jako zupełny przerywnik bez fabuły, natomiast Okko to chyba bardziej "bijatyka". Prosze o propozycję zarówno tytułów kooperacyjnych, jak i każdy przeciw sobie. Jeśli chodzi o klimat to naprawdę każdy, piraci, fantasy, horror, samuraje itp., ważne aby gra była miodna i przyciągła do kolejnej rozgrywki
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Przygoda dla dwóch graczy w max. 90-120 min.

Post autor: gafik »

Nie wiem ile masz lat, ale na pewno więcej niż mniej ;)
Draco odradzam - dobra to gra da dwójki 8-letnich chłopców... Albo ewentualnie jako fillerek - szybki setup i gra w granicach 15-20 min (rzadko się przedłuża). IMO mała ilość opcji, po kilku grach wieje nudą... :(

Wziąwszy pod uwagę to, że zamierzasz latem kupić Claustro i to, że cena Draco to połowa ceny Claustro, szkoda się rozdrabniać i kupuj Calustro już!
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Przygoda dla dwóch graczy w max. 90-120 min.

Post autor: Rune »

Drako rozważam wyłącznie właśnie, jako "przerywnik" do gry z Żoną i 3-latkiem. Ja zły smok, a oni dzielne krasnoludy ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Przygoda dla dwóch graczy w max. 90-120 min.

Post autor: szmajchel »

Może Dungeoneer? Leciutka, krótka, tania
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Przygoda dla dwóch graczy w max. 90-120 min.

Post autor: Arkadiusz »

gafik pisze:szkoda się rozdrabniać i kupuj Calustro już!
gafik dobrze Ci radzi - Claustrophobia spełnia Twoje wymogi (jest krótka jak na przedstawiciela gatunku, w miarę lekka, są do niej dodatkowe scenariusze). Twój próg cenowy to 120zł, za Claustrophobię zapłacisz niewiele więcej - 145zł. Link do sklepu http://www.magicgames.pl/product.php?id_product=17884 .
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Przygoda dla dwóch graczy w max. 90-120 min.

Post autor: aryann »

Horror w Arkham to gra w przedziale 180min-240min.
ODPOWIEDZ