Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydanie ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydanie ?

Post autor: Salah Ad-Din »

Witam tak jak w temacie.
- 4-6 osób
- bardzo przyciągająca , miodna
- złożoność średnia, średnio wysoka
- gracze więcej niż 28 lat
- polskie wydanie
- fajnie by było gdyby była duża interakcja
- wizualnie też aby nie szpeciła
- do grania od 19:00 do wieczora przy piwku lub drinku :) ze znajomymi

na razie biorę pod uwagę [ jestem totalnie zielony , jedynie w co grałem to chińczyk i eurobiznes ] bo wydają się być klimatyczne :

Small World Underground [ tylko czy jest polskie wydanie ]
Cyclades
Runewars

z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA FAJNE WSKAZÓWKI !!!!!!!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: mig »

Runewars jest do 4 osób. dobre, ale... sa lepsze:)
Smallworld Und. - kiepskie
Cyklady są nienajgorsze. Ale max na 5 osób. W kazdym razie z tej wymienianki najbardziej pasujące.

Przyjrzyj się:
- Gra o Tron. Interakcja, klimat, fajna mechanika. Najlepiej chodzi na 5-6 osób. Na 4 też daje radę (choć imho jest nieco gorzej niż w pełnym składzie). Jest polskie wydanie i świeża II edycja, która zawiera część rzeczy z dodatków do pierwszej edycji. A jesli jeszcze czytaliście książkę/ogladaliście serial to must have :)
- Chaos w starym świecie (minus: na 4 graczy - z dodatkiem na 5).
- Age of empires (normalnie na 5, z dodatkiem na 6 osób). Świetnie się skaluje - interakcji dużo (choć w większości nie konfrontacyjnej). Nie ma polskiego wydania ale instrukcja jest przetłumaczona a to do rozgrywki w 100% wystarcza.
- Jak Was kosmiczne klimaty nie odstraszają to również Eclipse i może byc bardzo dobrym wyborem :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: przemoo99 »

No to mnie wyprzedzili.

Runewars - brak pl
Small world - kiedys zachwalalem, teraz przeklinam :)
Cyclades - wychwalane przez innych, nigdy nie gralem wiec sie nie wypowiem


Popieram bardzo Gre o Tron (grane wielokrotnie, rzeczywiscie od 4 daje rade), czytalem duzo o Age of Empire i tez chce kupic.
Eclipse jest fajna gra, ale kolorystycznie jest odstraszajaca (szarosci... )

A moze Starcraft? Co prawda wersja angielska, ale wszystko lacznie z kartami zostalo przetlumaczone. Jedyny problem to dostepnosc...

Pozdrawiam
Planszówkowy maniak... :)
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: szmajchel »

No nie wiem czy dla osób co grały tylko w chińczyka Gra o Tron czy Eclipse to dobry wybór. Te gry mają masę zasad, wymagają dużego zaangażowania i masę czasu. Ja jednak na początek polecałbym troszkę lżejsze gry, żeby się towarzystwo nie zraziło. Większość gier jest do pięciu graczy. W przedziale 4-6 osób do głowy póki co przychodzi mi tylko Cytadela
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: mig »

No, z drugiej strony wiek 28-40 sugeruje, że problemów z ogarnieciem zasad być nie powinno;)

Runewars, Starcraft to faktycznie, jeśli chodzi o ilość i stopień skomplikowania zasad, dość wysoki próg.
Ale Cyklady, AoE, czy GoT to do rozkminienia są przecież bez problemu. Chyba nie będziemy polecać starym bykom TTR czy Osadników (obie lubię;)? Zresztą zasugerowane tytuły wskazywały, że niekoniecznie chodzi tu o klasyczny "rozwój" planszówkowy: "od Chińczyka, Eurobiznesu i Grzybobrania przez Osadników, Stone Age i Agricolę do Brassa, Steama i Cywilizacji Poprzez Wieki" :wink:

A Cytadela też jest świetnym wyborem - zwłaszcza w przedziale 4-6 osób :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

szmajchel pisze:No nie wiem czy dla osób co grały tylko w chińczyka Gra o Tron czy Eclipse to dobry wybór. Te gry mają masę zasad, wymagają dużego zaangażowania i masę czasu. Ja jednak na początek polecałbym troszkę lżejsze gry, żeby się towarzystwo nie zraziło. Większość gier jest do pięciu graczy. W przedziale 4-6 osób do głowy póki co przychodzi mi tylko Cytadela
nie ma z tym problemu. Dlatego nie wracamy do prostych gier.
Chaos w starym świecie - poczytałem i to taki warhammer :(
Gra o Tron - interesująca , muszę więcej o niej poczytać :)
Eclipse, Starcraft - za mało klimatyczne , generalnie kosmos odpada :(
Age of empires - jeszcze nie sprawdzałem
Cytadela - karciana ,ale ciekawa

więc dziś do późna mam co robić
Tolis
Posty: 1079
Rejestracja: 05 maja 2010, 09:02
Been thanked: 6 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Tolis »

Moje propozycje:
Do 4 graczy: Pret a Porte, Eufrat & Tygrys, Cywilizacja Poprzez Wieki
Do 5 graczy: Chaos w Starym Swiecie, Caylus, EL Grande (niezalezna jezykowo)
Do 6 graczy: Imperial 2030 (gra niezlaezna jezykowo, jedna osoba musi znac EN zeby poznac zasady), Wysokie Napiecie
Tyle ze te pozycje nie nadaja sie do gry w knajpie przy piwku.
Gry planszowe do 8 osob ciezko bedzie znlaezc, raczej pozostaja karcianki lub gra na 2 stoly po 4 osoby.
Do knajpy zdecyodwanie polecam Munchkina.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Olgierdd »

Salah Ad-Din pisze:Eclipse, Starcraft - za mało klimatyczne
no to już wiadomo, że nie warto polecać 80% eurogier ;)

Cyklady to bardzo dobra gra, jeżeli chcecie klimat i interakcję. Do tego ma dość proste reguły jak na to co oferuje rozgrywka.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: kwiatosz »

Battlestar Galactica - niby kosmos odpada, ale jeżeli znacie serial to klimat tu się wylewa uszami :) (tylko teraz zagrałem z Exodusem i generalnie nie widzę sensu grania bez skaczącej za flotą dywizji cylonów...)

Struggle of Empires jest do 7 osób i z tego co pamiętam na te 7 osób chodzi zacnie - na 7 osób też dobra jest Dyplomacja :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
kapitanzbik
Posty: 105
Rejestracja: 30 sie 2010, 20:54
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: kapitanzbik »

Jesli to pierwsza gra po chinczyku to polecam wysokie napiecie - swietna gra
Od siebie dodam jeszcze Agricole :)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: watman »

kapitanzbik pisze:Jesli to pierwsza gra po chinczyku to polecam wysokie napiecie - swietna gra
"- wizualnie też aby nie szpeciła "
tutaj WN odpada, no i klimatu jakiegos specjalnego nie ma, ale poza tym to PRZESWIETNA gra i zaluje, ze odkrylismy ja dopiero niedawno - jutro partyjka na 6 osob, juz sie nie moge doczekac ;P
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

Small World Underground – rezygnuję z niej :(
Cyclades – chyba spełnia moje warunki :)
Runewars – zbyt droga , czas rozgrywki długi ,brak polskiego wydania ,ale gra super :(
Gra o Tron – może to być czarny koń ,tylko czas rozgrywki może być długi :)
Chaos w starym świecie – warhammer , mej dziewczynie się nie podoba :(
Age of empires – fajnie się zapowiada ,ale czy nie ma lepszej od niej ? np. cywilizacja :)
Eclipse, Starcraft, Battlestar Galactica - generalnie kosmos odpada :(
Cytadela - karciana ,ale ciekawa :)
Pret a Porte – tematyka do d… , nie klimatyczna :(
Eufrat & Tygrys – ponoć szybko się nudzi :(
Cywilizacja Poprzez Wieki – to lub Age of empires , chyba kolejny czarny koń, szkoda że tylko na 4 osoby :)
Caylus – kurcze chyba kolejny czarny koń :)
Imperial 2030 , Wysokie Napiecie – tematyka nie ciekawa dla nas :(
Agricole – rolnictwo odpada :(
El Grande - wydanie niemieckie :(
Szogun - fajna gra ,ale ta cena :(


I co tu wybrać :/
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, 18:06 przez Salah Ad-Din, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Lothrain »

to ja już tylko na twoje typy odpowiem:
Cyclades - nie będzie 6 gracza, ale gra super i się szybko nie znudzi, dobry wybór
Gra o Tron - moim zdaniem przegięcie jak na pierwszą grę po Eurobiznesie
Age of Empires - równie dobry wybór jak Cyclades, choć klimatu i bezpośredniej interakcji jest tu mniej
Cytadela - się nie wypowiem, bo mam uczulenie na karcianki
Cywilizacja Poprzez Wieki - zdecydowanie odpuść na początek, bo nikogo już do planszówek nie zachęcisz po takim starcie, za wcześnie
Caylus - kolejna dobra opcja, ale to czysto optymalizacyjna gra i smaczku walk i jakiejś większej interakcji nie będzie - ot, podbieranie sobie pól
El Grande - się nie ustosunkowałeś, a to też świetna gra do 5 osób
Gdybym był wredny napisałbym jeszcze Szogun, ale to raczej nie do dostania po ludzkiej cenie

I tyle co mi do głowy przyszło.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: mig »

Cywilizacja Poprzez Wieki - na 4 osoby rozgrywka trwa masakrycznie długo.
Gra o Tron - w różnych składach gra się różnie - raz dłużej raz krócej. U mnie zazwyczaj w pełnym składzie (tj 5-6 osób) trwa około 2 godzin. Ale faktycznie słyszałem wiele głosów, że u innych osób trwa znacznie dłużej.
Caylus jest bardzo fajny i dobrze się skaluje. Ale jeśli szukasz gry klimatycznej to trzymaj się od Caylusa na bezpieczną odległość ;)
Age of Empires - też klimatem nie ocieka (choć bardziej niż Caylus;) ale zasady są dość przystępne a możliwości duuuże.

Jest jeszcze Sid Meier`s Civilization - klimatu znacznie więcej niż w Cywilizacji PW (choć też zdania tu są różne). Mnie aż tak nie porwała, ale ta gra ma wielu swoich zwolenników - warto poczytać.

Generalnie jeśli szukasz czegoś do zagrania w max 2-2,5 godziny i o prostszych regułach to raczej Caylus, AoE. Jeśli nie boisz się nieco dłuższych rozgrywek (powiedzmy do 3 godzin) i nieco trudniejszych zasad to Gra o Tron. Nie będziesz żałować ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

a gdzie jutro we Wrocławiu mogę kupić którąś z tych gier za rozsądne pieniądze ?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: mig »

Tutaj lista sklepow:
http://www.gamesfanatic.pl/gdzie-kupic/

Tutaj wyszukiwarka niskich cen (czasem lepiej (taniej) w internetowym z przesyłką niż w stacjonarnym;)
http://i-szop.pl/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Pierzasty »

To ja się też dołączę z pochwałą Cyklad. Szybko się wyjaśnia, szybko się gra jak na grę zajmującą cały stół, świetnie się skaluje od 3 do 5 graczy, niestety nie na 6.

Możesz też spróbować Diuny, lub Rex (nowa podróbka FFG), nie wiem tylko, czy wyszła/wyjdzie polska wersja.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: schizofretka »

Nie róbmy z ludzi idiotów, Gra o Tron była jedną z pierwszych moich nowoczesnych planszówek i nie miałem z nią żadnego problemu. Jeśli ktoś jest w stanie poświęcić 1h na czytanie ze zrozumieniem (czyli chyba wszyscy, którzy zdali maturę), nie będzie miał z GoTem kłopotu, o ile tylko nie spodziewa się Ryzyka lub Chińczyka, ale w wymaganiach stopień złożoności podany był średnio-wysoki.


Niestety GoT się średnio skaluje, wytrawni gracze nie siadają do stołu bez wszystkich 6 rodów.
Cyklady są przystępniejsze i bardzo żywotne - w tej ciężkości nie ma lepszej gry, ale jak już zostało napisane tylko do 5. Minusem Cyklad w mniejszym składzie jest potencjalnie nieskończona rozgrywka - jeśli wszyscy się pilnują nawzajem, może trwać i 5h (z autopsji).

Runewars fajne, ale długie i do czterech graczy i bez polskiej edycji (chociaż pewnie gdzieś jest tłumaczenie).

Z gier średnio skomplikowanych o bardzo wysokiej negatywnej interakcji najlepszy jest dla mnie Chaos w Starym Świecie. Jak dla mnie mistrzostwo w swoim gatunku, zwłaszcza z dodatkiem.

Cytadelę odradzam - w 4-6 graczy ciągnie się niemiłosiernie, powinna trwać 45 minut a trwa 4 razy dłużej.

Eufrat i Tygrys nie nudzi się szybko. Jeśli komuś się w ogóle spodoba (jest strasznie sucha i ma niepomijalny element losowy psujący plany), gra nie idzie w odstawkę na długo. Tylko 4 graczy.

Caylus to gra wybitna, jak dla mnie najlepsze euro - zero klimatu, zero losowości, maksimum myślenia i przewidywania ruchów przeciwników. Jak szachy, tylko na więcej osób (choć im mniej, tym lepiej). Tylko do 5 graczy.

Poprzez Wieki znowu jest wybitna, ale max 4 graczy, a tak naprawdę 3, bo inaczej bez wielkiego doświadczenia downtime zabija.

Age of Empires jest dobrą grą, świetnie się skalującą (musisz tylko sprokurować szósty komplet figurek, np. z dodatku), ale nie wybitną. Rzadko gram, bo po prostu są lepsze. Niemniej drogą eliminacji może się okazać najlepszą pozycją dla was.

Ogólnie trudno będzie Ci coś polecić, jeśli sci-fi odpada, warhammer (fantasy?) odpada, globalna walka o ziemię odpada, uprawa marchewki i inne euro odpada, a do tego ma być klimatycznie... To o czym w ogołe może być gra? Może Cywilizacja FFG (z dodatkiem do 5 graczy), choć sam fanem nie jestem.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

schizofretka pisze: Ogólnie trudno będzie Ci coś polecić, jeśli sci-fi odpada, warhammer (fantasy?) odpada, globalna walka o ziemię odpada, uprawa marchewki i inne euro odpada, a do tego ma być klimatycznie... To o czym w ogołe może być gra? Może Cywilizacja FFG (z dodatkiem do 5 graczy), choć sam fanem nie jestem.
nie jest tak źle :) jedynie kosmos,moda,warhammer,rolnictwo,i coś tam jeszcze odpada ,a fantastyka jak najbardziej jest OK ! i cała masa innych :)

np Mage Knight ale jeszcze ne ma po polsku :/
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: szmajchel »

schizofretka pisze:Nie róbmy z ludzi idiotów, Gra o Tron była jedną z pierwszych moich nowoczesnych planszówek i nie miałem z nią żadnego problemu. Jeśli ktoś jest w stanie poświęcić 1h na czytanie ze zrozumieniem (czyli chyba wszyscy, którzy zdali maturę), nie będzie miał z GoTem kłopotu, o ile tylko nie spodziewa się Ryzyka lub Chińczyka, ale w wymaganiach stopień złożoności podany był średnio-wysoki.
Nie chodzi o zrozumienie zasad tylko złożoność rozgrywki. W grze podejmuje się masę decyzji i trzeba sporo kombinować. Przy myślicielach gra się strasznie ciągnie. U mnie w grupie np w Cyklady czy Szoguna ludzie grają bardzo chętnie, a do GoTa to trzeba wołami zaciągać. Ja również nie jestem fanem tej gry, aczkolwiek gra ma niezaprzeczalny potencjał, jak już podejdzie to hit murowany.
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

droga eliminacji jutro będę chciał gdzieś we wrocku kupić którąś z :

- Gra o tron
- Caylus
- Cywilizacja S.Meier's
- Cyklady

sam nie wiem co wybrać do końca. Wiem że niektóre są totalnie różne. Która bardziej nas przyciągnie :/
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: schizofretka »

Ma być łatwa do wytłumaczenia?
-TAK
Silna negatywna interakcja?
- TAK = Cyklady
- NIE
Wymagająca dużo myślenia?
-TAK = Caylus
-NIE = AoEIII
- NIE
Bardzo silna negatywna interakcja, graczenie obrażający się łatwo?
- TAK = Gra o Tron
- NIE = Cywilizacja SM

Proszę ;)
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
Salah Ad-Din
Posty: 144
Rejestracja: 30 sie 2012, 20:55
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Salah Ad-Din »

oki decyzja zapadła. Pierwszą grą będą CYKLADY :) [ ponoć dodatek dodaje gierce jeszcze większego wigoru ]

dziękuję wam za pomoc !!


ps. kolejna będzie chyba gra o tron lub Caylus :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: Pierzasty »

Salah Ad-Din pisze:oki decyzja zapadła. Pierwszą grą będą CYKLADY :) [ ponoć dodatek dodaje gierce jeszcze większego wigoru ]
Dodatek radzę kupić dopiero wtedy, jak się podstawka ogra. Starczy na dłużej i nie zepsujesz sobie gry :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Najlepsza gra dla 4-6 osób [ 28 - 40 lat ] polskie wydan

Post autor: mig »

A`propos długiego grania w Grę o Tron - dziś od rana rozegraliśmy dwie partie; jedna 90 minut, druga 120 8)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ