lekka dla pary

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

lekka dla pary

Post autor: hadrian »

Cześć,
poszukuję lekkiej gry dla dwojga w której każda strona może wygrać bez przeciążania mózgu wielością taktyk.
Osobiście bardzo lubię Neuroshimę, Agricolę i Race for the Galaxy, ale z dziewczyną grywamy raczej w:

-Ghost Stories
-Race for the Galaxy
-Osadnicy (jak są 3 osoby)
-Talizman
-Dracula

Myślę o jakiejś planszy z kostkami (lub czymś innym zapewniającym element losowy) którą można łatwo rozłożyć tak by rozgrywka zajęła góra 0.5-1h. Odpada wszystko co ekonomicznie lub abstrakcyjne. Niestety ciężko mi znaleźć coś by dogodzić dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Wstępnie odrzucone już zostały Troyes, K2 i Zamki Burgundii. Dziękuję za każdą podpowiedź.

Hadrian
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: lekka dla pary

Post autor: Kezia »

Znak Starszych Bogów? Jest element losowy (duża ilość), można zagrać partię nawet w 30 minut, nie ma główkowania. Tylko to jest gra kooperacyjna, nie wiem czy takie bierzesz pod uwagę.

Minus jest taki, że jak gra się "zatnie" to można przy niej spędzić trochę więcej czasu, dlatego trudno określić czy przy jednej partii czas będzie mniejszy niż godzina. Rozrzut jest znaczny.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: lekka dla pary

Post autor: hadrian »

Jeśli fajna kooperacyjna to w dalszej perspektywie jak najbardziej, bardzo nam przypadła do gustu Ghost Stories :) ale w tej chwili skoncentrowałbym się raczej na czymś gdzie wygrywa jedna osoba.
Large Hadrian Collider
dejson
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2012, 09:09
Lokalizacja: Gdańsk

Re: lekka dla pary

Post autor: dejson »

Carcassone jest raczej lekkie, a i taktyki nie ma tam jak stosować, bo nigdy nie wiadomo, jaki kafelek będzie następny...
Zombiaki 2: Atak na moskwę też może się sprawdzić, przy czym mnie i mojej dziewczynie po około 30-40 partiach się nieco znudziła (inna kwestia, że było to na wyjeździe, gdzie nie mieliśmy żadnej innej gry). Gra jest śmiesznie tania (poniżej 30zł), więc stosunek ceny do ilości rozegranych gier wypada nieźle, zwłaszcza że czasami zdarza mi się w nią zagrać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: lekka dla pary

Post autor: donmakaron »

Galaxy Trucker jest bardzo przyjemny i śmiesznawy, chodzi na dwie osoby.
Z karcianek to może Blood Bowl:Menadżer Drużyny, prosty i agresywny, nie mocno obciążający mózg.
A jeśli coś większego to tylko Last Nigh on Earth. Kości Ci tam pod dostatkiem, ale nie o to chodzi. Prosta, łatwa i przyjemna, do tego klimat tanich horrorów z zombie... czego chcieć więcej? Śmiga na dwie osoby. Tylko trochę się rozkłada, choć to moje wrażenie jako posiadacza dodatku.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

lekka dla pary

Post autor: gregvip »

A ja polecam Wam Die Burgen von Burgund Stefana Felda. Gra ma kostki ale nie jest to bezmyślna turlanina i co ważniejsze nie wiem jak to się dzieje ale ta gra jakoś szczególnie podoba się kobietom.

Wysłane z mojego BlackBerry 9790 za pomocą Tapatalk
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: lekka dla pary

Post autor: Olgierdd »

donmakaron pisze:Z karcianek to może Blood Bowl:Menadżer Drużyny, prosty i agresywny, nie mocno obciążający mózg.
Zdecydowanie odradzam na dwie osoby. Jeżeli jeden gracz uzyska wcześnie przewagę, to drugi już go nie dogoni i gra robi się jednostronna. Przy 3-4 graczach łatwiej kontroluje się liderów.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: lekka dla pary

Post autor: hadrian »

Dzięki za wskazówki, a co powiecie na Świat dysku lub Munchkina planszowego? Jestem pewien że te klimaty bardzo by się spodobały dziewczynie i nie wiem która z nich byłaby ciekawsza :)
wasiu
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2011, 23:07

Re: lekka dla pary

Post autor: wasiu »

Polecam Świat Dysku. Dla mnie do grania z Żoną jest po prostu idealna, jeszcze nie znalazłem dla niej godnego zamiennika ;)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: lekka dla pary

Post autor: Olgierdd »

o właśnie, Świat Dysku :D Bardzo przyzwoicie chodzi na dwie osoby (A ja nie lubię gier wieloosobowych gdy gram we dwójkę). Powinniście zmieścić się w jednej godzinie.
Awatar użytkownika
Wikary
Posty: 59
Rejestracja: 17 wrz 2012, 23:16
Lokalizacja: Zabrze

Re: lekka dla pary

Post autor: Wikary »

Świat Dysku bardzo polecam, często gramy z moją lubą. Gra świetnie się sprawuje zarówno przy grze w dwie jak i trzy lub cztery osoby. Gra jest bardzo ładnie wykonana. Zainspirowana grą, ku mojej wielkiej radości, moja pani zaczęła czytać Pratchetta :).
ro9ro9
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2012, 12:08

Re: lekka dla pary

Post autor: ro9ro9 »

Ja z żoną gram w Magiczny Miecz i też sie jej podoba. Nie można wychodzić z założenia że potwory, upiory i czary nie spodobają się kobietom - tym bardziej w dobie "pamiętnika wampirów" sagi zmierzch i harrego pottera :D
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: lekka dla pary

Post autor: hadrian »

Ostatecznie stanęło na Świecie Dysku, dziękuję wszystkim za pomoc :) Temat do zamknięcia.

Hadrian
Large Hadrian Collider
Zablokowany