Gry 1 osobowe

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: maciejo »

1.Ghost Stories-zdecydowanie :!:
2.AH ale musisz zmienić troszkę zasady.Gra solo w/g oryginalnych zasad jest praktycznie nie do wygrania.
-
-
-
-
-
-
Agricola - nie polecam :?

W pozostałe nie grałem :wink:

Poza tym polecam Anioła Smierci -miodzio :idea:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: gregvip »

maciejo pisze:1.Ghost Stories-zdecydowanie :!:
2.AH ale musisz zmienić troszkę zasady.
Gra solo w/g oryginalnych zasad jest praktycznie nie do wygrania.Agricola - nie polecam :?
Ghost stories dostane dopiero kolo wtorku lub srody więc się nie będę madrzyl.
Horror w Arkham jak najbardziej pod warunkiem, ze na poczatek troszeczke zmienisz zasady np poprowadzisz dwie postaci, co ture wylosujesz karte i jej nie rozpatrzysz tylko wylozysz zeton wskazowki a co druga ture bedziesz rozpatrywal karte. Wtedy w miare bezbolesnie ogarniesz gre o ile masz duzo czasu, moja pierwsza partia solo trwala kilka godzin.
Co do Agricoli nie zgadzam się, gra swietnie dziala solo, jest to wtedy czysta optymalizacja zeby zrobic jak najwiecej punktow. Potrafi konkretnie wykrecic intelekt. Nalezy pamietac jednak ze jest to gra zupelnie z innej bajki niz dwie pierwsze tu nie znajdziesz klimatu to jest 100% euro.

Na koniec mogę polecic D-Day Dice gra z kostkami o zdobywaniu plaz Normandii, genialnie dzialajaca solo.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: maciejo »

gregvip pisze:
maciejo pisze:1.Ghost Stories-zdecydowanie :!:
2.AH ale musisz zmienić troszkę zasady.
Gra solo w/g oryginalnych zasad jest praktycznie nie do wygrania.Agricola - nie polecam :?
Co do Agricoli nie zgadzam się, gra swietnie dziala solo, jest to wtedy czysta optymalizacja zeby zrobic jak najwiecej punktow. Potrafi konkretnie wykrecic intelekt. Nalezy pamietac jednak ze jest to gra zupelnie z innej bajki niz dwie pierwsze tu nie znajdziesz klimatu to jest 100% euro.
.
źle się wyraziłem :oops: .
Nie polecam ogólnie Agricoli - PO PROSTU NIE LUBIE TEJ GRY :!: Jeśli komuś pasuje klimat to wariant solo jest naturalnie OK ale jeśli chodzi o "gry z rodziny" pana R. to zdecydowanie lepszy wariant solo ma Loyang-a i klimat fajniejszy :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Gry 1 osobowe

Post autor: gregvip »

A po co komu klimat w euro. Jak ktos chce klimatu to wyciaga Battlestar Galactica i się w klimacie wykapac moze.
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: maciejo »

gregvip pisze:A po co komu klimat w euro. Jak ktos chce klimatu to wyciaga Battlestar Galactica i się w klimacie wykapac moze.
dobrze,już dobrze
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Gry 1 osobowe

Post autor: gregvip »

Spoko maciejo tak się tylko przekomarzam przed zasnieciem ;)
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: maciejo »

gregvip pisze:Spoko maciejo tak się tylko przekomarzam przed zasnieciem ;)
Dobranoc :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
snoopek
Posty: 34
Rejestracja: 09 wrz 2010, 14:58
Been thanked: 1 time

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: snoopek »

maciejo pisze:Jakby co mam wersje do druku :D i chętnie się podzielę.Labiryt śmierci też mam :wink:
Offtop mode on: Też bym prosił wersje do druku. Obydwie :-). Pracuję w drukarni, zobaczę co można z tym zrobić ;). /offtop

A na temat to powiem, że na solo K2 jest git, przy większej ilości czasu to Arkham Horror się dobrze sprawdzi.
Mieszkam w Bieszczadach i nie mam z kim grać. Help!
Lista gier "na stanie"
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Gry 1 osobowe

Post autor: gregvip »

Maciejo a moglbys i mnie podeslac te wersje do druku. gregvip@go2.pl
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: maciejo »

w takich sprawach piszcie na PW :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
prezo
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2012, 16:12

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: prezo »

Gra K2 pozwala na samodzielne granie. Choć jestem przeciwnikiem jednoosobówek, czy jednoosobowych rozgrywek (wg mnie to takie właściwie zaprzeczenie idei) to jednak w K2 samemu grałem i nie było tak źle. W instrukcji zawarta jest tabela, która po zakończeniu partii pozwala nam skonfrontować wynik, co sprawdza się na prawdę fajnie.

Tutaj krótka minirecenzja, zapraszam:
http://badgames.blog.pl/2012/11/06/minirecenzja2-k2/
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: KubaP »

Czytałem też o Onirim - solówka, ale z opcją na dwóch graczy.
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: krokodiler »

wajdzik83 pisze:Witam! a ja bym poprosił o poradę gdyż zastanawiam się nad zakupem gry która da mi możliwość pogrania samemu. Mam 4/5 typy gier i zastanawaim się który wybrać:/

1. Robinson Crusoe
2. Arkham horror
3. Agricola
4. Ghost stories
5. Lord of the rings karciana

Do tej pory grałem tylko w: Stone Age, ticket to the ride, kolejka, carcassonne, fauna, osadnicy z catanu.

Z góry dziękuję za ospoiwedzi.
Zdecydowanie polecam Ghost Stories. Polecam też Agricolę - do grania solo możesz sobie też ściągnąć z BGG wersję na kompa. Jeśli nie przerażają Cię skomplikowane zasady, długi setup i jeszcze dłuższa rozgrywka to Arkham też jest niezłe.
A Lord of the Rings, ale nie karciane, tylko kooperacyjne Knizii, które zdaje się lada moment wychodzi po polsku, też się świetnie sprawdza jednoosobowo.
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: Senthe »

IMHO z tej listy Robinson solo byłby najlepszym wyborem.
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Gry 1 osobowe

Post autor: gregvip »

Ale jak zawsze kolejne posty zaczynaja coraz bardziej odbiegac od zalozen tematu. Tematow o grach posiadajacych lepiej lub gorzej dzialajacy tryb solo było już kilka. Ten temat jest o grach stricte solowych lub takich gdzie opcja dla kilku graczy jest ewidentnie dodana na sile.
Born to play
Moja kolekcja
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: wajdzik83 »

Właśnie Robinsona już mam ale jest tak dużo wątpliwości co do zasad że tracę powoli siły na niego:/ Gra jest naprawdę świetna ale te zasady strasznie utrudniają rozgrywkę. Nie daje rady nawet pierwszemu scenariuszowi.Mam nadzieję że portal wystawi wreszczie jakiś videocast z rozgrywki solo i kilku graczy.

Co do Arkham to czytalem że również jeżeli chodzi o zasady to jest skomplikowany ale zdecydowanie lepiej się je przyswaja niż Robinsona.

Nie wiem czy nie lepiej by było gdybym zrobił odwrotnie i najpierw kupił Arkham;)
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: krokodiler »

gregvip pisze:Ale jak zawsze kolejne posty zaczynaja coraz bardziej odbiegac od zalozen tematu. Tematow o grach posiadajacych lepiej lub gorzej dzialajacy tryb solo było już kilka. Ten temat jest o grach stricte solowych lub takich gdzie opcja dla kilku graczy jest ewidentnie dodana na sile.
Ach, no tak :)
No to w takim razie polecam Onirim, Odkrywców Nowych Światów i stare gry paragrafowe: Dreszcz i Goblin :) Te to mi dały lata temu kupę frajdy...
Ale LotR naprawdę super działa solo i może podchodzić pod "opcja dla kilku graczy dodana na siłę" ;)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: gregvip »

krokodiler pisze:
gregvip pisze:Ale jak zawsze kolejne posty zaczynaja coraz bardziej odbiegac od zalozen tematu. Tematow o grach posiadajacych lepiej lub gorzej dzialajacy tryb solo było już kilka. Ten temat jest o grach stricte solowych lub takich gdzie opcja dla kilku graczy jest ewidentnie dodana na sile.
Ach, no tak :)
No to w takim razie polecam Onirim, Odkrywców Nowych Światów i stare gry paragrafowe: Dreszcz i Goblin :) Te to mi dały lata temu kupę frajdy...
Ale LotR naprawdę super działa solo i może podchodzić pod "opcja dla kilku graczy dodana na siłę" ;)
Już raz zyciu dalem się wmanewrowac w Magic the Gathering i wiem jakie to było bolesne dla portfela więc nigdy wiecej ;)
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: krokodiler »

gregvip pisze:
krokodiler pisze:
gregvip pisze:Ale jak zawsze kolejne posty zaczynaja coraz bardziej odbiegac od zalozen tematu. Tematow o grach posiadajacych lepiej lub gorzej dzialajacy tryb solo było już kilka. Ten temat jest o grach stricte solowych lub takich gdzie opcja dla kilku graczy jest ewidentnie dodana na sile.
Ach, no tak :)
No to w takim razie polecam Onirim, Odkrywców Nowych Światów i stare gry paragrafowe: Dreszcz i Goblin :) Te to mi dały lata temu kupę frajdy...
Ale LotR naprawdę super działa solo i może podchodzić pod "opcja dla kilku graczy dodana na siłę" ;)
Już raz zyciu dalem się wmanewrowac w Magic the Gathering i wiem jakie to było bolesne dla portfela więc nigdy wiecej ;)
Miałem na myśli kooperacyjnego LotRa Knizii - tu były tylko 3 dodatki i raczej nowych nie będzie, więc spoko ;)
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: gregvip »

krokodiler pisze:
gregvip pisze:
krokodiler pisze: Ach, no tak :)
No to w takim razie polecam Onirim, Odkrywców Nowych Światów i stare gry paragrafowe: Dreszcz i Goblin :) Te to mi dały lata temu kupę frajdy...
Ale LotR naprawdę super działa solo i może podchodzić pod "opcja dla kilku graczy dodana na siłę" ;)
Już raz zyciu dalem się wmanewrowac w Magic the Gathering i wiem jakie to było bolesne dla portfela więc nigdy wiecej ;)
Miałem na myśli kooperacyjnego LotRa Knizii - tu były tylko 3 dodatki i raczej nowych nie będzie, więc spoko ;)
No tu na pewno nie bedzie zadnych dodatkow bo nowa wersja jest w serii silver line a do nich chyba wogole nie ma dodatkow
Born to play
Moja kolekcja
kk1
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2012, 19:13

Re: Gry 1 osobowe

Post autor: kk1 »

polecam Onirim
ODPOWIEDZ