Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
zakrzak
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2012, 20:00

Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: zakrzak »

Witam,to mój pierwszy post stąd pragnę się z wszystkimi przywitać!

Poszukuję wraz z moimi znajomymi gier planszowych (w ostateczności może być coś karcianego) przygodowych (możliwość posiadania bohatera),kooperacyjnych lub wojennych - fajnie jakby dało się odnaleźć pozycje łączące te rzeczy ;) Interesujemy się fantastyką i historią (Średniowiecze oraz II Wojna Światowa) także najlepiej aby fabuła dotyczyła tych okresów. Ważna jest też dla nas interakcja. Co do ceny to myślę, że możemy wydać ok. 100zł choć wiadomo, że im będzie taniej tym lepiej. Nie mamy doświadczenia z planszowymi grami, rozgrywaliśmy jedynie sesje mówione.

Czekam na jakieś ciekawe propozycje i pozdrawiam.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: schizofretka »

Takie rzeczy tylko w Erze ;) Zwłaszcza z limitem 100zł będzie ciężko. Zerknij na:

Dragon's Ordeal - typowa przygodówka, taka lepsza magia i miecz, mieści się w limicie cenowym.

Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island - kooperacja, silny klimat, każdy kieruje jedną postacią. Można jeszcze się pewnie załapać na preorder w okolicach 130zł. Minus - to nowość, w którą mało kto jeszcze grał, więc konkretnych opinii nie dostaniesz.

Dungeoneer - karciana przygodówka z fatalną instrukcją. Ma swoich fanów.

Kupcy i Korsarze - piraci na karaibach. Nie pasuje niby do niczego i trochę za droga, ale to najlepsza przygodówka, w jaką grałem.


A tak w ogóle to Descent lub Runewars, ale to przeszlo dwa razy za drogo.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
zakrzak
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2012, 20:00

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: zakrzak »

dzięki za tytuły, powiedzmy, że budżet może wzrosnąć do 150zł ;) niby niewiele więcej no ale zawsze cos
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4047
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 270 times
Been thanked: 149 times

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: lacki2000 »

zakrzak pisze:dzięki za tytuły, powiedzmy, że budżet może wzrosnąć do 150zł ;) niby niewiele więcej no ale zawsze cos
w grach planszowych taki skok to jest bardzo wiele. Jeśli podpasi wam mitologia to za około 150zł są Cyklady- wg mnie świetne bo interakcja spora, walki są (ale są w nich kości które nie wszystkich graczy lubią), mało ekonomii (ale jest), niezbyt długa, ładnie wykonana i niezbyt skomplikowana. Najlepsza na 5 graczy ale da się grać w 4, od biedy w 3.
W wojennych to się niestety nie orientuję ale wybór też jest kilka razy większy w zakresie kwotowym zwiększonym zaledwie o 50% :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: maciejo »

zakrzak pisze:dzięki za tytuły, powiedzmy, że budżet może wzrosnąć do 150zł ;) niby niewiele więcej no ale zawsze cos
Jak budżet jeszcze trochę wzrośnie to polecam Szoguna :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: Wassago »

Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island mogę śmiało polecić jako grę kooperacyjną. Sporo testowałem i jest to jedna z lepszych gier kooperacyjnych, dodatkowo pewnie po premierze pojawi się sporo fanowskich scenariuszy, więc na pewno gra się szybko nie znudzi.
Arawis
Posty: 77
Rejestracja: 09 sie 2012, 11:23
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: Arawis »

Zakrzaku, zerknij na kooperacyjny Yggdrasil - klimat mitologii nordyckiej (szczegóły nawet w miarę wiernie oddane), zatem i średniowiecznie i powiedzmy, że fantasy, każdy z graczy kieruje jednym z bogów, interakcje muszą być bo wspólnie walczycie z bestiami zwiastującymi Ragnarok, piękna pod względem wizualnym, ok. 130 zł, łatwa do ogarnięcia jak na początek przygód z planszówkami. :)
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: shivetay »

arkham jest kooperacyjny...używke powinieneś dostać w cenie którą chcesz przeznaczyć. A jak sie znudzi podstawka to można dodatek kupić :)

może mało historyczna gra..ale za to z klimatem :)
rupert84
Posty: 118
Rejestracja: 23 lut 2012, 09:43
Lokalizacja: Opole

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: rupert84 »

To ja dorzucę jeszcze Shadow over Camelot :) Jak ekipa jest zgrana to ma świetny klimat.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: charlie »

Władca Pierścieni: Gra Karciana.
Awatar użytkownika
77rpm
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2011, 12:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: 77rpm »

Za 70 kup Nową Erę - zamiast wojny macie mnóstwo negatywnej interakcji + to naprawdę wspaniała gra !
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4047
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 270 times
Been thanked: 149 times

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: lacki2000 »

77rpm pisze:Za 70 kup Nową Erę - zamiast wojny macie mnóstwo negatywnej interakcji + to naprawdę wspaniała gra !
Już się uspokój z tą Nową Erą. W ogóle nie pasuje do kryteriów. Ani przygodowa, ani kooperacyjna, ani wojenna. Tylko w przedziale cenowym się mieści. Ja nie przepadam za karciankami i mechanizmem budowania talii więc powiem, że może ci ciśnienie skoczyć: nie lubię Nowej Ery bo jest nudna! (a teraz doprowadzam Cię do omdlenia...) Wolę zagrać 10 razy w Ankh-Morpork! :P

A co do tematu to z kooperacji jest Robinson, Ghost Stories (choć ja nie przepadam za tą grą). Inne kategorie to Cyklady, Kupcy i Korsarze może trochę oraz inne wspomniane powyżej.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: powermilk »

Aż dziw, że nikt jeszcze nie podał Neuroshima Hex! :) Z dodatkami można grać do 10 :P Podstawkę 2-4.
Awatar użytkownika
killy9999
Posty: 327
Rejestracja: 30 mar 2011, 22:26
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojenna

Post autor: killy9999 »

Z tego co znam to do opisu najbardziej pasuje Runewars. Brakuje tylko kooperacji.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Re: Gra dla 3-6 osób, przygodowa, kooperacyjna lub wojen

Post autor: mig »

killy9999 pisze:Z tego co znam to do opisu najbardziej pasuje Runewars. Brakuje tylko kooperacji.
No i trzeba stówkę więcej wyłożyć;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ODPOWIEDZ