Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: louiscyphre »

Według mnie Pupile działają dobrze na każdą ilość graczy. Przy 2 i 3 trzeba poruszać co rundę chochliki blokujące niektóre pola (dużo prościej niż we Władcach Podziemi) i pilnować prawidłowego dokładania klatek i potworów. Fajne euro z losowością, która czasami potrafi pokrzyżować nam plany.

Możesz spróbować online http://www.boiteajeux.net/index.php?p=regles
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: cyberowca »

Mam takie pytanko, co lepiej na dwoje Magnum Sal czy Pretor?
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: misioooo »

Pretor jest fajny na dwójkę i fajniejszy na więcej. W Magnum Sal nie grałem, ale też ma opinie OK na dwoje.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Bary »

sqb1978 pisze:Eldritch działa bardzo dobrze na 2 osoby, ale jest wtedy trudniej wygrać niż przy 4. Głównie ze względu na konieczność "marnowania" większej ilości akcji na poruszanie się po mapie.
Setup 4 osobowy jest optymalny. Można również zagrać we 2 osoby, gdzie każdy ma po 2 postacie. I to całkiem dobrze wychodzi.
Przy większej ilości nie próbowałem, ale domyślam się, że jedyną różnicą będzie wydłużenie czasu rozgrywki i mniej podróżowania.
Idealnie opisałeś sytuację z EH określając ją jako optymalną na 4 graczy (chociaż dla 3 i 5 też jest ok). Jeśli chodzi o 2 graczy to najlepiej obniżyć poziom trudności (odrzucenie kart mitów z mackami), albo (jak wspomniałeś) grać po dwie postacie każdy. Mam nadzieję, że wraz z kolejnymi dodatkami autorzy lepiej zbalansują tryb dla 2 graczy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Pixa »

Wykreslilbym z gier dobrze chodzacych na dwojke Cyklady. Natomiast do gier b dobrze chodzacych na dwie osoby dodalbym Five Tribes.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Bary »

Napiszcie, proszę, coś więcej o waszych odczuciach względem trybu 2 graczy w Small World. Misioooo wprawdzie nadmienił, że w tym wariancie gra jest bardziej taktyczna, ale wiele osób twierdzi, że dla dwójki SW sie nie nadaje.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Yavi »

Bary pisze:Napiszcie, proszę, coś więcej o waszych odczuciach względem trybu 2 graczy w Small World. Misioooo wprawdzie nadmienił, że w tym wariancie gra jest bardziej taktyczna, ale wiele osób twierdzi, że dla dwójki SW sie nie nadaje.
Small World był obok Ankh-Morporka pierwszą grą, którą kupiliśmy do gry we dwoje. Zachęceni dobrymi opiniami, że w takim zestawieniu gra się równie przyjemnie siedliśmy do planszy i...
Sprzedaliśmy grę po trzech partiach. Było po prostu nudno i przewidywalnie, kompletnie bez emocji. Przed zakupem tylko dla dwóch osób radzę zagrać gdzieś i sprawdzić.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: misioooo »

Wszystko kwestia gustu. Nam się podoba i nie ma dla nas jakiejś powtarzalności - często zdarzają się z pozoru dziwne zagrania przeciwnika, ale w następnej turze czy za dwie już widzimy, jak bęcki dostajemy ;)
Tak jak Yavi napisał - jak tylko się da warto zawsze spróbować przed zakupem, zwłaszcza że to nie kosztuje 20zł a przynajmniej wyjście do kina we dwoję albo jakąś dobrą kolację :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Marek.F
Posty: 121
Rejestracja: 24 lut 2013, 14:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Marek.F »

Grałem i uważam, że wariant dwuosobowy słabiutki.

Rozegrałem 4 partie i od 3 miesięcy do niej nie wróciłem :?

Zdecydowanie przed zakupem spróbować.
margaretka91
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2013, 09:40

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: margaretka91 »

Czy następujące gry dobrze działają dla dwóch graczy:
Kemet
Mage knight?
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: ramar »

margaretka91 pisze:Czy następujące gry dobrze działają dla dwóch graczy:
Kemet
Mage knight?
Mage Knight działa wyśmienicie solo i na dwóch graczy. Liczby powyżej mogą zabić czasochłonnością.
margaretka91
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2013, 09:40

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: margaretka91 »

a Kemet na dwóch graczy?
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: donPedro »

A jak się skaluje Królestwo w Budowie?
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Chaaber »

Kingdom Builder a.k.a. Królestwo w Budowie, na dwie osoby jest strasznie luźne na planszy i nie ma takich fajnych emocji jak przy składzie 3 i 4 osobowym. Gra najlepiej IMO sprawdza się na 4 osoby. Robi się na planszy ciasno i trzeba lekko gimnastykować zwoje nad odpowiednim położeniem domków na planszy. Na dwie osoby da się zagrać ale jest bardzo luźno i po prostu, kto buduje w lepszym regionie pod względem realizacji celów ten wygra. Można oczywiście stosować wariant używania dwóch planszy terenu zamiast 4 na dwóch graczy, ale nie próbowałem, więc się nie wypowiem :)
ciupakabrans
Posty: 57
Rejestracja: 25 lut 2014, 16:47

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: ciupakabrans »

Posiadam z tych gier Osadnicy: NI i RftG, obydwie chodzą super na dwie osoby!:)
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Kowal »

Kemeta ja bym raczej odradzał na 2 osoby. Robi się trochę zbyt zachowawczy i nie ma ciśnienia o to kto kupi jakie kafelki, bo zawsze coś ciekawego zostanie.
zbazyl86
Posty: 91
Rejestracja: 21 sie 2014, 09:04

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: zbazyl86 »

Scythe/ terraformacja Marsa / 51 stan?
Która w kontekście działania na dwie osoby działa najlepiej/najgorzej?
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: Arek B »

Terraformacja na 2 osoby bardzo fajnie. jest co prawda luźniej na planszy i mniejsza szansa ze ktoś nam za wcześnie podniesie jakiś wskaźnik ale i tak fajnie. w pozostałe 2 nie grałem ale podobno scythe na 2 osoby słabo ale 51 bardzo dobrze
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gry z dobrą opcją dla dwóch graczy

Post autor: duulamon »

Witam. Chciałbym odkopać ten wątek, aby w miarę możliwości zaktualizować listę z pierwszej strony - sporo gier pojawiło się od ostatniego wpisu. Uważam ten wątek za jeden z najlepszych i ważniejszych na całym forum, niedobrze że trzeba dość mocno przekopać się przez mnóstwo tematów żeby go odnaleźć. Może dałoby się ustawić, żeby cały czas był na górze?
ODPOWIEDZ