Lonpos czy Piętaszek?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Lonpos czy Piętaszek?

Post autor: marcia666 »

potrzebuję coś niedrogiego do grania samej i rozważam to co w tytule - możecie poradzić co ciekawsze?
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Lonpos czy Piętaszek?

Post autor: MarcinG »

Polecam Piętaszka.
Bardzo fajna gra z ładnymi grafikami i możliwośćami do pogłówkowania, w dodatku jest polska wersja :D
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Lonpos czy Piętaszek?

Post autor: charlie »

Piętaszek jest bardzo dobry. Zasady dość proste, a gra wciągająca i wymagająca. Właśnie obejrzałem recenzję Wookiego (zakładam, że Ty też :) ) i muszę przyznać, że pozostałe gry z videocasta zwróciły moją uwagę, choć średnio przepadam za grami czysto logicznymi. Lonpos w 2D kojarzy mi się trochę z Katamino, natomiast motyw 3D jest interesujący.
Awatar użytkownika
Shubgami
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2013, 12:51
Lokalizacja: województwo śląskie
Kontakt:

Re: Lonpos czy Piętaszek?

Post autor: Shubgami »

Zależy chyba, czy chcesz pogłówkować i zagrać w logiczny tytuł, czy zdajesz się na losowość. :) Ja także polecę Piętaszka i nadprogramowo Onirim. :)
DeKa
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 00:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Lonpos czy Piętaszek?

Post autor: DeKa »

Trochę dziwne zestawienie. Dziwny wybór. Całkiem inne rozgrywki.
Ja posiadam lonpos 505. Piętaszka nie ale...
Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma tytułami to chyba brałbym piętaszka.
Lonpos oczywiście jest ciekawy ale po pewnym czasie się po prostu nudzi. Jedno i to samo, powtarzalne. Chociaż jak ktoś ambitny i nie potrafi znaleźć rozwiązania danej zagadki to czasu i nerwów potrafi zabrać sporo (jak w u mnie w pracy zobaczyli jak na przerwie bawię się lonposem to za kilka dni kilka osób zrobiło zbiorowe zamówienie i również kupili, są zadowoleni).
Plusem jest jego trwałość i mały rozmiar.

Piętaszek jest chyba po prostu ciekawszy, różnorodny. Nie wiem jak jest z regrywalnością ale obstawiam, że wyższa niż lonpos.
Ceny obydwu nie za wysokie więc najpierw kup jedna potem drugą. Rzut moneta i załatwione.
Awatar użytkownika
marcia666
Posty: 106
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:03
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Lonpos czy Piętaszek?

Post autor: marcia666 »

dziękuję za porady - zdecydowałam się na Piętaszka :)
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Lonpos czy Piętaszek?

Post autor: MarcinG »

Też polecam Piętaszka, dobry zakup :D
ODPOWIEDZ